Home

Tour de France

Frankrijk, 4-26 juli 2010

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 4 - wo 7 juli : Cambrai - Reims , 153.5 km

Het Noordfranse land

Saai? Misschien ...

Door Rutger Mooy

De kathedraal van Reims

Ook juichen doet Petacchi op gelijke wijze

Gelukkig! Een etappe zonder valpartijen! Weliswaar met weinig tijdverschillen, maar de eerste eerlijke sprint is een feit. Petacchi verbaast vriend en vijand (en de commentatoren van de NOS) door weer een overwinning mee te pakken. Op zijn 36e, van kop af! De rest van de topsprinters, behalve Farrar die met een pijnlijke hand rondrijdt, en Hondo en Eisel die moeten knechten, zit er dicht achter. Henk behoudt zijn geel-groene trui dan ook met lichte 'voorsprong'.









Uitslagen

	
1 Edwin Pelzer (Den Bosch) Alessandro Petacchi                   3.34.55 (42.854 km/h)	
  Emil Brouwer (Arnhem) Alessandro Petacchi                             	
  Henrico Pit (Arnhem) Alessandro Petacchi                              	
  Luca de Keijzer (Wijchen) Alessandro Petacchi                         	
  Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Alessandro Petacchi                    	
  Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost) Alessandro Petacchi                	
  Rinie van Koert (Noorden) Alessandro Petacchi                         	
8 Andre Mous (Tilburg) Edvald Boasson Hagen                             	
9 Davy D'hollander (Zele) Robbie McEwen                                 	
   Marcel Brummelaar (Goor) Robbie McEwen                               	
   Niels Tamboer (Dinxperlo) Robbie McEwen                              	
   Rutger Mooy (Utrecht) Robbie McEwen                                  	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Robbie McEwen                 	
14 Bram Jansen (Eersel) Jose Joaquin Rojas Gil                          	
   Jan van Mersbergen (Amsterdam) Jose Joaquin Rojas Gil                	
16 Koen Appelo (Enkhuizen) Thor Hushovd                                 	
   Luc de Brabandere (Kortrijk) Thor Hushovd                            	
   Martijn Wessels (Amstelveen) Thor Hushovd                            	
   Niels Teulings (Breda) Thor Hushovd                                  	
   Sven Brummelaar (Goor) Thor Hushovd                                  	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Thor Hushovd                     	
22 John de Regt (Waalwijk) Oscar Freire Gomez                           	
23 Henk Vos (Staphorst) Gerald Ciolek                                   	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Gerald Ciolek                          	
   Loek van der Helm (Delft) Gerald Ciolek                              	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Gerald Ciolek                            	
   Ronald Geertsma (Amsterdam) Gerald Ciolek                            	
   Theo van Loon (Baarn) Gerald Ciolek                                  	
   Thijs Dirkx (Maastricht) Gerald Ciolek                               	
   Tonny Verhaar (Lith) Gerald Ciolek                                   	
31 Arjan Sloof (Barendrecht) Mark Cavendish                             	
   Cor van Loon (Baarn) Mark Cavendish                                  	
   Corné van Ginneken (Sint Willebrord) Mark Cavendish                  	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Mark Cavendish                        	
   Jack Dorland (Koekange) Mark Cavendish                               	
   Jeroen Brans (Rotterdam) Mark Cavendish                              	
   Jerry Struik (Amsterdam) Mark Cavendish                              	
   Leon Tap (Beuningen) Mark Cavendish                                  	
   Marc Verhaar (Oijen) Mark Cavendish                                  	
   Norman Vanoverbeke (Pittem) Mark Cavendish                           	
   Peter Muilwijk (Arkel) Mark Cavendish                                	
   René Schulenberg (Haarlem) Mark Cavendish                            	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Mark Cavendish                   	
   Ruben Claeys (Kortemark) Mark Cavendish                              	
   Sjaak Verhaar (Lith) Mark Cavendish                                  	
   Stefan Coppen (Barneveld) Mark Cavendish                             	
   Theo Willemse (Roosendaal) Mark Cavendish                            	
   Thys de Jong (Britsum) Mark Cavendish                                	
   Tim en David (Kortrijk) Mark Cavendish                               	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Mark Cavendish                        	
   Wil Gommans (Venray) Mark Cavendish                                  	
   Wim Callewaert (Roeselare) Mark Cavendish                            	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch) Mark Cavendish                           	
54 Harry Rood (Hoogkarspel) Tyler Farrar                                	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Tyler Farrar                              	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Tyler Farrar                             	
   Rob Wiggers (Borne) Tyler Farrar                                     	
   Ronald Meulenberg (Zutphen) Tyler Farrar                             	
   Vincent Visscher (Elst) Tyler Farrar                                 	
60 Rene Tuinman (Hilversum) Lloyd Mondory                               	
   Wendela den Besten (Arkel) Lloyd Mondory                             	
62 Harry Ufkes (Amsterdam) Stuart O'Grady                               	
63 Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Mark Renshaw                      	
64 Els Verhaar (Oijen) Thomas Voeckler                                  	
65 Marcel Burger (Helleberg) Jurgen Van De Walle                        	
66 Sander Kaspers (Rennerveen) Danilo Hondo                         0.39	
67 Wietske ten Berge (Helleberg) Lars Boom                          0.42	
68 Jef Koomen (Wervershoof) Bernhard Eisel                          0.52	
   Martijn ten Hoeve (Utrecht) Bernhard Eisel                           	
70 Henri de Groot (Oss) ==XXX== (Geen voorspelling)                 4.37	
   Marc van Mossel (Zwolle) ==XXX== (Geen voorspelling)                 	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Edwin Pelzer (Den Bosch) Alessandro Petacchi                        35	
  Emil Brouwer (Arnhem) Alessandro Petacchi                           35	
  Henrico Pit (Arnhem) Alessandro Petacchi                            35	
  Luca de Keijzer (Wijchen) Alessandro Petacchi                       35	
  Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Alessandro Petacchi                  35	
  Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost) Alessandro Petacchi              35	
  Rinie van Koert (Noorden) Alessandro Petacchi                       35	
8 Andre Mous (Tilburg) Edvald Boasson Hagen                           26	
9 Davy D'hollander (Zele) Robbie McEwen                               24	
   Marcel Brummelaar (Goor) Robbie McEwen                             24	
   Niels Tamboer (Dinxperlo) Robbie McEwen                            24	
   Rutger Mooy (Utrecht) Robbie McEwen                                24	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Robbie McEwen               24	
14 Bram Jansen (Eersel) Jose Joaquin Rojas Gil                        19	
   Jan van Mersbergen (Amsterdam) Jose Joaquin Rojas Gil              19	
16 Koen Appelo (Enkhuizen) Thor Hushovd                               17	
   Luc de Brabandere (Kortrijk) Thor Hushovd                          17	
   Martijn Wessels (Amstelveen) Thor Hushovd                          17	
   Niels Teulings (Breda) Thor Hushovd                                17	
   Sven Brummelaar (Goor) Thor Hushovd                                17	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Thor Hushovd                   17	
22 John de Regt (Waalwijk) Oscar Freire Gomez                         16	
23 Henk Vos (Staphorst) Gerald Ciolek                                 15	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Gerald Ciolek                        15	
   Loek van der Helm (Delft) Gerald Ciolek                            15	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Gerald Ciolek                          15	
   Ronald Geertsma (Amsterdam) Gerald Ciolek                          15	
   Theo van Loon (Baarn) Gerald Ciolek                                15	
   Thijs Dirkx (Maastricht) Gerald Ciolek                             15	
   Tonny Verhaar (Lith) Gerald Ciolek                                 15	
31 Arjan Sloof (Barendrecht) Mark Cavendish                           14	
   Cor van Loon (Baarn) Mark Cavendish                                14	
   Corné van Ginneken (Sint Willebrord) Mark Cavendish                14	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Mark Cavendish                      14	
   Jack Dorland (Koekange) Mark Cavendish                             14	
   Jeroen Brans (Rotterdam) Mark Cavendish                            14	
   Jerry Struik (Amsterdam) Mark Cavendish                            14	
   Leon Tap (Beuningen) Mark Cavendish                                14	
   Marc Verhaar (Oijen) Mark Cavendish                                14	
   Norman Vanoverbeke (Pittem) Mark Cavendish                         14	
   Peter Muilwijk (Arkel) Mark Cavendish                              14	
   René Schulenberg (Haarlem) Mark Cavendish                          14	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Mark Cavendish                 14	
   Ruben Claeys (Kortemark) Mark Cavendish                            14	
   Sjaak Verhaar (Lith) Mark Cavendish                                14	
   Stefan Coppen (Barneveld) Mark Cavendish                           14	
   Theo Willemse (Roosendaal) Mark Cavendish                          14	
   Thys de Jong (Britsum) Mark Cavendish                              14	
   Tim en David (Kortrijk) Mark Cavendish                             14	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Mark Cavendish                      14	
   Wil Gommans (Venray) Mark Cavendish                                14	
   Wim Callewaert (Roeselare) Mark Cavendish                          14	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch) Mark Cavendish                         14	
54 Harry Rood (Hoogkarspel) Tyler Farrar                               3	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Tyler Farrar                             3	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Tyler Farrar                            3	
   Rob Wiggers (Borne) Tyler Farrar                                    3	
   Ronald Meulenberg (Zutphen) Tyler Farrar                            3	
   Vincent Visscher (Elst) Tyler Farrar                                3	
60 Rene Tuinman (Hilversum) Lloyd Mondory                              2	
   Wendela den Besten (Arkel) Lloyd Mondory                            2	
62 Harry Ufkes (Amsterdam) Stuart O'Grady                              1	
 	
Bergen	
 	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Henk Vos (Staphorst)                                          18.28.55 (43.28 km/h)	
2 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                              	
  Emil Brouwer (Arnhem)                                                 	
  Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                    	
  Rinie van Koert (Noorden)                                             	
6 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                         	
7 Rutger Mooy (Utrecht)                                                 	
8 Pieter Andringa (Amsterdam)                                           	
  Tonny Verhaar (Lith)                                                  	
10 Jack Dorland (Koekange)                                              	
   Jerry Struik (Amsterdam)                                             	
   Leon Tap (Beuningen)                                                 	
   Marc Verhaar (Oijen)                                                 	
   René Schulenberg (Haarlem)                                           	
   Sjaak Verhaar (Lith)                                                 	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                       	
17 Davy D'hollander (Zele)                                          0.10	
18 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                          	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                             	
20 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                          	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                               	
   Ruben Claeys (Kortemark)                                             	
23 Jeroen Brans (Rotterdam)                                             	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                          	
25 Vincent Visscher (Elst)                                              	
26 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                        0.20	
27 Theo van Loon (Baarn)                                                	
28 Rob Wiggers (Borne)                                              0.40	
29 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                     0.41	
30 Jef Koomen (Wervershoof)                                         0.52	
   Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                          	
32 Wim Callewaert (Roeselare)                                       0.53	
33 Bram Jansen (Eersel)                                             0.56	
34 Tim en David (Kortrijk)                                              	
35 Andre Mous (Tilburg)                                                 	
36 Rene Tuinman (Hilversum)                                             	
37 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                       	
38 Harry Rood (Hoogkarspel)                                         1.46	
39 Sven Brummelaar (Goor)                                               	
40 Wil Gommans (Venray)                                             2.08	
41 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                               2.25	
42 Michiel de Haan (Amsterdam)                                      2.28	
43 Theo Willemse (Roosendaal)                                       2.35	
44 Henrico Pit (Arnhem)                                                 	
45 Arjan Sloof (Barendrecht)                                        2.43	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                  	
47 Thys de Jong (Britsum)                                               	
48 Marcel Brummelaar (Goor)                                             	
49 Jan van Mersbergen (Amsterdam)                                       	
50 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                  	
51 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           	
52 Sander Kaspers (Rennerveen)                                      2.47	
53 Loek van der Helm (Delft)                                        2.53	
54 Harry Ufkes (Amsterdam)                                          3.00	
55 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                   3.18	
56 Wietske ten Berge (Helleberg)                                    3.25	
57 John de Regt (Waalwijk)                                          3.27	
58 Cor van Loon (Baarn)                                             3.39	
59 Luca de Keijzer (Wijchen)                                        4.08	
60 Marc van Mossel (Zwolle)                                         4.47	
61 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                      6.49	
62 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                          10.37	
63 Wendela den Besten (Arkel)                                      10.38	
64 Els Verhaar (Oijen)                                             11.58	
65 Martijn Wessels (Amstelveen)                                    12.19	
66 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                            15.42	
67 Stefan Coppen (Barneveld)                                       16.10	
68 Marcel Burger (Helleberg)                                       17.50	
69 Niels Teulings (Breda)                                          21.35	
70 Koen Appelo (Enkhuizen)                                         24.56	
71 Henri de Groot (Oss)                                            37.15	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Henk Vos (Staphorst)                                                89	
2 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                            85	
  Emil Brouwer (Arnhem)                                               85	
  Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                  85	
  Rinie van Koert (Noorden)                                           85	
6 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                       81	
7 Rutger Mooy (Utrecht)                                               76	
8 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                                73	
9 Davy D'hollander (Zele)                                             71	
10 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                          69	
11 Pieter Andringa (Amsterdam)                                        65	
   Tonny Verhaar (Lith)                                               65	
13 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           64	
   Jack Dorland (Koekange)                                            64	
   Jerry Struik (Amsterdam)                                           64	
   Leon Tap (Beuningen)                                               64	
   Marc Verhaar (Oijen)                                               64	
   René Schulenberg (Haarlem)                                         64	
   Sjaak Verhaar (Lith)                                               64	
   Stefan Coppen (Barneveld)                                          64	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                     64	
22 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                        62	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                           62	
24 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                        61	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                             61	
   Ruben Claeys (Kortemark)                                           61	
27 Sven Brummelaar (Goor)                                             60	
   Theo van Loon (Baarn)                                              60	
29 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             59	
30 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          55	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                55	
32 Bram Jansen (Eersel)                                               54	
33 Thys de Jong (Britsum)                                             53	
34 Theo Willemse (Roosendaal)                                         52	
35 Jef Koomen (Wervershoof)                                           50	
   Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                        50	
37 Tim en David (Kortrijk)                                            49	
38 Rob Wiggers (Borne)                                                48	
   Wim Callewaert (Roeselare)                                         48	
40 Henrico Pit (Arnhem)                                               47	
   Luca de Keijzer (Wijchen)                                          47	
42 Andre Mous (Tilburg)                                               46	
   Jeroen Brans (Rotterdam)                                           46	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                        46	
45 Vincent Visscher (Elst)                                            43	
46 Marc van Mossel (Zwolle)                                           40	
47 Marcel Brummelaar (Goor)                                           39	
48 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        38	
49 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                       37	
   Rene Tuinman (Hilversum)                                           37	
51 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     35	
52 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     34	
   Jan van Mersbergen (Amsterdam)                                     34	
54 Koen Appelo (Enkhuizen)                                            32	
   Martijn Wessels (Amstelveen)                                       32	
   Niels Teulings (Breda)                                             32	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                32	
58 Wil Gommans (Venray)                                               29	
59 Loek van der Helm (Delft)                                          27	
60 Wendela den Besten (Arkel)                                         22	
61 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         18	
62 John de Regt (Waalwijk)                                            16	
63 Henri de Groot (Oss)                                               15	
   Marcel Burger (Helleberg)                                          15	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 15	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                        15	
67 Cor van Loon (Baarn)                                               14	
68 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        13	
69 Harry Ufkes (Amsterdam)                                             1	
 	
Bergklassement	
 	
1 Jerry Struik (Amsterdam)                                            13	
2 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                          8	
3 Rob Wiggers (Borne)                                                  5	
  Rutger Mooy (Utrecht)                                                5	
  Theo Willemse (Roosendaal)                                           5	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Rutger Mooy (Utrecht)                                               11	
2 Jerry Struik (Amsterdam)                                            15	
3 Rob Wiggers (Borne)                                                 69	
4 Theo Willemse (Roosendaal)                                          80	
5 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        111	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 4)                                  18.24.59 (43.434 km/h)	
2 Fabian Cancellara (Swi)                                           3.56	
  Henk Vos (Staphorst)