Home

Tour de France

Frankrijk, 4-26 juli 2010

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 19 - za 24 juli : Bordeaux - Pauillac (individuele tijdrit) , 52 km

De laaste Tijdrit

Eigenlijk ook de eerste en enige

Door Rutger Mooy

Het stadhuis van Pauillac

Fabian wint weer

Deze tijdrit leek makkelijk: de verschillen tussen de klassementsrenners zouden niet zo groot worden. Dat gebeurde niet -- Contador hield de verrassend sterke Schleck net achter zich -- maar het verschil tussen specialst Cancellara en de rest was wel groot. Hierdoor verliest klassementsleider Edwin te veel tijd om zijn gele trui te behouden. Hij moet deze afstaan aan bergkoning Ruben, terwijl ook Davy hem nog voorbij gaat. Ruben neemt zo ook de combi-trui over. Morgen naar Parijs ligt dus alleen de strijd om het Groen open...









Uitslagen

	
1 Bram Jansen (Eersel) Fabian Cancellara                         1.00.56 (51.204 km/h)	
  Cor van Loon (Baarn) Fabian Cancellara                                	
  Corné van Ginneken (Sint Willebrord) Fabian Cancellara                	
  Davy D'hollander (Zele) Fabian Cancellara                             	
  Harry Ufkes (Amsterdam) Fabian Cancellara                             	
  John de Regt (Waalwijk) Fabian Cancellara                             	
  Loek van der Helm (Delft) Fabian Cancellara                           	
  Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Fabian Cancellara                      	
  Michiel de Haan (Amsterdam) Fabian Cancellara                         	
   Niels Tamboer (Dinxperlo) Fabian Cancellara                          	
   Norman Vanoverbeke (Pittem) Fabian Cancellara                        	
   Peter Muilwijk (Arkel) Fabian Cancellara                             	
   Rene Tuinman (Hilversum) Fabian Cancellara                           	
   Rob Wiggers (Borne) Fabian Cancellara                                	
   Ronald Meulenberg (Zutphen) Fabian Cancellara                        	
   Ruben Claeys (Kortemark) Fabian Cancellara                           	
   Stefan Coppen (Barneveld) Fabian Cancellara                          	
   Theo van Loon (Baarn) Fabian Cancellara                              	
   Tim en David (Kortrijk) Fabian Cancellara                            	
   Wietske ten Berge (Helleberg) Fabian Cancellara                      	
21 Jerry Struik (Amsterdam) Tony Martin                             0.17	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Tony Martin                               	
   Marc Verhaar (Oijen) Tony Martin                                     	
   Martijn Wessels (Amstelveen) Tony Martin                             	
   Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost) Tony Martin                       	
   Sven Brummelaar (Goor) Tony Martin                                   	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Tony Martin                   	
   Thys de Jong (Britsum) Tony Martin                                   	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Tony Martin                           	
30 Andre Mous (Tilburg) Ignatas Konovalovas                         2.34	
31 Arjan Sloof (Barendrecht) Bradley Wiggins                        3.33	
   Els Verhaar (Oijen) Bradley Wiggins                                  	
   Jack Dorland (Koekange) Bradley Wiggins                              	
   Koen Appelo (Enkhuizen) Bradley Wiggins                              	
   Leon Tap (Beuningen) Bradley Wiggins                                 	
   Thijs Dirkx (Maastricht) Bradley Wiggins                             	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch) Bradley Wiggins                          	
38 Edwin Pelzer (Den Bosch) Denis Menchov                           3.51	
   Jeroen Brans (Rotterdam) Denis Menchov                               	
   Rinie van Koert (Noorden) Denis Menchov                              	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Denis Menchov                    	
   Tonny Verhaar (Lith) Denis Menchov                                   	
   Wil Gommans (Venray) Denis Menchov                                   	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Denis Menchov                    	
   Wim Callewaert (Roeselare) Denis Menchov                             	
46 Marcel Burger (Helleberg) Sebastian Lang                         5.07	
47 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Alberto Contador Velasco           5.43	
   Luc de Brabandere (Kortrijk) Alberto Contador Velasco                	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Alberto Contador Velasco                 	
   Sjaak Verhaar (Lith) Alberto Contador Velasco                        	
51 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Lance Armstrong                   7.05	
   Martijn ten Hoeve (Utrecht) Lance Armstrong                          	
   Rutger Mooy (Utrecht) Lance Armstrong                                	
54 Henrico Pit (Arnhem) Roman Kreuziger                             7.25	
55 Vincent Visscher (Elst) Thomas Lövkvist                          7.59	
56 Emil Brouwer (Arnhem) ==XXX== (Geen voorspelling)               11.48	
   Luca de Keijzer (Wijchen) ==XXX== (Geen voorspelling)                	
58 Marcel Brummelaar (Goor) ==XXX== (Gediskwalificeerd)                 	
59 René Schulenberg (Haarlem) ==XXX== (Alexander Vinokourov)            	
60 Wendela den Besten (Arkel) ==XXX== (Gediskwalificeerd)               	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Bram Jansen (Eersel) Fabian Cancellara                              15	
  Cor van Loon (Baarn) Fabian Cancellara                              15	
  Corné van Ginneken (Sint Willebrord) Fabian Cancellara              15	
  Davy D'hollander (Zele) Fabian Cancellara                           15	
  Harry Ufkes (Amsterdam) Fabian Cancellara                           15	
  John de Regt (Waalwijk) Fabian Cancellara                           15	
  Loek van der Helm (Delft) Fabian Cancellara                         15	
  Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Fabian Cancellara                    15	
  Michiel de Haan (Amsterdam) Fabian Cancellara                       15	
   Niels Tamboer (Dinxperlo) Fabian Cancellara                        15	
   Norman Vanoverbeke (Pittem) Fabian Cancellara                      15	
   Peter Muilwijk (Arkel) Fabian Cancellara                           15	
   Rene Tuinman (Hilversum) Fabian Cancellara                         15	
   Rob Wiggers (Borne) Fabian Cancellara                              15	
   Ronald Meulenberg (Zutphen) Fabian Cancellara                      15	
   Ruben Claeys (Kortemark) Fabian Cancellara                         15	
   Stefan Coppen (Barneveld) Fabian Cancellara                        15	
   Theo van Loon (Baarn) Fabian Cancellara                            15	
   Tim en David (Kortrijk) Fabian Cancellara                          15	
   Wietske ten Berge (Helleberg) Fabian Cancellara                    15	
21 Jerry Struik (Amsterdam) Tony Martin                               12	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Tony Martin                             12	
   Marc Verhaar (Oijen) Tony Martin                                   12	
   Martijn Wessels (Amstelveen) Tony Martin                           12	
   Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost) Tony Martin                     12	
   Sven Brummelaar (Goor) Tony Martin                                 12	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Tony Martin                 12	
   Thys de Jong (Britsum) Tony Martin                                 12	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Tony Martin                         12	
30 Andre Mous (Tilburg) Ignatas Konovalovas                            8	
31 Arjan Sloof (Barendrecht) Bradley Wiggins                           2	
   Els Verhaar (Oijen) Bradley Wiggins                                 2	
   Jack Dorland (Koekange) Bradley Wiggins                             2	
   Koen Appelo (Enkhuizen) Bradley Wiggins                             2	
   Leon Tap (Beuningen) Bradley Wiggins                                2	
   Thijs Dirkx (Maastricht) Bradley Wiggins                            2	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch) Bradley Wiggins                         2	
 	
Bergen	
 	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Ruben Claeys (Kortemark)                                      89.06.03 (39.724 km/h)	
2 Davy D'hollander (Zele)                                           1.37	
3 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                          3.05	
4 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                         3.58	
5 Sven Brummelaar (Goor)                                            4.20	
6 Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                4.44	
7 Peter Muilwijk (Arkel)                                            5.26	
8 Jerry Struik (Amsterdam)                                          6.04	
9 Marc Verhaar (Oijen)                                              6.46	
10 Jack Dorland (Koekange)                                          7.36	
11 Rinie van Koert (Noorden)                                        7.41	
12 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                      8.27	
13 Tim en David (Kortrijk)                                          8.31	
14 Leon Tap (Beuningen)                                             8.41	
15 Rob Wiggers (Borne)                                              9.28	
16 Theo van Loon (Baarn)                                            9.50	
17 John de Regt (Waalwijk)                                         10.13	
18 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                   10.59	
19 Tonny Verhaar (Lith)                                            13.11	
20 Rutger Mooy (Utrecht)                                           13.42	
21 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                  14.57	
22 Loek van der Helm (Delft)                                       15.19	
23 René Schulenberg (Haarlem)                                      15.23	
24 Andre Mous (Tilburg)                                            15.48	
25 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                      16.46	
26 Cor van Loon (Baarn)                                            19.13	
27 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                    19.58	
28 Bram Jansen (Eersel)                                            20.35	
29 Willem van der Klooster (Dordrecht)                             20.38	
30 Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                     20.45	
31 Wim Callewaert (Roeselare)                                      21.17	
32 Stefan Coppen (Barneveld)                                       21.20	
33 Emil Brouwer (Arnhem)                                           22.10	
34 Walter van der Helm (Nootdorp)                                  22.44	
35 Thys de Jong (Britsum)                                          22.47	
36 Thijs Dirkx (Maastricht)                                        23.12	
37 Jeroen Brans (Rotterdam)                                        24.13	
38 Henrico Pit (Arnhem)                                            24.58	
39 Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                     25.47	
40 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                     26.02	
41 Pieter Andringa (Amsterdam)                                     28.37	
42 Arjan Sloof (Barendrecht)                                       30.33	
43 Sjaak Verhaar (Lith)                                            32.20	
44 Rene Tuinman (Hilversum)                                        32.36	
45 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                             33.38	
46 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                  34.42	
47 Michiel de Haan (Amsterdam)                                     43.16	
48 Koen Appelo (Enkhuizen)                                         45.09	
49 Luca de Keijzer (Wijchen)                                       45.27	
50 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                          47.26	
51 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                            49.59	
52 Wil Gommans (Venray)                                            57.46	
53 Wietske ten Berge (Helleberg)                                   57.56	
54 Vincent Visscher (Elst)                                       1.14.31	
55 Marcel Burger (Helleberg)                                     1.30.35	
56 Martijn Wessels (Amstelveen)                                  1.33.35	
57 Els Verhaar (Oijen)                                           1.38.26	
58 Harry Ufkes (Amsterdam)                                       1.39.24	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Sven Brummelaar (Goor)                                             291	
2 Davy D'hollander (Zele)                                            277	
3 Ruben Claeys (Kortemark)                                           274	
4 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                           272	
5 Rinie van Koert (Noorden)                                          258	
6 Peter Muilwijk (Arkel)                                             255	
7 Marc Verhaar (Oijen)                                               254	
8 Stefan Coppen (Barneveld)                                          246	
9 Pieter Andringa (Amsterdam)                                        243	
10 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                         242	
11 Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                237	
12 Leon Tap (Beuningen)                                              231	
13 Jerry Struik (Amsterdam)                                          228	
14 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                       227	
   Theo van Loon (Baarn)                                             227	
16 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                              224	
   Jack Dorland (Koekange)                                           224	
18 Tonny Verhaar (Lith)                                              222	
19 Rene Tuinman (Hilversum)                                          220	
20 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                    213	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            213	
22 Tim en David (Kortrijk)                                           207	
23 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     199	
24 Koen Appelo (Enkhuizen)                                           193	
25 Andre Mous (Tilburg)                                              191	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                             191	
27 Jeroen Brans (Rotterdam)                                          190	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               190	
29 Luca de Keijzer (Wijchen)                                         189	
30 Sjaak Verhaar (Lith)                                              187	
31 Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                       179	
32 Arjan Sloof (Barendrecht)                                         175	
   Thys de Jong (Britsum)                                            175	
34 René Schulenberg (Haarlem)                                        174	
35 John de Regt (Waalwijk)                                           173	
36 Rob Wiggers (Borne)                                               172	
   Ronald Meulenberg (Zutphen)                                       172	
38 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                      170	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                    170	
40 Henrico Pit (Arnhem)                                              168	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    168	
42 Bram Jansen (Eersel)                                              167	
43 Cor van Loon (Baarn)                                              151	
44 Thijs Dirkx (Maastricht)                                          148	
45 Wil Gommans (Venray)                                              146	
46 Emil Brouwer (Arnhem)                                             144	
   Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                       144	
48 Wim Callewaert (Roeselare)                                        141	
49 Willem van der Klooster (Dordrecht)                               135	
50 Vincent Visscher (Elst)                                           129	
51 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        114	
52 Loek van der Helm (Delft)                                         109	
   Marcel Burger (Helleberg)                                         109	
54 Harry Ufkes (Amsterdam)                                           104	
55 Martijn Wessels (Amstelveen)                                      103	
56 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       101	
57 Wietske ten Berge (Helleberg)                                      96	
58 Els Verhaar (Oijen)                                                14	
 	
Bergklassement	
 	
1 Ruben Claeys (Kortemark)                                           189	
2 Jerry Struik (Amsterdam)                                           175	
3 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                           151	
4 Luca de Keijzer (Wijchen)                                          147	
5 Davy D'hollander (Zele)                                            140	
6 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                139	
  Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                        139	
8 Sven Brummelaar (Goor)                                             128	
9 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                          124	
   Tonny Verhaar (Lith)                                              124	
11 Leon Tap (Beuningen)                                              121	
12 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                    120	
13 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     112	
14 Sjaak Verhaar (Lith)                                              108	
   Tim en David (Kortrijk)                                           108	
16 Marc Verhaar (Oijen)                                              107	
17 Martijn Wessels (Amstelveen)                                      106	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                            106	
   René Schulenberg (Haarlem)                                        106	
20 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       102	
21 Thys de Jong (Britsum)                                             97	
22 Emil Brouwer (Arnhem)                                              94	
   Rinie van Koert (Noorden)                                          94	
24 Stefan Coppen (Barneveld)                                          93	
25 Jack Dorland (Koekange)                                            88	
   Koen Appelo (Enkhuizen)                                            88	
   Wietske ten Berge (Helleberg)                                      88	
28 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                86	
29 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     85	
   Theo van Loon (Baarn)                                              85	
31 Pieter Andringa (Amsterdam)                                        84	
32 Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                 83	
33 Rene Tuinman (Hilversum)                                           81	
34 Loek van der Helm (Delft)                                          79	
35 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                        76	
36 Cor van Loon (Baarn)                                               74	
37 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          73	
38 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         72	
39 Marcel Burger (Helleberg)                                          71	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                              71	
41 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                               70	
42 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                       69	
43 Henrico Pit (Arnhem)                                               66	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                           66	
45 Wim Callewaert (Roeselare)                                         65	
46 Walter van der Helm (Nootdorp)                                     64	
47 Jeroen Brans (Rotterdam)                                           60	
48 Wil Gommans (Venray)                                               59	
49 John de Regt (Waalwijk)                                            58	
   Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        58	
51 Andre Mous (Tilburg)                                               56	
52 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             53	
53 Rob Wiggers (Borne)                                                49	
54 Vincent Visscher (Elst)                                            41	
55 Bram Jansen (Eersel)                                               39	
56 Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                        28	
57 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            22	
58 Els Verhaar (Oijen)                                                18	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Ruben Claeys (Kortemark)                                             5	
2 Davy D'hollander (Zele)                                              9	
3 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                            10	
4 Sven Brummelaar (Goor)                                              14	
5 Jerry Struik (Amsterdam)                                            23	
  Niels Tamboer (Dinxperlo)                                           23	
7 Peter Muilwijk (Arkel)                                              30	
8 Marc Verhaar (Oijen)                                                32	
9 Leon Tap (Beuningen)                                                37	
10 Rinie van Koert (Noorden)                                          38	
11 Tonny Verhaar (Lith)                                               46	
12 Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                 49	
   Tim en David (Kortrijk)                                            49	
14 Jack Dorland (Koekange)                                            51	
15 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      54	
16 Theo van Loon (Baarn)                                              59	
17 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                        61	
18 Stefan Coppen (Barneveld)                                          64	
19 Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                        67	
20 René Schulenberg (Haarlem)                                         74	
21 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     78	
22 Pieter Andringa (Amsterdam)                                        81	
23 Luca de Keijzer (Wijchen)                                          82	
24 Rutger Mooy (Utrecht)                                              84	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                84	
26 Sjaak Verhaar (Lith)                                               87	
27 Thys de Jong (Britsum)                                             88	
28 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     90	
29 Rene Tuinman (Hilversum)                                           96	
30 Koen Appelo (Enkhuizen)                                            97	
31 Andre Mous (Tilburg)                                              100	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               100	
33 Emil Brouwer (Arnhem)                                             101	
   John de Regt (Waalwijk)                                           101	
35 Rob Wiggers (Borne)                                               104	
36 Cor van Loon (Baarn)                                              105	
37 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                      107	
38 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                              108	
   Loek van der Helm (Delft)                                         108	
40 Arjan Sloof (Barendrecht)                                         111	
   Jeroen Brans (Rotterdam)                                          111	
42 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        114	
43 Walter van der Helm (Nootdorp)                                    118	
44 Henrico Pit (Arnhem)                                              121	
45 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            122	
46 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       123	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                          123	
48 Wim Callewaert (Roeselare)                                        124	
49 Bram Jansen (Eersel)                                              125	
   Ronald Meulenberg (Zutphen)                                       125	
51 Martijn Wessels (Amstelveen)                                      128	
52 Wietske ten Berge (Helleberg)                                     135	
53 Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                       141	
54 Wil Gommans (Venray)                                              145	
55 Marcel Burger (Helleberg)                                         146	
56 Vincent Visscher (Elst)                                           158	
57 Harry Ufkes (Amsterdam)                                           169	
58 Els Verhaar (Oijen)                                               173	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 19)                                 88.56.13 (39.797 km/h)	
2 Ruben Claeys (Kortemark)                                          9.50	
3 Alberto Contador Velasco (Spa)                                   20.14