Home

Tour de France

Frankrijk, 4-26 juli 2010

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 18 - vr 23 juli : Salies-de-Béarn - Bordeaux , 198 km

Terug naar het vlakke

Zijn de sprinters nog wakker?

Door Rutger Mooy

De streek is bekend om zijn wijn

Cavendish beklom maar weer eens het podium

Dit was het vlakste deel van Frankrijk - Les Landes. Klusje voor Cavendish natuurlijk. Wietske pakte deze etappe mee, maar er veranderde verder vrij weinig aan de stand. Morgen wordt een stuk spannender!









Uitslagen

	
1 Wietske ten Berge (Helleberg) Mark Cavendish                   4.37.09 (42.865 km/h)	
2 Corné van Ginneken (Sint Willebrord) Julian Dean                      	
  Davy D'hollander (Zele) Julian Dean                                   	
  Norman Vanoverbeke (Pittem) Julian Dean                               	
  Ruben Claeys (Kortemark) Julian Dean                                  	
6 Luc de Brabandere (Kortrijk) Alessandro Petacchi                      	
  Marcel Burger (Helleberg) Alessandro Petacchi                         	
  Pieter Andringa (Amsterdam) Alessandro Petacchi                       	
9 Rene Tuinman (Hilversum) Robbie McEwen                                	
10 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Oscar Freire Gomez                    	
   Wil Gommans (Venray) Oscar Freire Gomez                              	
12 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Jurgen Roelandts                 	
13 John de Regt (Waalwijk) Jose Joaquin Rojas Gil                       	
   Koen Appelo (Enkhuizen) Jose Joaquin Rojas Gil                       	
   Leon Tap (Beuningen) Jose Joaquin Rojas Gil                          	
   Ronald Meulenberg (Zutphen) Jose Joaquin Rojas Gil                   	
   Sjaak Verhaar (Lith) Jose Joaquin Rojas Gil                          	
   Tim en David (Kortrijk) Jose Joaquin Rojas Gil                       	
19 Theo van Loon (Baarn) Sébastien Turgot                               	
20 Arjan Sloof (Barendrecht) Lloyd Mondory                              	
   Niels Tamboer (Dinxperlo) Lloyd Mondory                              	
   Peter Muilwijk (Arkel) Lloyd Mondory                                 	
   Sven Brummelaar (Goor) Lloyd Mondory                                 	
24 Jeroen Brans (Rotterdam) Thor Hushovd                                	
   Stefan Coppen (Barneveld) Thor Hushovd                               	
   Vincent Visscher (Elst) Thor Hushovd                                 	
27 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alessandro Ballan                     	
28 Thijs Dirkx (Maastricht) Martijn Maaskant                            	
29 Edwin Pelzer (Den Bosch) Nicolas Roche                               	
30 Jerry Struik (Amsterdam) Alexander Kuschynski                        	
31 Rinie van Koert (Noorden) Gerald Ciolek                              	
32 Andre Mous (Tilburg) Serguei Ivanov                                  	
33 Jurriaan Rohde (Amsterdam) Stéphane Auge                             	
   Loek van der Helm (Delft) Stéphane Auge                              	
35 René Schulenberg (Haarlem) Johan Van Summeren                        	
36 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Robert Gesink                 	
37 Henrico Pit (Arnhem) Maarten Tjallingii                              	
38 Martijn ten Hoeve (Utrecht) Alexander Vinokourov                     	
39 Cor van Loon (Baarn) José Ivan Gutierrez Palacios                    	
   Rutger Mooy (Utrecht) José Ivan Gutierrez Palacios                   	
   Tonny Verhaar (Lith) José Ivan Gutierrez Palacios                    	
42 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Lars Boom                              	
   Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost) Lars Boom                         	
   Thys de Jong (Britsum) Lars Boom                                     	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Lars Boom                        	
46 Marc Verhaar (Oijen) Vasili Kiryienka                                	
47 Emil Brouwer (Arnhem) Koos Moerenhout                                	
48 Jack Dorland (Koekange) Juan Antonio Flecha Giannoni                 	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Juan Antonio Flecha Giannoni             	
50 Bram Jansen (Eersel) Nicolas Vogondy                                 	
51 Luca de Keijzer (Wijchen) Sylvain Chavanel                           	
   Wim Callewaert (Roeselare) Sylvain Chavanel                          	
53 Els Verhaar (Oijen) Karsten Kroon                                    	
   Rob Wiggers (Borne) Karsten Kroon                                    	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch) Karsten Kroon                            	
56 Harry Rood (Hoogkarspel) ==XXX== (Gediskwalificeerd)             6.31	
57 Harry Ufkes (Amsterdam) ==XXX== (Geen voorspelling)                  	
58 Jan van Mersbergen (Amsterdam) ==XXX== (Gediskwalificeerd)           	
59 Marcel Brummelaar (Goor) ==XXX== (Geen voorspelling)                 	
   Martijn Wessels (Amstelveen) ==XXX== (Geen voorspelling)             	
61 Ronald Geertsma (Amsterdam) ==XXX== (Gediskwalificeerd)              	
62 Walter van der Helm (Nootdorp) ==XXX== (Geen voorspelling)           	
   Wendela den Besten (Arkel) ==XXX== (Geen voorspelling)               	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Wietske ten Berge (Helleberg) Mark Cavendish                        35	
2 Corné van Ginneken (Sint Willebrord) Julian Dean                    30	
  Davy D'hollander (Zele) Julian Dean                                 30	
  Norman Vanoverbeke (Pittem) Julian Dean                             30	
  Ruben Claeys (Kortemark) Julian Dean                                30	
6 Luc de Brabandere (Kortrijk) Alessandro Petacchi                    26	
  Marcel Burger (Helleberg) Alessandro Petacchi                       26	
  Pieter Andringa (Amsterdam) Alessandro Petacchi                     26	
9 Rene Tuinman (Hilversum) Robbie McEwen                              24	
10 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Oscar Freire Gomez                  22	
   Wil Gommans (Venray) Oscar Freire Gomez                            22	
12 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Jurgen Roelandts               19	
13 John de Regt (Waalwijk) Jose Joaquin Rojas Gil                     18	
   Koen Appelo (Enkhuizen) Jose Joaquin Rojas Gil                     18	
   Leon Tap (Beuningen) Jose Joaquin Rojas Gil                        18	
   Ronald Meulenberg (Zutphen) Jose Joaquin Rojas Gil                 18	
   Sjaak Verhaar (Lith) Jose Joaquin Rojas Gil                        18	
   Tim en David (Kortrijk) Jose Joaquin Rojas Gil                     18	
19 Theo van Loon (Baarn) Sébastien Turgot                             15	
20 Arjan Sloof (Barendrecht) Lloyd Mondory                            13	
   Niels Tamboer (Dinxperlo) Lloyd Mondory                            13	
   Peter Muilwijk (Arkel) Lloyd Mondory                               13	
   Sven Brummelaar (Goor) Lloyd Mondory                               13	
24 Jeroen Brans (Rotterdam) Thor Hushovd                              12	
   Stefan Coppen (Barneveld) Thor Hushovd                             12	
   Vincent Visscher (Elst) Thor Hushovd                               12	
27 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alessandro Ballan                   11	
28 Thijs Dirkx (Maastricht) Martijn Maaskant                           9	
29 Edwin Pelzer (Den Bosch) Nicolas Roche                              8	
30 Jerry Struik (Amsterdam) Alexander Kuschynski                       7	
31 Rinie van Koert (Noorden) Gerald Ciolek                             2	
 	
Bergen	
 	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                      88.04.21 (39.597 km/h)	
2 Ruben Claeys (Kortemark)                                          0.46	
3 Davy D'hollander (Zele)                                           2.23	
4 René Schulenberg (Haarlem)                                        4.21	
5 Rinie van Koert (Noorden)                                         4.36	
6 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                         4.44	
7 Sven Brummelaar (Goor)                                            4.49	
8 Jack Dorland (Koekange)                                               	
9 Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                5.13	
10 Leon Tap (Beuningen)                                             5.54	
11 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                    6.02	
12 Peter Muilwijk (Arkel)                                           6.12	
13 Jerry Struik (Amsterdam)                                         6.33	
14 Marc Verhaar (Oijen)                                             7.15	
15 Rutger Mooy (Utrecht)                                            7.23	
16 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   8.38	
17 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                      9.13	
18 Tim en David (Kortrijk)                                          9.17	
19 Tonny Verhaar (Lith)                                            10.06	
20 Rob Wiggers (Borne)                                             10.14	
21 Theo van Loon (Baarn)                                           10.36	
22 John de Regt (Waalwijk)                                         10.59	
23 Emil Brouwer (Arnhem)                                           11.08	
24 Andre Mous (Tilburg)                                            14.00	
25 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                    15.01	
26 Loek van der Helm (Delft)                                       16.05	
27 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                      17.15	
28 Willem van der Klooster (Dordrecht)                             17.33	
29 Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                     17.58	
30 Wim Callewaert (Roeselare)                                      18.12	
31 Henrico Pit (Arnhem)                                            18.19	
32 Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                     19.28	
33 Cor van Loon (Baarn)                                            19.59	
34 Thijs Dirkx (Maastricht)                                        20.25	
35 Jeroen Brans (Rotterdam)                                        21.08	
36 Bram Jansen (Eersel)                                            21.21	
37 Stefan Coppen (Barneveld)                                       22.06	
38 Walter van der Helm (Nootdorp)                                  23.13	
39 Thys de Jong (Britsum)                                          23.16	
40 Pieter Andringa (Amsterdam)                                     23.40	
41 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                     26.48	
42 Sjaak Verhaar (Lith)                                            27.23	
43 Arjan Sloof (Barendrecht)                                       27.46	
44 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                             30.33	
45 Rene Tuinman (Hilversum)                                        33.22	
46 Luca de Keijzer (Wijchen)                                       34.25	
47 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                  35.28	
48 Koen Appelo (Enkhuizen)                                         42.22	
49 Michiel de Haan (Amsterdam)                                     44.02	
50 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                          47.55	
51 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                            50.45	
52 Wil Gommans (Venray)                                            54.41	
53 Wietske ten Berge (Helleberg)                                   58.42	
54 Marcel Brummelaar (Goor)                                      1.05.32	
55 Vincent Visscher (Elst)                                       1.07.18	
56 Marcel Burger (Helleberg)                                     1.26.14	
57 Wendela den Besten (Arkel)                                    1.29.40	
58 Martijn Wessels (Amstelveen)                                  1.34.04	
59 Els Verhaar (Oijen)                                           1.35.39	
60 Harry Ufkes (Amsterdam)                                       1.40.10	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Sven Brummelaar (Goor)                                             279	
2 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                           272	
3 Davy D'hollander (Zele)                                            262	
4 Ruben Claeys (Kortemark)                                           259	
5 Rinie van Koert (Noorden)                                          258	
6 Pieter Andringa (Amsterdam)                                        243	
7 Marc Verhaar (Oijen)                                               242	
8 Peter Muilwijk (Arkel)                                             240	
9 Stefan Coppen (Barneveld)                                          231	
10 Leon Tap (Beuningen)                                              229	
11 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                         227	
12 Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                225	
13 Jack Dorland (Koekange)                                           222	
   Tonny Verhaar (Lith)                                              222	
15 Jerry Struik (Amsterdam)                                          216	
16 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                       212	
   Theo van Loon (Baarn)                                             212	
18 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                              209	
19 Rene Tuinman (Hilversum)                                          205	
20 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            201	
21 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     199	
22 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                    198	
23 Tim en David (Kortrijk)                                           192	
24 Koen Appelo (Enkhuizen)                                           191	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                             191	
26 Jeroen Brans (Rotterdam)                                          190	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               190	
28 Luca de Keijzer (Wijchen)                                         189	
29 Sjaak Verhaar (Lith)                                              187	
30 Andre Mous (Tilburg)                                              183	
31 Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                       177	
32 René Schulenberg (Haarlem)                                        174	
33 Arjan Sloof (Barendrecht)                                         173	
34 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                      170	
35 Henrico Pit (Arnhem)                                              168	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    168	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                          168	
38 Thys de Jong (Britsum)                                            163	
39 John de Regt (Waalwijk)                                           158	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                    158	
41 Rob Wiggers (Borne)                                               157	
   Ronald Meulenberg (Zutphen)                                       157	
43 Bram Jansen (Eersel)                                              152	
44 Thijs Dirkx (Maastricht)                                          146	
   Wil Gommans (Venray)                                              146	
46 Emil Brouwer (Arnhem)                                             144	
   Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                       144	
48 Wim Callewaert (Roeselare)                                        141	
49 Cor van Loon (Baarn)                                              136	
50 Willem van der Klooster (Dordrecht)                               135	
51 Vincent Visscher (Elst)                                           129	
52 Marcel Burger (Helleberg)                                         109	
53 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        102	
54 Loek van der Helm (Delft)                                          94	
55 Martijn Wessels (Amstelveen)                                       91	
56 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            89	
57 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        86	
58 Wietske ten Berge (Helleberg)                                      81	
59 Wendela den Besten (Arkel)                                         68	
60 Els Verhaar (Oijen)                                                12	
 	
Bergklassement	
 	
1 Ruben Claeys (Kortemark)                                           189	
2 Jerry Struik (Amsterdam)                                           175	
3 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                           151	
4 Luca de Keijzer (Wijchen)                                          147	
5 Davy D'hollander (Zele)                                            140	
6 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                139	
  Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                        139	
8 Sven Brummelaar (Goor)                                             128	
9 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                          124	
   Tonny Verhaar (Lith)                                              124	
11 Leon Tap (Beuningen)                                              121	
12 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                    120	
13 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     112	
14 Sjaak Verhaar (Lith)                                              108	
   Tim en David (Kortrijk)                                           108	
16 Marc Verhaar (Oijen)                                              107	
17 Martijn Wessels (Amstelveen)                                      106	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                            106	
   René Schulenberg (Haarlem)                                        106	
20 Marcel Brummelaar (Goor)                                          105	
21 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       102	
22 Thys de Jong (Britsum)                                             97	
23 Emil Brouwer (Arnhem)                                              94	
   Rinie van Koert (Noorden)                                          94	
25 Stefan Coppen (Barneveld)                                          93	
26 Jack Dorland (Koekange)                                            88	
   Koen Appelo (Enkhuizen)                                            88	
   Wietske ten Berge (Helleberg)                                      88	
29 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                86	
30 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     85	
   Theo van Loon (Baarn)                                              85	
32 Pieter Andringa (Amsterdam)                                        84	
33 Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                 83	
34 Rene Tuinman (Hilversum)                                           81	
35 Loek van der Helm (Delft)                                          79	
36 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                        76	
37 Cor van Loon (Baarn)                                               74	
38 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          73	
39 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         72	
40 Marcel Burger (Helleberg)                                          71	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                              71	
42 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                               70	
43 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                       69	
44 Henrico Pit (Arnhem)                                               66	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                           66	
46 Wim Callewaert (Roeselare)                                         65	
47 Walter van der Helm (Nootdorp)                                     64	
48 Jeroen Brans (Rotterdam)                                           60	
49 Wil Gommans (Venray)                                               59	
50 John de Regt (Waalwijk)                                            58	
   Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        58	
52 Andre Mous (Tilburg)                                               56	
53 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             53	
54 Rob Wiggers (Borne)                                                49	
55 Vincent Visscher (Elst)                                            41	
56 Bram Jansen (Eersel)                                               39	
57 Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                        28	
58 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            22	
59 Els Verhaar (Oijen)                                                18	
60 Wendela den Besten (Arkel)                                         16	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                             6	
2 Ruben Claeys (Kortemark)                                             7	
3 Davy D'hollander (Zele)                                             11	
4 Sven Brummelaar (Goor)                                              16	
5 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                           26	
6 Jerry Struik (Amsterdam)                                            30	
7 Leon Tap (Beuningen)                                                31	
8 Rinie van Koert (Noorden)                                           33	
9 Marc Verhaar (Oijen)                                                37	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                             37	
11 Tonny Verhaar (Lith)                                               41	
12 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      45	
13 Jack Dorland (Koekange)                                            46	
14 René Schulenberg (Haarlem)                                         53	
15 Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                 54	
16 Tim en David (Kortrijk)                                            55	
17 Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                        66	
18 Theo van Loon (Baarn)                                              67	
19 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                        69	
20 Stefan Coppen (Barneveld)                                          71	
21 Luca de Keijzer (Wijchen)                                          78	
   Pieter Andringa (Amsterdam)                                        78	
23 Rutger Mooy (Utrecht)                                              79	
24 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     81	
   Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     81	
26 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                84	
27 Sjaak Verhaar (Lith)                                               85	
28 Emil Brouwer (Arnhem)                                              92	
29 Koen Appelo (Enkhuizen)                                            98	
   Rene Tuinman (Hilversum)                                           98	
31 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                99	
   Thys de Jong (Britsum)                                             99	
33 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                      102	
34 Andre Mous (Tilburg)                                              106	
35 Jeroen Brans (Rotterdam)                                          109	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                          109	
37 Henrico Pit (Arnhem)                                              110	
38 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                              111	
   John de Regt (Waalwijk)                                           111	
40 Arjan Sloof (Barendrecht)                                         114	
41 Loek van der Helm (Delft)                                         115	
   Rob Wiggers (Borne)                                               115	
43 Cor van Loon (Baarn)                                              119	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        119	
45 Thijs Dirkx (Maastricht)                                          122	
46 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            123	
47 Walter van der Helm (Nootdorp)                                    124	
   Wim Callewaert (Roeselare)                                        124	
49 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       127	
50 Martijn Wessels (Amstelveen)                                      130	
51 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                       132	
52 Bram Jansen (Eersel)                                              135	
   Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                       135	
54 Wietske ten Berge (Helleberg)                                     137	
55 Wil Gommans (Venray)                                              145	
56 Marcel Burger (Helleberg)                                         148	
57 Vincent Visscher (Elst)                                           161	
58 Harry Ufkes (Amsterdam)                                           174	
59 Wendela den Besten (Arkel)                                        176	
60 Els Verhaar (Oijen)                                               178	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 18)                                 87.55.17 (39.665 km/h)	
2 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                          9.04	
3 Alberto Contador Velasco (Spa)                                   14.31