Home

Tour de France

Frankrijk, 4-26 juli 2010

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 11 - do 15 juli : Sisteron - Bourg-lès-Valence , 184.5 km

Nu wat vlakker

Kunnen de sprinters het vandaag?

Door Rutger Mooy

De citadel van Sisteron

Cavendish III

Bourg-lès-Valence was weer zo'n plaats waar de Tour voor het eerst aankomt. Vandaag weer eens een kans voor de sprinters, die moe waren van de Alpen maar zich moesten voorbereiden op het middengebergte in de komende etappes. Dat lukte hen, en hun ploegmaats, wonderwel, zodat het trio ontsnappers werd ingelopen en het inderdaad op een massasprint uitdraaide. Mark Renshaw deelde hier een daar een kopstoot uit, zodat ploeggenoot Cavendish zijn derde zege kon bijschrijven. De jury was niet clement en zette Renshaw uit de Tour. In het algemeen klassement verandert er weinig.









Uitslagen

	
1 Jan van Mersbergen (Amsterdam) Mark Cavendish                  4.42.29 (39.188 km/h)	
  Luc de Brabandere (Kortrijk) Mark Cavendish                           	
  Sven Brummelaar (Goor) Mark Cavendish                                 	
4 Andre Mous (Tilburg) Alessandro Petacchi                              	
  Jack Dorland (Koekange) Alessandro Petacchi                           	
  Jerry Struik (Amsterdam) Alessandro Petacchi                          	
7 Henk Vos (Staphorst) Tyler Farrar                                     	
  John de Regt (Waalwijk) Tyler Farrar                                  	
  Koen Appelo (Enkhuizen) Tyler Farrar                                  	
   Tonny Verhaar (Lith) Tyler Farrar                                    	
11 Arjan Sloof (Barendrecht) Jose Joaquin Rojas Gil                     	
   Marc Verhaar (Oijen) Jose Joaquin Rojas Gil                          	
   Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost) Jose Joaquin Rojas Gil            	
   Norman Vanoverbeke (Pittem) Jose Joaquin Rojas Gil                   	
   Rene Tuinman (Hilversum) Jose Joaquin Rojas Gil                      	
   Theo van Loon (Baarn) Jose Joaquin Rojas Gil                         	
17 Edwin Pelzer (Den Bosch) Robbie McEwen                               	
   Leon Tap (Beuningen) Robbie McEwen                                   	
   Ronald Meulenberg (Zutphen) Robbie McEwen                            	
   Ruben Claeys (Kortemark) Robbie McEwen                               	
   Sjaak Verhaar (Lith) Robbie McEwen                                   	
22 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Thor Hushovd                          	
   Luca de Keijzer (Wijchen) Thor Hushovd                               	
24 Pieter Andringa (Amsterdam) Lloyd Mondory                            	
25 Davy D'hollander (Zele) Gerald Ciolek                                	
   Harry Ufkes (Amsterdam) Gerald Ciolek                                	
   Henrico Pit (Arnhem) Gerald Ciolek                                   	
   Jeroen Brans (Rotterdam) Gerald Ciolek                               	
   Niels Tamboer (Dinxperlo) Gerald Ciolek                              	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Gerald Ciolek                    	
31 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Sébastien Turgot                      	
   Rinie van Koert (Noorden) Sébastien Turgot                           	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch) Sébastien Turgot                         	
34 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Edvald Boasson Hagen                   	
   Peter Muilwijk (Arkel) Edvald Boasson Hagen                          	
   Wietske ten Berge (Helleberg) Edvald Boasson Hagen                   	
37 Stefan Coppen (Barneveld) Oscar Freire Gomez                         	
38 Michiel de Haan (Amsterdam) Christian Knees                          	
39 Willem van der Klooster (Dordrecht) Julian Dean                      	
40 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Roman Kreuziger               	
41 Emil Brouwer (Arnhem) Maarten Tjallingii                             	
42 Rutger Mooy (Utrecht) Juan Antonio Flecha Giannoni                   	
43 Rob Wiggers (Borne) Bram Tankink                                     	
   Vincent Visscher (Elst) Bram Tankink                                 	
45 Loek van der Helm (Delft) Christophe Le Mevel                        	
46 Marcel Brummelaar (Goor) Inaki Isasi Flores                          	
47 Ronald Geertsma (Amsterdam) Janez Brajkovic                          	
48 Marcel Burger (Helleberg) Daniel Oss                                 	
49 Wim Callewaert (Roeselare) Grégory Rast                              	
50 Martijn ten Hoeve (Utrecht) Alexandr Kolobnev                        	
51 Sander Kaspers (Rennerveen) Pavel Brutt                              	
52 René Schulenberg (Haarlem) Thomas Voeckler                           	
   Tim en David (Kortrijk) Thomas Voeckler                              	
54 Cor van Loon (Baarn) Lars Boom                                   0.29	
   Theo Willemse (Roosendaal) Lars Boom                                 	
56 Henri de Groot (Oss) Tony Martin                                 1.09	
57 Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Alessandro Ballan             1.26	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Alessandro Ballan                     	
59 Els Verhaar (Oijen) Francis De Greef                             2.29	
60 Bram Jansen (Eersel) Stéphane Auge                               3.43	
61 Thys de Jong (Britsum) Jérôme Pineau                             7.41	
62 Jurriaan Rohde (Amsterdam) Pierrick Fedrigo                          	
   Wendela den Besten (Arkel) Pierrick Fedrigo                          	
64 Wil Gommans (Venray) Marcus Burghardt                                	
65 Thijs Dirkx (Maastricht) Serguei Ivanov                              	
66 Harry Rood (Hoogkarspel) Samuel Dumoulin                             	
   Martijn Wessels (Amstelveen) Samuel Dumoulin                         	
68 Corné van Ginneken (Sint Willebrord) ==XXX== (Mark Renshaw)          	
69 Jef Koomen (Wervershoof) ==XXX== (Geen voorspelling)                 	
   Niels Teulings (Breda) ==XXX== (Geen voorspelling)                   	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Jan van Mersbergen (Amsterdam) Mark Cavendish                       35	
  Luc de Brabandere (Kortrijk) Mark Cavendish                         35	
  Sven Brummelaar (Goor) Mark Cavendish                               35	
4 Andre Mous (Tilburg) Alessandro Petacchi                            30	
  Jack Dorland (Koekange) Alessandro Petacchi                         30	
  Jerry Struik (Amsterdam) Alessandro Petacchi                        30	
7 Henk Vos (Staphorst) Tyler Farrar                                   26	
  John de Regt (Waalwijk) Tyler Farrar                                26	
  Koen Appelo (Enkhuizen) Tyler Farrar                                26	
   Tonny Verhaar (Lith) Tyler Farrar                                  26	
11 Arjan Sloof (Barendrecht) Jose Joaquin Rojas Gil                   24	
   Marc Verhaar (Oijen) Jose Joaquin Rojas Gil                        24	
   Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost) Jose Joaquin Rojas Gil          24	
   Norman Vanoverbeke (Pittem) Jose Joaquin Rojas Gil                 24	
   Rene Tuinman (Hilversum) Jose Joaquin Rojas Gil                    24	
   Theo van Loon (Baarn) Jose Joaquin Rojas Gil                       24	
17 Edwin Pelzer (Den Bosch) Robbie McEwen                             22	
   Leon Tap (Beuningen) Robbie McEwen                                 22	
   Ronald Meulenberg (Zutphen) Robbie McEwen                          22	
   Ruben Claeys (Kortemark) Robbie McEwen                             22	
   Sjaak Verhaar (Lith) Robbie McEwen                                 22	
22 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Thor Hushovd                        19	
   Luca de Keijzer (Wijchen) Thor Hushovd                             19	
24 Pieter Andringa (Amsterdam) Lloyd Mondory                          18	
25 Davy D'hollander (Zele) Gerald Ciolek                              16	
   Harry Ufkes (Amsterdam) Gerald Ciolek                              16	
   Henrico Pit (Arnhem) Gerald Ciolek                                 16	
   Jeroen Brans (Rotterdam) Gerald Ciolek                             16	
   Niels Tamboer (Dinxperlo) Gerald Ciolek                            16	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Gerald Ciolek                  16	
31 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Sébastien Turgot                    15	
   Rinie van Koert (Noorden) Sébastien Turgot                         15	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch) Sébastien Turgot                       15	
34 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Edvald Boasson Hagen                 14	
   Peter Muilwijk (Arkel) Edvald Boasson Hagen                        14	
   Wietske ten Berge (Helleberg) Edvald Boasson Hagen                 14	
37 Stefan Coppen (Barneveld) Oscar Freire Gomez                       13	
38 Bram Jansen (Eersel) Stéphane Auge                                 10	
39 Michiel de Haan (Amsterdam) Christian Knees                         5	
40 Willem van der Klooster (Dordrecht) Julian Dean                     3	
 	
Bergen	
 	
1 Bram Jansen (Eersel) Stéphane Auge                                   3	
2 Thys de Jong (Britsum) Jérôme Pineau                                 1	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Rinie van Koert (Noorden)                                     53.41.42 (39.806 km/h)	
2 René Schulenberg (Haarlem)                                        0.13	
3 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                       0.49	
4 Rutger Mooy (Utrecht)                                             0.59	
5 Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                1.31	
6 Marc Verhaar (Oijen)                                                  	
7 Jack Dorland (Koekange)                                               	
8 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    1.37	
9 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                         1.41	
10 Ruben Claeys (Kortemark)                                             	
11 Sven Brummelaar (Goor)                                           1.46	
12 Theo van Loon (Baarn)                                            1.51	
13 Emil Brouwer (Arnhem)                                            2.12	
14 Leon Tap (Beuningen)                                             2.51	
15 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                         2.59	
16 Tonny Verhaar (Lith)                                                 	
17 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                        	
18 Jerry Struik (Amsterdam)                                             	
19 Peter Muilwijk (Arkel)                                           3.09	
20 Theo Willemse (Roosendaal)                                       3.45	
21 Marcel Brummelaar (Goor)                                         3.52	
22 Tim en David (Kortrijk)                                          3.55	
23 Rob Wiggers (Borne)                                              4.09	
24 Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                      4.21	
25 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                      4.37	
26 Jeroen Brans (Rotterdam)                                             	
27 Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                          	
28 John de Regt (Waalwijk)                                          4.58	
29 Arjan Sloof (Barendrecht)                                        5.32	
30 Walter van der Helm (Nootdorp)                                   5.53	
31 Davy D'hollander (Zele)                                          6.05	
32 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                   6.17	
33 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                               6.50	
34 Michiel de Haan (Amsterdam)                                      6.53	
35 Luca de Keijzer (Wijchen)                                        7.00	
36 Andre Mous (Tilburg)                                             7.26	
37 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                     7.43	
38 Cor van Loon (Baarn)                                             8.25	
39 Willem van der Klooster (Dordrecht)                             10.33	
40 Thijs Dirkx (Maastricht)                                        10.50	
41 Sjaak Verhaar (Lith)                                            11.14	
42 Loek van der Helm (Delft)                                       12.47	
43 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                      13.18	
44 Wil Gommans (Venray)                                            13.28	
45 Henrico Pit (Arnhem)                                            13.36	
46 Wim Callewaert (Roeselare)                                      13.59	
47 Bram Jansen (Eersel)                                            14.55	
48 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                          14.59	
49 Vincent Visscher (Elst)                                         15.34	
50 Stefan Coppen (Barneveld)                                       17.41	
51 Pieter Andringa (Amsterdam)                                     19.18	
52 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                     21.53	
53 Thys de Jong (Britsum)                                          24.42	
54 Rene Tuinman (Hilversum)                                        25.17	
55 Henk Vos (Staphorst)                                            26.12	
56 Jef Koomen (Wervershoof)                                        27.12	
57 Koen Appelo (Enkhuizen)                                         27.55	
58 Els Verhaar (Oijen)                                             28.51	
59 Harry Ufkes (Amsterdam)                                         30.35	
60 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                             30.40	
61 Sander Kaspers (Rennerveen)                                     38.23	
62 Wendela den Besten (Arkel)                                      38.35	
63 Jan van Mersbergen (Amsterdam)                                  38.54	
64 Henri de Groot (Oss)                                            46.01	
65 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                            47.25	
66 Wietske ten Berge (Helleberg)                                   51.25	
67 Martijn Wessels (Amstelveen)                                    54.26	
68 Marcel Burger (Helleberg)                                     1.01.55	
69 Harry Rood (Hoogkarspel)                                      1.04.08	
70 Niels Teulings (Breda)                                        1.13.10	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Rinie van Koert (Noorden)                                          196	
2 Sven Brummelaar (Goor)                                             185	
3 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                           178	
  Henk Vos (Staphorst)                                               178	
5 Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                 170	
6 Tonny Verhaar (Lith)                                               157	
7 Marc Verhaar (Oijen)                                               153	
  Rutger Mooy (Utrecht)                                              153	
9 Jack Dorland (Koekange)                                            150	
10 Leon Tap (Beuningen)                                              149	
   Niels Tamboer (Dinxperlo)                                         149	
   Pieter Andringa (Amsterdam)                                       149	
13 Stefan Coppen (Barneveld)                                         147	
14 Theo van Loon (Baarn)                                             146	
15 Davy D'hollander (Zele)                                           144	
16 Peter Muilwijk (Arkel)                                            143	
   Ruben Claeys (Kortemark)                                          143	
18 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                       142	
19 Luca de Keijzer (Wijchen)                                         139	
   Sjaak Verhaar (Lith)                                              139	
21 Arjan Sloof (Barendrecht)                                         138	
22 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     137	
23 Andre Mous (Tilburg)                                              134	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            134	
25 Jerry Struik (Amsterdam)                                          132	
26 Rene Tuinman (Hilversum)                                          131	
27 Bram Jansen (Eersel)                                              128	
28 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          123	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                          123	
30 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                    122	
31 Jeroen Brans (Rotterdam)                                          120	
32 Tim en David (Kortrijk)                                           118	
33 Thijs Dirkx (Maastricht)                                          117	
34 René Schulenberg (Haarlem)                                        116	
   Vincent Visscher (Elst)                                           116	
36 Koen Appelo (Enkhuizen)                                           115	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                    115	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                       115	
39 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                       113	
40 Emil Brouwer (Arnhem)                                             112	
   Henrico Pit (Arnhem)                                              112	
   John de Regt (Waalwijk)                                           112	
43 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    111	
44 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                              107	
45 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               105	
46 Wil Gommans (Venray)                                              104	
47 Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                       101	
   Ronald Meulenberg (Zutphen)                                       101	
49 Wim Callewaert (Roeselare)                                        100	
50 Rob Wiggers (Borne)                                                97	
51 Jan van Mersbergen (Amsterdam)                                     96	
   Thys de Jong (Britsum)                                             96	
53 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                       93	
54 Theo Willemse (Roosendaal)                                         89	
55 Jef Koomen (Wervershoof)                                           86	
56 Cor van Loon (Baarn)                                               85	
57 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                80	
58 Niels Teulings (Breda)                                             79	
59 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 70	
60 Wendela den Besten (Arkel)                                         60	
61 Henri de Groot (Oss)                                               59	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         59	
63 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        58	
64 Martijn Wessels (Amstelveen)                                       56	
65 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            51	
66 Loek van der Helm (Delft)                                          45	
67 Sander Kaspers (Rennerveen)                                        41	
68 Marcel Burger (Helleberg)                                          33	
69 Wietske ten Berge (Helleberg)                                      28	
70 Els Verhaar (Oijen)                                                12	
 	
Bergklassement	
 	
1 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                         63	
2 Arjan Sloof (Barendrecht)                                           59	
3 Rutger Mooy (Utrecht)                                               49	
4 Martijn Wessels (Amstelveen)                                        48	
5 Jan van Mersbergen (Amsterdam)                                      47	
  Luca de Keijzer (Wijchen)                                           47	
7 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                           44	
  Rinie van Koert (Noorden)                                           44	
  Sven Brummelaar (Goor)                                              44	
10 Jerry Struik (Amsterdam)                                           43	
11 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        42	
12 Leon Tap (Beuningen)                                               41	
   Theo Willemse (Roosendaal)                                         41	
14 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                           36	
   John de Regt (Waalwijk)                                            36	
   Marc Verhaar (Oijen)                                               36	
17 Vincent Visscher (Elst)                                            35	
18 Emil Brouwer (Arnhem)                                              32	
   Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     32	
20 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                31	
21 Cor van Loon (Baarn)                                               30	
   Henri de Groot (Oss)                                               30	
   René Schulenberg (Haarlem)                                         30	
   Ruben Claeys (Kortemark)                                           30	
   Theo van Loon (Baarn)                                              30	
   Tim en David (Kortrijk)                                            30	
   Wil Gommans (Venray)                                               30	
28 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      28	
   Jack Dorland (Koekange)                                            28	
   Jef Koomen (Wervershoof)                                           28	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                           28	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 28	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                             28	
   Stefan Coppen (Barneveld)                                          28	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                           28	
36 Andre Mous (Tilburg)                                               26	
   Koen Appelo (Enkhuizen)                                            26	
   Sjaak Verhaar (Lith)                                               26	
   Tonny Verhaar (Lith)                                               26	
40 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                               22	
   Pieter Andringa (Amsterdam)                                        22	
42 Loek van der Helm (Delft)                                          21	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             21	
44 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         19	
   Rene Tuinman (Hilversum)                                           19	
   Rob Wiggers (Borne)                                                19	
47 Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                        18	
48 Henrico Pit (Arnhem)                                               16	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     16	
   Jeroen Brans (Rotterdam)                                           16	
   Niels Teulings (Breda)                                             16	
   Norman Vanoverbeke (Pittem)                                        16	
   Wendela den Besten (Arkel)                                         16	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                        16	
55 Davy D'hollander (Zele)                                            14	
   Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                 14	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                        14	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                     14	
   Wim Callewaert (Roeselare)                                         14	
60 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                         8	
61 Bram Jansen (Eersel)                                                3	
62 Thys de Jong (Britsum)                                              1	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Rinie van Koert (Noorden)                                            9	
2 Rutger Mooy (Utrecht)                                               14	
3 Sven Brummelaar (Goor)                                              20	
4 Marc Verhaar (Oijen)                                                26	
  Niels Tamboer (Dinxperlo)                                           26	
6 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                            32	
7 Leon Tap (Beuningen)                                                36	
8 Jack Dorland (Koekange)                                             42	
9 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                         43	
10 Ruben Claeys (Kortemark)                                           46	
11 Theo van Loon (Baarn)                                              47	
12 Jerry Struik (Amsterdam)                                           50	
13 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          52	
14 René Schulenberg (Haarlem)                                         57	
   Tonny Verhaar (Lith)                                               57	
16 Luca de Keijzer (Wijchen)                                          59	
17 Peter Muilwijk (Arkel)                                             63	
18 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      65	
   Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                 65	
20 Emil Brouwer (Arnhem)                                              71	
21 Tim en David (Kortrijk)                                            75	
22 Marcel Brummelaar (Goor)                                           77	
23 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     80	
24 John de Regt (Waalwijk)                                            82	
25 Theo Willemse (Roosendaal)                                         86	
26 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                        91	
   Stefan Coppen (Barneveld)                                          91	
28 Andre Mous (Tilburg)                                               95	
29 Sjaak Verhaar (Lith)                                               96	
30 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     99	
31 Vincent Visscher (Elst)                                           100	
32 Davy D'hollander (Zele)                                           101	
   Pieter Andringa (Amsterdam)                                       101	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                          101	
35 Jeroen Brans (Rotterdam)                                          104	
36 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       108	
37 Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                       109	
38 Wil Gommans (Venray)                                              111	
39 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            113	
40 Cor van Loon (Baarn)                                              115	
41 Willem van der Klooster (Dordrecht)                               116	
42 Rob Wiggers (Borne)                                               117	
43 Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                       118	
44 Jan van Mersbergen (Amsterdam)                                    119	
45 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                120	
46 Walter van der Helm (Nootdorp)                                    121	
47 Rene Tuinman (Hilversum)                                          124	
48 Koen Appelo (Enkhuizen)                                           129	
49 Henrico Pit (Arnhem)                                              133	
50 Bram Jansen (Eersel)                                              135	
   Martijn Wessels (Amstelveen)                                      135	
52 Jef Koomen (Wervershoof)                                          139	
53 Henri de Groot (Oss)                                              146	
54 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        148	
55 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                              149	
56 Loek van der Helm (Delft)                                         150	
   Wim Callewaert (Roeselare)                                        150	
58 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                       159	
59 Thys de Jong (Britsum)                                            166	
60 Wendela den Besten (Arkel)                                        170	
61 Niels Teulings (Breda)                                            176	
62 Sander Kaspers (Rennerveen)                                       183	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 11)                                 53.36.47 (39.867 km/h)	
2 Rinie van Koert (Noorden)                                         4.55	
3 Andy Schleck (Lux)                                                6.38