Home

Tour de France

Frankrijk, 4-26 juli 2010

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 10 - wo 14 juli : Chambéry - Gap , 179 km

Nog meer Alpen

... maar ze lijken wat vriendelijker dan voorgaande jaren

Door Rutger Mooy

Gap in vroeger tijden

Paulinho wint te Gap

Lijkt het zo, of zijn de Alpen wat vriendelijker dan voorgaande jaren? De etappe was heuvel- of bergachtig, dat wel, maar echt zwaar werd het vandaag nergens. Dat wil zeggen - de warmte speelde vele renners wel parten. Misschien daarom liet het peloton vier vroege vluchters gaan. Daar zaten geen Fransen bij, zodat even later Bouet en Rolland de sprong waagden en aansloten. Vreemd genoeg had geen enkele deelnemer een renner in de kopgroep, dus men moest met lede ogen aanzien dat de voorsprong tot bijna een kwartier opliep en veel punten in het niets verdwenen. De beste deelnemers hadden de veel te laat ontsnapte Nicholas Roche, zodat Rinie, die zich in dat groepje bevond, de gele trui weer kon terugpakken. In het peloton ontstond vervolgens enig tijdverschil, zodat het klassement niet helemaal onaangeroerd bleef...









Uitslagen

	
1 Pieter Andringa (Amsterdam) Nicolas Roche                      5.23.54 (33.158 km/h)	
  René Schulenberg (Haarlem) Nicolas Roche                              	
  Rinie van Koert (Noorden) Nicolas Roche                               	
  Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Nicolas Roche                     	
  Sven Brummelaar (Goor) Nicolas Roche                                  	
6 Marcel Brummelaar (Goor) Rémi Pauriol                             0.59	
  Rutger Mooy (Utrecht) Rémi Pauriol                                    	
8 Leon Tap (Beuningen) Roman Kreuziger                              1.21	
  Theo van Loon (Baarn) Roman Kreuziger                                 	
10 Wim Callewaert (Roeselare) Juan Manuel Gárate Cepa                   	
11 Martijn ten Hoeve (Utrecht) Ivan Basso                               	
12 Henrico Pit (Arnhem) Ruben Plaza Molina                              	
13 Rob Wiggers (Borne) Samuel Sánchez Gonzalez                          	
   Ronald Geertsma (Amsterdam) Samuel Sánchez Gonzalez                  	
15 Wendela den Besten (Arkel) Martin Elmiger                            	
16 Martijn Wessels (Amstelveen) Carlos Sastre                           	
17 John de Regt (Waalwijk) Alexander Vinokourov                         	
18 Corné van Ginneken (Sint Willebrord) Bernhard Eisel                  	
19 Arjan Sloof (Barendrecht) Christophe Le Mevel                        	
20 Jurriaan Rohde (Amsterdam) Andreas Klöden                            	
21 Cor van Loon (Baarn) Christophe Riblon                               	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch) Christophe Riblon                        	
23 Theo Willemse (Roosendaal) Gorka Verdugo Marcotegui                  	
24 Andre Mous (Tilburg) Thomas Voeckler                                 	
   Henri de Groot (Oss) Thomas Voeckler                                 	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Thomas Voeckler                       	
   Jeroen Brans (Rotterdam) Thomas Voeckler                             	
   Marc Verhaar (Oijen) Thomas Voeckler                                 	
   Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost) Thomas Voeckler                   	
   Norman Vanoverbeke (Pittem) Thomas Voeckler                          	
   Ronald Meulenberg (Zutphen) Thomas Voeckler                          	
   Ruben Claeys (Kortemark) Thomas Voeckler                             	
   Thys de Jong (Britsum) Thomas Voeckler                               	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Thomas Voeckler                  	
35 Stefan Coppen (Barneveld) Luis León Sánchez Gil                      	
36 Niels Tamboer (Dinxperlo) Sylvain Chavanel                           	
   Niels Teulings (Breda) Sylvain Chavanel                              	
   Wietske ten Berge (Helleberg) Sylvain Chavanel                       	
39 Els Verhaar (Oijen) Anthony Geslin                                   	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Anthony Geslin                              	
41 Henk Vos (Staphorst) John Gadret                                     	
   Jack Dorland (Koekange) John Gadret                                  	
   Walter van der Helm (Nootdorp) John Gadret                           	
44 Sander Kaspers (Rennerveen) Fabian Wegmann                       2.49	
45 Rene Tuinman (Hilversum) Anthony Charteau                            	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Anthony Charteau              	
   Vincent Visscher (Elst) Anthony Charteau                             	
48 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Rémy Di Grégorio                      	
49 Jerry Struik (Amsterdam) Lars Boom                                   	
50 Harry Ufkes (Amsterdam) Nicolas Vogondy                              	
51 Bram Jansen (Eersel) Pierrick Fedrigo                                	
   Davy D'hollander (Zele) Pierrick Fedrigo                             	
   Edwin Pelzer (Den Bosch) Pierrick Fedrigo                            	
   Emil Brouwer (Arnhem) Pierrick Fedrigo                               	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Pierrick Fedrigo                       	
   Koen Appelo (Enkhuizen) Pierrick Fedrigo                             	
   Loek van der Helm (Delft) Pierrick Fedrigo                           	
   Luca de Keijzer (Wijchen) Pierrick Fedrigo                           	
   Marcel Burger (Helleberg) Pierrick Fedrigo                           	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Pierrick Fedrigo                  	
   Sjaak Verhaar (Lith) Pierrick Fedrigo                                	
   Thijs Dirkx (Maastricht) Pierrick Fedrigo                            	
   Tim en David (Kortrijk) Pierrick Fedrigo                             	
64 Luc de Brabandere (Kortrijk) Carlos Barredo Llamazales               	
65 Tonny Verhaar (Lith) Edvald Boasson Hagen                            	
66 Peter Muilwijk (Arkel) Linus Gerdemann                               	
67 Michiel de Haan (Amsterdam) Jérôme Pineau                            	
68 Wil Gommans (Venray) David Millar                                3.29	
69 Jan van Mersbergen (Amsterdam) ==XXX== (Geen voorspelling)       3.55	
   Jef Koomen (Wervershoof) ==XXX== (Geen voorspelling)                 	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Pieter Andringa (Amsterdam) Nicolas Roche                           14	
  René Schulenberg (Haarlem) Nicolas Roche                            14	
  Rinie van Koert (Noorden) Nicolas Roche                             14	
  Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Nicolas Roche                   14	
  Sven Brummelaar (Goor) Nicolas Roche                                14	
6 Marcel Brummelaar (Goor) Rémi Pauriol                               13	
  Rutger Mooy (Utrecht) Rémi Pauriol                                  13	
 	
Bergen	
 	
1 Michiel de Haan (Amsterdam) Jérôme Pineau                            6	
2 Rene Tuinman (Hilversum) Anthony Charteau                            5	
  Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Anthony Charteau              5	
  Vincent Visscher (Elst) Anthony Charteau                             5	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Rinie van Koert (Noorden)                                     48.59.13 (39.866 km/h)	
2 René Schulenberg (Haarlem)                                        0.13	
3 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                       0.49	
4 Rutger Mooy (Utrecht)                                             0.59	
5 Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                1.31	
6 Marc Verhaar (Oijen)                                                  	
7 Jack Dorland (Koekange)                                               	
8 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    1.37	
9 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                         1.41	
10 Ruben Claeys (Kortemark)                                             	
11 Sven Brummelaar (Goor)                                           1.46	
12 Theo van Loon (Baarn)                                            1.51	
13 Emil Brouwer (Arnhem)                                            2.12	
14 Leon Tap (Beuningen)                                             2.51	
15 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                         2.59	
16 Tonny Verhaar (Lith)                                                 	
17 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                        	
18 Jerry Struik (Amsterdam)                                             	
19 Peter Muilwijk (Arkel)                                           3.09	
20 Thijs Dirkx (Maastricht)                                             	
21 Theo Willemse (Roosendaal)                                       3.16	
22 Marcel Brummelaar (Goor)                                         3.52	
23 Tim en David (Kortrijk)                                          3.55	
24 Rob Wiggers (Borne)                                              4.09	
25 Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                      4.21	
26 Walter van der Helm (Nootdorp)                                   4.27	
27 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                      4.37	
28 Jeroen Brans (Rotterdam)                                             	
29 Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                          	
30 John de Regt (Waalwijk)                                          4.58	
31 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                               5.24	
32 Arjan Sloof (Barendrecht)                                        5.32	
33 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                       5.37	
34 Wil Gommans (Venray)                                             5.47	
35 Davy D'hollander (Zele)                                          6.05	
36 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                   6.17	
37 Michiel de Haan (Amsterdam)                                      6.53	
38 Luca de Keijzer (Wijchen)                                        7.00	
39 Andre Mous (Tilburg)                                             7.26	
40 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                     7.43	
41 Cor van Loon (Baarn)                                             7.56	
42 Willem van der Klooster (Dordrecht)                             10.33	
43 Bram Jansen (Eersel)                                            11.12	
44 Sjaak Verhaar (Lith)                                            11.14	
45 Loek van der Helm (Delft)                                       12.47	
46 Henrico Pit (Arnhem)                                            13.36	
47 Wim Callewaert (Roeselare)                                      13.59	
48 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                          14.59	
49 Vincent Visscher (Elst)                                         15.34	
50 Thys de Jong (Britsum)                                          17.01	
51 Stefan Coppen (Barneveld)                                       17.41	
52 Pieter Andringa (Amsterdam)                                     19.18	
53 Jef Koomen (Wervershoof)                                        19.31	
54 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                     21.53	
55 Rene Tuinman (Hilversum)                                        25.17	
56 Henk Vos (Staphorst)                                            26.12	
57 Els Verhaar (Oijen)                                             26.22	
58 Koen Appelo (Enkhuizen)                                         27.55	
59 Harry Ufkes (Amsterdam)                                         30.35	
60 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                             30.40	
61 Wendela den Besten (Arkel)                                      30.54	
62 Sander Kaspers (Rennerveen)                                     38.23	
63 Jan van Mersbergen (Amsterdam)                                  38.54	
64 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                            39.44	
65 Henri de Groot (Oss)                                            44.52	
66 Martijn Wessels (Amstelveen)                                    46.45	
67 Wietske ten Berge (Helleberg)                                   51.25	
68 Harry Rood (Hoogkarspel)                                        56.27	
69 Marcel Burger (Helleberg)                                     1.01.55	
70 Niels Teulings (Breda)                                        1.05.29	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Rinie van Koert (Noorden)                                          181	
2 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                           156	
3 Rutger Mooy (Utrecht)                                              153	
4 Henk Vos (Staphorst)                                               152	
5 Sven Brummelaar (Goor)                                             150	
6 Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                 146	
7 Stefan Coppen (Barneveld)                                          134	
  Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             134	
9 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                          133	
10 Pieter Andringa (Amsterdam)                                       131	
   Tonny Verhaar (Lith)                                              131	
12 Marc Verhaar (Oijen)                                              129	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                            129	
14 Davy D'hollander (Zele)                                           128	
15 Leon Tap (Beuningen)                                              127	
16 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          123	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     123	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                          123	
19 Theo van Loon (Baarn)                                             122	
20 Ruben Claeys (Kortemark)                                          121	
21 Jack Dorland (Koekange)                                           120	
   Luca de Keijzer (Wijchen)                                         120	
23 Bram Jansen (Eersel)                                              118	
   Norman Vanoverbeke (Pittem)                                       118	
   Tim en David (Kortrijk)                                           118	
26 Sjaak Verhaar (Lith)                                              117	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                          117	
28 René Schulenberg (Haarlem)                                        116	
   Vincent Visscher (Elst)                                           116	
30 Walter van der Helm (Nootdorp)                                    115	
31 Arjan Sloof (Barendrecht)                                         114	
32 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                       113	
33 Emil Brouwer (Arnhem)                                             112	
34 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                              107	
   Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                    107	
   Rene Tuinman (Hilversum)                                          107	
37 Andre Mous (Tilburg)                                              104	
   Jeroen Brans (Rotterdam)                                          104	
   Wil Gommans (Venray)                                              104	
40 Jerry Struik (Amsterdam)                                          102	
41 Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                       101	
42 Wim Callewaert (Roeselare)                                        100	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                       100	
44 Rob Wiggers (Borne)                                                97	
45 Henrico Pit (Arnhem)                                               96	
   Thys de Jong (Britsum)                                             96	
47 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     92	
48 Koen Appelo (Enkhuizen)                                            89	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                89	
   Theo Willemse (Roosendaal)                                         89	
51 Jef Koomen (Wervershoof)                                           86	
   John de Regt (Waalwijk)                                            86	
53 Cor van Loon (Baarn)                                               85	
54 Niels Teulings (Breda)                                             79	
   Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        79	
56 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                77	
57 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 70	
58 Jan van Mersbergen (Amsterdam)                                     61	
59 Wendela den Besten (Arkel)                                         60	
60 Henri de Groot (Oss)                                               59	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         59	
62 Luc de Brabandere (Kortrijk)                                       58	
63 Martijn Wessels (Amstelveen)                                       56	
64 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        53	
65 Loek van der Helm (Delft)                                          45	
66 Sander Kaspers (Rennerveen)                                        41	
67 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            35	
68 Marcel Burger (Helleberg)                                          33	
69 Wietske ten Berge (Helleberg)                                      14	
70 Els Verhaar (Oijen)                                                12	
 	
Bergklassement	
 	
1 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                         63	
2 Arjan Sloof (Barendrecht)                                           59	
3 Rutger Mooy (Utrecht)                                               49	
4 Martijn Wessels (Amstelveen)                                        48	
5 Jan van Mersbergen (Amsterdam)                                      47	
  Luca de Keijzer (Wijchen)                                           47	
7 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                           44	
  Rinie van Koert (Noorden)                                           44	
  Sven Brummelaar (Goor)                                              44	
10 Jerry Struik (Amsterdam)                                           43	
11 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        42	
12 Leon Tap (Beuningen)                                               41	
   Theo Willemse (Roosendaal)                                         41	
14 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                           36	
   John de Regt (Waalwijk)                                            36	
   Marc Verhaar (Oijen)                                               36	
17 Vincent Visscher (Elst)                                            35	
18 Emil Brouwer (Arnhem)                                              32	
   Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     32	
20 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                31	
21 Cor van Loon (Baarn)                                               30	
   Henri de Groot (Oss)                                               30	
   René Schulenberg (Haarlem)                                         30	
   Ruben Claeys (Kortemark)                                           30	
   Theo van Loon (Baarn)                                              30	
   Tim en David (Kortrijk)                                            30	
   Wil Gommans (Venray)                                               30	
28 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      28	
   Jack Dorland (Koekange)                                            28	
   Jef Koomen (Wervershoof)                                           28	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                           28	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 28	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                             28	
   Stefan Coppen (Barneveld)                                          28	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                           28	
36 Andre Mous (Tilburg)                                               26	
   Koen Appelo (Enkhuizen)                                            26	
   Sjaak Verhaar (Lith)                                               26	
   Tonny Verhaar (Lith)                                               26	
40 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                               22	
   Pieter Andringa (Amsterdam)                                        22	
42 Loek van der Helm (Delft)                                          21	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             21	
44 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         19	
   Rene Tuinman (Hilversum)                                           19	
   Rob Wiggers (Borne)                                                19	
47 Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                        18	
48 Henrico Pit (Arnhem)                                               16	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     16	
   Jeroen Brans (Rotterdam)                                           16	
   Niels Teulings (Breda)                                             16	
   Norman Vanoverbeke (Pittem)                                        16	
   Wendela den Besten (Arkel)                                         16	
   Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                        16	
55 Davy D'hollander (Zele)                                            14	
   Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                 14	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                        14	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                     14	
   Wim Callewaert (Roeselare)                                         14	
60 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                         8	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Rinie van Koert (Noorden)                                            9	
2 Rutger Mooy (Utrecht)                                               10	
3 Sven Brummelaar (Goor)                                              23	
4 Niels Tamboer (Dinxperlo)                                           25	
5 Edwin Pelzer (Den Bosch)                                            31	
  Marc Verhaar (Oijen)                                                31	
7 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                         36	
8 Leon Tap (Beuningen)                                                41	
9 Ruben Claeys (Kortemark)                                            50	
10 René Schulenberg (Haarlem)                                         51	
11 Theo van Loon (Baarn)                                              52	
12 Jack Dorland (Koekange)                                            54	
13 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      59	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                             59	
15 Tonny Verhaar (Lith)                                               61	
16 Emil Brouwer (Arnhem)                                              64	
   Luca de Keijzer (Wijchen)                                          64	
18 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          65	
   Jerry Struik (Amsterdam)                                           65	
20 Marcel Brummelaar (Goor)                                           66	
   Menno Peeters (Amsterdam Zuidoost)                                 66	
22 Tim en David (Kortrijk)                                            67	
23 Thijs Dirkx (Maastricht)                                           73	
24 Theo Willemse (Roosendaal)                                         81	
25 Stefan Coppen (Barneveld)                                          86	
26 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     88	
27 Wil Gommans (Venray)                                               92	
28 Vincent Visscher (Elst)                                            94	
29 John de Regt (Waalwijk)                                            95	
30 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             97	
31 Norman Vanoverbeke (Pittem)                                        98	
32 Pieter Andringa (Amsterdam)                                       102	
33 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    103	
34 Davy D'hollander (Zele)                                           104	
35 Sjaak Verhaar (Lith)                                              106	
36 Walter van der Helm (Nootdorp)                                    111	
37 Andre Mous (Tilburg)                                              112	
   Jeroen Brans (Rotterdam)                                          112	
   Michiel de Haan (Amsterdam)                                       112	
   Rob Wiggers (Borne)                                               112	
41 Martijn ten Hoeve (Utrecht)                                       113	
42 Cor van Loon (Baarn)                                              115	
43 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                116	
44 Yvonne Flokstra (Den Bosch)                                       117	
45 Willem van der Klooster (Dordrecht)                               118	
46 Jan van Mersbergen (Amsterdam)                                    126	
47 Jef Koomen (Wervershoof)                                          132	
48 Martijn Wessels (Amstelveen)                                      133	
   Rene Tuinman (Hilversum)                                          133	
50 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        137	
51 Corné van Ginneken (Sint Willebrord)                              138	
52 Henrico Pit (Arnhem)                                              139	
53 Koen Appelo (Enkhuizen)                                           142	
54 Wim Callewaert (Roeselare)                                        144	
55 Henri de Groot (Oss)                                              146	
56 Loek van der Helm (Delft)                                         152	
57 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                       168	
   Wendela den Besten (Arkel)                                        168	
59 Niels Teulings (Breda)                                            172	
60 Sander Kaspers (Rennerveen)                                       183	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 10)                                 48.54.18 (39.933 km/h)	
2 Rinie van Koert (Noorden)                                         4.55	
3 Andy Schleck (Lux)                                                6.38