Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 4-26 juli 2009

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 4 - di 7 juli : Montpellier - Montpellier (ploegentijdrit) , 39 km

De ploegentijdrit is terug

Geen bergen, maar ook niet vlak

Door Rutger Mooy

Rondje Montpellier

Astana won

De ploegentijdrit kwam terug, na 4 jaar afwezigheid. Bijna iedereen selecteerde een renner uit een van de topploegen. Armstrong wist maximale spanning in de etappe te leggen door precies 40" voor Cancellara te finishen, waardoor de duizendsten in het klassement moesten uitmaken dat de Zwitser nog net in het geel blijft. Daar hebben we in het spel gelukkig geen last van. Het levert nu nog maar 15 deelnemers in dezelfde tijd op, waarvan Jurriaan en Rinie de meeste punten hebben. Eens kijken of dat morgen nog steeds zo is.









Uitslagen

	
1 Amy Dorland (Koekange) Lance Armstrong                           46.29 (50.341 km/h)	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout) Lance Armstrong                        	
  Loek van der Helm (Delft) Lance Armstrong                             	
  Rinie van Koert (Noorden) Lance Armstrong                             	
  Tim en David (Kortrijk) Lance Armstrong                               	
  Wendela den Besten (Arkel) Lance Armstrong                            	
  Willem van der Klooster (Dordrecht) Lance Armstrong                   	
8 Stefan Coppen (Barneveld) Alberto Contador Velasco                    	
9 Andrew Leenen (Neer) Andreas Klöden                                   	
   Arjan Sloof (Barendrecht) Andreas Klöden                             	
   Demis Plomp (Hillegom) Andreas Klöden                                	
   Eric van Balkum (Haarlem) Andreas Klöden                             	
   Henri de Groot (Oss) Andreas Klöden                                  	
   Huib Melissant (Rotterdam) Andreas Klöden                            	
   Joris van de Meulenhof (Cuijk) Andreas Klöden                        	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Andreas Klöden                            	
   Larry Delaere (Meulebeke) Andreas Klöden                             	
   Luca de Keijzer (Wijchen) Andreas Klöden                             	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Andreas Klöden                    	
   Paul Meijer (Amsterdam) Andreas Klöden                               	
   René Schulenberg (Haarlem) Andreas Klöden                            	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Andreas Klöden                           	
   Theo Willemse (Roosendaal) Andreas Klöden                            	
   Thijs Dirkx (Maastricht) Andreas Klöden                              	
   Wietske ten Berge (Helleberg) Andreas Klöden                         	
26 Annabel Klaassen (Utrecht) Levi Leipheimer                           	
   Armand van der Zwart (Den Haag) Levi Leipheimer                      	
   Cor van Loon (Baarn) Levi Leipheimer                                 	
   Jack Dorland (Koekange) Levi Leipheimer                              	
   Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Levi Leipheimer                       	
   Peter van Eck (Den Haag) Levi Leipheimer                             	
   Rob Wiggers (Borne) Levi Leipheimer                                  	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Levi Leipheimer                       	
   Wim Callewaert (Roeselare) Levi Leipheimer                           	
35 Niels Jong (Hoogkarspel) Haimar Zubeldia Aguirre                     	
   René en Eelco (Den Haag) Haimar Zubeldia Aguirre                     	
   Ronald Geertsma (Amsterdam) Haimar Zubeldia Aguirre                  	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Haimar Zubeldia Aguirre       	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Haimar Zubeldia Aguirre           	
40 Michiel de Haan (Amsterdam) Sergio Miguel Moreira Paulinho           	
41 Harry Rood (Hoogkarspel) Yaroslav Popovych                       0.17	
   Theo van Loon (Baarn) Yaroslav Popovych                              	
43 Henrico Pit (Arnhem) Bradley Wiggins                             0.18	
   Jef Koomen (Wervershoof) Bradley Wiggins                             	
   Ruben Claeys (Zarren) Bradley Wiggins                                	
46 Martin Firing (Eibergen) David Zabriskie                             	
   Rutger Mooy (Utrecht) David Zabriskie                                	
48 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Christian Vande Velde                  	
   Marcel Burger (Helleberg) Christian Vande Velde                      	
   Martijn Wessels (Amstelveen) Christian Vande Velde                   	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Christian Vande Velde            	
52 Harry Ufkes (Amsterdam) Fabian Cancellara                        0.40	
   Maup Voragen (Amsterdam) Fabian Cancellara                           	
54 Frank Wilschut (Utrecht) Kurt-Asle Arvesen                           	
55 Sjir Hoeijmakers (Malden) Fränk Schleck                              	
56 Ruud Schulte (Purmerend) Brian Vandborg                          0.58	
57 Bram Jansen (Eersel) Tony Martin                                 0.59	
   Peter Hulst (Utrecht) Tony Martin                                    	
59 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Michael Rogers                       	
   Henno Lubbers (Assendelft) Michael Rogers                            	
   Leon Tap (Beuningen) Michael Rogers                                  	
   Peter Muilwijk (Arkel) Michael Rogers                                	
   Wil Gommans (Venray) Michael Rogers                                  	
64 Jeroen Brans (Rotterdam) George Hincapie                             	
   Marc Verhaar (Oijen) George Hincapie                                 	
66 Ronald Meulenberg (Zutphen) Stuart O'Grady                       1.11	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
 	
Bergen	
 	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                    10.37.27 (41.227 km/h)	
  Rinie van Koert (Noorden)                                             	
3 Luca de Keijzer (Wijchen)                                             	
4 Annabel Klaassen (Utrecht)                                            	
  Stefan Coppen (Barneveld)                                             	
  Thijs Dirkx (Maastricht)                                              	
  Wendela den Besten (Arkel)                                            	
8 Arjan Sloof (Barendrecht)                                             	
  Huib Melissant (Rotterdam)                                            	
10 Amy Dorland (Koekange)                                               	
   Andrew Leenen (Neer)                                                 	
   Jack Dorland (Koekange)                                              	
   Tim en David (Kortrijk)                                              	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                       	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                   	
16 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                   0.11	
17 Theo van Loon (Baarn)                                            0.17	
18 Harry Rood (Hoogkarspel)                                             	
19 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                    0.18	
20 Martijn Wessels (Amstelveen)                                         	
21 Larry Delaere (Meulebeke)                                        0.19	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                               	
23 Demis Plomp (Hillegom)                                               	
24 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   0.23	
25 Paul Meijer (Amsterdam)                                          0.33	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                          	
27 Frank Wilschut (Utrecht)                                         0.40	
28 Armand van der Zwart (Den Haag)                                  0.41	
   Henri de Groot (Oss)                                                 	
   Loek van der Helm (Delft)                                            	
   Michiel de Haan (Amsterdam)                                          	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                             	
   René en Eelco (Den Haag)                                             	
   René Schulenberg (Haarlem)                                           	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                  	
36 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                   	
   Wietske ten Berge (Helleberg)                                        	
38 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                          	
39 Wim Callewaert (Roeselare)                                           	
40 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                              0.55	
41 Henno Lubbers (Assendelft)                                       0.59	
42 Marc Verhaar (Oijen)                                                 	
43 Jef Koomen (Wervershoof)                                             	
   Leon Tap (Beuningen)                                                 	
   Marcel Burger (Helleberg)                                            	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                               	
47 Theo Willemse (Roosendaal)                                       1.00	
48 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                   1.03	
49 Rutger Mooy (Utrecht)                                            1.06	
50 Eric van Balkum (Haarlem)                                        1.15	
51 Henrico Pit (Arnhem)                                             1.17	
52 Sjir Hoeijmakers (Malden)                                        1.21	
53 Harry Ufkes (Amsterdam)                                          1.28	
54 Cor van Loon (Baarn)                                             1.29	
55 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                  1.40	
   Wil Gommans (Venray)                                                 	
57 Ruben Claeys (Zarren)                                            1.47	
58 Rob Wiggers (Borne)                                              1.50	
59 Bram Jansen (Eersel)                                             1.55	
60 Peter van Eck (Den Haag)                                         1.57	
61 Jeroen Brans (Rotterdam)                                         2.03	
62 Peter Hulst (Utrecht)                                            2.12	
63 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                      3.20	
64 Ruud Schulte (Purmerend)                                         3.29	
65 Martin Firing (Eibergen)                                        10.03	
66 Maup Voragen (Amsterdam)                                        15.16	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Henno Lubbers (Assendelft)                                          80	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          80	
  Rinie van Koert (Noorden)                                           80	
4 Luca de Keijzer (Wijchen)                                           76	
5 Larry Delaere (Meulebeke)                                           75	
  Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                              75	
7 Annabel Klaassen (Utrecht)                                          74	
  Marc Verhaar (Oijen)                                                74	
  Stefan Coppen (Barneveld)                                           74	
   Theo van Loon (Baarn)                                              74	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                           74	
   Wendela den Besten (Arkel)                                         74	
13 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          70	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                           70	
   Huib Melissant (Rotterdam)                                         70	
16 Peter Hulst (Utrecht)                                              65	
17 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            55	
18 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      54	
19 Amy Dorland (Koekange)                                             50	
   Andrew Leenen (Neer)                                               50	
   Armand van der Zwart (Den Haag)                                    50	
   Bram Jansen (Eersel)                                               50	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    50	
   Frank Wilschut (Utrecht)                                           50	
   Henri de Groot (Oss)                                               50	
   Jack Dorland (Koekange)                                            50	
   Jef Koomen (Wervershoof)                                           50	
   Leon Tap (Beuningen)                                               50	
   Loek van der Helm (Delft)                                          50	
   Marcel Burger (Helleberg)                                          50	
   Martijn Wessels (Amstelveen)                                       50	
   Michiel de Haan (Amsterdam)                                        50	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                           50	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                             50	
   René en Eelco (Den Haag)                                           50	
   René Schulenberg (Haarlem)                                         50	
   Sjir Hoeijmakers (Malden)                                          50	
   Tim en David (Kortrijk)                                            50	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                     50	
   Wil Gommans (Venray)                                               50	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                50	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 50	
43 Henrico Pit (Arnhem)                                               47	
44 Demis Plomp (Hillegom)                                             45	
   Eric van Balkum (Haarlem)                                          45	
   Theo Willemse (Roosendaal)                                         45	
47 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     41	
   Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                     41	
49 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 39	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                              39	
   Wietske ten Berge (Helleberg)                                      39	
52 Paul Meijer (Amsterdam)                                            38	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                        38	
54 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                37	
55 Cor van Loon (Baarn)                                               35	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                           35	
   Peter van Eck (Den Haag)                                           35	
   Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        35	
   Ruben Claeys (Zarren)                                              35	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                           35	
61 Rob Wiggers (Borne)                                                34	
62 Jeroen Brans (Rotterdam)                                           30	
63 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                        26	
64 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     15	
   Wim Callewaert (Roeselare)                                         15	
 	
Bergklassement	
 	
1 Henrico Pit (Arnhem)                                                 3	
2 Paul Meijer (Amsterdam)                                              2	
  Sander Kaspers (Rennerveen)                                          2	
4 Demis Plomp (Hillegom)                                               1	
  Eric van Balkum (Haarlem)                                            1	
  Larry Delaere (Meulebeke)                                            1	
  Theo Willemse (Roosendaal)                                           1	
  Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                               1	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Larry Delaere (Meulebeke)                                           30	
  Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                              30	
3 Demis Plomp (Hillegom)                                              69	
4 Paul Meijer (Amsterdam)                                             79	
  Sander Kaspers (Rennerveen)                                         79	
6 Henrico Pit (Arnhem)                                                95	
  Theo Willemse (Roosendaal)                                          95	
8 Eric van Balkum (Haarlem)                                           98	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 4)                                  10.37.27 (41.227 km/h)	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                            	
3 Fabian Cancellara (Swi)                                           0.40