Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 4-26 juli 2009

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe    

Etappe 21 - zo 26 juli : Montereau-Fault-Yonne - Paris Champs-Élysées , 164 km

Paris .. Paris ..

Laatste kans voor het groen

Door Rutger Mooy

Het peloton in Parijs

Wit, bollen en geel

Zo, het zit er op. We zijn in Parijs. Met Maarten Hulzebosch als winnaar van het Tourspel. Gefeliciteerd, Maarten!
In het spoor van Maarten worden - op gepaste afstand - Bram Jansen en Henrico Pit de nummers twee en drie. Alle drie tonen zij aan dat je een paar steekjes kunt laten vallen en toch hoog in het spel kunt eindigen. Maarten koos in Barcelona Sylvain Chavanel, die op bijna twee minuten finishte. Bram had een mislukt avontuur met een dubbel gekozen Jérémy Roy. Henrico koos in Issoudun Vaugrenard; ook hij kwam daar, na eerst ontsnapt te zijn, op ruim twee minuten binnen. Maar terugkomen hoort er ook bij! Maarten koos Sanchez, Pellizotti en Ciolek op de juiste momenten; Henrico had prijs met Martinez en Casar, terwijl Bram nota bene met Albert Timmer veel tijd scoorde. Natuurlijk hielden zij allen in de bergen goed stand.
De puntentrui is voor Luca de Keijzer, die gedurende het hele spel consistent punten raapte. Hij voorkomt dat Maarten alle prijzen pakt. De bergtrui en de combinatietrui zijn dit jaar immers een extraatje voor de gele-truidrager...

Graag tot volgend jaar in Rotterdam!









Uitslagen

	
1 Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Mark Cavendish              4.02.18 (40.611 km/h)	
2 Arjan Sloof (Barendrecht) Tyler Farrar                                	
  Joris van de Meulenhof (Cuijk) Tyler Farrar                           	
  Theo van Loon (Baarn) Tyler Farrar                                    	
  Tim en David (Kortrijk) Tyler Farrar                                  	
6 Amy Dorland (Koekange) Gerald Ciolek                                  	
  Bram Jansen (Eersel) Gerald Ciolek                                    	
  Demis Plomp (Hillegom) Gerald Ciolek                                  	
  Henri de Groot (Oss) Gerald Ciolek                                    	
   Luca de Keijzer (Wijchen) Gerald Ciolek                              	
   Wendela den Besten (Arkel) Gerald Ciolek                             	
12 Eric van Balkum (Haarlem) Thor Hushovd                               	
   Frank Wilschut (Utrecht) Thor Hushovd                                	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Thor Hushovd                          	
   Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Thor Hushovd                          	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Thor Hushovd                             	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Thor Hushovd                                	
   René en Eelco (Den Haag) Thor Hushovd                                	
   Rutger Mooy (Utrecht) Thor Hushovd                                   	
   Ruud Schulte (Purmerend) Thor Hushovd                                	
21 Jack Dorland (Koekange) Jose Joaquin Rojas Gil                       	
   René Schulenberg (Haarlem) Jose Joaquin Rojas Gil                    	
23 Jeroen Brans (Rotterdam) Daniele Bennati                             	
   Larry Delaere (Meulebeke) Daniele Bennati                            	
   Leon Tap (Beuningen) Daniele Bennati                                 	
   Peter Hulst (Utrecht) Daniele Bennati                                	
   Rinie van Koert (Noorden) Daniele Bennati                            	
   Wim Callewaert (Roeselare) Daniele Bennati                           	
29 Harry Rood (Hoogkarspel) William Bonnet                              	
30 Paul Meijer (Amsterdam) Lloyd Mondory                                	
31 Martijn Wessels (Amstelveen) Cyril Lemoine                           	
32 Martin Firing (Eibergen) Leonardo Duque                              	
33 Harry Ufkes (Amsterdam) Stuart O'Grady                               	
34 Peter Muilwijk (Arkel) Juan Antonio Flecha Giannoni                  	
35 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Greg Van Avermaet                      	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Greg Van Avermaet                     	
37 Cor van Loon (Baarn) Oscar Freire Gomez                              	
   Rob Wiggers (Borne) Oscar Freire Gomez                               	
   Wil Gommans (Venray) Oscar Freire Gomez                              	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Oscar Freire Gomez               	
41 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Heinrich Haussler                	
42 Peter van Eck (Den Haag) Serguei Ivanov                              	
43 Loek van der Helm (Delft) Alessandro Ballan                          	
   Thijs Dirkx (Maastricht) Alessandro Ballan                           	
45 Ronald Meulenberg (Zutphen) Andy Schleck                             	
46 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Tony Martin                   	
47 Andrew Leenen (Neer) Nicholas Roche                                  	
   Henrico Pit (Arnhem) Nicholas Roche                                  	
49 Annabel Klaassen (Utrecht) Sylvain Calzati                           	
50 Theo Willemse (Roosendaal) Martijn Maaskant                      0.22	
51 Sander Kaspers (Rennerveen) Jussi Veikkanen                      0.51	
52 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) ==XXX== (Geen voorspelling)      2.02	
   Huib Melissant (Rotterdam) ==XXX== (Geen voorspelling)               	
54 Jef Koomen (Wervershoof) ==XXX== (Gediskwalificeerd)                 	
55 Jurriaan Rohde (Amsterdam) ==XXX== (Geen voorspelling)               	
   Ronald Geertsma (Amsterdam) ==XXX== (Geen voorspelling)              	
   Ruben Claeys (Zarren) ==XXX== (Geen voorspelling)                    	
58 Sjir Hoeijmakers (Malden) ==XXX== (Gediskwalificeerd)                	
59 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) ==XXX== (Geen voorspelling)       	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Mark Cavendish                   35	
2 Arjan Sloof (Barendrecht) Tyler Farrar                              26	
  Joris van de Meulenhof (Cuijk) Tyler Farrar                         26	
  Theo van Loon (Baarn) Tyler Farrar                                  26	
  Tim en David (Kortrijk) Tyler Farrar                                26	
6 Amy Dorland (Koekange) Gerald Ciolek                                24	
  Bram Jansen (Eersel) Gerald Ciolek                                  24	
  Demis Plomp (Hillegom) Gerald Ciolek                                24	
  Henri de Groot (Oss) Gerald Ciolek                                  24	
   Luca de Keijzer (Wijchen) Gerald Ciolek                            24	
   Wendela den Besten (Arkel) Gerald Ciolek                           24	
12 Eric van Balkum (Haarlem) Thor Hushovd                             20	
   Frank Wilschut (Utrecht) Thor Hushovd                              20	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Thor Hushovd                        20	
   Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Thor Hushovd                        20	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Thor Hushovd                           20	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Thor Hushovd                              20	
   René en Eelco (Den Haag) Thor Hushovd                              20	
   Rutger Mooy (Utrecht) Thor Hushovd                                 20	
   Ruud Schulte (Purmerend) Thor Hushovd                              20	
21 Jack Dorland (Koekange) Jose Joaquin Rojas Gil                     19	
   René Schulenberg (Haarlem) Jose Joaquin Rojas Gil                  19	
23 Jeroen Brans (Rotterdam) Daniele Bennati                           17	
   Larry Delaere (Meulebeke) Daniele Bennati                          17	
   Leon Tap (Beuningen) Daniele Bennati                               17	
   Peter Hulst (Utrecht) Daniele Bennati                              17	
   Rinie van Koert (Noorden) Daniele Bennati                          17	
   Wim Callewaert (Roeselare) Daniele Bennati                         17	
29 Harry Rood (Hoogkarspel) William Bonnet                            16	
30 Paul Meijer (Amsterdam) Lloyd Mondory                              15	
31 Martijn Wessels (Amstelveen) Cyril Lemoine                         12	
32 Martin Firing (Eibergen) Leonardo Duque                            11	
33 Harry Ufkes (Amsterdam) Stuart O'Grady                              1	
 	
Bergen	
 	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                85.43.29 (40.356 km/h)	
2 Bram Jansen (Eersel)                                              5.28	
3 Henrico Pit (Arnhem)                                              5.39	
4 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            6.23	
5 Frank Wilschut (Utrecht)                                          7.01	
6 Rutger Mooy (Utrecht)                                             8.38	
7 Cor van Loon (Baarn)                                              9.10	
8 Wendela den Besten (Arkel)                                       10.15	
9 Luca de Keijzer (Wijchen)                                        10.26	
10 René en Eelco (Den Haag)                                        12.48	
11 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                              13.22	
12 Niels Jong (Hoogkarspel)                                        14.42	
13 Thijs Dirkx (Maastricht)                                        15.02	
14 Ruben Claeys (Zarren)                                           16.58	
15 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                  17.19	
16 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                             17.53	
17 Rinie van Koert (Noorden)                                       17.55	
18 Arjan Sloof (Barendrecht)                                       18.18	
19 Tim en David (Kortrijk)                                         18.21	
20 Amy Dorland (Koekange)                                          19.16	
21 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                     21.32	
22 Rob Wiggers (Borne)                                             21.37	
23 Loek van der Helm (Delft)                                       22.15	
24 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                   22.43	
25 Annabel Klaassen (Utrecht)                                      23.14	
26 Eric van Balkum (Haarlem)                                       24.07	
27 Harry Ufkes (Amsterdam)                                         25.41	
28 Henri de Groot (Oss)                                            29.47	
29 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                     30.59	
30 Sander Kaspers (Rennerveen)                                     33.17	
31 Martin Firing (Eibergen)                                        33.35	
32 Jack Dorland (Koekange)                                         33.54	
33 Peter van Eck (Den Haag)                                        34.00	
34 Paul Meijer (Amsterdam)                                         34.49	
35 Larry Delaere (Meulebeke)                                       36.26	
36 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                      38.32	
37 Willem van der Klooster (Dordrecht)                             41.51	
38 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                              41.59	
39 René Schulenberg (Haarlem)                                      43.53	
40 Huib Melissant (Rotterdam)                                      47.27	
41 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                 48.35	
42 Theo Willemse (Roosendaal)                                      51.53	
43 Wil Gommans (Venray)                                            53.34	
44 Wim Callewaert (Roeselare)                                      54.53	
45 Peter Hulst (Utrecht)                                           57.25	
46 Michiel de Haan (Amsterdam)                                     58.18	
47 Jeroen Brans (Rotterdam)                                      1.00.45	
48 Demis Plomp (Hillegom)                                        1.01.34	
49 Harry Rood (Hoogkarspel)                                      1.01.43	
50 Martijn Wessels (Amstelveen)                                  1.02.31	
51 Theo van Loon (Baarn)                                         1.03.57	
52 Andrew Leenen (Neer)                                          1.06.46	
53 Leon Tap (Beuningen)                                          1.08.34	
54 Ruud Schulte (Purmerend)                                      1.15.43	
55 Walter van der Helm (Nootdorp)                                1.19.18	
56 Peter Muilwijk (Arkel)                                        1.19.30	
57 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                1.49.19	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Luca de Keijzer (Wijchen)                                          284	
2 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     261	
3 Wendela den Besten (Arkel)                                         256	
4 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          244	
5 Rinie van Koert (Noorden)                                          240	
6 Henrico Pit (Arnhem)                                               238	
7 Peter Hulst (Utrecht)                                              228	
8 Eric van Balkum (Haarlem)                                          223	
  Larry Delaere (Meulebeke)                                          223	
10 Amy Dorland (Koekange)                                            218	
11 Jeroen Brans (Rotterdam)                                          211	
12 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          208	
13 Cor van Loon (Baarn)                                              203	
14 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            202	
15 Wim Callewaert (Roeselare)                                        196	
16 Loek van der Helm (Delft)                                         193	
17 Martijn Wessels (Amstelveen)                                      192	
18 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        185	
19 Demis Plomp (Hillegom)                                            180	
20 Frank Wilschut (Utrecht)                                          178	
21 Paul Meijer (Amsterdam)                                           172	
22 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                       169	
23 Bram Jansen (Eersel)                                              168	
24 René Schulenberg (Haarlem)                                        167	
   Theo van Loon (Baarn)                                             167	
26 Niels Jong (Hoogkarspel)                                          164	
27 Leon Tap (Beuningen)                                              162	
28 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                       161	
29 Tim en David (Kortrijk)                                           158	
30 Henri de Groot (Oss)                                              156	
31 Martin Firing (Eibergen)                                          155	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                       155	
33 Thijs Dirkx (Maastricht)                                          151	
34 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     145	
35 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               144	
36 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                142	
37 Annabel Klaassen (Utrecht)                                        141	
38 Wil Gommans (Venray)                                              137	
39 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    135	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                             135	
41 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                    133	
   Peter van Eck (Den Haag)                                          133	
43 Ruud Schulte (Purmerend)                                          132	
44 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   131	
45 Harry Ufkes (Amsterdam)                                           127	
46 Rob Wiggers (Borne)                                               126	
47 Willem van der Klooster (Dordrecht)                               125	
48 Jack Dorland (Koekange)                                           124	
49 Huib Melissant (Rotterdam)                                        122	
   René en Eelco (Den Haag)                                          122	
51 Theo Willemse (Roosendaal)                                        120	
52 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       118	
53 Andrew Leenen (Neer)                                              115	
54 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                113	
55 Ruben Claeys (Zarren)                                             107	
56 Walter van der Helm (Nootdorp)                                    103	
57 Peter Muilwijk (Arkel)                                             89	
 	
Bergklassement	
 	
1 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     200	
2 Eric van Balkum (Haarlem)                                          154	
3 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                        150	
4 Peter van Eck (Den Haag)                                           144	
5 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                     136	
6 Wendela den Besten (Arkel)                                         134	
7 Henrico Pit (Arnhem)                                               129	
8 Amy Dorland (Koekange)                                             127	
  Ruben Claeys (Zarren)                                              127	
10 Rutger Mooy (Utrecht)                                             126	
11 Cor van Loon (Baarn)                                              121	
12 Tim en David (Kortrijk)                                           120	
13 Thijs Dirkx (Maastricht)                                          115	
14 Jack Dorland (Koekange)                                           114	
15 Jeroen Brans (Rotterdam)                                          111	
   Rinie van Koert (Noorden)                                         111	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            111	
18 Luca de Keijzer (Wijchen)                                         109	
19 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                       104	
20 René Schulenberg (Haarlem)                                        103	
21 Leon Tap (Beuningen)                                               98	
22 Frank Wilschut (Utrecht)                                           96	
23 Theo Willemse (Roosendaal)                                         95	
24 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          94	
25 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           93	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         93	
27 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            92	
28 Bram Jansen (Eersel)                                               90	
   Peter Hulst (Utrecht)                                              90	
30 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                87	
31 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        85	
32 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     84	
   René en Eelco (Den Haag)                                           84	
34 Loek van der Helm (Delft)                                          77	
35 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    75	
   Paul Meijer (Amsterdam)                                            75	
37 Sander Kaspers (Rennerveen)                                        72	
38 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 71	
39 Larry Delaere (Meulebeke)                                          70	
40 Theo van Loon (Baarn)                                              69	
41 Rob Wiggers (Borne)                                                68	
42 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 64	
43 Wim Callewaert (Roeselare)                                         63	
44 Andrew Leenen (Neer)                                               61	
45 Henri de Groot (Oss)                                               60	
   Wil Gommans (Venray)                                               60	
47 Martin Firing (Eibergen)                                           58	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                           58	
49 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                56	
50 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      50	
51 Martijn Wessels (Amstelveen)                                       49	
52 Huib Melissant (Rotterdam)                                         46	
53 Walter van der Helm (Nootdorp)                                     39	
54 Annabel Klaassen (Utrecht)                                         38	
55 Demis Plomp (Hillegom)                                             35	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                           35	
57 Peter Muilwijk (Arkel)                                             12	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                       4	
2 Henrico Pit (Arnhem)                                                16	
3 Wendela den Besten (Arkel)                                          17	
4 Luca de Keijzer (Wijchen)                                           28	
5 Cor van Loon (Baarn)                                                31	
6 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                              33	
7 Eric van Balkum (Haarlem)                                           36	
8 Rinie van Koert (Noorden)                                           37	
9 Amy Dorland (Koekange)                                              38	
10 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          46	
11 Frank Wilschut (Utrecht)                                           47	
12 Bram Jansen (Eersel)                                               53	
13 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                        54	
14 Rutger Mooy (Utrecht)                                              55	
15 Thijs Dirkx (Maastricht)                                           59	
16 Tim en David (Kortrijk)                                            60	
17 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        68	
18 Jeroen Brans (Rotterdam)                                           73	
   Loek van der Helm (Delft)                                          73	
20 Ruben Claeys (Zarren)                                              77	
21 Peter van Eck (Den Haag)                                           78	
22 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         79	
23 Peter Hulst (Utrecht)                                              80	
24 Larry Delaere (Meulebeke)                                          82	
25 René Schulenberg (Haarlem)                                         83	
26 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 85	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                           85	
28 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           86	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     86	
30 Paul Meijer (Amsterdam)                                            90	
31 René en Eelco (Den Haag)                                           91	
32 Jack Dorland (Koekange)                                            94	
33 Sander Kaspers (Rennerveen)                                        98	
34 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            99	
35 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               100	
36 Leon Tap (Beuningen)                                              101	
37 Wim Callewaert (Roeselare)                                        102	
38 Henri de Groot (Oss)                                              103	
   Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                    103	
40 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     108	
41 Martin Firing (Eibergen)                                          109	
   Rob Wiggers (Borne)                                               109	
43 Willem van der Klooster (Dordrecht)                               114	
44 Theo van Loon (Baarn)                                             115	
45 Annabel Klaassen (Utrecht)                                        116	
   Theo Willemse (Roosendaal)                                        116	
47 Martijn Wessels (Amstelveen)                                      118	
48 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   120	
49 Demis Plomp (Hillegom)                                            122	
50 Wil Gommans (Venray)                                              126	
51 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       129	
52 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                134	
53 Huib Melissant (Rotterdam)                                        141	
54 Andrew Leenen (Neer)                                              149	
55 Ruud Schulte (Purmerend)                                          152	
56 Walter van der Helm (Nootdorp)                                    164	
57 Peter Muilwijk (Arkel)                                            170	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 21)                                 85.21.37 (40.528 km/h)	
2 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                   21.52	
3 Alberto Contador Velasco (Spa)                                   26.58