Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 4-26 juli 2009

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 2 - zo 5 juli : Monaco - Brignoles , 187 km

De eerste rit in lijn

Door de Provence

Door Rutger Mooy

Brignoles, voor het eerst aankomstplaats

Dit is Mark; de rest staat niet op de foto

Het vloog er direct in, de Turbie op, een col van de derde categorie. Daarna terug naar zee, naar Nice, en dan het achterland van de Provence in. Een groep van vier vluchters mocht de berg- en sprintpunten verdelen, maar kwam niet verder weg dan een minuut of vijf. En daarmee werd de eerste massasprint van deze Tour een feit. Een valpartij in de laatste 500 meter zorgde voor een wat verrassende uitslag na de eerste drie plaatsen. De meerderheid koos echter koning Mark die met ruime voorsprong won.









Uitslagen

	
1 Armand van der Zwart (Den Haag) Mark Cavendish                 4.30.02 (41.55 km/h)	
  Bram Jansen (Eersel) Mark Cavendish                                   	
  Cor van Loon (Baarn) Mark Cavendish                                   	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Mark Cavendish                        	
  Eric van Balkum (Haarlem) Mark Cavendish                              	
  Henri de Groot (Oss) Mark Cavendish                                   	
  Henrico Pit (Arnhem) Mark Cavendish                                   	
  Jef Koomen (Wervershoof) Mark Cavendish                               	
  Joris van de Meulenhof (Cuijk) Mark Cavendish                         	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Mark Cavendish                            	
   Larry Delaere (Meulebeke) Mark Cavendish                             	
   Loek van der Helm (Delft) Mark Cavendish                             	
   Marcel Burger (Helleberg) Mark Cavendish                             	
   Maup Holzbein (Amsterdam) Mark Cavendish                             	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Mark Cavendish                           	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Mark Cavendish                              	
   Peter Hulst (Utrecht) Mark Cavendish                                 	
   René en Eelco (Den Haag) Mark Cavendish                              	
   René Schulenberg (Haarlem) Mark Cavendish                            	
   Rinie van Koert (Noorden) Mark Cavendish                             	
   Ronald Meulenberg (Zutphen) Mark Cavendish                           	
   Ruben Claeys (Zarren) Mark Cavendish                                 	
   Ruud Schulte (Purmerend) Mark Cavendish                              	
   Sjir Hoeijmakers (Malden) Mark Cavendish                             	
   Theo Willemse (Roosendaal) Mark Cavendish                            	
   Wil Gommans (Venray) Mark Cavendish                                  	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Mark Cavendish                   	
28 Henno Lubbers (Assendelft) Tyler Farrar                              	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Tyler Farrar                  	
30 Luca de Keijzer (Wijchen) Romain Feillu                              	
31 Annabel Klaassen (Utrecht) Thor Hushovd                              	
   Jeroen Brans (Rotterdam) Thor Hushovd                                	
   Marc Verhaar (Oijen) Thor Hushovd                                    	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Thor Hushovd                      	
   Stefan Coppen (Barneveld) Thor Hushovd                               	
   Theo van Loon (Baarn) Thor Hushovd                                   	
   Thijs Dirkx (Maastricht) Thor Hushovd                                	
   Wendela den Besten (Arkel) Thor Hushovd                              	
   Wietske ten Berge (Helleberg) Thor Hushovd                           	
40 Arjan Sloof (Barendrecht) Gerald Ciolek                              	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Gerald Ciolek                               	
   Harry Ufkes (Amsterdam) Gerald Ciolek                                	
   Huib Melissant (Rotterdam) Gerald Ciolek                             	
44 Ronald Geertsma (Amsterdam) Heinrich Haussler                        	
45 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Sylvain Chavanel                       	
   Rob Wiggers (Borne) Sylvain Chavanel                                 	
   Rutger Mooy (Utrecht) Sylvain Chavanel                               	
48 Amy Dorland (Koekange) Oscar Freire Gomez                            	
   Frank Wilschut (Utrecht) Oscar Freire Gomez                          	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Oscar Freire Gomez                    	
   Leon Tap (Beuningen) Oscar Freire Gomez                              	
   Martijn Wessels (Amstelveen) Oscar Freire Gomez                      	
   Peter Muilwijk (Arkel) Oscar Freire Gomez                            	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Oscar Freire Gomez               	
   Tim en David (Kortrijk) Oscar Freire Gomez                           	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Oscar Freire Gomez                    	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Oscar Freire Gomez                	
58 Andrew Leenen (Neer) Filippo Pozzato                                 	
   Wim Callewaert (Roeselare ) Filippo Pozzato                          	
60 Paul Meijer (Amsterdam) Geoffroy Lequatre                            	
61 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Jens Voigt                            	
62 Demis Plomp (Hillegom) Tom Boonen                                    	
63 Jack Dorland (Koekange) Daniele Bennati                              	
   Peter van Eck (Den Haag) Daniele Bennati                             	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Daniele Bennati                          	
66 Martin Firing (Eibergen) Yauheni Hutarovich                      7.14	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Armand van der Zwart (Den Haag) Mark Cavendish                      35	
  Bram Jansen (Eersel) Mark Cavendish                                 35	
  Cor van Loon (Baarn) Mark Cavendish                                 35	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Mark Cavendish                      35	
  Eric van Balkum (Haarlem) Mark Cavendish                            35	
  Henri de Groot (Oss) Mark Cavendish                                 35	
  Henrico Pit (Arnhem) Mark Cavendish                                 35	
  Jef Koomen (Wervershoof) Mark Cavendish                             35	
  Joris van de Meulenhof (Cuijk) Mark Cavendish                       35	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Mark Cavendish                          35	
   Larry Delaere (Meulebeke) Mark Cavendish                           35	
   Loek van der Helm (Delft) Mark Cavendish                           35	
   Marcel Burger (Helleberg) Mark Cavendish                           35	
   Maup Holzbein (Amsterdam) Mark Cavendish                           35	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Mark Cavendish                         35	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Mark Cavendish                            35	
   Peter Hulst (Utrecht) Mark Cavendish                               35	
   René en Eelco (Den Haag) Mark Cavendish                            35	
   René Schulenberg (Haarlem) Mark Cavendish                          35	
   Rinie van Koert (Noorden) Mark Cavendish                           35	
   Ronald Meulenberg (Zutphen) Mark Cavendish                         35	
   Ruben Claeys (Zarren) Mark Cavendish                               35	
   Ruud Schulte (Purmerend) Mark Cavendish                            35	
   Sjir Hoeijmakers (Malden) Mark Cavendish                           35	
   Theo Willemse (Roosendaal) Mark Cavendish                          35	
   Wil Gommans (Venray) Mark Cavendish                                35	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Mark Cavendish                 35	
28 Henno Lubbers (Assendelft) Tyler Farrar                            30	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Tyler Farrar                30	
30 Luca de Keijzer (Wijchen) Romain Feillu                            26	
31 Annabel Klaassen (Utrecht) Thor Hushovd                            24	
   Jeroen Brans (Rotterdam) Thor Hushovd                              24	
   Marc Verhaar (Oijen) Thor Hushovd                                  24	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Thor Hushovd                    24	
   Stefan Coppen (Barneveld) Thor Hushovd                             24	
   Theo van Loon (Baarn) Thor Hushovd                                 24	
   Thijs Dirkx (Maastricht) Thor Hushovd                              24	
   Wendela den Besten (Arkel) Thor Hushovd                            24	
   Wietske ten Berge (Helleberg) Thor Hushovd                         24	
40 Arjan Sloof (Barendrecht) Gerald Ciolek                            20	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Gerald Ciolek                             20	
   Harry Ufkes (Amsterdam) Gerald Ciolek                              20	
   Huib Melissant (Rotterdam) Gerald Ciolek                           20	
44 Ronald Geertsma (Amsterdam) Heinrich Haussler                      11	
45 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Sylvain Chavanel                      4	
   Rob Wiggers (Borne) Sylvain Chavanel                                4	
   Rutger Mooy (Utrecht) Sylvain Chavanel                              4	
 	
Bergen	
 	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Armand van der Zwart (Den Haag)                                4.49.34 (41.959 km/h)	
  Bram Jansen (Eersel)                                                  	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                       	
  Henri de Groot (Oss)                                                  	
  Jef Koomen (Wervershoof)                                              	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                            	
  Loek van der Helm (Delft)                                             	
  Marcel Burger (Helleberg)                                             	
  Michiel de Haan (Amsterdam)                                           	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                             	
   René en Eelco (Den Haag)                                             	
   René Schulenberg (Haarlem)                                           	
   Rinie van Koert (Noorden)                                            	
   Sjir Hoeijmakers (Malden)                                            	
   Wil Gommans (Venray)                                                 	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                  	
17 Henno Lubbers (Assendelft)                                           	
18 Luca de Keijzer (Wijchen)                                            	
19 Annabel Klaassen (Utrecht)                                           	
   Marc Verhaar (Oijen)                                                 	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                   	
   Stefan Coppen (Barneveld)                                            	
   Theo van Loon (Baarn)                                                	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                             	
   Wendela den Besten (Arkel)                                           	
   Wietske ten Berge (Helleberg)                                        	
27 Arjan Sloof (Barendrecht)                                            	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                             	
   Huib Melissant (Rotterdam)                                           	
30 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                          	
31 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                        	
32 Amy Dorland (Koekange)                                               	
   Andrew Leenen (Neer)                                                 	
   Frank Wilschut (Utrecht)                                             	
   Jack Dorland (Koekange)                                              	
   Leon Tap (Beuningen)                                                 	
   Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                       	
   Martijn Wessels (Amstelveen)                                         	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                               	
   Tim en David (Kortrijk)                                              	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                       	
   Wim Callewaert (Roeselare )                                          	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                   	
44 Henrico Pit (Arnhem)                                             0.18	
45 Eric van Balkum (Haarlem)                                        0.19	
   Larry Delaere (Meulebeke)                                            	
   Theo Willemse (Roosendaal)                                           	
48 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                               	
49 Demis Plomp (Hillegom)                                               	
50 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                   0.23	
51 Jeroen Brans (Rotterdam)                                             	
52 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                       	
53 Paul Meijer (Amsterdam)                                          0.33	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                          	
55 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                              0.37	
56 Maup Holzbein (Amsterdam)                                        0.47	
57 Cor van Loon (Baarn)                                             0.48	
   Ruben Claeys (Zarren)                                                	
59 Harry Ufkes (Amsterdam)                                              	
60 Rutger Mooy (Utrecht)                                                	
61 Peter Hulst (Utrecht)                                            1.13	
62 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                      1.28	
63 Rob Wiggers (Borne)                                              1.50	
64 Ruud Schulte (Purmerend)                                         1.51	
65 Peter van Eck (Den Haag)                                         1.57	
66 Martin Firing (Eibergen)                                         9.05	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Armand van der Zwart (Den Haag)                                     50	
  Bram Jansen (Eersel)                                                50	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     50	
  Henri de Groot (Oss)                                                50	
  Jef Koomen (Wervershoof)                                            50	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          50	
  Loek van der Helm (Delft)                                           50	
  Marcel Burger (Helleberg)                                           50	
  Michiel de Haan (Amsterdam)                                         50	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                           50	
   René en Eelco (Den Haag)                                           50	
   René Schulenberg (Haarlem)                                         50	
   Rinie van Koert (Noorden)                                          50	
   Sjir Hoeijmakers (Malden)                                          50	
   Wil Gommans (Venray)                                               50	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                50	
17 Henrico Pit (Arnhem)                                               47	
18 Eric van Balkum (Haarlem)                                          45	
   Henno Lubbers (Assendelft)                                         45	
   Larry Delaere (Meulebeke)                                          45	
   Theo Willemse (Roosendaal)                                         45	
22 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                     41	
   Luca de Keijzer (Wijchen)                                          41	
24 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             40	
25 Annabel Klaassen (Utrecht)                                         39	
   Marc Verhaar (Oijen)                                               39	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 39	
   Stefan Coppen (Barneveld)                                          39	
   Theo van Loon (Baarn)                                              39	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                           39	
   Wendela den Besten (Arkel)                                         39	
   Wietske ten Berge (Helleberg)                                      39	
33 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          35	
   Cor van Loon (Baarn)                                               35	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                           35	
   Huib Melissant (Rotterdam)                                         35	
   Maup Holzbein (Amsterdam)                                          35	
   Peter Hulst (Utrecht)                                              35	
   Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        35	
   Ruben Claeys (Zarren)                                              35	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                           35	
42 Jeroen Brans (Rotterdam)                                           30	
43 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                        26	
44 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            20	
45 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      19	
46 Amy Dorland (Koekange)                                             15	
   Andrew Leenen (Neer)                                               15	
   Frank Wilschut (Utrecht)                                           15	
   Jack Dorland (Koekange)                                            15	
   Leon Tap (Beuningen)                                               15	
   Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     15	
   Martijn Wessels (Amstelveen)                                       15	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                             15	
   Tim en David (Kortrijk)                                            15	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                     15	
   Wim Callewaert (Roeselare )                                        15	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 15	
58 Demis Plomp (Hillegom)                                             10	
59 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      6	
60 Rob Wiggers (Borne)                                                 4	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                               4	
62 Paul Meijer (Amsterdam)                                             3	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                         3	
64 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 2	
 	
Bergklassement	
 	
1 Henrico Pit (Arnhem)                                                 3	
2 Paul Meijer (Amsterdam)                                              2	
  Sander Kaspers (Rennerveen)                                          2	
4 Demis Plomp (Hillegom)                                               1	
  Eric van Balkum (Haarlem)                                            1	
  Larry Delaere (Meulebeke)                                            1	
  Theo Willemse (Roosendaal)                                           1	
  Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                               1	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Henrico Pit (Arnhem)                                                62	
2 Eric van Balkum (Haarlem)                                           67	
  Larry Delaere (Meulebeke)                                           67	
  Theo Willemse (Roosendaal)                                          67	
5 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                              73	
6 Demis Plomp (Hillegom)                                             107	
7 Paul Meijer (Amsterdam)                                            117	
  Sander Kaspers (Rennerveen)                                        117	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Fabian Cancellara (Swi)                                        4.49.34 (41.959 km/h)	
  Alle winnaars (t/m etappe 2)                                          	
  Armand van der Zwart (Den Haag)