Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 4-26 juli 2009

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 19 - vr 24 juli : Bourgoin-Jallieu - Aubenas , 178 km

Terug down south

De aanloop naar de Ventoux

Door Rutger Mooy

Aubenas heeft een mooi kasteel

Cavendish heeft een mooie sprint

Terug naar het zuiden, waar de Tour begon. En dat allemaal om de Ventoux nog op te kunnen nemen in het schema. Vandaag leek een 'makkelijk' ritje, ware het niet dat er een colletje van tweede categorie net voor de finish was geplaatst. En dat brak vele renners en daarmee deelnemers op. Het peloton moest ontsnappers Ballan en Lefevre achterna en daardoor vielen er wat gaten, terwijl sommige renners de schrik voor de Ventoux al in de benen hadden. Maarten maakt geen fout (Velits kwam na een lekke band nog net terug vooraan), maar Wendela wel, waardoor Bram en Henrico opschuiven naar het virtuele podium. Luca pakt met enig gecalculeerd risico (Van Avermaet zat goed mee met winnaar Cavendish) de groene trui weer terug. Dan nu de vraag: wie speelt wie morgen in grote Ventoux-schaakspel ..?









Uitslagen

	
1 Luca de Keijzer (Wijchen) Greg Van Avermaet                    3.50.35 (46.317 km/h)	
2 Ronald Meulenberg (Zutphen) Oscar Freire Gomez                        	
3 Tim en David (Kortrijk) Jérôme Pineau                                 	
4 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Nicholas Roche                        	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam) Nicholas Roche                             	
6 Frank Wilschut (Utrecht) Martijn Maaskant                             	
7 Bram Jansen (Eersel) Lance Armstrong                                  	
  Walter van der Helm (Nootdorp) Lance Armstrong                        	
9 Ruben Claeys (Zarren) Tony Martin                                 0.04	
10 Wil Gommans (Venray) Andreas Klöden                                  	
11 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Vincenzo Nibali               	
12 Jack Dorland (Koekange) Sandy Casar                                  	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Sandy Casar                              	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Sandy Casar                                 	
   Peter Muilwijk (Arkel) Sandy Casar                                   	
   Rutger Mooy (Utrecht) Sandy Casar                                    	
17 Rob Wiggers (Borne) Roman Kreuziger                                  	
18 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Peter Velits                          	
   Theo van Loon (Baarn) Peter Velits                                   	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Peter Velits                      	
21 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Christian Knees                        	
   Martijn Wessels (Amstelveen) Christian Knees                         	
23 Harry Ufkes (Amsterdam) Egoi Martinez De Esteban                     	
24 Henrico Pit (Arnhem) Luis Leon Sánchez Gil                           	
   Larry Delaere (Meulebeke) Luis Leon Sánchez Gil                      	
   Martin Firing (Eibergen) Luis Leon Sánchez Gil                       	
   René en Eelco (Den Haag) Luis Leon Sánchez Gil                       	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Luis Leon Sánchez Gil            	
   Thijs Dirkx (Maastricht) Luis Leon Sánchez Gil                       	
30 Rinie van Koert (Noorden) Alessandro Ballan                      1.10	
   Ronald Geertsma (Amsterdam) Alessandro Ballan                        	
32 Peter Hulst (Utrecht) Sylvain Calzati                            1.15	
33 Annabel Klaassen (Utrecht) Jérémy Roy                            2.01	
34 Cor van Loon (Baarn) Sylvain Chavanel                                	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Sylvain Chavanel                  	
36 Peter van Eck (Den Haag) Rémi Pauriol                                	
   René Schulenberg (Haarlem) Rémi Pauriol                              	
38 Eric van Balkum (Haarlem) Pierrick Fedrigo                           	
39 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Thomas Voeckler                   2.10	
40 Harry Rood (Hoogkarspel) Denis Menchov                           5.05	
41 Amy Dorland (Koekange) Brice Feillu                              6.31	
42 Huib Melissant (Rotterdam) Yaroslav Popovych                     9.31	
43 Arjan Sloof (Barendrecht) Heinrich Haussler                      9.50	
   Leon Tap (Beuningen) Heinrich Haussler                               	
   Wendela den Besten (Arkel) Heinrich Haussler                         	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Heinrich Haussler                	
47 Paul Meijer (Amsterdam) Daniele Bennati                         14.27	
48 Loek van der Helm (Delft) Stéphane Auge                              	
   Ruud Schulte (Purmerend) Stéphane Auge                               	
50 Andrew Leenen (Neer) Joost Posthuma                             18.37	
51 Henri de Groot (Oss) Juan Antonio Flecha Giannoni                    	
52 Jeroen Brans (Rotterdam) Kim Kirchen                                 	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Kim Kirchen                              	
54 Demis Plomp (Hillegom) Laurens ten Dam                               	
55 Joris van de Meulenhof (Cuijk) Niki Terpstra                         	
56 Armand van der Zwart (Den Haag) ==XXX== (Gediskwalificeerd)          	
57 Jef Koomen (Wervershoof) ==XXX== (Geen voorspelling)                 	
   Marc Verhaar (Oijen) ==XXX== (Geen voorspelling)                     	
   Marcel Burger (Helleberg) ==XXX== (Geen voorspelling)                	
   Maup Voragen (Amsterdam) ==XXX== (Geen voorspelling)                 	
   Sjir Hoeijmakers (Malden) ==XXX== (Geen voorspelling)                	
62 Theo Willemse (Roosendaal) David Millar                              	
63 Wim Callewaert (Roeselare) ==XXX== (Amets Txurruka)                  	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Luca de Keijzer (Wijchen) Greg Van Avermaet                         24	
2 Ronald Meulenberg (Zutphen) Oscar Freire Gomez                      22	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Nicholas Roche                      22	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam) Nicholas Roche                           22	
5 Tim en David (Kortrijk) Jérôme Pineau                               20	
6 Frank Wilschut (Utrecht) Martijn Maaskant                           16	
7 Bram Jansen (Eersel) Lance Armstrong                                14	
  Walter van der Helm (Nootdorp) Lance Armstrong                      14	
9 Ruben Claeys (Zarren) Tony Martin                                    9	
10 Wil Gommans (Venray) Andreas Klöden                                 6	
11 Cor van Loon (Baarn) Sylvain Chavanel                               2	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Sylvain Chavanel                 2	
 	
Bergen	
 	
1 Rinie van Koert (Noorden) Alessandro Ballan                         20	
  Ronald Geertsma (Amsterdam) Alessandro Ballan                       20	
3 Harry Ufkes (Amsterdam) Egoi Martinez De Esteban                    17	
4 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Nicholas Roche                       2	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam) Nicholas Roche                            2	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                77.01.09 (40.62 km/h)	
2 Bram Jansen (Eersel)                                              5.26	
3 Henrico Pit (Arnhem)                                              5.37	
4 Thijs Dirkx (Maastricht)                                          6.07	
5 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            6.23	
6 Frank Wilschut (Utrecht)                                          7.01	
7 Rutger Mooy (Utrecht)                                             8.36	
8 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               8.58	
9 Rinie van Koert (Noorden)                                         9.00	
10 Cor van Loon (Baarn)                                             9.13	
11 Tim en David (Kortrijk)                                          9.26	
12 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                   	
13 Wendela den Besten (Arkel)                                      10.13	
14 Luca de Keijzer (Wijchen)                                       10.24	
15 Ruben Claeys (Zarren)                                           11.00	
16 René en Eelco (Den Haag)                                        12.46	
17 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                              14.37	
18 Niels Jong (Hoogkarspel)                                        14.40	
19 Annabel Klaassen (Utrecht)                                      15.50	
20 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                   16.37	
21 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                  17.22	
22 Arjan Sloof (Barendrecht)                                       18.16	
23 Amy Dorland (Koekange)                                          19.14	
24 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                 21.13	
25 Rob Wiggers (Borne)                                             21.20	
26 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                     21.35	
27 Loek van der Helm (Delft)                                       21.58	
28 Eric van Balkum (Haarlem)                                       24.10	
29 Peter van Eck (Den Haag)                                        25.05	
30 Harry Ufkes (Amsterdam)                                         25.44	
31 Sander Kaspers (Rennerveen)                                     26.20	
32 Theo Willemse (Roosendaal)                                      26.23	
33 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                     29.00	
34 Henri de Groot (Oss)                                            29.47	
35 Martin Firing (Eibergen)                                        33.38	
36 Jack Dorland (Koekange)                                         33.52	
37 Paul Meijer (Amsterdam)                                         34.52	
38 Larry Delaere (Meulebeke)                                       36.29	
39 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                      36.33	
40 Willem van der Klooster (Dordrecht)                             41.54	
41 René Schulenberg (Haarlem)                                      44.31	
42 Wil Gommans (Venray)                                            44.39	
43 Huib Melissant (Rotterdam)                                      45.28	
44 Demis Plomp (Hillegom)                                          52.39	
45 Wim Callewaert (Roeselare)                                      54.56	
46 Peter Hulst (Utrecht)                                           57.28	
47 Michiel de Haan (Amsterdam)                                     58.21	
48 Theo van Loon (Baarn)                                           58.53	
49 Jeroen Brans (Rotterdam)                                      1.00.48	
50 Martijn Wessels (Amstelveen)                                  1.01.25	
51 Harry Rood (Hoogkarspel)                                      1.01.43	
52 Maup Voragen (Amsterdam)                                      1.02.26	
53 Marcel Burger (Helleberg)                                     1.04.46	
54 Andrew Leenen (Neer)                                          1.06.29	
55 Marc Verhaar (Oijen)                                          1.06.58	
56 Leon Tap (Beuningen)                                          1.08.37	
57 Peter Muilwijk (Arkel)                                        1.10.35	
58 Sjir Hoeijmakers (Malden)                                     1.15.41	
59 Ruud Schulte (Purmerend)                                      1.15.46	
60 Jef Koomen (Wervershoof)                                      1.15.59	
61 Walter van der Helm (Nootdorp)                                1.19.21	
62 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                1.49.22	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Luca de Keijzer (Wijchen)                                          250	
2 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     229	
3 Henrico Pit (Arnhem)                                               228	
4 Rinie van Koert (Noorden)                                          223	
5 Wendela den Besten (Arkel)                                         222	
6 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          208	
7 Peter Hulst (Utrecht)                                              198	
8 Larry Delaere (Meulebeke)                                          193	
9 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             190	
10 Cor van Loon (Baarn)                                              188	
   Eric van Balkum (Haarlem)                                         188	
12 Loek van der Helm (Delft)                                         186	
13 Amy Dorland (Koekange)                                            184	
14 Jeroen Brans (Rotterdam)                                          181	
15 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          180	
16 Martijn Wessels (Amstelveen)                                      175	
17 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        172	
18 Wim Callewaert (Roeselare)                                        164	
19 Demis Plomp (Hillegom)                                            156	
20 Sander Kaspers (Rennerveen)                                       155	
21 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                       154	
22 Thijs Dirkx (Maastricht)                                          151	
23 Jef Koomen (Wervershoof)                                          150	
   Marc Verhaar (Oijen)                                              150	
25 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                       148	
26 Frank Wilschut (Utrecht)                                          146	
27 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     145	
28 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               144	
29 Paul Meijer (Amsterdam)                                           142	
30 Annabel Klaassen (Utrecht)                                        141	
   Theo van Loon (Baarn)                                             141	
32 Wil Gommans (Venray)                                              137	
33 Bram Jansen (Eersel)                                              134	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                          134	
35 Peter van Eck (Den Haag)                                          133	
36 Leon Tap (Beuningen)                                              132	
   Tim en David (Kortrijk)                                           132	
38 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   131	
   Martin Firing (Eibergen)                                          131	
   René Schulenberg (Haarlem)                                        131	
41 Henri de Groot (Oss)                                              120	
   Theo Willemse (Roosendaal)                                        120	
43 Rob Wiggers (Borne)                                               119	
44 Harry Ufkes (Amsterdam)                                           113	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                113	
46 Willem van der Klooster (Dordrecht)                               110	
47 Huib Melissant (Rotterdam)                                        109	
48 Andrew Leenen (Neer)                                              108	
49 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                107	
   Ruben Claeys (Zarren)                                             107	
51 Rutger Mooy (Utrecht)                                             105	
52 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    102	
53 Ruud Schulte (Purmerend)                                           99	
54 Marcel Burger (Helleberg)                                          98	
55 Jack Dorland (Koekange)                                            95	
56 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                     94	
57 René en Eelco (Den Haag)                                           92	
58 Sjir Hoeijmakers (Malden)                                          91	
59 Walter van der Helm (Nootdorp)                                     90	
60 Peter Muilwijk (Arkel)                                             89	
61 Maup Voragen (Amsterdam)                                           88	
62 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        85	
 	
Bergklassement	
 	
1 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     176	
2 Peter van Eck (Den Haag)                                           144	
3 Ruben Claeys (Zarren)                                              127	
4 Eric van Balkum (Haarlem)                                          122	
5 Tim en David (Kortrijk)                                            120	
6 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                        118	
7 Thijs Dirkx (Maastricht)                                           115	
8 Wendela den Besten (Arkel)                                         114	
9 Rinie van Koert (Noorden)                                          111	
10 Henrico Pit (Arnhem)                                              109	
11 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                    108	
12 Amy Dorland (Koekange)                                            107	
13 Rutger Mooy (Utrecht)                                             106	
14 Theo Willemse (Roosendaal)                                         95	
15 Jack Dorland (Koekange)                                            94	
16 Cor van Loon (Baarn)                                               89	
   Luca de Keijzer (Wijchen)                                          89	
18 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             87	
19 Jeroen Brans (Rotterdam)                                           83	
20 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        76	
21 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    75	
22 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          74	
23 Frank Wilschut (Utrecht)                                           72	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                        72	
25 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 71	
26 Bram Jansen (Eersel)                                               70	
   Leon Tap (Beuningen)                                               70	
28 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           69	
   Theo van Loon (Baarn)                                              69	
30 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         65	
   Loek van der Helm (Delft)                                          65	
32 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            64	
   René en Eelco (Den Haag)                                           64	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 64	
35 Peter Hulst (Utrecht)                                              62	
36 René Schulenberg (Haarlem)                                         61	
37 Jef Koomen (Wervershoof)                                           60	
   Wil Gommans (Venray)                                               60	
39 Marc Verhaar (Oijen)                                               57	
   Michiel de Haan (Amsterdam)                                        57	
41 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     56	
   Rob Wiggers (Borne)                                                56	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                56	
44 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                55	
45 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      50	
46 Andrew Leenen (Neer)                                               49	
   Marcel Burger (Helleberg)                                          49	
   Martijn Wessels (Amstelveen)                                       49	
49 Paul Meijer (Amsterdam)                                            43	
50 Larry Delaere (Meulebeke)                                          42	
51 Annabel Klaassen (Utrecht)                                         38	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                           38	
53 Henri de Groot (Oss)                                               36	
54 Demis Plomp (Hillegom)                                             35	
55 Maup Voragen (Amsterdam)                                           32	
56 Wim Callewaert (Roeselare)                                         31	
57 Martin Firing (Eibergen)                                           30	
58 Huib Melissant (Rotterdam)                                         18	
59 Sjir Hoeijmakers (Malden)                                          15	
60 Peter Muilwijk (Arkel)                                             12	
61 Walter van der Helm (Nootdorp)                                     11	
62 Ruud Schulte (Purmerend)                                            7	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                       4	
2 Henrico Pit (Arnhem)                                                16	
3 Rinie van Koert (Noorden)                                           22	
4 Wendela den Besten (Arkel)                                          26	
5 Luca de Keijzer (Wijchen)                                           31	
6 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                              32	
7 Thijs Dirkx (Maastricht)                                            33	
8 Cor van Loon (Baarn)                                                36	
9 Eric van Balkum (Haarlem)                                           42	
10 Amy Dorland (Koekange)                                             48	
11 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          50	
12 Tim en David (Kortrijk)                                            52	
13 Frank Wilschut (Utrecht)                                           55	
14 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                        60	
15 Bram Jansen (Eersel)                                               61	
16 Peter van Eck (Den Haag)                                           66	
17 Ruben Claeys (Zarren)                                              67	
18 Loek van der Helm (Delft)                                          69	
19 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        71	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                              71	
21 Sander Kaspers (Rennerveen)                                        74	
22 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                77	
23 Jeroen Brans (Rotterdam)                                           82	
24 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    83	
25 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 85	
26 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         86	
27 Theo Willemse (Roosendaal)                                         87	
28 Peter Hulst (Utrecht)                                              88	
29 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      92	
30 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 93	
31 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           94	
32 Larry Delaere (Meulebeke)                                          96	
33 Annabel Klaassen (Utrecht)                                        100	
34 Niels Jong (Hoogkarspel)                                          102	
35 René en Eelco (Den Haag)                                          105	
36 Harry Ufkes (Amsterdam)                                           106	
   Jack Dorland (Koekange)                                           106	
   Theo van Loon (Baarn)                                             106	
39 Rob Wiggers (Borne)                                               109	
40 Wil Gommans (Venray)                                              111	
41 Martijn Wessels (Amstelveen)                                      112	
42 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    114	
43 Paul Meijer (Amsterdam)                                           115	
   René Schulenberg (Haarlem)                                        115	
45 Demis Plomp (Hillegom)                                            117	
   Marc Verhaar (Oijen)                                              117	
47 Leon Tap (Beuningen)                                              118	
48 Wim Callewaert (Roeselare)                                        119	
49 Jef Koomen (Wervershoof)                                          120	
50 Henri de Groot (Oss)                                              128	
51 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                    129	
52 Martin Firing (Eibergen)                                          130	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                               130	
54 Andrew Leenen (Neer)                                              148	
   Huib Melissant (Rotterdam)                                        148	
   Michiel de Haan (Amsterdam)                                       148	
57 Marcel Burger (Helleberg)                                         153	
58 Maup Voragen (Amsterdam)                                          168	
59 Ruud Schulte (Purmerend)                                          174	
60 Sjir Hoeijmakers (Malden)                                         175	
61 Peter Muilwijk (Arkel)                                            177	
62 Walter van der Helm (Nootdorp)                                    181	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 19)                                 76.39.58 (40.807 km/h)	
2 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                   21.11	
3 Alberto Contador Velasco (Spa)                                   26.20