Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 4-26 juli 2009

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 13 - vr 17 juli : Vittel - Colmar , 200 km

De Vogezen

Long time no see...

Door Rutger Mooy

In Colmar...

...won Haussler

De Vogezenrit. Eindelijk weer wat spektakel. Zeker met het beestenweer van vandaag. Haussler voerde een mooie show op en pakte de etappe. Daarachter leken Joris en Michiel goede zaken te doen met de eveneens ontsnapte Chavanel. Michiel reed lange tijd zelfs virtueel in het geel. Helaas vergat Sylvain goed te eten zodat er op de meet nog maar 12 seconden van de voorsprong overbleef. In top van het klassement verloor Martijn met Moncoutie een vijftiental seconden en dat kostte hem de tweede plek. De strijd om de groene trui lijkt spannender te worden, met drie deelnemers binnen twee punten van elkaar.









Uitslagen

	
1 Joris van de Meulenhof (Cuijk) Sylvain Chavanel                5.02.57 (39.61 km/h)	
  Michiel de Haan (Amsterdam) Sylvain Chavanel                          	
3 Amy Dorland (Koekange) Andy Schleck                               0.12	
  Frank Wilschut (Utrecht) Andy Schleck                                 	
  Henri de Groot (Oss) Andy Schleck                                     	
  Henrico Pit (Arnhem) Andy Schleck                                     	
7 Rinie van Koert (Noorden) Andreas Klöden                              	
8 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Christian Knees                        	
9 Armand van der Zwart (Den Haag) Fränk Schleck                         	
   Cor van Loon (Baarn) Fränk Schleck                                   	
   René Schulenberg (Haarlem) Fränk Schleck                             	
   Wim Callewaert (Roeselare) Fränk Schleck                             	
13 Sjir Hoeijmakers (Malden) Christian Vande Velde                      	
   Wil Gommans (Venray) Christian Vande Velde                           	
15 Huib Melissant (Rotterdam) Linus Gerdemann                           	
   Loek van der Helm (Delft) Linus Gerdemann                            	
   Rob Wiggers (Borne) Linus Gerdemann                                  	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Linus Gerdemann                   	
19 Niels Jong (Hoogkarspel) Lance Armstrong                             	
   Ronald Meulenberg (Zutphen) Lance Armstrong                          	
21 Andrew Leenen (Neer) Carlos Sastre Candil                            	
22 Demis Plomp (Hillegom) Cadel Evans                                   	
   Harry Ufkes (Amsterdam) Cadel Evans                                  	
   Marc Verhaar (Oijen) Cadel Evans                                     	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Cadel Evans                      	
26 Henno Lubbers (Assendelft) Kim Kirchen                               	
   Ronald Geertsma (Amsterdam) Kim Kirchen                              	
28 Bram Jansen (Eersel) Christophe Le Mevel                             	
29 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Maxime Monfort                        	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Maxime Monfort                           	
31 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Vincenzo Nibali                        	
32 René en Eelco (Den Haag) Christophe Moreau                           	
33 Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Denis Menchov                     	
34 Jurriaan Rohde (Amsterdam) Roman Kreuziger                           	
   Wendela den Besten (Arkel) Roman Kreuziger                           	
36 Marcel Burger (Helleberg) Yaroslav Popovych                          	
37 Luca de Keijzer (Wijchen) Luis Leon Sánchez Gil                      	
   Peter Muilwijk (Arkel) Luis Leon Sánchez Gil                         	
   Peter van Eck (Den Haag) Luis Leon Sánchez Gil                       	
40 Annabel Klaassen (Utrecht) Sandy Casar                               	
41 Peter Hulst (Utrecht) Jurgen Van Den Broeck                          	
   Theo Willemse (Roosendaal) Jurgen Van Den Broeck                     	
43 Arjan Sloof (Barendrecht) Igor Anton Hernandez                       	
44 Jeroen Brans (Rotterdam) David Moncoutie                         0.27	
   Martijn Wessels (Amstelveen) David Moncoutie                         	
   Maup Voragen (Amsterdam) David Moncoutie                             	
   Rutger Mooy (Utrecht) David Moncoutie                                	
   Thijs Dirkx (Maastricht) David Moncoutie                             	
49 Jack Dorland (Koekange) Egoi Martinez De Esteban                 0.41	
   Paul Meijer (Amsterdam) Egoi Martinez De Esteban                     	
51 Larry Delaere (Meulebeke) Franco Pellizotti                      0.59	
   Leon Tap (Beuningen) Franco Pellizotti                               	
   Martin Firing (Eibergen) Franco Pellizotti                           	
   Ruben Claeys (Zarren) Franco Pellizotti                              	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Franco Pellizotti             	
   Tim en David (Kortrijk) Franco Pellizotti                            	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Franco Pellizotti                	
58 Jef Koomen (Wervershoof) Alessandro Ballan                      13.50	
59 Eric van Balkum (Haarlem) Thomas Voeckler                            	
60 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Juan Manuel Garate Cepa              	
61 Harry Rood (Hoogkarspel) Leonardo Duque                              	
62 Ruud Schulte (Purmerend) Laurens ten Dam                             	
63 Theo van Loon (Baarn) David Arroyo Duran                        17.13	
   Walter van der Helm (Nootdorp) David Arroyo Duran                    	
65 Wietske ten Berge (Helleberg) ==XXX== (Gediskwalificeerd)       39.14	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Joris van de Meulenhof (Cuijk) Sylvain Chavanel                     30	
  Michiel de Haan (Amsterdam) Sylvain Chavanel                        30	
3 Amy Dorland (Koekange) Andy Schleck                                 11	
  Frank Wilschut (Utrecht) Andy Schleck                               11	
  Henri de Groot (Oss) Andy Schleck                                   11	
  Henrico Pit (Arnhem) Andy Schleck                                   11	
7 Rinie van Koert (Noorden) Andreas Klöden                            10	
8 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Christian Knees                       7	
9 Armand van der Zwart (Den Haag) Fränk Schleck                        6	
   Cor van Loon (Baarn) Fränk Schleck                                  6	
   René Schulenberg (Haarlem) Fränk Schleck                            6	
   Wim Callewaert (Roeselare) Fränk Schleck                            6	
   René en Eelco (Den Haag) Christophe Moreau                          6	
 	
Bergen	
 	
1 Joris van de Meulenhof (Cuijk) Sylvain Chavanel                     45	
  Michiel de Haan (Amsterdam) Sylvain Chavanel                        45	
3 Larry Delaere (Meulebeke) Franco Pellizotti                         27	
  Leon Tap (Beuningen) Franco Pellizotti                              27	
  Martin Firing (Eibergen) Franco Pellizotti                          27	
  Ruben Claeys (Zarren) Franco Pellizotti                             27	
  Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Franco Pellizotti            27	
  Tim en David (Kortrijk) Franco Pellizotti                           27	
  Willem van der Klooster (Dordrecht) Franco Pellizotti               27	
10 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Vincenzo Nibali                      10	
11 Jack Dorland (Koekange) Egoi Martinez De Esteban                    7	
   Paul Meijer (Amsterdam) Egoi Martinez De Esteban                    7	
13 Niels Jong (Hoogkarspel) Lance Armstrong                            6	
   Ronald Meulenberg (Zutphen) Lance Armstrong                         6	
15 Armand van der Zwart (Den Haag) Fränk Schleck                       5	
   Cor van Loon (Baarn) Fränk Schleck                                  5	
   René Schulenberg (Haarlem) Fränk Schleck                            5	
   Wim Callewaert (Roeselare) Fränk Schleck                            5	
19 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Juan Manuel Garate Cepa             4	
20 René en Eelco (Den Haag) Christophe Moreau                          1	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Amy Dorland (Koekange)                                        53.27.43 (40.683 km/h)	
2 Wendela den Besten (Arkel)                                        0.21	
3 Martijn Wessels (Amstelveen)                                      0.33	
4 Henrico Pit (Arnhem)                                              0.47	
5 Marc Verhaar (Oijen)                                              1.13	
6 Henno Lubbers (Assendelft)                                        1.29	
7 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                    1.32	
8 Cor van Loon (Baarn)                                              1.50	
9 Rinie van Koert (Noorden)                                         1.54	
10 Andrew Leenen (Neer)                                                 	
11 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                    2.12	
12 Luca de Keijzer (Wijchen)                                        2.15	
13 Arjan Sloof (Barendrecht)                                            	
14 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                   	
15 Annabel Klaassen (Utrecht)                                       2.24	
16 Sander Kaspers (Rennerveen)                                      2.27	
17 Thijs Dirkx (Maastricht)                                         2.30	
18 Peter van Eck (Den Haag)                                         2.33	
19 Frank Wilschut (Utrecht)                                         2.34	
20 Loek van der Helm (Delft)                                        2.35	
21 Wim Callewaert (Roeselare)                                           	
22 René en Eelco (Den Haag)                                             	
23 Tim en David (Kortrijk)                                          2.41	
24 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                              2.49	
25 René Schulenberg (Haarlem)                                       2.56	
26 Theo Willemse (Roosendaal)                                       3.13	
27 Rutger Mooy (Utrecht)                                            3.15	
28 Larry Delaere (Meulebeke)                                        3.21	
29 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                               	
30 Harry Ufkes (Amsterdam)                                          3.43	
31 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   3.48	
32 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                               3.57	
33 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                      4.51	
34 Henri de Groot (Oss)                                                 	
35 Michiel de Haan (Amsterdam)                                      5.08	
36 Armand van der Zwart (Den Haag)                                  5.15	
37 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                      5.35	
38 Bram Jansen (Eersel)                                             6.35	
39 Niels Jong (Hoogkarspel)                                         7.07	
40 Ruben Claeys (Zarren)                                            7.14	
41 Marcel Burger (Helleberg)                                       10.32	
42 Jack Dorland (Koekange)                                         12.37	
43 Martin Firing (Eibergen)                                        12.58	
44 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                      14.35	
45 Rob Wiggers (Borne)                                             15.11	
46 Paul Meijer (Amsterdam)                                         15.37	
47 Eric van Balkum (Haarlem)                                       15.43	
48 Harry Rood (Hoogkarspel)                                        15.49	
49 Jef Koomen (Wervershoof)                                        16.52	
50 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                 17.12	
51 Sjir Hoeijmakers (Malden)                                       17.27	
52 Demis Plomp (Hillegom)                                          18.11	
53 Jeroen Brans (Rotterdam)                                        18.44	
54 Leon Tap (Beuningen)                                            19.58	
55 Huib Melissant (Rotterdam)                                      21.13	
56 Willem van der Klooster (Dordrecht)                             22.50	
57 Peter Muilwijk (Arkel)                                          23.29	
58 Maup Voragen (Amsterdam)                                        24.04	
59 Ruud Schulte (Purmerend)                                        30.27	
60 Theo van Loon (Baarn)                                           31.32	
61 Walter van der Helm (Nootdorp)                                  31.36	
62 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                  35.50	
63 Peter Hulst (Utrecht)                                           36.34	
64 Wil Gommans (Venray)                                            41.03	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Luca de Keijzer (Wijchen)                                          178	
2 Rinie van Koert (Noorden)                                          177	
3 Henrico Pit (Arnhem)                                               176	
4 Larry Delaere (Meulebeke)                                          171	
5 Henno Lubbers (Assendelft)                                         165	
6 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     160	
7 Martijn Wessels (Amstelveen)                                       159	
  Wendela den Besten (Arkel)                                         159	
9 Amy Dorland (Koekange)                                             157	
10 Arjan Sloof (Barendrecht)                                         153	
11 Jeroen Brans (Rotterdam)                                          152	
12 Loek van der Helm (Delft)                                         151	
13 Eric van Balkum (Haarlem)                                         148	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                          148	
15 Wim Callewaert (Roeselare)                                        145	
16 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            144	
17 Cor van Loon (Baarn)                                              140	
18 Peter Hulst (Utrecht)                                             136	
19 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                       132	
20 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        130	
21 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     123	
22 Marc Verhaar (Oijen)                                              120	
23 Martin Firing (Eibergen)                                          119	
24 Leon Tap (Beuningen)                                              115	
25 Annabel Klaassen (Utrecht)                                        114	
   Demis Plomp (Hillegom)                                            114	
27 Sander Kaspers (Rennerveen)                                       113	
28 Jef Koomen (Wervershoof)                                          112	
29 René Schulenberg (Haarlem)                                        109	
30 Niels Jong (Hoogkarspel)                                          108	
   Theo van Loon (Baarn)                                             108	
32 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               106	
33 Thijs Dirkx (Maastricht)                                          105	
34 Andrew Leenen (Neer)                                              101	
35 Harry Ufkes (Amsterdam)                                           100	
36 Peter van Eck (Den Haag)                                           99	
37 Frank Wilschut (Utrecht)                                           98	
38 Armand van der Zwart (Den Haag)                                    95	
39 Henri de Groot (Oss)                                               92	
40 Huib Melissant (Rotterdam)                                         91	
   Marcel Burger (Helleberg)                                          91	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 91	
43 Paul Meijer (Amsterdam)                                            85	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                           85	
45 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        83	
46 Maup Voragen (Amsterdam)                                           81	
47 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        80	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                80	
49 Rob Wiggers (Borne)                                                79	
50 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    74	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                             74	
52 Jack Dorland (Koekange)                                            73	
   Tim en David (Kortrijk)                                            73	
   Wil Gommans (Venray)                                               73	
55 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                     72	
56 Theo Willemse (Roosendaal)                                         71	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                     71	
58 Bram Jansen (Eersel)                                               68	
   René en Eelco (Den Haag)                                           68	
60 Sjir Hoeijmakers (Malden)                                          67	
61 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 62	
62 Ruben Claeys (Zarren)                                              58	
63 Rutger Mooy (Utrecht)                                              52	
64 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     47	
 	
Bergklassement	
 	
1 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     101	
2 Peter van Eck (Den Haag)                                            81	
3 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                         65	
4 Ruben Claeys (Zarren)                                               58	
5 Jeroen Brans (Rotterdam)                                            57	
  Wendela den Besten (Arkel)                                          57	
7 Amy Dorland (Koekange)                                              50	
8 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                 49	
9 Tim en David (Kortrijk)                                             48	
10 René Schulenberg (Haarlem)                                         46	
11 Henrico Pit (Arnhem)                                               45	
   Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                     45	
   Michiel de Haan (Amsterdam)                                        45	
14 Theo Willemse (Roosendaal)                                         44	
15 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           43	
   Rinie van Koert (Noorden)                                          43	
17 Cor van Loon (Baarn)                                               41	
18 Eric van Balkum (Haarlem)                                          40	
19 Henno Lubbers (Assendelft)                                         38	
   Martijn Wessels (Amstelveen)                                       38	
21 Maup Voragen (Amsterdam)                                           32	
22 Luca de Keijzer (Wijchen)                                          31	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 31	
24 Martin Firing (Eibergen)                                           30	
25 Larry Delaere (Meulebeke)                                          28	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             28	
27 Leon Tap (Beuningen)                                               27	
28 Armand van der Zwart (Den Haag)                                    25	
   Marcel Burger (Helleberg)                                          25	
30 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      24	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                        24	
32 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     23	
   Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        23	
34 Peter Hulst (Utrecht)                                              21	
35 Bram Jansen (Eersel)                                               20	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                           20	
37 Jack Dorland (Koekange)                                            19	
38 Wim Callewaert (Roeselare)                                         17	
39 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    16	
40 Demis Plomp (Hillegom)                                             13	
   René en Eelco (Den Haag)                                           13	
42 Andrew Leenen (Neer)                                               12	
   Annabel Klaassen (Utrecht)                                         12	
   Frank Wilschut (Utrecht)                                           12	
   Loek van der Helm (Delft)                                          12	
   Rob Wiggers (Borne)                                                12	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                12	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                              12	
   Theo van Loon (Baarn)                                              12	
   Wil Gommans (Venray)                                               12	
51 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          10	
   Jef Koomen (Wervershoof)                                           10	
53 Marc Verhaar (Oijen)                                                9	
   Paul Meijer (Amsterdam)                                             9	
55 Niels Jong (Hoogkarspel)                                            6	
56 Peter Muilwijk (Arkel)                                              2	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                      14	
  Wendela den Besten (Arkel)                                          14	
3 Amy Dorland (Koekange)                                              17	
4 Henrico Pit (Arnhem)                                                18	
5 Rinie van Koert (Noorden)                                           26	
6 Martijn Wessels (Amstelveen)                                        29	
7 Henno Lubbers (Assendelft)                                          30	
8 Luca de Keijzer (Wijchen)                                           35	
9 Cor van Loon (Baarn)                                                42	
10 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                        55	
11 Peter van Eck (Den Haag)                                           56	
12 Larry Delaere (Meulebeke)                                          57	
13 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      62	
14 René Schulenberg (Haarlem)                                         64	
15 Jeroen Brans (Rotterdam)                                           69	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             69	
17 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          73	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                        73	
   Wim Callewaert (Roeselare)                                         73	
20 Loek van der Helm (Delft)                                          74	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 74	
22 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           76	
23 Eric van Balkum (Haarlem)                                          78	
24 Marc Verhaar (Oijen)                                               80	
25 Annabel Klaassen (Utrecht)                                         82	
26 Tim en David (Kortrijk)                                            84	
27 Andrew Leenen (Neer)                                               85	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                           85	
29 Martin Firing (Eibergen)                                           90	
30 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        93	
31 Theo Willemse (Roosendaal)                                         96	
32 Frank Wilschut (Utrecht)                                           98	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                98	
34 Armand van der Zwart (Den Haag)                                   102	
35 Leon Tap (Beuningen)                                              105	
36 Ruben Claeys (Zarren)                                             106	
37 Marcel Burger (Helleberg)                                         109	
38 Willem van der Klooster (Dordrecht)                               111	
39 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                       114	
40 Peter Hulst (Utrecht)                                             115	
41 Demis Plomp (Hillegom)                                            117	
42 René en Eelco (Den Haag)                                          118	
43 Niels Jong (Hoogkarspel)                                          124	
44 Maup Voragen (Amsterdam)                                          125	
45 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    127	
46 Jef Koomen (Wervershoof)                                          128	
   Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                    128	
48 Bram Jansen (Eersel)                                              131	
   Jack Dorland (Koekange)                                           131	
50 Rutger Mooy (Utrecht)                                             132	
   Theo van Loon (Baarn)                                             132	
52 Rob Wiggers (Borne)                                               136	
53 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   139	
54 Paul Meijer (Amsterdam)                                           142	
55 Wil Gommans (Venray)                                              158	
56 Peter Muilwijk (Arkel)                                            163	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 13)                                 53.10.55 (40.897 km/h)	
2 Amy Dorland (Koekange)                                           16.48	
3 Rinaldo Nocentini (Ita)                                          19.35