Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 4-26 juli 2009

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 11 - wo 15 juli : Vatan - Saint-Fargeau , 192 km

Het centrale land in

Veel kleine plaatsjes

Door Rutger Mooy

St.Fargeau (maar dit had ook Vatan kunnen zijn)

Cav-Never-Ends-Ish

Vatan? St.Fargeau? Nog nooit van gehoord. Vatan is de grootste van de twee met 2000 inwoners. Het hele dorp paste dus op de tribune. Die zagen dat weer Cavendish de etappe pakte. Ditmaal werd hij wel gekozen, en wel door Jeroen, die zo de bloemen voor zich opeiste. Andere grote winnaar van vandaag was Amy, die de jury de 15 seconden van gisteren zag corrigeren. De achtervolgers (die opvallend genoeg ook Rojas kozen!) staan dus weer op iets grotere afstand.









Uitslagen

	
1 Jeroen Brans (Rotterdam) Mark Cavendish                        4.17.55 (44.666 km/h)	
2 Eric van Balkum (Haarlem) Tyler Farrar                                	
  Frank Wilschut (Utrecht) Tyler Farrar                                 	
  Henrico Pit (Arnhem) Tyler Farrar                                     	
  Jef Koomen (Wervershoof) Tyler Farrar                                 	
  Loek van der Helm (Delft) Tyler Farrar                                	
  Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Tyler Farrar                           	
8 Harry Ufkes (Amsterdam) Oscar Freire Gomez                            	
  Ruud Schulte (Purmerend) Oscar Freire Gomez                           	
   Wim Callewaert (Roeselare) Oscar Freire Gomez                        	
11 Andrew Leenen (Neer) Thor Hushovd                                    	
   Arjan Sloof (Barendrecht) Thor Hushovd                               	
   Cor van Loon (Baarn) Thor Hushovd                                    	
   Martin Firing (Eibergen) Thor Hushovd                                	
15 Demis Plomp (Hillegom) Leonardo Duque                                	
16 Henno Lubbers (Assendelft) Gerald Ciolek                             	
   Larry Delaere (Meulebeke) Gerald Ciolek                              	
   Leon Tap (Beuningen) Gerald Ciolek                                   	
   Marcel Burger (Helleberg) Gerald Ciolek                              	
   Peter Hulst (Utrecht) Gerald Ciolek                                  	
   Rinie van Koert (Noorden) Gerald Ciolek                              	
   Ronald Geertsma (Amsterdam) Gerald Ciolek                            	
23 Sander Kaspers (Rennerveen) Serguei Ivanov                           	
24 Amy Dorland (Koekange) Jose Joaquin Rojas Gil                        	
   Luca de Keijzer (Wijchen) Jose Joaquin Rojas Gil                     	
   Martijn Wessels (Amstelveen) Jose Joaquin Rojas Gil                  	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Jose Joaquin Rojas Gil        	
   Wendela den Besten (Arkel) Jose Joaquin Rojas Gil                    	
29 Rob Wiggers (Borne) Daniele Bennati                                  	
30 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Tom Boonen                             	
   Paul Meijer (Amsterdam) Tom Boonen                                   	
32 Harry Rood (Hoogkarspel) Filippo Pozzato                             	
   Theo van Loon (Baarn) Filippo Pozzato                                	
34 René en Eelco (Den Haag) Jérémy Roy                                  	
35 Ronald Meulenberg (Zutphen) Romain Feillu                            	
36 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alessandro Ballan                     	
   Marc Verhaar (Oijen) Alessandro Ballan                               	
   René Schulenberg (Haarlem) Alessandro Ballan                         	
39 Walter van der Helm (Nootdorp) Koen de Kort                          	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Koen de Kort                     	
41 Sjir Hoeijmakers (Malden) Greg Van Avermaet                          	
42 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Juan Antonio Flecha Giannoni     	
   Ruben Claeys (Zarren) Juan Antonio Flecha Giannoni                   	
   Theo Willemse (Roosendaal) Juan Antonio Flecha Giannoni              	
45 Michiel de Haan (Amsterdam) Aleksandr Kuschynski                     	
46 Thijs Dirkx (Maastricht) Heinrich Haussler                           	
47 Huib Melissant (Rotterdam) Danny Pate                                	
48 Wil Gommans (Venray) Jens Voigt                                      	
49 Rutger Mooy (Utrecht) Jussi Veikkanen                                	
50 Jack Dorland (Koekange) Chris Anker Sørensen                         	
51 Annabel Klaassen (Utrecht) Amets Txurruka                            	
52 Armand van der Zwart (Den Haag) Stéphane Auge                        	
53 Maup Voragen (Amsterdam) Amaël Moinard                               	
54 Henri de Groot (Oss) Cyril Dessel                                    	
55 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Matteo Tosatto                       	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Matteo Tosatto                    	
57 Jurriaan Rohde (Amsterdam) Laurent Lefevre                           	
58 Bram Jansen (Eersel) Nicolas Vogondy                                 	
59 Tim en David (Kortrijk) Frederik Willems                             	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Frederik Willems                  	
61 Peter van Eck (Den Haag) Jérôme Pineau                           0.36	
62 Peter Muilwijk (Arkel) David Millar                              1.00	
63 Joris van de Meulenhof (Cuijk) ==XXX== (Geen voorspelling)       4.11	
   Niels Jong (Hoogkarspel) ==XXX== (Geen voorspelling)                 	
   Stefan Coppen (Barneveld) ==XXX== (Geen voorspelling)                	
   Wietske ten Berge (Helleberg) ==XXX== (Geen voorspelling)            	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Jeroen Brans (Rotterdam) Mark Cavendish                             35	
2 Eric van Balkum (Haarlem) Tyler Farrar                              30	
  Frank Wilschut (Utrecht) Tyler Farrar                               30	
  Henrico Pit (Arnhem) Tyler Farrar                                   30	
  Jef Koomen (Wervershoof) Tyler Farrar                               30	
  Loek van der Helm (Delft) Tyler Farrar                              30	
  Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Tyler Farrar                         30	
8 Harry Ufkes (Amsterdam) Oscar Freire Gomez                          24	
  Ruud Schulte (Purmerend) Oscar Freire Gomez                         24	
   Wim Callewaert (Roeselare) Oscar Freire Gomez                      24	
11 Andrew Leenen (Neer) Thor Hushovd                                  22	
   Arjan Sloof (Barendrecht) Thor Hushovd                             22	
   Cor van Loon (Baarn) Thor Hushovd                                  22	
   Martin Firing (Eibergen) Thor Hushovd                              22	
15 Demis Plomp (Hillegom) Leonardo Duque                              20	
16 Henno Lubbers (Assendelft) Gerald Ciolek                           19	
   Larry Delaere (Meulebeke) Gerald Ciolek                            19	
   Leon Tap (Beuningen) Gerald Ciolek                                 19	
   Marcel Burger (Helleberg) Gerald Ciolek                            19	
   Peter Hulst (Utrecht) Gerald Ciolek                                19	
   Rinie van Koert (Noorden) Gerald Ciolek                            19	
   Ronald Geertsma (Amsterdam) Gerald Ciolek                          19	
23 Sander Kaspers (Rennerveen) Serguei Ivanov                         14	
24 Amy Dorland (Koekange) Jose Joaquin Rojas Gil                      13	
   Luca de Keijzer (Wijchen) Jose Joaquin Rojas Gil                   13	
   Martijn Wessels (Amstelveen) Jose Joaquin Rojas Gil                13	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Jose Joaquin Rojas Gil      13	
   Wendela den Besten (Arkel) Jose Joaquin Rojas Gil                  13	
29 Rob Wiggers (Borne) Daniele Bennati                                12	
30 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Tom Boonen                           10	
   Paul Meijer (Amsterdam) Tom Boonen                                 10	
32 Harry Rood (Hoogkarspel) Filippo Pozzato                            7	
   Theo van Loon (Baarn) Filippo Pozzato                               7	
34 René en Eelco (Den Haag) Jérémy Roy                                 5	
35 Henri de Groot (Oss) Cyril Dessel                                   4	
36 Ronald Meulenberg (Zutphen) Romain Feillu                           2	
37 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alessandro Ballan                    1	
   Marc Verhaar (Oijen) Alessandro Ballan                              1	
   René Schulenberg (Haarlem) Alessandro Ballan                        1	
 	
Bergen	
 	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Amy Dorland (Koekange)                                        43.26.12 (40.599 km/h)	
2 Martijn Wessels (Amstelveen)                                      0.18	
3 Wendela den Besten (Arkel)                                        0.21	
4 Henno Lubbers (Assendelft)                                        1.29	
5 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                    1.32	
6 Cor van Loon (Baarn)                                              1.50	
7 Rinie van Koert (Noorden)                                         1.54	
8 Andrew Leenen (Neer)                                                  	
9 Tim en David (Kortrijk)                                               	
10 Eric van Balkum (Haarlem)                                        2.05	
11 Harry Rood (Hoogkarspel)                                         2.11	
12 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                    2.12	
13 Luca de Keijzer (Wijchen)                                        2.15	
14 Arjan Sloof (Barendrecht)                                            	
15 Thijs Dirkx (Maastricht)                                             	
16 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                   	
17 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                      2.22	
18 Annabel Klaassen (Utrecht)                                       2.24	
19 Sander Kaspers (Rennerveen)                                      2.27	
20 Peter van Eck (Den Haag)                                         2.33	
21 Larry Delaere (Meulebeke)                                        2.34	
22 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                               	
23 Frank Wilschut (Utrecht)                                             	
24 Loek van der Helm (Delft)                                        2.35	
25 Wim Callewaert (Roeselare)                                           	
26 René en Eelco (Den Haag)                                             	
27 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                              2.49	
28 René Schulenberg (Haarlem)                                       2.56	
29 Rutger Mooy (Utrecht)                                            3.00	
30 Theo Willemse (Roosendaal)                                       3.13	
31 Jef Koomen (Wervershoof)                                         3.14	
32 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                  3.34	
33 Harry Ufkes (Amsterdam)                                          3.43	
34 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   3.48	
35 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                               3.57	
36 Henri de Groot (Oss)                                             4.51	
37 Armand van der Zwart (Den Haag)                                  5.15	
38 Michiel de Haan (Amsterdam)                                      5.20	
39 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                      5.35	
40 Henrico Pit (Arnhem)                                             5.57	
41 Marc Verhaar (Oijen)                                             6.23	
42 Ruben Claeys (Zarren)                                            6.27	
43 Bram Jansen (Eersel)                                             6.35	
44 Niels Jong (Hoogkarspel)                                         7.07	
45 Marcel Burger (Helleberg)                                       10.32	
46 Jack Dorland (Koekange)                                         12.08	
47 Martin Firing (Eibergen)                                        12.11	
48 Ruud Schulte (Purmerend)                                        13.12	
49 Sjir Hoeijmakers (Malden)                                       13.50	
50 Theo van Loon (Baarn)                                           14.31	
51 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                      14.35	
52 Walter van der Helm (Nootdorp)                                       	
53 Paul Meijer (Amsterdam)                                         15.08	
54 Rob Wiggers (Borne)                                             15.11	
55 Leon Tap (Beuningen)                                            15.34	
56 Demis Plomp (Hillegom)                                          18.11	
57 Jeroen Brans (Rotterdam)                                        18.29	
58 Stefan Coppen (Barneveld)                                       20.06	
59 Huib Melissant (Rotterdam)                                      21.13	
60 Willem van der Klooster (Dordrecht)                             22.03	
61 Peter Muilwijk (Arkel)                                          23.29	
62 Maup Voragen (Amsterdam)                                        23.49	
63 Wietske ten Berge (Helleberg)                                   30.33	
64 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                  36.02	
65 Peter Hulst (Utrecht)                                           36.34	
66 Wil Gommans (Venray)                                            41.03	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Luca de Keijzer (Wijchen)                                          178	
2 Larry Delaere (Meulebeke)                                          171	
3 Rinie van Koert (Noorden)                                          167	
4 Henno Lubbers (Assendelft)                                         165	
5 Martijn Wessels (Amstelveen)                                       159	
  Wendela den Besten (Arkel)                                         159	
7 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          153	
  Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     153	
9 Jeroen Brans (Rotterdam)                                           152	
10 Loek van der Helm (Delft)                                         151	
11 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          148	
12 Amy Dorland (Koekange)                                            146	
13 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            144	
14 Henrico Pit (Arnhem)                                              141	
15 Peter Hulst (Utrecht)                                             136	
16 Eric van Balkum (Haarlem)                                         135	
17 Cor van Loon (Baarn)                                              134	
18 Wim Callewaert (Roeselare)                                        133	
19 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                       132	
20 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        130	
21 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     123	
22 Martin Firing (Eibergen)                                          119	
23 Leon Tap (Beuningen)                                              115	
24 Demis Plomp (Hillegom)                                            114	
25 Sander Kaspers (Rennerveen)                                       113	
26 Jef Koomen (Wervershoof)                                          112	
27 Annabel Klaassen (Utrecht)                                        111	
28 Theo van Loon (Baarn)                                             108	
29 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               106	
30 Thijs Dirkx (Maastricht)                                          105	
31 René Schulenberg (Haarlem)                                        103	
32 Andrew Leenen (Neer)                                              101	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                          101	
34 Harry Ufkes (Amsterdam)                                           100	
35 Peter van Eck (Den Haag)                                           99	
36 Marc Verhaar (Oijen)                                               96	
37 Huib Melissant (Rotterdam)                                         91	
   Marcel Burger (Helleberg)                                          91	
   Stefan Coppen (Barneveld)                                          91	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 91	
41 Armand van der Zwart (Den Haag)                                    89	
42 Frank Wilschut (Utrecht)                                           87	
43 Paul Meijer (Amsterdam)                                            85	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                           85	
45 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        83	
46 Henri de Groot (Oss)                                               81	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                           81	
48 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                80	
49 Rob Wiggers (Borne)                                                79	
50 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    74	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                             74	
52 Jack Dorland (Koekange)                                            73	
   Tim en David (Kortrijk)                                            73	
   Wil Gommans (Venray)                                               73	
55 Wietske ten Berge (Helleberg)                                      72	
56 Theo Willemse (Roosendaal)                                         71	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                     71	
58 Bram Jansen (Eersel)                                               68	
59 Sjir Hoeijmakers (Malden)                                          67	
60 Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 62	
   René en Eelco (Den Haag)                                           62	
62 Ruben Claeys (Zarren)                                              58	
63 Rutger Mooy (Utrecht)                                              52	
64 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        50	
65 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     47	
66 Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                     42	
 	
Bergklassement	
 	
1 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     101	
2 Peter van Eck (Den Haag)                                            81	
3 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                         65	
4 Jeroen Brans (Rotterdam)                                            57	
  Wendela den Besten (Arkel)                                          57	
6 Amy Dorland (Koekange)                                              50	
7 Theo Willemse (Roosendaal)                                          44	
8 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            43	
  Rinie van Koert (Noorden)                                           43	
   Wietske ten Berge (Helleberg)                                      43	
11 René Schulenberg (Haarlem)                                         41	
12 Eric van Balkum (Haarlem)                                          40	
13 Henno Lubbers (Assendelft)                                         38	
   Martijn Wessels (Amstelveen)                                       38	
15 Cor van Loon (Baarn)                                               36	
   Henrico Pit (Arnhem)                                               36	
17 Maup Voragen (Amsterdam)                                           32	
18 Luca de Keijzer (Wijchen)                                          31	
   Ruben Claeys (Zarren)                                              31	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 31	
21 Marcel Burger (Helleberg)                                          25	
22 Sander Kaspers (Rennerveen)                                        24	
23 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                22	
24 Peter Hulst (Utrecht)                                              21	
   Tim en David (Kortrijk)                                            21	
26 Armand van der Zwart (Den Haag)                                    20	
   Bram Jansen (Eersel)                                               20	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     20	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                           20	
30 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                        17	
31 Demis Plomp (Hillegom)                                             13	
32 Andrew Leenen (Neer)                                               12	
   Annabel Klaassen (Utrecht)                                         12	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    12	
   Frank Wilschut (Utrecht)                                           12	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      12	
   Jack Dorland (Koekange)                                            12	
   Loek van der Helm (Delft)                                          12	
   René en Eelco (Den Haag)                                           12	
   Rob Wiggers (Borne)                                                12	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                12	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                              12	
   Theo van Loon (Baarn)                                              12	
   Wil Gommans (Venray)                                               12	
   Wim Callewaert (Roeselare)                                         12	
46 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          10	
   Jef Koomen (Wervershoof)                                           10	
48 Martin Firing (Eibergen)                                            3	
49 Paul Meijer (Amsterdam)                                             2	
50 Larry Delaere (Meulebeke)                                           1	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                              1	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Wendela den Besten (Arkel)                                          12	
2 Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                      13	
3 Rinie van Koert (Noorden)                                           18	
4 Amy Dorland (Koekange)                                              19	
5 Martijn Wessels (Amstelveen)                                        20	
6 Henno Lubbers (Assendelft)                                          21	
7 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            30	
8 Luca de Keijzer (Wijchen)                                           32	
9 Cor van Loon (Baarn)                                                38	
   Eric van Balkum (Haarlem)                                          38	
11 Ronald Geertsma (Amsterdam)                                        39	
12 Peter van Eck (Den Haag)                                           57	
13 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      65	
14 Arjan Sloof (Barendrecht)                                          66	
   Loek van der Helm (Delft)                                          66	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                        66	
17 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 68	
18 Henrico Pit (Arnhem)                                               69	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                           69	
20 Jeroen Brans (Rotterdam)                                           70	
   René Schulenberg (Haarlem)                                         70	
22 Andrew Leenen (Neer)                                               71	
23 Larry Delaere (Meulebeke)                                          73	
24 Wim Callewaert (Roeselare)                                         74	
25 Annabel Klaassen (Utrecht)                                         77	
26 Tim en David (Kortrijk)                                            83	
27 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             84	
28 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                88	
29 Theo Willemse (Roosendaal)                                         93	
30 Frank Wilschut (Utrecht)                                           95	
31 Jef Koomen (Wervershoof)                                          103	
   Marcel Burger (Helleberg)                                         103	
33 Armand van der Zwart (Den Haag)                                   104	
   Peter Hulst (Utrecht)                                             104	
35 Theo van Loon (Baarn)                                             110	
36 Demis Plomp (Hillegom)                                            111	
37 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   114	
   Ronald Meulenberg (Zutphen)                                       114	
39 René en Eelco (Den Haag)                                          116	
40 Martin Firing (Eibergen)                                          117	
41 Ruben Claeys (Zarren)                                             122	
42 Rutger Mooy (Utrecht)                                             124	
43 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    125	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                          125	
45 Wietske ten Berge (Helleberg)                                     126	
46 Bram Jansen (Eersel)                                              127	
47 Jack Dorland (Koekange)                                           130	
48 Willem van der Klooster (Dordrecht)                               131	
49 Rob Wiggers (Borne)                                               135	
50 Paul Meijer (Amsterdam)                                           145	
51 Wil Gommans (Venray)                                              150	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 11)                                 43.22.05 (40.664 km/h)	
2 Amy Dorland (Koekange)                                            4.07	
3 Rinaldo Nocentini (Ita)                                           6.54