Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 4-26 juli 2009

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 1 - za 4 juli : Monaco - Monaco (individuele tijdrit) , 15.5 km

De Start

Het Prinsendom Monaco

Door Rutger Mooy

Anquetil won in 1964 in Monaco, maar geen tijdrit

Cancellara won een tijdrit, maar niet in 1964

Dat was een leuke eerste etappe. Een tijdrit die te lang is om proloog te mogen heten, met een bergje er in. Ook de bochten en de lastige afdaling zorgden voor spektakel. Alle renners bleven op de fiets, maar velen liepen schade op ten opzichte van Fabian Cancellara. De Zwitser zet zijn excellente vorm vanuit de ronde van zijn eigen land om in een klinkende overwinning. Hij rijdt morgen dus in het geel. Interessant genoeg voor het spel had hij niet de snelste tussentijd en pakte hij geen punten voor de bergtrui.
Een peloton van maar liefst 43 van de 66 deelnemers hadden 'het goed voorspeld' en mogen zich morgen in het spel ook allemaal in de gele (en groene) trui wanen. Henrico pakt de bergtrui en de leiding in het combiklassement.









Uitslagen

	
1 Amy Dorland (Koekange) Fabian Cancellara                         19.32 (47.611 km/h)	
  Andrew Leenen (Neer) Fabian Cancellara                                	
  Annabel Klaassen (Utrecht) Fabian Cancellara                          	
  Arjan Sloof (Barendrecht) Fabian Cancellara                           	
  Armand van der Zwart (Den Haag) Fabian Cancellara                     	
  Bram Jansen (Eersel) Fabian Cancellara                                	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Fabian Cancellara                     	
  Frank Wilschut (Utrecht) Fabian Cancellara                            	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Fabian Cancellara                            	
   Henno Lubbers (Assendelft) Fabian Cancellara                         	
   Henri de Groot (Oss) Fabian Cancellara                               	
   Huib Melissant (Rotterdam) Fabian Cancellara                         	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Fabian Cancellara                      	
   Jack Dorland (Koekange) Fabian Cancellara                            	
   Jef Koomen (Wervershoof) Fabian Cancellara                           	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Fabian Cancellara                         	
   Leon Tap (Beuningen) Fabian Cancellara                               	
   Loek van der Helm (Delft) Fabian Cancellara                          	
   Luca de Keijzer (Wijchen) Fabian Cancellara                          	
   Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Fabian Cancellara                     	
   Marc Verhaar (Oijen) Fabian Cancellara                               	
   Marcel Burger (Helleberg) Fabian Cancellara                          	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Fabian Cancellara                 	
   Martijn Wessels (Amstelveen) Fabian Cancellara                       	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Fabian Cancellara                        	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Fabian Cancellara                           	
   Peter Muilwijk (Arkel) Fabian Cancellara                             	
   René en Eelco (Den Haag) Fabian Cancellara                           	
   René Schulenberg (Haarlem) Fabian Cancellara                         	
   Rinie van Koert (Noorden) Fabian Cancellara                          	
   Ronald Geertsma (Amsterdam) Fabian Cancellara                        	
   Sjir Hoeijmakers (Malden) Fabian Cancellara                          	
   Stefan Coppen (Barneveld) Fabian Cancellara                          	
   Theo van Loon (Baarn) Fabian Cancellara                              	
   Thijs Dirkx (Maastricht) Fabian Cancellara                           	
   Tim en David (Kortrijk) Fabian Cancellara                            	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Fabian Cancellara                     	
   Wendela den Besten (Arkel) Fabian Cancellara                         	
   Wietske ten Berge (Helleberg) Fabian Cancellara                      	
   Wil Gommans (Venray) Fabian Cancellara                               	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Fabian Cancellara                	
   Wim Callewaert (Roeselare ) Fabian Cancellara                        	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Fabian Cancellara                 	
44 Henrico Pit (Arnhem) Alberto Contador Velasco                    0.18	
45 Demis Plomp (Hillegom) Bradley Wiggins                           0.19	
   Eric van Balkum (Haarlem) Bradley Wiggins                            	
   Larry Delaere (Meulebeke) Bradley Wiggins                            	
   Theo Willemse (Roosendaal) Bradley Wiggins                           	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Bradley Wiggins               	
50 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Cadel Evans                       0.23	
   Jeroen Brans (Rotterdam) Cadel Evans                                 	
   Joris van de Meulenhof (Cuijk) Cadel Evans                           	
53 Paul Meijer (Amsterdam) Tony Martin                              0.33	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Tony Martin                              	
55 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Vincenzo Nibali              0.37	
56 Maup Holzbein (Amsterdam) David Zabriskie                        0.47	
57 Cor van Loon (Baarn) David Millar                                0.48	
   Harry Ufkes (Amsterdam) David Millar                                 	
   Ruben Claeys (Zarren) David Millar                                   	
   Rutger Mooy (Utrecht) David Millar                                   	
61 Peter Hulst (Utrecht) Michael Rogers                             1.13	
62 Ronald Meulenberg (Zutphen) Stef Clement                         1.28	
63 Rob Wiggers (Borne) Joost Posthuma                               1.50	
64 Martin Firing (Eibergen) Bert Grabsch                            1.51	
   Ruud Schulte (Purmerend) Bert Grabsch                                	
66 Peter van Eck (Den Haag) Kim Kirchen                             1.57	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Amy Dorland (Koekange) Fabian Cancellara                            15	
  Andrew Leenen (Neer) Fabian Cancellara                              15	
  Annabel Klaassen (Utrecht) Fabian Cancellara                        15	
  Arjan Sloof (Barendrecht) Fabian Cancellara                         15	
  Armand van der Zwart (Den Haag) Fabian Cancellara                   15	
  Bram Jansen (Eersel) Fabian Cancellara                              15	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Fabian Cancellara                   15	
  Frank Wilschut (Utrecht) Fabian Cancellara                          15	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Fabian Cancellara                          15	
   Henno Lubbers (Assendelft) Fabian Cancellara                       15	
   Henri de Groot (Oss) Fabian Cancellara                             15	
   Huib Melissant (Rotterdam) Fabian Cancellara                       15	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Fabian Cancellara                    15	
   Jack Dorland (Koekange) Fabian Cancellara                          15	
   Jef Koomen (Wervershoof) Fabian Cancellara                         15	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Fabian Cancellara                       15	
   Leon Tap (Beuningen) Fabian Cancellara                             15	
   Loek van der Helm (Delft) Fabian Cancellara                        15	
   Luca de Keijzer (Wijchen) Fabian Cancellara                        15	
   Maarten Hulzebosch (Zuidwolde) Fabian Cancellara                   15	
   Marc Verhaar (Oijen) Fabian Cancellara                             15	
   Marcel Burger (Helleberg) Fabian Cancellara                        15	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal) Fabian Cancellara               15	
   Martijn Wessels (Amstelveen) Fabian Cancellara                     15	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Fabian Cancellara                      15	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Fabian Cancellara                         15	
   Peter Muilwijk (Arkel) Fabian Cancellara                           15	
   René en Eelco (Den Haag) Fabian Cancellara                         15	
   René Schulenberg (Haarlem) Fabian Cancellara                       15	
   Rinie van Koert (Noorden) Fabian Cancellara                        15	
   Ronald Geertsma (Amsterdam) Fabian Cancellara                      15	
   Sjir Hoeijmakers (Malden) Fabian Cancellara                        15	
   Stefan Coppen (Barneveld) Fabian Cancellara                        15	
   Theo van Loon (Baarn) Fabian Cancellara                            15	
   Thijs Dirkx (Maastricht) Fabian Cancellara                         15	
   Tim en David (Kortrijk) Fabian Cancellara                          15	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Fabian Cancellara                   15	
   Wendela den Besten (Arkel) Fabian Cancellara                       15	
   Wietske ten Berge (Helleberg) Fabian Cancellara                    15	
   Wil Gommans (Venray) Fabian Cancellara                             15	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Fabian Cancellara              15	
   Wim Callewaert (Roeselare ) Fabian Cancellara                      15	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Fabian Cancellara               15	
44 Henrico Pit (Arnhem) Alberto Contador Velasco                      12	
45 Demis Plomp (Hillegom) Bradley Wiggins                             10	
   Eric van Balkum (Haarlem) Bradley Wiggins                          10	
   Larry Delaere (Meulebeke) Bradley Wiggins                          10	
   Theo Willemse (Roosendaal) Bradley Wiggins                         10	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Bradley Wiggins             10	
50 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Cadel Evans                          6	
   Jeroen Brans (Rotterdam) Cadel Evans                                6	
   Joris van de Meulenhof (Cuijk) Cadel Evans                          6	
53 Paul Meijer (Amsterdam) Tony Martin                                 3	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Tony Martin                             3	
55 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Vincenzo Nibali                 2	
 	
Bergen	
 	
1 Henrico Pit (Arnhem) Alberto Contador Velasco                        3	
2 Paul Meijer (Amsterdam) Tony Martin                                  2	
  Sander Kaspers (Rennerveen) Tony Martin                              2	
4 Demis Plomp (Hillegom) Bradley Wiggins                               1	
  Eric van Balkum (Haarlem) Bradley Wiggins                            1	
  Larry Delaere (Meulebeke) Bradley Wiggins                            1	
  Theo Willemse (Roosendaal) Bradley Wiggins                           1	
  Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Bradley Wiggins               1	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Amy Dorland (Koekange)                                           19.32 (47.611 km/h)	
  Andrew Leenen (Neer)                                                  	
  Annabel Klaassen (Utrecht)                                            	
  Arjan Sloof (Barendrecht)                                             	
  Armand van der Zwart (Den Haag)                                       	
  Bram Jansen (Eersel)                                                  	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                       	
  Frank Wilschut (Utrecht)                                              	
  Harry Rood (Hoogkarspel)                                              	
   Henno Lubbers (Assendelft)                                           	
   Henri de Groot (Oss)                                                 	
   Huib Melissant (Rotterdam)                                           	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                        	
   Jack Dorland (Koekange)                                              	
   Jef Koomen (Wervershoof)                                             	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           	
   Leon Tap (Beuningen)                                                 	
   Loek van der Helm (Delft)                                            	
   Luca de Keijzer (Wijchen)                                            	
   Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                       	
   Marc Verhaar (Oijen)                                                 	
   Marcel Burger (Helleberg)                                            	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                   	
   Martijn Wessels (Amstelveen)                                         	
   Michiel de Haan (Amsterdam)                                          	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                             	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                               	
   René en Eelco (Den Haag)                                             	
   René Schulenberg (Haarlem)                                           	
   Rinie van Koert (Noorden)                                            	
   Ronald Geertsma (Amsterdam)                                          	
   Sjir Hoeijmakers (Malden)                                            	
   Stefan Coppen (Barneveld)                                            	
   Theo van Loon (Baarn)                                                	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                             	
   Tim en David (Kortrijk)                                              	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                       	
   Wendela den Besten (Arkel)                                           	
   Wietske ten Berge (Helleberg)                                        	
   Wil Gommans (Venray)                                                 	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                  	
   Wim Callewaert (Roeselare )                                          	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                   	
44 Henrico Pit (Arnhem)                                             0.18	
45 Demis Plomp (Hillegom)                                           0.19	
   Eric van Balkum (Haarlem)                                            	
   Larry Delaere (Meulebeke)                                            	
   Theo Willemse (Roosendaal)                                           	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                               	
50 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   0.23	
   Jeroen Brans (Rotterdam)                                             	
   Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                       	
53 Paul Meijer (Amsterdam)                                          0.33	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                          	
55 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                              0.37	
56 Maup Holzbein (Amsterdam)                                        0.47	
57 Cor van Loon (Baarn)                                             0.48	
   Harry Ufkes (Amsterdam)                                              	
   Ruben Claeys (Zarren)                                                	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                                	
61 Peter Hulst (Utrecht)                                            1.13	
62 Ronald Meulenberg (Zutphen)                                      1.28	
63 Rob Wiggers (Borne)                                              1.50	
64 Martin Firing (Eibergen)                                         1.51	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                             	
66 Peter van Eck (Den Haag)                                         1.57	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Amy Dorland (Koekange)                                              15	
  Andrew Leenen (Neer)                                                15	
  Annabel Klaassen (Utrecht)                                          15	
  Arjan Sloof (Barendrecht)                                           15	
  Armand van der Zwart (Den Haag)                                     15	
  Bram Jansen (Eersel)                                                15	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     15	
  Frank Wilschut (Utrecht)                                            15	
  Harry Rood (Hoogkarspel)                                            15	
   Henno Lubbers (Assendelft)                                         15	
   Henri de Groot (Oss)                                               15	
   Huib Melissant (Rotterdam)                                         15	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      15	
   Jack Dorland (Koekange)                                            15	
   Jef Koomen (Wervershoof)                                           15	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         15	
   Leon Tap (Beuningen)                                               15	
   Loek van der Helm (Delft)                                          15	
   Luca de Keijzer (Wijchen)                                          15	
   Maarten Hulzebosch (Zuidwolde)                                     15	
   Marc Verhaar (Oijen)                                               15	
   Marcel Burger (Helleberg)                                          15	
   Marie-Louise Willemse (Roosendaal)                                 15	
   Martijn Wessels (Amstelveen)                                       15	
   Michiel de Haan (Amsterdam)                                        15	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                           15	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                             15	
   René en Eelco (Den Haag)                                           15	
   René Schulenberg (Haarlem)                                         15	
   Rinie van Koert (Noorden)                                          15	
   Ronald Geertsma (Amsterdam)                                        15	
   Sjir Hoeijmakers (Malden)                                          15	
   Stefan Coppen (Barneveld)                                          15	
   Theo van Loon (Baarn)                                              15	
   Thijs Dirkx (Maastricht)                                           15	
   Tim en David (Kortrijk)                                            15	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                     15	
   Wendela den Besten (Arkel)                                         15	
   Wietske ten Berge (Helleberg)                                      15	
   Wil Gommans (Venray)                                               15	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                15	
   Wim Callewaert (Roeselare )                                        15	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 15	
44 Henrico Pit (Arnhem)                                               12	
45 Demis Plomp (Hillegom)                                             10	
   Eric van Balkum (Haarlem)                                          10	
   Larry Delaere (Meulebeke)                                          10	
   Theo Willemse (Roosendaal)                                         10	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             10	
50 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      6	
   Jeroen Brans (Rotterdam)                                            6	
   Joris van de Meulenhof (Cuijk)                                      6	
53 Paul Meijer (Amsterdam)                                             3	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                         3	
55 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 2	
 	
Bergklassement	
 	
1 Henrico Pit (Arnhem)                                                 3	
2 Paul Meijer (Amsterdam)                                              2	
  Sander Kaspers (Rennerveen)                                          2	
4 Demis Plomp (Hillegom)                                               1	
  Eric van Balkum (Haarlem)                                            1	
  Larry Delaere (Meulebeke)                                            1	
  Theo Willemse (Roosendaal)                                           1	
  Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                               1	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Henrico Pit (Arnhem)                                                89	
2 Demis Plomp (Hillegom)                                              94	
  Eric van Balkum (Haarlem)                                           94	
  Larry Delaere (Meulebeke)                                           94	
  Theo Willemse (Roosendaal)                                          94	
  Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                              94	
7 Paul Meijer (Amsterdam)                                            108	
  Sander Kaspers (Rennerveen)                                        108	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Fabian Cancellara (Swi)                                          19.32 (47.611 km/h)	
  Alle winnaars (t/m etappe 1)                                          	
  Amy Dorland (Koekange)