Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 5-27 juli 2008

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 3 - ma 7 juli : Saint-Malo - Nantes , 208 km

Bretagne, Bretagne

Goin' south

Door Rutger Mooy

St Malo, fort aan zee

Dumoulin wint, Feillu in geel!

Nul bergen. Dat betekende: sprinten! Toch ..? Ja, dat wel, maar dan voor plek 5. De kleinste renner van het peloton, Sammy Dumoulin, verschalkte met zijn kornuiten het gehele peloton. Nou ja, de stukken peloton die daarachter elkaar in waaiers reden. Slechts drie deelnemers (waaronder ondergetekende) zaten niet in de eerste grote groep, en gaven net als Menchov 38 seconden prijs.









Uitslagen

	
1 Amy Dorland (Koekange) Robbie McEwen                           5.07.30 (40.585 km/h)	
  Annabel Klaassen (Utrecht) Robbie McEwen                              	
  Corné van Ginneken (Sprundel) Robbie McEwen                           	
  Erik Wilschut ('s-Hertogenbosch) Robbie McEwen                        	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Robbie McEwen                                	
  Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Robbie McEwen                           	
  Martijn Kamstra (Rijswijk) Robbie McEwen                              	
  Reno van Dael (Eindhoven) Robbie McEwen                               	
  Rob Wiggers (Borne) Robbie McEwen                                     	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Robbie McEwen                 	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Robbie McEwen                         	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Robbie McEwen                    	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Robbie McEwen                     	
14 Jack Dorland (Koekange) Oscar Freire                                 	
   Jerry Struik (Amsterdam) Oscar Freire                                	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Oscar Freire                              	
   Loek van der Helm (Delft) Oscar Freire                               	
18 Andre Zegers (Apeldoorn) Thor Hushovd                                	
   Marcel Burger (De Meern) Thor Hushovd                                	
   Peter Hulst (Utrecht) Thor Hushovd                                   	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Thor Hushovd                     	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer) Thor Hushovd                        	
   Wietske ten Berge (De Meern) Thor Hushovd                            	
24 Andrew Leenen (Neer) Mark Cavendish                                  	
   Bart Rutten (Berghem) Mark Cavendish                                 	
   Bram Jansen (Eersel) Mark Cavendish                                  	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Mark Cavendish                       	
   Falco Beckers (Heerlen) Mark Cavendish                               	
   Henno Lubbers (Assendelft) Mark Cavendish                            	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Mark Cavendish                        	
   JeanMarie Stadhouders (Nijmegen) Mark Cavendish                      	
   Jef Koomen (Wervershoof) Mark Cavendish                              	
   Koen Boijens (Nuth) Mark Cavendish                                   	
   Larry Delaere (Meulebeke) Mark Cavendish                             	
   Leon Tap (Beuningen) Mark Cavendish                                  	
   Marc Verhaar (Oijen) Mark Cavendish                                  	
   Maurice Hellenbrand (Elsloo) Mark Cavendish                          	
   Peter Muilwijk (Arkel) Mark Cavendish                                	
   Rene Schulenberg (Haarlem) Mark Cavendish                            	
   Rinie van Koert (Noorden) Mark Cavendish                             	
   Ronny Westelinck (Putte) Mark Cavendish                              	
   Stijn Teijssen (Epe) Mark Cavendish                                  	
   Theo van Loon (Baarn) Mark Cavendish                                 	
   Wil Gommans (Venray) Mark Cavendish                                  	
45 Leo Witvliet (Voorburg) Kim Kirchen                                  	
46 Cor van Loon (Baarn) Robert Hunter                                   	
47 Bart Ursem (Zwaagdijk-Oost) Gert Steegmans                           	
48 Maup Voragen (Amsterdam) Filippo Pozzato                             	
49 Harry Ufkes (Amsterdam) Stuart O'Grady                               	
50 Niels Jong (Hoogkarspel) Fabian Cancellara                           	
51 Ruben Claeys (Zarren) Gerald Ciolek                              0.38	
   Rutger Mooy (Utrecht) Gerald Ciolek                                  	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Gerald Ciolek                            	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Amy Dorland (Koekange) Robbie McEwen                                22	
  Annabel Klaassen (Utrecht) Robbie McEwen                            22	
  Corné van Ginneken (Sprundel) Robbie McEwen                         22	
  Erik Wilschut ('s-Hertogenbosch) Robbie McEwen                      22	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Robbie McEwen                              22	
  Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Robbie McEwen                         22	
  Martijn Kamstra (Rijswijk) Robbie McEwen                            22	
  Reno van Dael (Eindhoven) Robbie McEwen                             22	
  Rob Wiggers (Borne) Robbie McEwen                                   22	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Robbie McEwen               22	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Robbie McEwen                       22	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Robbie McEwen                  22	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Robbie McEwen                   22	
14 Jack Dorland (Koekange) Oscar Freire                               19	
   Jerry Struik (Amsterdam) Oscar Freire                              19	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Oscar Freire                            19	
   Loek van der Helm (Delft) Oscar Freire                             19	
18 Andre Zegers (Apeldoorn) Thor Hushovd                              18	
   Marcel Burger (De Meern) Thor Hushovd                              18	
   Peter Hulst (Utrecht) Thor Hushovd                                 18	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Thor Hushovd                   18	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer) Thor Hushovd                      18	
   Wietske ten Berge (De Meern) Thor Hushovd                          18	
24 Andrew Leenen (Neer) Mark Cavendish                                16	
   Bart Rutten (Berghem) Mark Cavendish                               16	
   Bram Jansen (Eersel) Mark Cavendish                                16	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Mark Cavendish                     16	
   Falco Beckers (Heerlen) Mark Cavendish                             16	
   Henno Lubbers (Assendelft) Mark Cavendish                          16	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Mark Cavendish                      16	
   JeanMarie Stadhouders (Nijmegen) Mark Cavendish                    16	
   Jef Koomen (Wervershoof) Mark Cavendish                            16	
   Koen Boijens (Nuth) Mark Cavendish                                 16	
   Larry Delaere (Meulebeke) Mark Cavendish                           16	
   Leon Tap (Beuningen) Mark Cavendish                                16	
   Marc Verhaar (Oijen) Mark Cavendish                                16	
   Maurice Hellenbrand (Elsloo) Mark Cavendish                        16	
   Peter Muilwijk (Arkel) Mark Cavendish                              16	
   Rene Schulenberg (Haarlem) Mark Cavendish                          16	
   Rinie van Koert (Noorden) Mark Cavendish                           16	
   Ronny Westelinck (Putte) Mark Cavendish                            16	
   Stijn Teijssen (Epe) Mark Cavendish                                16	
   Theo van Loon (Baarn) Mark Cavendish                               16	
   Wil Gommans (Venray) Mark Cavendish                                16	
45 Leo Witvliet (Voorburg) Kim Kirchen                                15	
46 Cor van Loon (Baarn) Robert Hunter                                 14	
47 Bart Ursem (Zwaagdijk-Oost) Gert Steegmans                          5	
 	
Bergen	
 	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                            13.28.50 (42.283 km/h)	
  Peter Muilwijk (Arkel)                                                	
3 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                        0.01	
  Willem van der Klooster (Dordrecht)                                   	
  Annabel Klaassen (Utrecht)                                            	
  Larry Delaere (Meulebeke)                                             	
  Rene Schulenberg (Haarlem)                                            	
  Rinie van Koert (Noorden)                                             	
  Bram Jansen (Eersel)                                                  	
   Erik Wilschut ('s-Hertogenbosch)                                     	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                      	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                             	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                        	
   Leon Tap (Beuningen)                                                 	
   Marcel Burger (De Meern)                                             	
   Falco Beckers (Heerlen)                                              	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                  	
   Ronny Westelinck (Putte)                                             	
   Henno Lubbers (Assendelft)                                           	
   Cor van Loon (Baarn)                                                 	
   Jerry Struik (Amsterdam)                                             	
   Peter Hulst (Utrecht)                                                	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                     	
   Harry Ufkes (Amsterdam)                                              	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                             	
26 Theo van Loon (Baarn)                                            0.07	
   Jef Koomen (Wervershoof)                                             	
   Andrew Leenen (Neer)                                                 	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                             	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                               	
   Bart Ursem (Zwaagdijk-Oost)                                          	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                            	
   Loek van der Helm (Delft)                                            	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                       	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           	
36 Wil Gommans (Venray)                                             0.18	
   Andre Zegers (Apeldoorn)                                             	
38 Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                     0.31	
39 Ruben Claeys (Zarren)                                            0.39	
   Jack Dorland (Koekange)                                              	
41 Sander Kaspers (Rennerveen)                                      0.45	
42 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   0.57	
43 Koen Boijens (Nuth)                                              0.59	
44 Rutger Mooy (Utrecht)                                            1.35	
45 Marc Verhaar (Oijen)                                             1.41	
46 Rob Wiggers (Borne)                                              1.47	
   Bart Rutten (Berghem)                                                	
48 Amy Dorland (Koekange)                                           2.00	
   Leo Witvliet (Voorburg)                                              	
   JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                     	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                         	
52 Corné van Ginneken (Sprundel)                                    3.21	
53 Stijn Teijssen (Epe)                                             3.22	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  76	
2 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                          75	
3 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                 74	
4 Annabel Klaassen (Utrecht)                                          71	
5 Larry Delaere (Meulebeke)                                           68	
  Rene Schulenberg (Haarlem)                                          68	
  Rinie van Koert (Noorden)                                           68	
8 Bram Jansen (Eersel)                                                65	
  Erik Wilschut ('s-Hertogenbosch)                                    65	
10 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    62	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                           62	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      62	
13 Leon Tap (Beuningen)                                               59	
14 Marcel Burger (De Meern)                                           55	
15 Amy Dorland (Koekange)                                             52	
16 Peter Muilwijk (Arkel)                                             51	
17 Leo Witvliet (Voorburg)                                            50	
18 Marc Verhaar (Oijen)                                               46	
   Theo van Loon (Baarn)                                              46	
20 Falco Beckers (Heerlen)                                            42	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                42	
   Ronny Westelinck (Putte)                                           42	
23 Jef Koomen (Wervershoof)                                           41	
24 Henno Lubbers (Assendelft)                                         40	
25 Cor van Loon (Baarn)                                               38	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     38	
27 Jerry Struik (Amsterdam)                                           37	
   Peter Hulst (Utrecht)                                              37	
29 Andrew Leenen (Neer)                                               35	
   Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                       35	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                   35	
   Wil Gommans (Venray)                                               35	
33 Niels Jong (Hoogkarspel)                                           33	
34 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             31	
35 Bart Ursem (Zwaagdijk-Oost)                                        30	
   Ruben Claeys (Zarren)                                              30	
37 Reno van Dael (Eindhoven)                                          28	
38 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            26	
   Rob Wiggers (Borne)                                                26	
40 Sander Kaspers (Rennerveen)                                        25	
41 Loek van der Helm (Delft)                                          23	
42 Bart Rutten (Berghem)                                              22	
   Corné van Ginneken (Sprundel)                                      22	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                     22	
45 Jack Dorland (Koekange)                                            19	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         19	
47 Andre Zegers (Apeldoorn)                                           18	
   JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                   18	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                       18	
50 Maup Voragen (Amsterdam)                                           17	
51 Koen Boijens (Nuth)                                                16	
   Stijn Teijssen (Epe)                                               16	
 	
Bergklassement	
 	
 	
Combinatieklassement	
 	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 3)                                  13.26.47 (42.391 km/h)	
2 Romain Feillu (Fra)                                               0.18	
3 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                2.03