Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 5-27 juli 2008

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 17 - wo 23 juli : Embrun - L’Alpe-d’Huez (finish bergop) , 210.5 km

De Koninginnerit

Wie volgt Schleck op?

Door Rutger Mooy

De 21 bochten netjes op een rij

Sastre viert zijn zege

Eindelijk! De Nederlandse berg maakte haar opwachting: L'Alpe d'Huez! We vertrokken vandaag weer vanuit Embrun, en pakten ook eventjes de Croix-de-Fer en de Galibier mee. Drie buitencategorie bergen op één dag! Geen koploperrs dit keer, tenminste, niemand van de groep haalde het voor de favorieten. Carlos Sastre plaatste een aanval die zowel gepland als verrassend was, en reed naar de zege en het Geel. Vreemd genoeg wist daarachter niemand elkaar er echt af te rijden, zodat in de kop van het klassement Theo slechts 2 seconden verloor. De strijd om de bergtrui is ook weer iets spannender geworden, maar de vraag is of er nog genoeg bergen komen om Marcel uit de bollen te rijden.









Uitslagen

	
1 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Carlos Sastre                  6.07.58 (34,324 km/h)	
  Henno Lubbers (Assendelft) Carlos Sastre                              	
  Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Carlos Sastre                           	
  Leon Tap (Beuningen) Carlos Sastre                                    	
  Marc Verhaar (Oijen) Carlos Sastre                                    	
  Martijn Kamstra (Rijswijk) Carlos Sastre                              	
  Peter Muilwijk (Arkel) Carlos Sastre                                  	
  Rene Schulenberg (Haarlem) Carlos Sastre                              	
  Ruben Claeys (Zarren) Carlos Sastre                                   	
   Rutger Mooy (Utrecht) Carlos Sastre                                  	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer) Carlos Sastre                       	
12 Andrew Leenen (Neer) Andy Schleck                                2.03	
   Bram Jansen (Eersel) Andy Schleck                                    	
   Falco Beckers (Heerlen) Andy Schleck                                 	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Andy Schleck                                	
   Rob Wiggers (Borne) Andy Schleck                                     	
   Wil Gommans (Venray) Andy Schleck                                    	
18 Harry Ufkes (Amsterdam) Fränk Schleck                            2.13	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Fränk Schleck                         	
   JeanMarie Stadhouders (Nijmegen) Fränk Schleck                       	
   Koen Boijens (Nuth) Fränk Schleck                                    	
   Maup Voragen (Amsterdam) Fränk Schleck                               	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Fränk Schleck                         	
24 Corné van Ginneken (Sprundel) Cadel Evans                        2.15	
25 Erik Wilschut (Amsterdam) Denis Menchov                              	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Denis Menchov                             	
   Larry Delaere (Meulebeke) Denis Menchov                              	
   Maurice Hellenbrand (Elsloo) Denis Menchov                           	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Denis Menchov                               	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Denis Menchov                    	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Denis Menchov                     	
32 Jack Dorland (Koekange) Christian Vande Velde                        	
33 Annabel Klaassen (Utrecht) Bernhard Kohl                             	
   Leo Witvliet (Voorburg) Bernhard Kohl                                	
   Marcel Burger (De Meern) Bernhard Kohl                               	
   Reno van Dael (Eindhoven) Bernhard Kohl                              	
   Rinie van Koert (Noorden) Bernhard Kohl                              	
   Ronny Westelinck (Putte) Bernhard Kohl                               	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Bernhard Kohl                            	
   Theo van Loon (Baarn) Bernhard Kohl                                  	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Bernhard Kohl                 	
42 Willem van der Klooster (Dordrecht) Stéphane Goubert             3.50	
43 Peter Hulst (Utrecht) Dmitriy Fofonov                            5.28	
44 Amy Dorland (Koekange) Cyril Dessel                             10.44	
45 Wietske ten Berge (De Meern) Laurens Ten Dam                    12.05	
46 Loek van der Helm (Delft) Mikel Astarloza                       16.08	
47 Cor van Loon (Baarn) ==XXX== (Geen voorspelling)                38.00	
48 Jef Koomen (Wervershoof) ==XXX== (Gediskwalificeerd)                 	
49 Jerry Struik (Amsterdam) ==XXX== (Riccardo Riccò)                    	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Carlos Sastre                       20	
  Henno Lubbers (Assendelft) Carlos Sastre                            20	
  Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Carlos Sastre                         20	
  Leon Tap (Beuningen) Carlos Sastre                                  20	
  Marc Verhaar (Oijen) Carlos Sastre                                  20	
  Martijn Kamstra (Rijswijk) Carlos Sastre                            20	
  Peter Muilwijk (Arkel) Carlos Sastre                                20	
  Rene Schulenberg (Haarlem) Carlos Sastre                            20	
  Ruben Claeys (Zarren) Carlos Sastre                                 20	
   Rutger Mooy (Utrecht) Carlos Sastre                                20	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer) Carlos Sastre                     20	
12 Andrew Leenen (Neer) Andy Schleck                                  15	
   Bram Jansen (Eersel) Andy Schleck                                  15	
   Falco Beckers (Heerlen) Andy Schleck                               15	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Andy Schleck                              15	
   Rob Wiggers (Borne) Andy Schleck                                   15	
   Wil Gommans (Venray) Andy Schleck                                  15	
18 Harry Ufkes (Amsterdam) Fränk Schleck                              12	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Fränk Schleck                       12	
   JeanMarie Stadhouders (Nijmegen) Fränk Schleck                     12	
   Koen Boijens (Nuth) Fränk Schleck                                  12	
   Maup Voragen (Amsterdam) Fränk Schleck                             12	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Fränk Schleck                       12	
24 Corné van Ginneken (Sprundel) Cadel Evans                           9	
25 Erik Wilschut (Amsterdam) Denis Menchov                             8	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Denis Menchov                            8	
   Larry Delaere (Meulebeke) Denis Menchov                             8	
   Maurice Hellenbrand (Elsloo) Denis Menchov                          8	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Denis Menchov                              8	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Denis Menchov                   8	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Denis Menchov                    8	
32 Jack Dorland (Koekange) Christian Vande Velde                       7	
33 Annabel Klaassen (Utrecht) Bernhard Kohl                            6	
   Leo Witvliet (Voorburg) Bernhard Kohl                               6	
   Marcel Burger (De Meern) Bernhard Kohl                              6	
   Reno van Dael (Eindhoven) Bernhard Kohl                             6	
   Rinie van Koert (Noorden) Bernhard Kohl                             6	
   Ronny Westelinck (Putte) Bernhard Kohl                              6	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Bernhard Kohl                           6	
   Theo van Loon (Baarn) Bernhard Kohl                                 6	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Bernhard Kohl                6	
42 Willem van der Klooster (Dordrecht) Stéphane Goubert                3	
 	
Bergen	
 	
1 Andrew Leenen (Neer) Andy Schleck                                   46	
  Bram Jansen (Eersel) Andy Schleck                                   46	
  Falco Beckers (Heerlen) Andy Schleck                                46	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Andy Schleck                               46	
  Rob Wiggers (Borne) Andy Schleck                                    46	
  Wil Gommans (Venray) Andy Schleck                                   46	
7 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Carlos Sastre                       45	
  Henno Lubbers (Assendelft) Carlos Sastre                            45	
  Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Carlos Sastre                         45	
   Leon Tap (Beuningen) Carlos Sastre                                 45	
   Marc Verhaar (Oijen) Carlos Sastre                                 45	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) Carlos Sastre                           45	
   Peter Muilwijk (Arkel) Carlos Sastre                               45	
   Rene Schulenberg (Haarlem) Carlos Sastre                           45	
   Ruben Claeys (Zarren) Carlos Sastre                                45	
   Rutger Mooy (Utrecht) Carlos Sastre                                45	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer) Carlos Sastre                     45	
18 Annabel Klaassen (Utrecht) Bernhard Kohl                           40	
   Leo Witvliet (Voorburg) Bernhard Kohl                              40	
   Marcel Burger (De Meern) Bernhard Kohl                             40	
   Reno van Dael (Eindhoven) Bernhard Kohl                            40	
   Rinie van Koert (Noorden) Bernhard Kohl                            40	
   Ronny Westelinck (Putte) Bernhard Kohl                             40	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Bernhard Kohl                          40	
   Theo van Loon (Baarn) Bernhard Kohl                                40	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Bernhard Kohl               40	
27 Harry Ufkes (Amsterdam) Fränk Schleck                              34	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Fränk Schleck                       34	
   JeanMarie Stadhouders (Nijmegen) Fränk Schleck                     34	
   Koen Boijens (Nuth) Fränk Schleck                                  34	
   Maup Voragen (Amsterdam) Fränk Schleck                             34	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Fränk Schleck                       34	
33 Jack Dorland (Koekange) Christian Vande Velde                      24	
34 Corné van Ginneken (Sprundel) Cadel Evans                          16	
35 Erik Wilschut (Amsterdam) Denis Menchov                            14	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Denis Menchov                           14	
   Larry Delaere (Meulebeke) Denis Menchov                            14	
   Maurice Hellenbrand (Elsloo) Denis Menchov                         14	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Denis Menchov                             14	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Denis Menchov                  14	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Denis Menchov                   14	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Theo van Loon (Baarn)                                         74.25.44 (40,327 km/h)	
2 Walter van der Helm (Nootdorp)                                    0.13	
3 Harry Ufkes (Amsterdam)                                           2.17	
4 Rene Schulenberg (Haarlem)                                       10.26	
5 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                  10.44	
6 Ruben Claeys (Zarren)                                            11.31	
7 Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                 12.34	
8 Henno Lubbers (Assendelft)                                       13.06	
9 Koen Boijens (Nuth)                                              13.17	
10 Annabel Klaassen (Utrecht)                                      13.59	
11 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                              14.48	
12 Rinie van Koert (Noorden)                                       15.17	
13 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                   15.19	
14 Peter Muilwijk (Arkel)                                          15.23	
15 Marc Verhaar (Oijen)                                            15.50	
16 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                  16.16	
17 Wil Gommans (Venray)                                            17.01	
18 Falco Beckers (Heerlen)                                         17.02	
19 Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                    17.05	
20 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                          17.44	
21 Harry Rood (Hoogkarspel)                                        17.59	
22 Sander Kaspers (Rennerveen)                                     18.25	
23 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                      19.13	
24 Erik Wilschut (Amsterdam)                                       19.19	
25 Peter Hulst (Utrecht)                                           20.24	
26 Rutger Mooy (Utrecht)                                           21.57	
27 Niels Jong (Hoogkarspel)                                        22.25	
28 Marcel Burger (De Meern)                                        22.28	
29 Corné van Ginneken (Sprundel)                                   23.58	
30 Maup Voragen (Amsterdam)                                        24.11	
31 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                24.15	
32 Larry Delaere (Meulebeke)                                       28.11	
33 Bram Jansen (Eersel)                                            29.17	
34 Leon Tap (Beuningen)                                            32.39	
35 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                             35.34	
36 Loek van der Helm (Delft)                                       35.49	
37 Reno van Dael (Eindhoven)                                       37.39	
38 Amy Dorland (Koekange)                                          38.16	
39 Wietske ten Berge (De Meern)                                    40.40	
40 Cor van Loon (Baarn)                                            48.25	
41 Willem van der Klooster (Dordrecht)                             53.38	
42 Andrew Leenen (Neer)                                            54.09	
43 Jack Dorland (Koekange)                                         54.30	
44 Leo Witvliet (Voorburg)                                         55.10	
45 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                      57.03	
46 Rob Wiggers (Borne)                                           1.00.27	
47 Ronny Westelinck (Putte)                                      1.02.51	
48 Jerry Struik (Amsterdam)                                      1.17.23	
49 Jef Koomen (Wervershoof)                                      2.11.34	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 233	
2 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            213	
3 Leon Tap (Beuningen)                                               211	
4 Annabel Klaassen (Utrecht)                                         210	
5 Walter van der Helm (Nootdorp)                                     193	
6 Larry Delaere (Meulebeke)                                          191	
7 Erik Wilschut (Amsterdam)                                          190	
  Theo van Loon (Baarn)                                              190	
9 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    184	
10 Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                      180	
11 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                        179	
12 Rene Schulenberg (Haarlem)                                        177	
13 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     176	
14 Jack Dorland (Koekange)                                           174	
15 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    169	
16 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                  167	
17 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          166	
   Marcel Burger (De Meern)                                          166	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                            166	
20 Rinie van Koert (Noorden)                                         160	
21 Henno Lubbers (Assendelft)                                        155	
22 Bram Jansen (Eersel)                                              151	
   Ruben Claeys (Zarren)                                             151	
24 Willem van der Klooster (Dordrecht)                               145	
25 Leo Witvliet (Voorburg)                                           143	
26 Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                  142	
27 Rob Wiggers (Borne)                                               138	
28 Amy Dorland (Koekange)                                            137	
29 Niels Jong (Hoogkarspel)                                          136	
30 Wil Gommans (Venray)                                              135	
31 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            134	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                      134	
33 Andrew Leenen (Neer)                                              131	
34 Marc Verhaar (Oijen)                                              130	
35 Cor van Loon (Baarn)                                              116	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               116	
37 Loek van der Helm (Delft)                                         115	
   Peter Hulst (Utrecht)                                             115	
39 Jef Koomen (Wervershoof)                                          114	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        114	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                       114	
42 Koen Boijens (Nuth)                                               111	
43 Corné van Ginneken (Sprundel)                                     109	
44 Falco Beckers (Heerlen)                                           102	
45 Ronny Westelinck (Putte)                                           99	
46 Jerry Struik (Amsterdam)                                           96	
47 Reno van Dael (Eindhoven)                                          95	
48 Rutger Mooy (Utrecht)                                              84	
49 Maup Voragen (Amsterdam)                                           66	
 	
Bergklassement	
 	
1 Marcel Burger (De Meern)                                           148	
2 Sander Kaspers (Rennerveen)                                        137	
3 Koen Boijens (Nuth)                                                136	
  Rutger Mooy (Utrecht)                                              136	
5 Bram Jansen (Eersel)                                               128	
6 Walter van der Helm (Nootdorp)                                     106	
7 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    102	
8 Falco Beckers (Heerlen)                                             96	
9 Leon Tap (Beuningen)                                                95	
   Rene Schulenberg (Haarlem)                                         95	
   Ruben Claeys (Zarren)                                              95	
12 Theo van Loon (Baarn)                                              91	
13 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                90	
14 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           86	
15 Annabel Klaassen (Utrecht)                                         82	
16 Andrew Leenen (Neer)                                               77	
17 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     75	
18 Jack Dorland (Koekange)                                            74	
   Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                       74	
20 Wil Gommans (Venray)                                               73	
21 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                   71	
   Rinie van Koert (Noorden)                                          71	
23 Henno Lubbers (Assendelft)                                         69	
24 Leo Witvliet (Voorburg)                                            68	
25 Peter Muilwijk (Arkel)                                             67	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             67	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                67	
28 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            65	
   Martijn Kamstra (Rijswijk)                                         65	
30 Cor van Loon (Baarn)                                               64	
31 Reno van Dael (Eindhoven)                                          60	
32 Rob Wiggers (Borne)                                                59	
33 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      57	
   Marc Verhaar (Oijen)                                               57	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                   57	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                       57	
37 Maup Voragen (Amsterdam)                                           54	
38 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 51	
39 Erik Wilschut (Amsterdam)                                          48	
40 Larry Delaere (Meulebeke)                                          46	
   Loek van der Helm (Delft)                                          46	
42 Jef Koomen (Wervershoof)                                           40	
   Ronny Westelinck (Putte)                                           40	
44 Corné van Ginneken (Sprundel)                                      37	
45 Peter Hulst (Utrecht)                                              32	
46 Amy Dorland (Koekange)                                             27	
47 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         14	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                           14	
49 Jerry Struik (Amsterdam)                                           12	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Walter van der Helm (Nootdorp)                                      13	
2 Theo van Loon (Baarn)                                               20	
3 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     21	
4 Rene Schulenberg (Haarlem)                                          25	
5 Annabel Klaassen (Utrecht)                                          29	
6 Harry Ufkes (Amsterdam)                                             33	
7 Ruben Claeys (Zarren)                                               37	
8 Leon Tap (Beuningen)                                                46	
  Marcel Burger (De Meern)                                            46	
10 Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                       47	
11 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     48	
12 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 50	
13 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           52	
   Henno Lubbers (Assendelft)                                         52	
15 Rinie van Koert (Noorden)                                          53	
16 Koen Boijens (Nuth)                                                54	
17 Peter Muilwijk (Arkel)                                             56	
18 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      59	
19 Bram Jansen (Eersel)                                               60	
20 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                         62	
21 Sander Kaspers (Rennerveen)                                        63	
22 Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                   66	
23 Wil Gommans (Venray)                                               67	
24 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                   68	
25 Erik Wilschut (Amsterdam)                                          70	
   Falco Beckers (Heerlen)                                            70	
27 Jack Dorland (Koekange)                                            75	
28 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             76	
29 Rutger Mooy (Utrecht)                                              77	
30 Larry Delaere (Meulebeke)                                          78	
31 Marc Verhaar (Oijen)                                               82	
32 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                83	
33 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                90	
34 Andrew Leenen (Neer)                                               91	
35 Leo Witvliet (Voorburg)                                            93	
36 Niels Jong (Hoogkarspel)                                          103	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                      103	
38 Cor van Loon (Baarn)                                              105	
   Rob Wiggers (Borne)                                               105	
40 Peter Hulst (Utrecht)                                             107	
41 Amy Dorland (Koekange)                                            112	
42 Loek van der Helm (Delft)                                         113	
43 Reno van Dael (Eindhoven)                                         115	
44 Corné van Ginneken (Sprundel)                                     116	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                          116	
46 Jef Koomen (Wervershoof)                                          130	
47 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        131	
48 Ronny Westelinck (Putte)                                          134	
49 Jerry Struik (Amsterdam)                                          143	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 17)                                 74.11.01 (40,46 km/h)	
2 Theo van Loon (Baarn)                                            14.43	
3 Carlos Sastre (Spa)                                              28.02