Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 5-27 juli 2008

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 16 - di 22 juli : Cuneo - Jausiers , 157 km

Terug naar La France

En weer hard aan de bak

Door Rutger Mooy

Jausiers: slechts 1000 inwoners

Victoire Dessel!

Na een dagje rust gingen we terug naar Frankrijk. De tweede col van de dag, de Cime de la Bonnette, was met 2802 meter het hoogste punt in deze Tour. En de Tour ontplofte er weer! Wat een spannend koersverloop dit jaar. Sander en Marcel pakken goed uit met etappewinnaar Dessel. Marcel grijpt hierdoor het bergklassement. Walters Menchov verliest iets te veel tijd waardoor nu Theo aan kop gaat. Ze wisselen het Geel mooi af, met zijn drieën (het lijkt wel de Tour van 1990).









Uitslagen

	
1 Marcel Burger (De Meern) Cyril Dessel                          4.31.27 (34.703 km/h)	
  Sander Kaspers (Rennerveen) Cyril Dessel                              	
3 Wietske ten Berge (De Meern) Stefan Schumacher                    1.03	
4 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Bernhard Kohl                     1.28	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam) Bernhard Kohl                              	
  Martijn Kamstra (Rijswijk) Bernhard Kohl                              	
  Niels Jong (Hoogkarspel) Bernhard Kohl                                	
  Peter Muilwijk (Arkel) Bernhard Kohl                                  	
  Rene Schulenberg (Haarlem) Bernhard Kohl                              	
   Rob Wiggers (Borne) Bernhard Kohl                                    	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer) Bernhard Kohl                       	
12 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Fränk Schleck                    	
13 Erik Wilschut (Amsterdam) Alejandro Valverde                         	
   Jerry Struik (Amsterdam) Alejandro Valverde                          	
   Larry Delaere (Meulebeke) Alejandro Valverde                         	
   Loek van der Helm (Delft) Alejandro Valverde                         	
   Maup Voragen (Amsterdam) Alejandro Valverde                          	
   Rinie van Koert (Noorden) Alejandro Valverde                         	
   Ruben Claeys (Zarren) Alejandro Valverde                             	
   Theo van Loon (Baarn) Alejandro Valverde                             	
21 Henno Lubbers (Assendelft) Damiano Cunego                            	
22 Annabel Klaassen (Utrecht) Carlos Sastre                             	
   Harry Ufkes (Amsterdam) Carlos Sastre                                	
   JeanMarie Stadhouders (Nijmegen) Carlos Sastre                       	
   Koen Boijens (Nuth) Carlos Sastre                                    	
   Reno van Dael (Eindhoven) Carlos Sastre                              	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Carlos Sastre                 	
   Wil Gommans (Venray) Carlos Sastre                                   	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Carlos Sastre                     	
30 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Samuel Sánchez                    1.32	
   Leo Witvliet (Voorburg) Samuel Sánchez                               	
   Marc Verhaar (Oijen) Samuel Sánchez                                  	
33 Cor van Loon (Baarn) Denis Menchov                               2.03	
   Corné van Ginneken (Sprundel) Denis Menchov                          	
   Leon Tap (Beuningen) Denis Menchov                                   	
   Peter Hulst (Utrecht) Denis Menchov                                  	
   Rutger Mooy (Utrecht) Denis Menchov                                  	
   Walter van der Helm (Nootdorp) Denis Menchov                         	
39 Falco Beckers (Heerlen) Roman Kreuziger                          4.04	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Roman Kreuziger                             	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Roman Kreuziger                        	
42 Maurice Hellenbrand (Elsloo) Christian Vande Velde                   	
43 Jack Dorland (Koekange) Vladimir Efimkin                         4.30	
44 Ronny Westelinck (Putte) Vincenzo Nibali                         5.13	
45 Amy Dorland (Koekange) Laurens Ten Dam                           6.39	
46 Bram Jansen (Eersel) Thomas Voeckler                             7.50	
47 Willem van der Klooster (Dordrecht) Amets Txurruka              13.18	
48 Andrew Leenen (Neer) ==XXX== (Oscar Pereiro)                    31.56	
49 Jef Koomen (Wervershoof) ==XXX== (Geen voorspelling)                 	
50 Bart Rutten (Berghem) Gediskwalificeerd                   	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Marcel Burger (De Meern) Cyril Dessel                               20	
  Sander Kaspers (Rennerveen) Cyril Dessel                            20	
3 Wietske ten Berge (De Meern) Stefan Schumacher                      12	
4 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Bernhard Kohl                        6	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam) Bernhard Kohl                             6	
  Martijn Kamstra (Rijswijk) Bernhard Kohl                             6	
  Niels Jong (Hoogkarspel) Bernhard Kohl                               6	
  Peter Muilwijk (Arkel) Bernhard Kohl                                 6	
  Rene Schulenberg (Haarlem) Bernhard Kohl                             6	
   Rob Wiggers (Borne) Bernhard Kohl                                   6	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer) Bernhard Kohl                      6	
12 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Fränk Schleck                   4	
13 Erik Wilschut (Amsterdam) Alejandro Valverde                        3	
   Jerry Struik (Amsterdam) Alejandro Valverde                         3	
   Larry Delaere (Meulebeke) Alejandro Valverde                        3	
   Loek van der Helm (Delft) Alejandro Valverde                        3	
   Maup Voragen (Amsterdam) Alejandro Valverde                         3	
   Rinie van Koert (Noorden) Alejandro Valverde                        3	
   Ruben Claeys (Zarren) Alejandro Valverde                            3	
   Theo van Loon (Baarn) Alejandro Valverde                            3	
21 Henno Lubbers (Assendelft) Damiano Cunego                           2	
22 Annabel Klaassen (Utrecht) Carlos Sastre                            1	
   Harry Ufkes (Amsterdam) Carlos Sastre                               1	
   JeanMarie Stadhouders (Nijmegen) Carlos Sastre                      1	
   Koen Boijens (Nuth) Carlos Sastre                                   1	
   Reno van Dael (Eindhoven) Carlos Sastre                             1	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Carlos Sastre                1	
   Wil Gommans (Venray) Carlos Sastre                                  1	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Carlos Sastre                    1	
 	
Bergen	
 	
1 Marcel Burger (De Meern) Cyril Dessel                               44	
  Sander Kaspers (Rennerveen) Cyril Dessel                            44	
3 Wietske ten Berge (De Meern) Stefan Schumacher                      30	
4 Bram Jansen (Eersel) Thomas Voeckler                                16	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Theo van Loon (Baarn)                                         68.15.31 (40.889 km/h)	
2 Walter van der Helm (Nootdorp)                                    0.15	
3 Harry Ufkes (Amsterdam)                                           2.19	
4 Cor van Loon (Baarn)                                             12.40	
5 Rene Schulenberg (Haarlem)                                       12.41	
6 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                  12.59	
7 Koen Boijens (Nuth)                                              13.19	
8 Ruben Claeys (Zarren)                                            13.46	
9 Annabel Klaassen (Utrecht)                                       13.59	
10 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                              14.48	
11 Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                14.49	
12 Rinie van Koert (Noorden)                                       15.17	
13 Henno Lubbers (Assendelft)                                      15.21	
14 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                  16.18	
15 Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                    17.05	
16 Peter Hulst (Utrecht)                                           17.11	
17 Wil Gommans (Venray)                                            17.13	
18 Falco Beckers (Heerlen)                                         17.14	
19 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                   17.34	
20 Peter Muilwijk (Arkel)                                          17.38	
21 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                          17.44	
22 Marc Verhaar (Oijen)                                            18.05	
23 Harry Rood (Hoogkarspel)                                        18.11	
24 Sander Kaspers (Rennerveen)                                     18.25	
25 Erik Wilschut (Amsterdam)                                       19.19	
26 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                      21.28	
27 Loek van der Helm (Delft)                                       21.56	
28 Niels Jong (Hoogkarspel)                                        22.25	
29 Marcel Burger (De Meern)                                        22.28	
30 Corné van Ginneken (Sprundel)                                   23.58	
31 Rutger Mooy (Utrecht)                                           24.12	
32 Maup Voragen (Amsterdam)                                        24.13	
33 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                24.17	
34 Larry Delaere (Meulebeke)                                       28.11	
35 Bram Jansen (Eersel)                                            29.29	
36 Amy Dorland (Koekange)                                          29.47	
37 Wietske ten Berge (De Meern)                                    30.50	
38 Leon Tap (Beuningen)                                            34.54	
39 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                             35.34	
40 Reno van Dael (Eindhoven)                                       37.39	
41 Jerry Struik (Amsterdam)                                        41.38	
42 Willem van der Klooster (Dordrecht)                             52.03	
43 Andrew Leenen (Neer)                                            54.21	
44 Jack Dorland (Koekange)                                         54.30	
45 Leo Witvliet (Voorburg)                                         55.10	
46 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                      57.03	
47 Rob Wiggers (Borne)                                           1.00.39	
48 Ronny Westelinck (Putte)                                      1.02.51	
49 Jef Koomen (Wervershoof)                                      1.35.49	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 225	
2 Annabel Klaassen (Utrecht)                                         204	
3 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            201	
4 Leon Tap (Beuningen)                                               191	
5 Theo van Loon (Baarn)                                              184	
6 Larry Delaere (Meulebeke)                                          183	
7 Erik Wilschut (Amsterdam)                                          182	
8 Walter van der Helm (Nootdorp)                                     181	
9 Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                       172	
10 Jack Dorland (Koekange)                                           167	
11 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   164	
12 Marcel Burger (De Meern)                                          160	
13 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                        159	
14 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    157	
   Rene Schulenberg (Haarlem)                                        157	
16 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     156	
17 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                  155	
18 Rinie van Koert (Noorden)                                         154	
19 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          151	
20 Peter Muilwijk (Arkel)                                            146	
21 Willem van der Klooster (Dordrecht)                               142	
22 Amy Dorland (Koekange)                                            137	
   Leo Witvliet (Voorburg)                                           137	
24 Bram Jansen (Eersel)                                              136	
25 Henno Lubbers (Assendelft)                                        135	
26 Wietske ten Berge (De Meern)                                      134	
27 Ruben Claeys (Zarren)                                             131	
28 Niels Jong (Hoogkarspel)                                          128	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            128	
30 Rob Wiggers (Borne)                                               123	
31 Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                  122	
32 Wil Gommans (Venray)                                              120	
33 Andrew Leenen (Neer)                                              116	
   Cor van Loon (Baarn)                                              116	
35 Loek van der Helm (Delft)                                         115	
   Peter Hulst (Utrecht)                                             115	
37 Jef Koomen (Wervershoof)                                          114	
38 Marc Verhaar (Oijen)                                              110	
39 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               108	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                       108	
41 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        106	
42 Corné van Ginneken (Sprundel)                                     100	
43 Koen Boijens (Nuth)                                                99	
44 Jerry Struik (Amsterdam)                                           96	
45 Ronny Westelinck (Putte)                                           93	
46 Reno van Dael (Eindhoven)                                          89	
47 Falco Beckers (Heerlen)                                            87	
48 Rutger Mooy (Utrecht)                                              64	
49 Maup Voragen (Amsterdam)                                           54	
 	
Bergklassement	
 	
1 Marcel Burger (De Meern)                                           108	
2 Koen Boijens (Nuth)                                                102	
3 Sander Kaspers (Rennerveen)                                         97	
4 Rutger Mooy (Utrecht)                                               91	
5 Bram Jansen (Eersel)                                                82	
6 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 76	
7 Walter van der Helm (Nootdorp)                                      72	
8 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                 67	
9 Cor van Loon (Baarn)                                                64	
10 Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                       60	
11 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    57	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                       57	
13 Theo van Loon (Baarn)                                              51	
14 Falco Beckers (Heerlen)                                            50	
   Jack Dorland (Koekange)                                            50	
   Leon Tap (Beuningen)                                               50	
   Rene Schulenberg (Haarlem)                                         50	
   Ruben Claeys (Zarren)                                              50	
19 Loek van der Helm (Delft)                                          46	
20 Annabel Klaassen (Utrecht)                                         42	
21 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     41	
22 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           40	
   Jef Koomen (Wervershoof)                                           40	
24 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                   37	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 37	
26 Erik Wilschut (Amsterdam)                                          34	
27 Larry Delaere (Meulebeke)                                          32	
   Peter Hulst (Utrecht)                                              32	
29 Andrew Leenen (Neer)                                               31	
   Harry Ufkes (Amsterdam)                                            31	
   Rinie van Koert (Noorden)                                          31	
32 Leo Witvliet (Voorburg)                                            28	
33 Amy Dorland (Koekange)                                             27	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             27	
   Wil Gommans (Venray)                                               27	
36 Henno Lubbers (Assendelft)                                         24	
37 Peter Muilwijk (Arkel)                                             22	
38 Corné van Ginneken (Sprundel)                                      21	
39 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                         20	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                           20	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                          20	
42 Rob Wiggers (Borne)                                                13	
43 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      12	
   Jerry Struik (Amsterdam)                                           12	
   Marc Verhaar (Oijen)                                               12	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                   12	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Walter van der Helm (Nootdorp)                                      17	
2 Theo van Loon (Baarn)                                               19	
3 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     28	
4 Annabel Klaassen (Utrecht)                                          31	
5 Rene Schulenberg (Haarlem)                                          33	
6 Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                        34	
7 Harry Ufkes (Amsterdam)                                             35	
  Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  35	
9 Marcel Burger (De Meern)                                            42	
10 Cor van Loon (Baarn)                                               46	
11 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     49	
   Ruben Claeys (Zarren)                                              49	
13 Koen Boijens (Nuth)                                                52	
14 Leon Tap (Beuningen)                                               56	
15 Erik Wilschut (Amsterdam)                                          58	
16 Rinie van Koert (Noorden)                                          59	
17 Bram Jansen (Eersel)                                               64	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                           64	
19 Sander Kaspers (Rennerveen)                                        66	
20 Larry Delaere (Meulebeke)                                          67	
21 Jack Dorland (Koekange)                                            68	
22 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                71	
23 Henno Lubbers (Assendelft)                                         74	
   JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                   74	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                       74	
26 Peter Muilwijk (Arkel)                                             77	
27 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      78	
   Martijn Kamstra (Rijswijk)                                         78	
   Peter Hulst (Utrecht)                                              78	
30 Falco Beckers (Heerlen)                                            79	
31 Loek van der Helm (Delft)                                          81	
32 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             82	
   Wil Gommans (Venray)                                               82	
34 Rutger Mooy (Utrecht)                                              83	
35 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                84	
36 Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                   85	
37 Amy Dorland (Koekange)                                             91	
38 Leo Witvliet (Voorburg)                                            99	
39 Marc Verhaar (Oijen)                                              103	
40 Andrew Leenen (Neer)                                              105	
41 Jef Koomen (Wervershoof)                                          108	
42 Corné van Ginneken (Sprundel)                                     110	
43 Rob Wiggers (Borne)                                               119	
44 Maup Voragen (Amsterdam)                                          120	
45 Reno van Dael (Eindhoven)                                         125	
46 Jerry Struik (Amsterdam)                                          128	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 16)                                 68.03.03 (41.013 km/h)	
2 Theo van Loon (Baarn)                                            12.28	
3 Fränk Schleck (Lux)                                              27.13