Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 5-27 juli 2008

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 15 - zo 20 juli : Embrun - Prato Nevoso (finish bergop) , 183 km

De grens over

Eventjes naar ItaliŽ

Door Rutger Mooy

Prato Nevoso: vandaag niet om te skiŽn

Gerrans' overwinning

Wat een vreemd etappe-verloop. De kopgroep van vier bleef - waarschijnlijk ook tot hun eigen verrassing - weg. Vervolgens liet de op papier sterkste klimmer zich in de slotklim en -sprint verrassen door Aussie Simon Gerrans. Daarachter verloor de andere AustraliŽr, Evans, het geel aan de tweede Luxemburger die 'm deze Tour mag dragen: Fršnk Schleck. In het spel bleek Kohl echter de beste keuze - hij pakte de bergtrui, hetgeen de bolletjesjagers goed uitkwam. Maar ook Walter profiteert door de gele trui over te nemen van Harry die Cunego koos. Na de rustdag van morgen weten we of het leidende trio de anderen nog een kans gaan gunnen.









Uitslagen

	
1 Bram Jansen (Eersel) Bernhard Kohl                             4.54.47 (37.248 km/h)	
  Falco Beckers (Heerlen) Bernhard Kohl                                 	
  Koen Boijens (Nuth) Bernhard Kohl                                     	
  Loek van der Helm (Delft) Bernhard Kohl                               	
  Maurice Hellenbrand (Elsloo) Bernhard Kohl                            	
  Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Bernhard Kohl                     	
  Rutger Mooy (Utrecht) Bernhard Kohl                                   	
  Walter van der Helm (Nootdorp) Bernhard Kohl                          	
9 Cor van Loon (Baarn) Carlos Sastre                                    	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Carlos Sastre                         	
   Maup Voragen (Amsterdam) Carlos Sastre                               	
12 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen) Denis Menchov                   0.20	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) Denis Menchov                             	
   Rene Schulenberg (Haarlem) Denis Menchov                             	
   Rinie van Koert (Noorden) Denis Menchov                              	
   Theo van Loon (Baarn) Denis Menchov                                  	
17 Andrew Leenen (Neer) Fršnk Schleck                               0.38	
   Annabel Klaassen (Utrecht) Fršnk Schleck                             	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Fršnk Schleck                        	
   Erik Wilschut (Amsterdam) Fršnk Schleck                              	
   Leon Tap (Beuningen) Fršnk Schleck                                   	
   Peter Muilwijk (Arkel) Fršnk Schleck                                 	
   Ronny Westelinck (Putte) Fršnk Schleck                               	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer) Fršnk Schleck                       	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Fršnk Schleck                    	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Fršnk Schleck                     	
27 Amy Dorland (Koekange) Roman Kreuziger                           0.43	
   Henno Lubbers (Assendelft) Roman Kreuziger                           	
29 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Cadel Evans                        0.47	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Cadel Evans                                 	
   Peter Hulst (Utrecht) Cadel Evans                                    	
   Ruben Claeys (Zarren) Cadel Evans                                    	
33 Cornť van Ginneken (Sprundel) Vincenzo Nibali                    1.43	
   Marc Verhaar (Oijen) Vincenzo Nibali                                 	
35 Jerry Struik (Amsterdam) Mikel Astarloza                         2.06	
36 Harry Rood (Hoogkarspel) Damiano Cunego                          2.45	
   Harry Ufkes (Amsterdam) Damiano Cunego                               	
   Larry Delaere (Meulebeke) Damiano Cunego                             	
   Reno van Dael (Eindhoven) Damiano Cunego                             	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Damiano Cunego                           	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Damiano Cunego                	
   Wil Gommans (Venray) Damiano Cunego                                  	
43 Marcel Burger (De Meern) Marzio Bruseghin                            	
44 Wietske ten Berge (De Meern) Haimar Zubeldia                     6.51	
45 Bart Rutten (Berghem) ==XXX== (Geen voorspelling)               38.56	
46 Jack Dorland (Koekange) ==XXX== (Oscar Pereiro)                      	
47 Jef Koomen (Wervershoof) ==XXX== (Geen voorspelling)                 	
48 Jurriaan Rohde (Amsterdam) ==XXX== (Fršnk Schleck)                   	
49 Leo Witvliet (Voorburg) ==XXX== (Oscar Pereiro)                      	
   Rob Wiggers (Borne) ==XXX== (Oscar Pereiro)                          	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Bram Jansen (Eersel) Bernhard Kohl                                  12	
  Falco Beckers (Heerlen) Bernhard Kohl                               12	
  Koen Boijens (Nuth) Bernhard Kohl                                   12	
  Loek van der Helm (Delft) Bernhard Kohl                             12	
  Maurice Hellenbrand (Elsloo) Bernhard Kohl                          12	
  Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Bernhard Kohl                   12	
  Rutger Mooy (Utrecht) Bernhard Kohl                                 12	
  Walter van der Helm (Nootdorp) Bernhard Kohl                        12	
9 Cor van Loon (Baarn) Carlos Sastre                                  10	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Carlos Sastre                       10	
   Maup Voragen (Amsterdam) Carlos Sastre                             10	
12 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen) Denis Menchov                      8	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) Denis Menchov                            8	
   Rene Schulenberg (Haarlem) Denis Menchov                            8	
   Rinie van Koert (Noorden) Denis Menchov                             8	
   Theo van Loon (Baarn) Denis Menchov                                 8	
17 Andrew Leenen (Neer) Fršnk Schleck                                  7	
   Annabel Klaassen (Utrecht) Fršnk Schleck                            7	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Fršnk Schleck                       7	
   Erik Wilschut (Amsterdam) Fršnk Schleck                             7	
   Leon Tap (Beuningen) Fršnk Schleck                                  7	
   Peter Muilwijk (Arkel) Fršnk Schleck                                7	
   Ronny Westelinck (Putte) Fršnk Schleck                              7	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer) Fršnk Schleck                      7	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Fršnk Schleck                   7	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Fršnk Schleck                    7	
27 Amy Dorland (Koekange) Roman Kreuziger                              5	
   Henno Lubbers (Assendelft) Roman Kreuziger                          5	
29 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Cadel Evans                           3	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Cadel Evans                                3	
   Peter Hulst (Utrecht) Cadel Evans                                   3	
   Ruben Claeys (Zarren) Cadel Evans                                   3	
 	
Bergen	
 	
1 Bram Jansen (Eersel) Bernhard Kohl                                  26	
  Falco Beckers (Heerlen) Bernhard Kohl                               26	
  Koen Boijens (Nuth) Bernhard Kohl                                   26	
  Loek van der Helm (Delft) Bernhard Kohl                             26	
  Maurice Hellenbrand (Elsloo) Bernhard Kohl                          26	
  Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Bernhard Kohl                   26	
  Rutger Mooy (Utrecht) Bernhard Kohl                                 26	
  Walter van der Helm (Nootdorp) Bernhard Kohl                        26	
9 Cor van Loon (Baarn) Carlos Sastre                                  14	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Carlos Sastre                       14	
   Maup Voragen (Amsterdam) Carlos Sastre                             14	
12 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen) Denis Menchov                     10	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) Denis Menchov                           10	
   Rene Schulenberg (Haarlem) Denis Menchov                           10	
   Rinie van Koert (Noorden) Denis Menchov                            10	
   Theo van Loon (Baarn) Denis Menchov                                10	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Walter van der Helm (Nootdorp)                                63.42.16 (41.347 km/h)	
2 Theo van Loon (Baarn)                                             0.20	
3 Harry Ufkes (Amsterdam)                                           2.39	
4 Cor van Loon (Baarn)                                             12.25	
5 Rene Schulenberg (Haarlem)                                       13.01	
6 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                  13.19	
7 Koen Boijens (Nuth)                                              13.39	
8 Ruben Claeys (Zarren)                                            14.06	
9 Annabel Klaassen (Utrecht)                                       14.19	
10 Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                    14.49	
11 Falco Beckers (Heerlen)                                         14.58	
12 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                              15.08	
13 Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                15.09	
14 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                   15.18	
15 Rinie van Koert (Noorden)                                       15.37	
16 Henno Lubbers (Assendelft)                                      15.41	
17 Harry Rood (Hoogkarspel)                                        15.55	
18 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                  16.34	
19 Peter Hulst (Utrecht)                                           16.56	
20 Wil Gommans (Venray)                                            17.33	
21 Peter Muilwijk (Arkel)                                          17.58	
22 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                          18.04	
23 Marc Verhaar (Oijen)                                            18.21	
24 Erik Wilschut (Amsterdam)                                       19.39	
25 Sander Kaspers (Rennerveen)                                     20.13	
26 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                      21.48	
27 Loek van der Helm (Delft)                                       22.16	
28 Niels Jong (Hoogkarspel)                                        22.45	
29 Bram Jansen (Eersel)                                            23.27	
30 Cornť van Ginneken (Sprundel)                                   23.43	
31 Rutger Mooy (Utrecht)                                           23.57	
32 Andrew Leenen (Neer)                                            24.13	
33 Marcel Burger (De Meern)                                        24.16	
34 Maup Voragen (Amsterdam)                                        24.33	
35 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                24.37	
36 Amy Dorland (Koekange)                                          24.56	
37 Larry Delaere (Meulebeke)                                       28.31	
38 Wietske ten Berge (De Meern)                                    31.35	
39 Leon Tap (Beuningen)                                            34.39	
40 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                             35.54	
41 Reno van Dael (Eindhoven)                                       37.59	
42 Willem van der Klooster (Dordrecht)                             40.33	
43 Jerry Struik (Amsterdam)                                        41.58	
44 Jack Dorland (Koekange)                                         51.48	
45 Leo Witvliet (Voorburg)                                         55.26	
46 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                      57.23	
47 Ronny Westelinck (Putte)                                        59.26	
48 Rob Wiggers (Borne)                                           1.00.59	
49 Jef Koomen (Wervershoof)                                      1.05.41	
50 Bart Rutten (Berghem)                                         1.08.44	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 224	
2 Annabel Klaassen (Utrecht)                                         203	
3 Harry Ufkes (Amsterdam)                                            200	
4 Leon Tap (Beuningen)                                               191	
5 Theo van Loon (Baarn)                                              181	
  Walter van der Helm (Nootdorp)                                     181	
7 Larry Delaere (Meulebeke)                                          180	
8 Erik Wilschut (Amsterdam)                                          179	
9 Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                       172	
10 Jack Dorland (Koekange)                                           167	
11 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   158	
12 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    157	
13 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                     156	
14 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                  154	
15 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                        153	
16 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          151	
   Rene Schulenberg (Haarlem)                                        151	
   Rinie van Koert (Noorden)                                         151	
19 Willem van der Klooster (Dordrecht)                               142	
20 Marcel Burger (De Meern)                                          140	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                            140	
22 Amy Dorland (Koekange)                                            137	
   Leo Witvliet (Voorburg)                                           137	
24 Bram Jansen (Eersel)                                              136	
25 Henno Lubbers (Assendelft)                                        133	
26 Ruben Claeys (Zarren)                                             128	
27 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                            127	
28 Niels Jong (Hoogkarspel)                                          122	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                      122	
30 Wil Gommans (Venray)                                              119	
31 Rob Wiggers (Borne)                                               117	
32 Andrew Leenen (Neer)                                              116	
   Cor van Loon (Baarn)                                              116	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                  116	
35 Peter Hulst (Utrecht)                                             115	
36 Jef Koomen (Wervershoof)                                          114	
37 Loek van der Helm (Delft)                                         112	
38 Marc Verhaar (Oijen)                                              110	
39 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               104	
40 Cornť van Ginneken (Sprundel)                                     100	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        100	
42 Koen Boijens (Nuth)                                                98	
43 Jerry Struik (Amsterdam)                                           93	
   Ronny Westelinck (Putte)                                           93	
45 Reno van Dael (Eindhoven)                                          88	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                        88	
47 Falco Beckers (Heerlen)                                            87	
48 Rutger Mooy (Utrecht)                                              64	
49 Bart Rutten (Berghem)                                              51	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                           51	
 	
Bergklassement	
 	
1 Koen Boijens (Nuth)                                                102	
2 Rutger Mooy (Utrecht)                                               91	
3 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 76	
4 Walter van der Helm (Nootdorp)                                      72	
5 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                 67	
6 Bram Jansen (Eersel)                                                66	
7 Cor van Loon (Baarn)                                                64	
  Marcel Burger (De Meern)                                            64	
9 Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                        60	
10 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    57	
11 Sander Kaspers (Rennerveen)                                        53	
12 Theo van Loon (Baarn)                                              51	
13 Falco Beckers (Heerlen)                                            50	
   Jack Dorland (Koekange)                                            50	
   Leon Tap (Beuningen)                                               50	
   Rene Schulenberg (Haarlem)                                         50	
   Ruben Claeys (Zarren)                                              50	
18 Loek van der Helm (Delft)                                          46	
19 Annabel Klaassen (Utrecht)                                         42	
20 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     41	
21 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           40	
   Jef Koomen (Wervershoof)                                           40	
23 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                   37	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 37	
25 Erik Wilschut (Amsterdam)                                          34	
26 Larry Delaere (Meulebeke)                                          32	
   Peter Hulst (Utrecht)                                              32	
28 Andrew Leenen (Neer)                                               31	
   Harry Ufkes (Amsterdam)                                            31	
   Rinie van Koert (Noorden)                                          31	
31 Leo Witvliet (Voorburg)                                            28	
32 Amy Dorland (Koekange)                                             27	
   Bart Rutten (Berghem)                                              27	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             27	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                       27	
   Wil Gommans (Venray)                                               27	
37 Henno Lubbers (Assendelft)                                         24	
38 Peter Muilwijk (Arkel)                                             22	
39 Cornť van Ginneken (Sprundel)                                      21	
40 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                         20	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                           20	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                          20	
43 Rob Wiggers (Borne)                                                13	
44 Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      12	
   Jerry Struik (Amsterdam)                                           12	
   Marc Verhaar (Oijen)                                               12	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                   12	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Walter van der Helm (Nootdorp)                                      10	
2 Theo van Loon (Baarn)                                               19	
3 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     27	
4 Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                        28	
5 Annabel Klaassen (Utrecht)                                          30	
6 Harry Ufkes (Amsterdam)                                             34	
  Rene Schulenberg (Haarlem)                                          34	
8 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  36	
9 Cor van Loon (Baarn)                                                43	
10 Ruben Claeys (Zarren)                                              47	
11 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     50	
   Koen Boijens (Nuth)                                                50	
13 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           54	
14 Leon Tap (Beuningen)                                               56	
15 Erik Wilschut (Amsterdam)                                          57	
16 Bram Jansen (Eersel)                                               59	
   Rinie van Koert (Noorden)                                          59	
18 Marcel Burger (De Meern)                                           60	
19 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                66	
20 Jack Dorland (Koekange)                                            67	
21 Larry Delaere (Meulebeke)                                          70	
22 Falco Beckers (Heerlen)                                            71	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      71	
24 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                   72	
25 Henno Lubbers (Assendelft)                                         78	
26 Peter Muilwijk (Arkel)                                             79	
27 Peter Hulst (Utrecht)                                              80	
28 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                         81	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                              81	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                        81	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                             81	
32 Loek van der Helm (Delft)                                          82	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                82	
   Wil Gommans (Venray)                                               82	
35 Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                   89	
36 Amy Dorland (Koekange)                                             90	
37 Andrew Leenen (Neer)                                               92	
38 Leo Witvliet (Voorburg)                                            98	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                       98	
40 Marc Verhaar (Oijen)                                              105	
41 Jef Koomen (Wervershoof)                                          106	
42 Cornť van Ginneken (Sprundel)                                     109	
43 Rob Wiggers (Borne)                                               122	
44 Maup Voragen (Amsterdam)                                          123	
45 Reno van Dael (Eindhoven)                                         126	
46 Jerry Struik (Amsterdam)                                          130	
47 Bart Rutten (Berghem)                                             131	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 15)                                 63.31.36 (41.463 km/h)	
2 Walter van der Helm (Nootdorp)                                   10.40	
3 Fršnk Schleck (Lux)                                              25.45