Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 5-27 juli 2008

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 1 - za 5 juli : Brest - Plumelec , 197.5 km

De Start

Een winderig Bretagne

Door Rutger Mooy

Het kasteel van Brest

Valverde wint de eerste

Vreemd. Niet een proloog of tijdrit, maar een rit in lijn vormde de eerste etappe van de Tour 2008. Zonder duidelijke favoriet ging La Grande Boucle van start. Ook etappe 1 had geen duidelijke favoriet, gezien het groot aantal verschillende voorspelde renners. En de finish was pittiger dan sommigen dachten. Peter en Yvonne hadden het helemaal goed (maar tegen welke prijs...?) en pakken de leiding. De verschillen zijn zelfs groter dan in menig proloog...









Uitslagen

	
1 Peter Muilwijk (Arkel) Alejandro Valverde                      4.36.07 (42.917 km/h)	
  Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Alejandro Valverde                 	
3 Annabel Klaassen (Utrecht) Philippe Gilbert                       0.01	
  Bram Jansen (Eersel) Philippe Gilbert                                 	
  Marc Verhaar (Oijen) Philippe Gilbert                                 	
  Ruben Claeys (Zarren) Philippe Gilbert                                	
7 Cor van Loon (Baarn) Kim Kirchen                                      	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Kim Kirchen                           	
  Erik Wilschut ('s-Hertogenbosch) Kim Kirchen                          	
   Leon Tap (Beuningen) Kim Kirchen                                     	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Kim Kirchen                      	
12 Henno Lubbers (Assendelft) Riccardo Riccò                            	
13 Harry Rood (Hoogkarspel) Filippo Pozzato                             	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Filippo Pozzato                        	
   Jerry Struik (Amsterdam) Filippo Pozzato                             	
   Marcel Burger (De Meern) Filippo Pozzato                             	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) Filippo Pozzato                           	
18 Falco Beckers (Heerlen) Oscar Freire                                 	
   Harry Ufkes (Amsterdam) Oscar Freire                                 	
   Larry Delaere (Meulebeke) Oscar Freire                               	
   Maup Voragen (Amsterdam) Oscar Freire                                	
   Peter Hulst (Utrecht) Oscar Freire                                   	
   Rene Schulenberg (Haarlem) Oscar Freire                              	
   Rinie van Koert (Noorden) Oscar Freire                               	
   Ronny Westelinck (Putte) Oscar Freire                                	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer) Oscar Freire                        	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Oscar Freire                     	
28 Niels Jong (Hoogkarspel) Thor Hushovd                            0.07	
   Theo van Loon (Baarn) Thor Hushovd                                   	
30 Andrew Leenen (Neer) Fabian Cancellara                               	
31 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Andy Schleck                  	
32 Bart Rutten (Berghem) Stefan Schumacher                              	
   Bart Ursem (Zwaagdijk-Oost) Stefan Schumacher                        	
   Jef Koomen (Wervershoof) Stefan Schumacher                           	
   Reno van Dael (Eindhoven) Stefan Schumacher                          	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Stefan Schumacher                        	
37 Loek van der Helm (Delft) Erik Zabel                                 	
   Rob Wiggers (Borne) Erik Zabel                                       	
39 Walter van der Helm (Nootdorp) George Hincapie                       	
40 Jurriaan Rohde (Amsterdam) Stijn Devolder                            	
41 Andre Zegers (Apeldoorn) Alessandro Ballan                       0.18	
   Wil Gommans (Venray) Alessandro Ballan                               	
43 Maurice Hellenbrand (Elsloo) Sylvain Chavanel                    0.31	
44 Jack Dorland (Koekange) Cyril Dessel                             0.39	
45 Stijn Teijssen (Epe) Markus Fothen                               0.52	
46 Rutger Mooy (Utrecht) Robbie McEwen                              0.57	
47 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Gert Steegmans                        	
48 Koen Boijens (Nuth) Robert Hunter                                0.59	
49 Amy Dorland (Koekange) Mark Cavendish                            2.00	
50 JeanMarie Stadhouders (Nijmegen) Bernhard Eisel                      	
51 Wietske ten Berge (De Meern) Leif Hoste                              	
52 Leo Witvliet (Voorburg) Yoann Le Boulanger                           	
53 Corné van Ginneken (Sprundel) Francesco Chicchi                  3.21	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Peter Muilwijk (Arkel) Alejandro Valverde                           35	
  Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Alejandro Valverde               35	
3 Annabel Klaassen (Utrecht) Philippe Gilbert                         30	
  Bram Jansen (Eersel) Philippe Gilbert                               30	
  Marc Verhaar (Oijen) Philippe Gilbert                               30	
  Ruben Claeys (Zarren) Philippe Gilbert                              30	
7 Cor van Loon (Baarn) Kim Kirchen                                    24	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Kim Kirchen                         24	
  Erik Wilschut ('s-Hertogenbosch) Kim Kirchen                        24	
   Leon Tap (Beuningen) Kim Kirchen                                   24	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Kim Kirchen                    24	
12 Henno Lubbers (Assendelft) Riccardo Riccò                          22	
13 Harry Rood (Hoogkarspel) Filippo Pozzato                           18	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek) Filippo Pozzato                      18	
   Jerry Struik (Amsterdam) Filippo Pozzato                           18	
   Marcel Burger (De Meern) Filippo Pozzato                           18	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) Filippo Pozzato                         18	
18 Falco Beckers (Heerlen) Oscar Freire                               17	
   Harry Ufkes (Amsterdam) Oscar Freire                               17	
   Larry Delaere (Meulebeke) Oscar Freire                             17	
   Maup Voragen (Amsterdam) Oscar Freire                              17	
   Peter Hulst (Utrecht) Oscar Freire                                 17	
   Rene Schulenberg (Haarlem) Oscar Freire                            17	
   Rinie van Koert (Noorden) Oscar Freire                             17	
   Ronny Westelinck (Putte) Oscar Freire                              17	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer) Oscar Freire                      17	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Oscar Freire                   17	
28 Niels Jong (Hoogkarspel) Thor Hushovd                              11	
   Theo van Loon (Baarn) Thor Hushovd                                 11	
30 Andrew Leenen (Neer) Fabian Cancellara                             10	
31 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel) Andy Schleck                 9	
32 Bart Rutten (Berghem) Stefan Schumacher                             6	
   Bart Ursem (Zwaagdijk-Oost) Stefan Schumacher                       6	
   Jef Koomen (Wervershoof) Stefan Schumacher                          6	
   Reno van Dael (Eindhoven) Stefan Schumacher                         6	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Stefan Schumacher                       6	
37 Loek van der Helm (Delft) Erik Zabel                                4	
   Rob Wiggers (Borne) Erik Zabel                                      4	
 	
Bergen	
 	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Peter Muilwijk (Arkel)                                         4.36.07 (42.917 km/h)	
  Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                    	
3 Annabel Klaassen (Utrecht)                                        0.01	
  Bram Jansen (Eersel)                                                  	
  Marc Verhaar (Oijen)                                                  	
  Ruben Claeys (Zarren)                                                 	
  Cor van Loon (Baarn)                                                  	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                       	
  Erik Wilschut ('s-Hertogenbosch)                                      	
   Leon Tap (Beuningen)                                                 	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                  	
   Henno Lubbers (Assendelft)                                           	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                             	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                        	
   Jerry Struik (Amsterdam)                                             	
   Marcel Burger (De Meern)                                             	
   Martijn Kamstra (Rijswijk)                                           	
   Falco Beckers (Heerlen)                                              	
   Harry Ufkes (Amsterdam)                                              	
   Larry Delaere (Meulebeke)                                            	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                             	
   Peter Hulst (Utrecht)                                                	
   Rene Schulenberg (Haarlem)                                           	
   Rinie van Koert (Noorden)                                            	
   Ronny Westelinck (Putte)                                             	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                     	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                  	
28 Niels Jong (Hoogkarspel)                                         0.07	
   Theo van Loon (Baarn)                                                	
   Andrew Leenen (Neer)                                                 	
   Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                               	
   Bart Rutten (Berghem)                                                	
   Bart Ursem (Zwaagdijk-Oost)                                          	
   Jef Koomen (Wervershoof)                                             	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                            	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                          	
   Loek van der Helm (Delft)                                            	
   Rob Wiggers (Borne)                                                  	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           	
   Walter van der Helm (Nootdorp)                                       	
41 Andre Zegers (Apeldoorn)                                         0.18	
   Wil Gommans (Venray)                                                 	
43 Maurice Hellenbrand (Elsloo)                                     0.31	
44 Jack Dorland (Koekange)                                          0.39	
45 Stijn Teijssen (Epe)                                             0.52	
46 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   0.57	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                                	
48 Koen Boijens (Nuth)                                              0.59	
49 Amy Dorland (Koekange)                                           2.00	
   JeanMarie Stadhouders (Nijmegen)                                     	
   Leo Witvliet (Voorburg)                                              	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                         	
53 Corné van Ginneken (Sprundel)                                    3.21	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Peter Muilwijk (Arkel)                                              35	
  Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  35	
3 Annabel Klaassen (Utrecht)                                          30	
  Bram Jansen (Eersel)                                                30	
  Marc Verhaar (Oijen)                                                30	
  Ruben Claeys (Zarren)                                               30	
7 Cor van Loon (Baarn)                                                24	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     24	
  Erik Wilschut ('s-Hertogenbosch)                                    24	
   Leon Tap (Beuningen)                                               24	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                24	
12 Henno Lubbers (Assendelft)                                         22	
13 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           18	
   Jaap Wilgenburg (Zwartebroek)                                      18	
   Jerry Struik (Amsterdam)                                           18	
   Marcel Burger (De Meern)                                           18	
   Martijn Kamstra (Rijswijk)                                         18	
18 Falco Beckers (Heerlen)                                            17	
   Harry Ufkes (Amsterdam)                                            17	
   Larry Delaere (Meulebeke)                                          17	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                           17	
   Peter Hulst (Utrecht)                                              17	
   Rene Schulenberg (Haarlem)                                         17	
   Rinie van Koert (Noorden)                                          17	
   Ronny Westelinck (Putte)                                           17	
   Sebastiaan Albertus (Zoetermeer)                                   17	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                17	
28 Niels Jong (Hoogkarspel)                                           11	
   Theo van Loon (Baarn)                                              11	
30 Andrew Leenen (Neer)                                               10	
31 Thomas Rohde (Ouderkerk aan de Amstel)                              9	
32 Bart Rutten (Berghem)                                               6	
   Bart Ursem (Zwaagdijk-Oost)                                         6	
   Jef Koomen (Wervershoof)                                            6	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                           6	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                         6	
37 Loek van der Helm (Delft)                                           4	
   Rob Wiggers (Borne)                                                 4	
 	
Bergklassement	
 	
 	
Combinatieklassement	
 	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alejandro Valverde (Spa)                                       4.36.07 (42.917 km/h)	
  Alle winnaars (t/m etappe 1)                                          	
3 Peter Muilwijk (Arkel)                                            0.00