Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 7-29 juli 2007

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 9 - di 17 juli : Val-d’Isère - Briançon , 161 km

Les Alpes - part trois

Iseran, Galibier, geen rust vandaag dus

Door Rutger Mooy

Briançon, met vesting

Een Colombiaan wint de etappe

Van Val d'Isère naar Briançon, klassieke aankomstplaats in de Tour, waar nog nooit een Nederlander won. Met twee HC-bergen ging het vandaag weer een klimmersfeestje worden. De Colombiaan Mauricio Soler soleerde naar de overwinning. Daarachter was het een slagveld bij de klassementsrenners. Toen de wolken waren opgetrokken, viel de schade in de meeste gevallen nog mee. Zo niet bij Jurriaan en Paul, de nummers één en twee van het klassement. Remco pakt met een beetje hulp van bonificatie de gele trui over. De groene trui blijft bij Sander, de bergtrui zit nu om de schouders van drie man, en de combitrui gaat naar Leon. Tijd om de bergen even vaarwel te zeggen!









Uitslagen

	
1 Albert Klomp (Veenendaal) Alejandro Valverde Belmonte           4.15.02 (37.877 km/h)	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Alejandro Valverde Belmonte               	
  Remco Pieters (Voorburg) Alejandro Valverde Belmonte                   	
  Tim en David (Kortrijk) Alejandro Valverde Belmonte                    	
5 Rob Wiggers (Borne) Cadel Evans                                        	
  Theo van Loon (Baarn) Cadel Evans                                      	
7 Andre Mous (Tilburg) Alberto Contador Velasco                      0.02	
  Andrew Leenen (Neer) Alberto Contador Velasco                          	
  Bram Jansen (Eersel) Alberto Contador Velasco                          	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Alberto Contador Velasco              	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Alberto Contador Velasco                     	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alberto Contador Velasco               	
   Ivo Postma (Utrecht) Alberto Contador Velasco                         	
   Jack Dorland (Koekange) Alberto Contador Velasco                      	
   Leon Tap (Beuningen) Alberto Contador Velasco                         	
   Maup Voragen (Amsterdam) Alberto Contador Velasco                     	
   Michèl van Balkum (Schagen) Alberto Contador Velasco                  	
   Ronny Westelinck (Putte) Alberto Contador Velasco                     	
   Rutger Mooy (Utrecht) Alberto Contador Velasco                        	
   Ruud Schulte (Purmerend) Alberto Contador Velasco                     	
21 Marcel Burger (De Meern) Iban Mayo Diez                           0.04	
   Reno van Dael (Eindhoven) Iban Mayo Diez                              	
   Wietske ten Berge (De Meern) Iban Mayo Diez                           	
24 Astrid Idema (Haarlem) Michael Rasmussen                              	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Michael Rasmussen                         	
   Peter Hulst (Utrecht) Michael Rasmussen                               	
   Wil Gommans (Venray) Michael Rasmussen                                	
28 Amy Dorland (Koekange) Christophe Moreau                          0.16	
   Davy D'Hollander (Zele) Christophe Moreau                             	
   Jef Koomen (Oostwoud) Christophe Moreau                               	
   Martin Firing (Eibergen) Christophe Moreau                            	
   Peter Muilwijk (Arkel) Christophe Moreau                              	
   René Schulenberg (Haarlem) Christophe Moreau                          	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Christophe Moreau                 	
   Ruben Claeys (Zarren) Christophe Moreau                               	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Christophe Moreau                  	
37 Willem van der Klooster (Dordrecht) José I.Gutierrez Palacios     1.11	
38 Erik Wilschut (Den Haag) Andrey Kashechkin                        2.46	
   Gerrit Jan Hondelink (Gouda) Andrey Kashechkin                        	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Andrey Kashechkin                          	
   Larry Delaere (Meulebeke) Andrey Kashechkin                           	
42 Bart Rutten (Vught) Alexandre Vinokourov                              	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Alexandre Vinokourov                      	
   Roald Hulshof (Vinkel) Alexandre Vinokourov                           	
   Thomas Rohde (Amsterdam) Alexandre Vinokourov                         	
46 Cor van Loon (Baarn) Fränck Schleck                                   	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) Fränck Schleck                             	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Fränck Schleck                               	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Fränck Schleck                            	
50 Paul Pieters (Voorburg) Denis Menchov                             3.55	
51 Corne van Ginneken (Sprundel) Manuel Beltran Martinez             5.54	
52 Maaike Wouterse (Soest) David de la Fuente Rasilla                9.35	
   Vincent Roerhorst (Soest) David de la Fuente Rasilla                  	
 	
Bonificaties	
 	
1 Albert Klomp (Veenendaal) Alejandro Valverde Belmonte                12"	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Alejandro Valverde Belmonte             12"	
  Remco Pieters (Voorburg) Alejandro Valverde Belmonte                 12"	
  Tim en David (Kortrijk) Alejandro Valverde Belmonte                  12"	
5 Rob Wiggers (Borne) Cadel Evans                                       8"	
  Theo van Loon (Baarn) Cadel Evans                                     8"	
7 Willem van der Klooster (Dordrecht) José I.Gutierrez Palacios         6"	
 	
Punten	
 	
1 Albert Klomp (Veenendaal) Alejandro Valverde Belmonte                17	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Alejandro Valverde Belmonte             17	
  Remco Pieters (Voorburg) Alejandro Valverde Belmonte                 17	
  Tim en David (Kortrijk) Alejandro Valverde Belmonte                  17	
5 Rob Wiggers (Borne) Cadel Evans                                      15	
  Theo van Loon (Baarn) Cadel Evans                                    15	
7 Andre Mous (Tilburg) Alberto Contador Velasco                        13	
  Andrew Leenen (Neer) Alberto Contador Velasco                        13	
  Bram Jansen (Eersel) Alberto Contador Velasco                        13	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Alberto Contador Velasco            13	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Alberto Contador Velasco                   13	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alberto Contador Velasco             13	
   Ivo Postma (Utrecht) Alberto Contador Velasco                       13	
   Jack Dorland (Koekange) Alberto Contador Velasco                    13	
   Leon Tap (Beuningen) Alberto Contador Velasco                       13	
   Maup Voragen (Amsterdam) Alberto Contador Velasco                   13	
   Michèl van Balkum (Schagen) Alberto Contador Velasco                13	
   Ronny Westelinck (Putte) Alberto Contador Velasco                   13	
   Rutger Mooy (Utrecht) Alberto Contador Velasco                      13	
   Ruud Schulte (Purmerend) Alberto Contador Velasco                   13	
21 Marcel Burger (De Meern) Iban Mayo Diez                             12	
   Reno van Dael (Eindhoven) Iban Mayo Diez                            12	
   Wietske ten Berge (De Meern) Iban Mayo Diez                         12	
24 Astrid Idema (Haarlem) Michael Rasmussen                            10	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Michael Rasmussen                       10	
   Peter Hulst (Utrecht) Michael Rasmussen                             10	
   Wil Gommans (Venray) Michael Rasmussen                              10	
28 Willem van der Klooster (Dordrecht) José I.Gutierrez Palacios        7	
29 Amy Dorland (Koekange) Christophe Moreau                             5	
   Davy D'Hollander (Zele) Christophe Moreau                            5	
   Jef Koomen (Oostwoud) Christophe Moreau                              5	
   Martin Firing (Eibergen) Christophe Moreau                           5	
   Peter Muilwijk (Arkel) Christophe Moreau                             5	
   René Schulenberg (Haarlem) Christophe Moreau                         5	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Christophe Moreau                5	
   Ruben Claeys (Zarren) Christophe Moreau                              5	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Christophe Moreau                 5	
 	
Bergen	
 	
1 Andre Mous (Tilburg) Alberto Contador Velasco                        32	
  Andrew Leenen (Neer) Alberto Contador Velasco                        32	
  Bram Jansen (Eersel) Alberto Contador Velasco                        32	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Alberto Contador Velasco             32	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Alberto Contador Velasco                    32	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alberto Contador Velasco              32	
  Ivo Postma (Utrecht) Alberto Contador Velasco                        32	
  Jack Dorland (Koekange) Alberto Contador Velasco                     32	
  Leon Tap (Beuningen) Alberto Contador Velasco                        32	
   Maup Voragen (Amsterdam) Alberto Contador Velasco                   32	
   Michèl van Balkum (Schagen) Alberto Contador Velasco                32	
   Ronny Westelinck (Putte) Alberto Contador Velasco                   32	
   Rutger Mooy (Utrecht) Alberto Contador Velasco                      32	
   Ruud Schulte (Purmerend) Alberto Contador Velasco                   32	
15 Rob Wiggers (Borne) Cadel Evans                                     28	
   Theo van Loon (Baarn) Cadel Evans                                   28	
17 Amy Dorland (Koekange) Christophe Moreau                            21	
   Davy D'Hollander (Zele) Christophe Moreau                           21	
   Jef Koomen (Oostwoud) Christophe Moreau                             21	
   Martin Firing (Eibergen) Christophe Moreau                          21	
   Peter Muilwijk (Arkel) Christophe Moreau                            21	
   René Schulenberg (Haarlem) Christophe Moreau                        21	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Christophe Moreau               21	
   Ruben Claeys (Zarren) Christophe Moreau                             21	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Christophe Moreau                21	
26 Albert Klomp (Veenendaal) Alejandro Valverde Belmonte               20	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke) Alejandro Valverde Belmonte            20	
   Remco Pieters (Voorburg) Alejandro Valverde Belmonte                20	
   Tim en David (Kortrijk) Alejandro Valverde Belmonte                 20	
30 Astrid Idema (Haarlem) Michael Rasmussen                            16	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Michael Rasmussen                       16	
   Peter Hulst (Utrecht) Michael Rasmussen                             16	
   Wil Gommans (Venray) Michael Rasmussen                              16	
34 Willem van der Klooster (Dordrecht) José I.Gutierrez Palacios        9	
35 Paul Pieters (Voorburg) Denis Menchov                                5	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Remco Pieters (Voorburg)                                       43.51.17 (39.015 km/h)	
2 Ivo Postma (Utrecht)                                               0.04	
3 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 0.05	
4 Leon Tap (Beuningen)                                               0.45	
5 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         2.13	
6 Rutger Mooy (Utrecht)                                              2.54	
7 Andre Mous (Tilburg)                                               2.59	
8 Wil Gommans (Venray)                                               3.04	
9 Maup Voragen (Amsterdam)                                           3.15	
10 Rob Wiggers (Borne)                                               3.16	
11 Niels Jong (Hoogkarspel)                                          3.18	
12 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   3.36	
13 Peter Muilwijk (Arkel)                                            3.38	
14 Peter Hulst (Utrecht)                                             3.40	
15 Paul Pieters (Voorburg)                                           3.43	
16 René Schulenberg (Haarlem)                                        3.46	
17 Tim en David (Kortrijk)                                           3.47	
   Theo van Loon (Baarn)                                                 	
19 Jack Dorland (Koekange)                                           3.48	
20 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       3.56	
21 Davy D'Hollander (Zele)                                           4.09	
22 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          4.12	
23 Michèl van Balkum (Schagen)                                       4.17	
24 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                      4.51	
25 Andrew Leenen (Neer)                                              4.53	
26 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               4.54	
27 Bram Jansen (Eersel)                                              5.09	
28 Sander Kaspers (Rennerveen)                                       5.36	
29 Ruben Claeys (Zarren)                                             5.49	
30 Roald Hulshof (Vinkel)                                            5.53	
31 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                      6.06	
32 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                        6.18	
33 Cor van Loon (Baarn)                                              6.43	
34 Martin Firing (Eibergen)                                          6.47	
35 Wietske ten Berge (De Meern)                                      6.52	
36 Ronny Westelinck (Putte)                                          6.53	
37 Reno van Dael (Eindhoven)                                         7.02	
38 Erik Wilschut (Den Haag)                                          7.07	
39 Larry Delaere (Meulebeke)                                         9.58	
40 Amy Dorland (Koekange)                                           10.12	
41 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   11.00	
42 Ruud Schulte (Purmerend)                                         11.49	
43 Bart Rutten (Vught)                                              12.45	
44 Thomas Rohde (Amsterdam)                                         14.03	
45 Albert Klomp (Veenendaal)                                        16.14	
46 Pieter Andringa (Amsterdam)                                      16.19	
47 Marcel Burger (De Meern)                                         17.00	
48 Vincent Roerhorst (Soest)                                        19.23	
49 Maaike Wouterse (Soest)                                          19.43	
50 Corne van Ginneken (Sprundel)                                    23.47	
51 Astrid Idema (Haarlem)                                           28.18	
52 Willem van der Klooster (Dordrecht)                              40.17	
53 Jef Koomen (Oostwoud)                                            43.20	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Sander Kaspers (Rennerveen)                                         203	
2 Rutger Mooy (Utrecht)                                               195	
3 Wil Gommans (Venray)                                                190	
4 Peter Muilwijk (Arkel)                                              183	
5 Roald Hulshof (Vinkel)                                              182	
6 Marcel Burger (De Meern)                                            172	
  Pieter Andringa (Amsterdam)                                         172	
8 Rob Wiggers (Borne)                                                 170	
9 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          168	
   Leon Tap (Beuningen)                                               168	
11 René Schulenberg (Haarlem)                                         167	
12 Davy D'Hollander (Zele)                                            166	
13 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                         165	
   Paul Pieters (Voorburg)                                            165	
   Tim en David (Kortrijk)                                            165	
16 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    163	
17 Ronny Westelinck (Putte)                                           162	
18 Andrew Leenen (Neer)                                               157	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 157	
20 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        152	
21 Andre Mous (Tilburg)                                               151	
22 Cor van Loon (Baarn)                                               150	
23 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                       148	
24 Bram Jansen (Eersel)                                               146	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                           146	
   Peter Hulst (Utrecht)                                              146	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                          146	
28 Maup Voragen (Amsterdam)                                           144	
   Theo van Loon (Baarn)                                              144	
   Thomas Rohde (Amsterdam)                                           144	
31 Larry Delaere (Meulebeke)                                          141	
32 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                       139	
33 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     136	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                136	
35 Remco Pieters (Voorburg)                                           133	
36 Maaike Wouterse (Soest)                                            130	
37 Reno van Dael (Eindhoven)                                          129	
38 Wietske ten Berge (De Meern)                                       128	
39 Ivo Postma (Utrecht)                                               119	
40 Jef Koomen (Oostwoud)                                              116	
41 Michèl van Balkum (Schagen)                                        115	
42 Jack Dorland (Koekange)                                            107	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                           107	
44 Amy Dorland (Koekange)                                             101	
45 Martin Firing (Eibergen)                                           100	
46 Albert Klomp (Veenendaal)                                           99	
47 Ruben Claeys (Zarren)                                               93	
48 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 86	
49 Niels Jong (Hoogkarspel)                                            85	
50 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       77	
   Erik Wilschut (Den Haag)                                            77	
52 Bart Rutten (Vught)                                                 65	
53 Astrid Idema (Haarlem)                                              16	
 	
Bergklassement	
 	
1 Bram Jansen (Eersel)                                                 92	
  Ivo Postma (Utrecht)                                                 92	
  Leon Tap (Beuningen)                                                 92	
4 Theo van Loon (Baarn)                                                88	
5 Larry Delaere (Meulebeke)                                            83	
  Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                  83	
7 Remco Pieters (Voorburg)                                             81	
  Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                   81	
9 Paul Pieters (Voorburg)                                              65	
10 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        60	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          60	
   Marcel Burger (De Meern)                                            60	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                            60	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                            60	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                        60	
16 Andre Mous (Tilburg)                                                58	
17 Ronny Westelinck (Putte)                                            54	
18 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      44	
   Jack Dorland (Koekange)                                             44	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                               44	
21 Rob Wiggers (Borne)                                                 40	
22 Ruben Claeys (Zarren)                                               39	
23 Peter Hulst (Utrecht)                                               38	
   Wil Gommans (Venray)                                                38	
25 Albert Klomp (Veenendaal)                                           36	
   Martin Firing (Eibergen)                                            36	
27 Andrew Leenen (Neer)                                                32	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     32	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                            32	
   Michèl van Balkum (Schagen)                                         32	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                            32	
32 Davy D'Hollander (Zele)                                             31	
   René Schulenberg (Haarlem)                                          31	
34 Thomas Rohde (Amsterdam)                                            30	
35 Amy Dorland (Koekange)                                              21	
   Jef Koomen (Oostwoud)                                               21	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                              21	
38 Tim en David (Kortrijk)                                             20	
39 Maaike Wouterse (Soest)                                             18	
   Roald Hulshof (Vinkel)                                              18	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                           18	
42 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                        17	
   Michiel de Haan (Amsterdam)                                         17	
44 Astrid Idema (Haarlem)                                              16	
45 Sander Kaspers (Rennerveen)                                         15	
46 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       14	
47 Reno van Dael (Eindhoven)                                           10	
48 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                  9	
49 Pieter Andringa (Amsterdam)                                          6	
50 Cor van Loon (Baarn)                                                 3	
   Martijn Kamstra (Rijswijk)                                           3	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Leon Tap (Beuningen)                                                 14	
2 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           24	
3 Rutger Mooy (Utrecht)                                                26	
4 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                   28	
5 Wil Gommans (Venray)                                                 34	
6 Paul Pieters (Voorburg)                                              37	
7 Rob Wiggers (Borne)                                                  39	
8 Ivo Postma (Utrecht)                                                 42	
9 Remco Pieters (Voorburg)                                             43	
10 Andre Mous (Tilburg)                                                44	
11 Maup Voragen (Amsterdam)                                            47	
12 Theo van Loon (Baarn)                                               49	
13 Bram Jansen (Eersel)                                                52	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                              52	
15 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     55	
16 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        57	
17 René Schulenberg (Haarlem)                                          59	
18 Peter Hulst (Utrecht)                                               61	
19 Marcel Burger (De Meern)                                            63	
20 Davy D'Hollander (Zele)                                             65	
21 Tim en David (Kortrijk)                                             69	
22 Andrew Leenen (Neer)                                                70	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                            70	
   Ronny Westelinck (Putte)                                            70	
25 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            73	
26 Roald Hulshof (Vinkel)                                              74	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                         74	
28 Larry Delaere (Meulebeke)                                           75	
29 Jack Dorland (Koekange)                                             79	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 79	
31 Michiel de Haan (Amsterdam)                                         82	
32 Wietske ten Berge (De Meern)                                        83	
33 Michèl van Balkum (Schagen)                                         91	
34 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      92	
35 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                          95	
36 Ruben Claeys (Zarren)                                               98	
37 Pieter Andringa (Amsterdam)                                        101	
38 Martin Firing (Eibergen)                                           104	
39 Cor van Loon (Baarn)                                               105	
   Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                       105	
41 Thomas Rohde (Amsterdam)                                           106	
42 Ruud Schulte (Purmerend)                                           111	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                          111	
44 Albert Klomp (Veenendaal)                                          116	
45 Amy Dorland (Koekange)                                             119	
46 Reno van Dael (Eindhoven)                                          121	
47 Maaike Wouterse (Soest)                                            124	
48 Jef Koomen (Oostwoud)                                              128	
49 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                133	
50 Corne van Ginneken (Sprundel)                                      146	
51 Astrid Idema (Haarlem)                                             148	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 9)                                   43.47.32 (39.071 km/h)	
2 Remco Pieters (Voorburg)                                           3.45	
3 Michael Rasmussen (Den)                                            5.16