Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 7-29 juli 2007

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 8 - zo 15 juli : Le-Grand-Bornand - Tignes (finish bergop) , 165 km

Les Alpes - part deux

Vandaag worden de mannen van de jochies gescheiden

Door Rutger Mooy

Tignes

Een vertrouwd beeld, maar niet te zien zolang hij het geel draagt

Tignes! Skistation in de winter, eerste aankomst bergop in deze Tour. Het was de eerste maal dat de Tour hier aankwam. Het was tevens de eerste keer dat ene Michael Rasmussen al vroeg in de Tour zijn geplande aanval plaatste en zo zelfs de gele trui pakte. Dat hadden 13 deelnemers goed aangevoeld, en dat leverde ze de maximale punten op alle fronten op. Sander zat er niet bij, waardoor Jurriaan de leiding kon overnemen. In zijn spoor klimmen zes deelnemers mee tot in de top van het klassement, waar de verschillen nu wel iets groter zijn. Larry pakt ondertussen de bergtrui mee.

Vanaf deze plaats wil ik graag Yvonne en Edwin feliciteren met de geboorte van hun zoon Evan.
(...spelen jullie overmorgen Iban Mayo of Cadel Evans ...?)

Maandag is een rustdag.









Uitslagen

	
1 Bram Jansen (Eersel) Michael Rasmussen                          4.49.40 (34.177 km/h)	
  Ivo Postma (Utrecht) Michael Rasmussen                                 	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam) Michael Rasmussen                           	
  Larry Delaere (Meulebeke) Michael Rasmussen                            	
  Leon Tap (Beuningen) Michael Rasmussen                                 	
  Marcel Burger (De Meern) Michael Rasmussen                             	
  Niels Jong (Hoogkarspel) Michael Rasmussen                             	
  Paul Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                              	
  Remco Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                             	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Michael Rasmussen                 	
   Theo van Loon (Baarn) Michael Rasmussen                               	
   Wietske ten Berge (De Meern) Michael Rasmussen                        	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Michael Rasmussen                  	
14 Andre Mous (Tilburg) Iban Mayo Diez                               2.47	
15 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) Alejandro Valverde Belmonte          3.12	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alejandro Valverde Belmonte            	
   Jack Dorland (Koekange) Alejandro Valverde Belmonte                   	
   Martin Firing (Eibergen) Alejandro Valverde Belmonte                  	
   Maup Voragen (Amsterdam) Alejandro Valverde Belmonte                  	
   Rob Wiggers (Borne) Alejandro Valverde Belmonte                       	
   Rutger Mooy (Utrecht) Alejandro Valverde Belmonte                     	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Alejandro Valverde Belmonte               	
23 Peter Hulst (Utrecht) Christophe Moreau                           3.13	
   Ronny Westelinck (Putte) Christophe Moreau                            	
   Wil Gommans (Venray) Christophe Moreau                                	
26 Corne van Ginneken (Sprundel) Fränck Schleck                          	
27 Maaike Wouterse (Soest) Cadel Evans                                   	
   Roald Hulshof (Vinkel) Cadel Evans                                    	
   Ruben Claeys (Zarren) Cadel Evans                                     	
   Vincent Roerhorst (Soest) Cadel Evans                                 	
31 Davy D'Hollander (Zele) Alberto Contador Velasco                  3.31	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke) Alberto Contador Velasco                 	
   René Schulenberg (Haarlem) Alberto Contador Velasco                   	
   Reno van Dael (Eindhoven) Alberto Contador Velasco                    	
35 Cor van Loon (Baarn) Denis Menchov                                3.35	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) Denis Menchov                              	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Denis Menchov                             	
   Peter Muilwijk (Arkel) Denis Menchov                                  	
39 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Carlos Sastre Candil                  	
   Erik Wilschut (Den Haag) Carlos Sastre Candil                         	
   Ruud Schulte (Purmerend) Carlos Sastre Candil                         	
42 Harry Rood (Hoogkarspel) Haimar Zubeldia Aguirre                  3.59	
43 Tim en David (Kortrijk) Levi Leipheimer                               	
44 Michèl van Balkum (Schagen) Juan J. Cobo Acebo                        	
45 Pieter Andringa (Amsterdam) Juan M.Garate Cepa                    4.29	
46 Amy Dorland (Koekange) Andreas Klöden                                 	
   Andrew Leenen (Neer) Andreas Klöden                                   	
48 Albert Klomp (Veenendaal) Alexandre Vinokourov                        	
49 Astrid Idema (Haarlem) Kim Kirchen                                5.10	
50 Bart Rutten (Vught) Michael Boogerd                               6.32	
51 Thomas Rohde (Amsterdam) Vladimir Karpets                         6.39	
52 Jef Koomen (Oostwoud) ==XXX== (Vladimir Karpets)                 39.07	
53 Willem van der Klooster (Dordrecht) ==XXX== (Geen voorspelling)       	
 	
Bonificaties	
 	
1 Bram Jansen (Eersel) Michael Rasmussen                               20"	
  Ivo Postma (Utrecht) Michael Rasmussen                               20"	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam) Michael Rasmussen                         20"	
  Larry Delaere (Meulebeke) Michael Rasmussen                          20"	
  Leon Tap (Beuningen) Michael Rasmussen                               20"	
  Marcel Burger (De Meern) Michael Rasmussen                           20"	
  Niels Jong (Hoogkarspel) Michael Rasmussen                           20"	
  Paul Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                            20"	
  Remco Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                           20"	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Michael Rasmussen               20"	
   Theo van Loon (Baarn) Michael Rasmussen                             20"	
   Wietske ten Berge (De Meern) Michael Rasmussen                      20"	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Michael Rasmussen                20"	
14 Andre Mous (Tilburg) Iban Mayo Diez                                 12"	
15 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) Alejandro Valverde Belmonte             8"	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alejandro Valverde Belmonte           8"	
   Jack Dorland (Koekange) Alejandro Valverde Belmonte                  8"	
   Martin Firing (Eibergen) Alejandro Valverde Belmonte                 8"	
   Maup Voragen (Amsterdam) Alejandro Valverde Belmonte                 8"	
   Rob Wiggers (Borne) Alejandro Valverde Belmonte                      8"	
   Rutger Mooy (Utrecht) Alejandro Valverde Belmonte                    8"	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Alejandro Valverde Belmonte              8"	
 	
Punten	
 	
1 Bram Jansen (Eersel) Michael Rasmussen                               20	
  Ivo Postma (Utrecht) Michael Rasmussen                               20	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam) Michael Rasmussen                         20	
  Larry Delaere (Meulebeke) Michael Rasmussen                          20	
  Leon Tap (Beuningen) Michael Rasmussen                               20	
  Marcel Burger (De Meern) Michael Rasmussen                           20	
  Niels Jong (Hoogkarspel) Michael Rasmussen                           20	
  Paul Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                            20	
  Remco Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                           20	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Michael Rasmussen               20	
   Theo van Loon (Baarn) Michael Rasmussen                             20	
   Wietske ten Berge (De Meern) Michael Rasmussen                      20	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Michael Rasmussen                20	
14 Andre Mous (Tilburg) Iban Mayo Diez                                 17	
15 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) Alejandro Valverde Belmonte            15	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alejandro Valverde Belmonte          15	
   Jack Dorland (Koekange) Alejandro Valverde Belmonte                 15	
   Martin Firing (Eibergen) Alejandro Valverde Belmonte                15	
   Maup Voragen (Amsterdam) Alejandro Valverde Belmonte                15	
   Rob Wiggers (Borne) Alejandro Valverde Belmonte                     15	
   Rutger Mooy (Utrecht) Alejandro Valverde Belmonte                   15	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Alejandro Valverde Belmonte             15	
23 Peter Hulst (Utrecht) Christophe Moreau                             13	
   Ronny Westelinck (Putte) Christophe Moreau                          13	
   Wil Gommans (Venray) Christophe Moreau                              13	
26 Corne van Ginneken (Sprundel) Fränck Schleck                        12	
27 Maaike Wouterse (Soest) Cadel Evans                                 10	
   Roald Hulshof (Vinkel) Cadel Evans                                  10	
   Ruben Claeys (Zarren) Cadel Evans                                   10	
   Vincent Roerhorst (Soest) Cadel Evans                               10	
31 Davy D'Hollander (Zele) Alberto Contador Velasco                     8	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke) Alberto Contador Velasco                8	
   René Schulenberg (Haarlem) Alberto Contador Velasco                  8	
   Reno van Dael (Eindhoven) Alberto Contador Velasco                   8	
35 Cor van Loon (Baarn) Denis Menchov                                   7	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) Denis Menchov                             7	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Denis Menchov                            7	
   Peter Muilwijk (Arkel) Denis Menchov                                 7	
39 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Carlos Sastre Candil                 6	
   Erik Wilschut (Den Haag) Carlos Sastre Candil                        6	
   Ruud Schulte (Purmerend) Carlos Sastre Candil                        6	
42 Harry Rood (Hoogkarspel) Haimar Zubeldia Aguirre                     5	
43 Tim en David (Kortrijk) Levi Leipheimer                              4	
44 Michèl van Balkum (Schagen) Juan J. Cobo Acebo                       3	
 	
Bergen	
 	
1 Bram Jansen (Eersel) Michael Rasmussen                               60	
  Ivo Postma (Utrecht) Michael Rasmussen                               60	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam) Michael Rasmussen                         60	
  Larry Delaere (Meulebeke) Michael Rasmussen                          60	
  Leon Tap (Beuningen) Michael Rasmussen                               60	
  Marcel Burger (De Meern) Michael Rasmussen                           60	
  Niels Jong (Hoogkarspel) Michael Rasmussen                           60	
  Paul Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                            60	
  Remco Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                           60	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Michael Rasmussen               60	
   Theo van Loon (Baarn) Michael Rasmussen                             60	
   Wietske ten Berge (De Meern) Michael Rasmussen                      60	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Michael Rasmussen                60	
14 Andre Mous (Tilburg) Iban Mayo Diez                                 26	
15 Peter Hulst (Utrecht) Christophe Moreau                             22	
   Ronny Westelinck (Putte) Christophe Moreau                          22	
   Wil Gommans (Venray) Christophe Moreau                              22	
18 Maaike Wouterse (Soest) Cadel Evans                                 18	
   Roald Hulshof (Vinkel) Cadel Evans                                  18	
   Ruben Claeys (Zarren) Cadel Evans                                   18	
   Vincent Roerhorst (Soest) Cadel Evans                               18	
22 Corne van Ginneken (Sprundel) Fränck Schleck                        14	
23 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) Alejandro Valverde Belmonte            12	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alejandro Valverde Belmonte          12	
   Jack Dorland (Koekange) Alejandro Valverde Belmonte                 12	
   Martin Firing (Eibergen) Alejandro Valverde Belmonte                12	
   Maup Voragen (Amsterdam) Alejandro Valverde Belmonte                12	
   Rob Wiggers (Borne) Alejandro Valverde Belmonte                     12	
   Rutger Mooy (Utrecht) Alejandro Valverde Belmonte                   12	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Alejandro Valverde Belmonte             12	
31 Davy D'Hollander (Zele) Alberto Contador Velasco                    10	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke) Alberto Contador Velasco               10	
   René Schulenberg (Haarlem) Alberto Contador Velasco                 10	
   Reno van Dael (Eindhoven) Alberto Contador Velasco                  10	
35 Pieter Andringa (Amsterdam) Juan M.Garate Cepa                       3	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                     39.35.42 (39.146 km/h)	
2 Paul Pieters (Voorburg)                                            0.21	
3 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 0.22	
4 Ivo Postma (Utrecht)                                               0.35	
5 Remco Pieters (Voorburg)                                           0.45	
6 Niels Jong (Hoogkarspel)                                           1.05	
7 Leon Tap (Beuningen)                                               1.16	
8 Sander Kaspers (Rennerveen)                                        3.23	
9 Rutger Mooy (Utrecht)                                              3.25	
10 Andre Mous (Tilburg)                                              3.30	
11 Wil Gommans (Venray)                                              3.33	
12 Roald Hulshof (Vinkel)                                            3.40	
13 Maup Voragen (Amsterdam)                                          3.46	
14 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                      3.53	
15 Peter Muilwijk (Arkel)                                            3.55	
16 Rob Wiggers (Borne)                                               3.57	
17 René Schulenberg (Haarlem)                                        4.03	
18 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                        4.05	
19 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   4.07	
20 Peter Hulst (Utrecht)                                             4.09	
21 Jack Dorland (Koekange)                                           4.19	
22 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       4.25	
23 Davy D'Hollander (Zele)                                           4.26	
24 Theo van Loon (Baarn)                                             4.28	
25 Cor van Loon (Baarn)                                              4.30	
26 Tim en David (Kortrijk)                                           4.32	
27 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          4.43	
28 Michèl van Balkum (Schagen)                                       4.48	
29 Erik Wilschut (Den Haag)                                          4.54	
30 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               5.11	
31 Andrew Leenen (Neer)                                              5.24	
32 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                      5.36	
33 Bram Jansen (Eersel)                                              5.40	
34 Ruben Claeys (Zarren)                                             6.06	
35 Martin Firing (Eibergen)                                          7.04	
36 Wietske ten Berge (De Meern)                                      7.21	
37 Ronny Westelinck (Putte)                                          7.24	
38 Reno van Dael (Eindhoven)                                         7.31	
39 Larry Delaere (Meulebeke)                                         7.45	
40 Vincent Roerhorst (Soest)                                        10.21	
41 Amy Dorland (Koekange)                                           10.29	
42 Bart Rutten (Vught)                                              10.32	
43 Maaike Wouterse (Soest)                                          10.41	
44 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   11.31	
45 Thomas Rohde (Amsterdam)                                         11.50	
46 Ruud Schulte (Purmerend)                                         12.20	
47 Pieter Andringa (Amsterdam)                                      14.06	
48 Albert Klomp (Veenendaal)                                        16.59	
49 Marcel Burger (De Meern)                                         17.29	
50 Corne van Ginneken (Sprundel)                                    18.26	
51 Astrid Idema (Haarlem)                                           28.47	
52 Willem van der Klooster (Dordrecht)                              39.45	
53 Jef Koomen (Oostwoud)                                            43.37	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Sander Kaspers (Rennerveen)                                         203	
2 Roald Hulshof (Vinkel)                                              182	
  Rutger Mooy (Utrecht)                                               182	
4 Wil Gommans (Venray)                                                180	
5 Peter Muilwijk (Arkel)                                              178	
6 Pieter Andringa (Amsterdam)                                         172	
7 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          168	
8 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                          165	
  Paul Pieters (Voorburg)                                             165	
10 René Schulenberg (Haarlem)                                         162	
11 Davy D'Hollander (Zele)                                            161	
12 Marcel Burger (De Meern)                                           160	
13 Leon Tap (Beuningen)                                               155	
   Rob Wiggers (Borne)                                                155	
15 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 152	
16 Cor van Loon (Baarn)                                               150	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    150	
18 Ronny Westelinck (Putte)                                           149	
19 Tim en David (Kortrijk)                                            148	
20 Vincent Roerhorst (Soest)                                          146	
21 Andrew Leenen (Neer)                                               144	
   Thomas Rohde (Amsterdam)                                           144	
23 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        142	
24 Larry Delaere (Meulebeke)                                          141	
25 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                       139	
26 Andre Mous (Tilburg)                                               138	
27 Peter Hulst (Utrecht)                                              136	
28 Bram Jansen (Eersel)                                               133	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                           133	
30 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                       131	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                           131	
32 Maaike Wouterse (Soest)                                            130	
33 Theo van Loon (Baarn)                                              129	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                129	
35 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     123	
36 Reno van Dael (Eindhoven)                                          117	
37 Remco Pieters (Voorburg)                                           116	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                       116	
39 Jef Koomen (Oostwoud)                                              111	
40 Ivo Postma (Utrecht)                                               106	
41 Michèl van Balkum (Schagen)                                        102	
42 Amy Dorland (Koekange)                                              96	
43 Martin Firing (Eibergen)                                            95	
44 Jack Dorland (Koekange)                                             94	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                            94	
46 Ruben Claeys (Zarren)                                               88	
47 Niels Jong (Hoogkarspel)                                            85	
48 Albert Klomp (Veenendaal)                                           82	
49 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 81	
50 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       77	
   Erik Wilschut (Den Haag)                                            77	
52 Bart Rutten (Vught)                                                 65	
53 Astrid Idema (Haarlem)                                               6	
 	
Bergklassement	
 	
1 Larry Delaere (Meulebeke)                                            83	
2 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                  62	
3 Remco Pieters (Voorburg)                                             61	
4 Bram Jansen (Eersel)                                                 60	
  Ivo Postma (Utrecht)                                                 60	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           60	
  Leon Tap (Beuningen)                                                 60	
  Marcel Burger (De Meern)                                             60	
  Niels Jong (Hoogkarspel)                                             60	
   Paul Pieters (Voorburg)                                             60	
   Theo van Loon (Baarn)                                               60	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                        60	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  60	
14 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        40	
15 Thomas Rohde (Amsterdam)                                            30	
16 Maup Voragen (Amsterdam)                                            28	
17 Andre Mous (Tilburg)                                                26	
18 Peter Hulst (Utrecht)                                               22	
   Ronny Westelinck (Putte)                                            22	
   Wil Gommans (Venray)                                                22	
21 Maaike Wouterse (Soest)                                             18	
   Roald Hulshof (Vinkel)                                              18	
   Ruben Claeys (Zarren)                                               18	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                           18	
25 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                        17	
26 Albert Klomp (Veenendaal)                                           16	
27 Martin Firing (Eibergen)                                            15	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                         15	
29 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       14	
30 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      12	
   Jack Dorland (Koekange)                                             12	
   Rob Wiggers (Borne)                                                 12	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                               12	
34 Davy D'Hollander (Zele)                                             10	
   René Schulenberg (Haarlem)                                          10	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                           10	
37 Pieter Andringa (Amsterdam)                                          6	
38 Cor van Loon (Baarn)                                                 3	
   Martijn Kamstra (Rijswijk)                                           3	
40 Michiel de Haan (Amsterdam)                                          1	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           12	
2 Paul Pieters (Voorburg)                                              14	
3 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                   22	
4 Leon Tap (Beuningen)                                                 24	
5 Wil Gommans (Venray)                                                 33	
6 Roald Hulshof (Vinkel)                                               35	
7 Sander Kaspers (Rennerveen)                                          36	
8 Rutger Mooy (Utrecht)                                                41	
9 Remco Pieters (Voorburg)                                             45	
10 Ivo Postma (Utrecht)                                                48	
11 Andre Mous (Tilburg)                                                53	
12 Niels Jong (Hoogkarspel)                                            57	
13 Maup Voragen (Amsterdam)                                            59	
   Rob Wiggers (Borne)                                                 59	
15 René Schulenberg (Haarlem)                                          61	
   Theo van Loon (Baarn)                                               61	
17 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                        64	
   Larry Delaere (Meulebeke)                                           64	
   Martijn Kamstra (Rijswijk)                                          64	
20 Bram Jansen (Eersel)                                                65	
   Marcel Burger (De Meern)                                            65	
   Peter Hulst (Utrecht)                                               65	
23 Davy D'Hollander (Zele)                                             68	
24 Ronny Westelinck (Putte)                                            73	
25 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        76	
26 Wietske ten Berge (De Meern)                                        77	
27 Cor van Loon (Baarn)                                                79	
28 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 81	
   Thomas Rohde (Amsterdam)                                            81	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                           81	
31 Michiel de Haan (Amsterdam)                                         85	
32 Pieter Andringa (Amsterdam)                                         90	
33 Jack Dorland (Koekange)                                             95	
34 Maaike Wouterse (Soest)                                             96	
35 Ruben Claeys (Zarren)                                              101	
36 Martin Firing (Eibergen)                                           105	
37 Reno van Dael (Eindhoven)                                          108	
38 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     109	
39 Albert Klomp (Veenendaal)                                          122	
40 Corne van Ginneken (Sprundel)                                      129	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 8)                                   39.33.08 (39.189 km/h)	
2 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         2.34	
3 Michael Rasmussen (Den)                                            4.34