Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 7-29 juli 2007

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 5 - do 12 juli : Chablis - Autun , 184 km

Hee!

Bergen!

Door Rutger Mooy

Autun, Romeinse stad

Bennati (3) en Pozzato (1)

De Morvan. Acht cols vandaag! Dat doen ze in de Alpen niet na. Toegegeven, het waren niet de grootste heuvels, maar de bergprijs-jagers kwamen aan hun trekken vandaag. Sylvain Chavanel bleek het gretigst, hetgeen Heidi en Thomas beide 30 punten opleverde. In het algemeen klassement verschoof er niet veel. Een klein groepje pakte wat boni-seconden, en een klein groepje viel, samen met Alexander Vinokourov, weg uit de top. Nog steeds 33 man (M/V) binnen de minuut. Spannend! En ach... die groene trui....









Uitslagen

	
1 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Filippo Pozzato                 4.39.01 (39.568 km/h)	
  Roald Hulshof (Vinkel) Filippo Pozzato                                 	
  Ronny Westelinck (Putte) Filippo Pozzato                               	
  Vincent Roerhorst (Soest) Filippo Pozzato                              	
5 Jef Koomen (Oostwoud) Oscar Freire Gomez                               	
  Willem van der Klooster (Dordrecht) Oscar Freire Gomez                 	
7 Cor van Loon (Baarn) Kim Kirchen                                       	
  Martijn Kamstra (Rijswijk) Kim Kirchen                                 	
  Martin Firing (Eibergen) Kim Kirchen                                   	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Kim Kirchen                               	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Kim Kirchen                               	
12 Ruben Claeys (Zarren) Erik Zabel                                      	
   Tim en David (Kortrijk) Erik Zabel                                    	
14 Davy D'Hollander (Zele) Cristian Moreni                               	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Cristian Moreni                    	
16 Andrew Leenen (Neer) Stefan Schumacher                                	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Stefan Schumacher                            	
   Leon Tap (Beuningen) Stefan Schumacher                                	
   Maaike Wouterse (Soest) Stefan Schumacher                             	
   Peter Muilwijk (Arkel) Stefan Schumacher                              	
   René Schulenberg (Haarlem) Stefan Schumacher                          	
   Theo van Loon (Baarn) Stefan Schumacher                               	
   Wil Gommans (Venray) Stefan Schumacher                                	
24 Michiel de Haan (Amsterdam) Alejandro Valverde Belmonte               	
25 Niels Jong (Hoogkarspel) Christophe Moreau                            	
26 Rob Wiggers (Borne) Alberto Contador Velasco                          	
27 Erik Wilschut (Den Haag) Michael Boogerd                              	
28 Wietske ten Berge (De Meern) Jens Voigt                               	
29 Peter Hulst (Utrecht) Patrik Sinkewitz                                	
30 Jurriaan Rohde (Amsterdam) Vladimir Karpets                           	
31 Maup Voragen (Amsterdam) Ludovic Turpin                               	
32 Bart Rutten (Vught) Thomas Voeckler                                   	
   Gerrit Jan Hondelink (Gouda) Thomas Voeckler                          	
   Ivo Postma (Utrecht) Thomas Voeckler                                  	
   Jack Dorland (Koekange) Thomas Voeckler                               	
36 Reno van Dael (Eindhoven) Juan M.Mercado Martin                       	
37 Andre Mous (Tilburg) John Gadret                                      	
38 Michèl van Balkum (Schagen) David de la Fuente Rasilla                	
   Paul Pieters (Voorburg) David de la Fuente Rasilla                    	
   Remco Pieters (Voorburg) David de la Fuente Rasilla                   	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) David de la Fuente Rasilla        	
   Rutger Mooy (Utrecht) David de la Fuente Rasilla                      	
43 Astrid Idema (Haarlem) Fabian Wegmann                             1.20	
   Marcel Burger (De Meern) Fabian Wegmann                               	
45 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Sylvain Chavanel                         	
   Thomas Rohde (Amsterdam) Sylvain Chavanel                             	
47 Larry Delaere (Meulebeke) Philippe Gilbert                        4.29	
48 Bram Jansen (Eersel) Marcus Burghardt                             4.57	
49 Ruud Schulte (Purmerend) Maxim Iglinskiy                              	
50 Amy Dorland (Koekange) Pieter Weening                                 	
51 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Paolo Savoldelli                   7.04	
52 Albert Klomp (Veenendaal) Stuart O'Grady                         11.15	
53 Corne van Ginneken (Sprundel) Thor Hushovd                       14.06	
 	
Bonificaties	
 	
1 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Filippo Pozzato                      20"	
  Roald Hulshof (Vinkel) Filippo Pozzato                               20"	
  Ronny Westelinck (Putte) Filippo Pozzato                             20"	
  Vincent Roerhorst (Soest) Filippo Pozzato                            20"	
5 Larry Delaere (Meulebeke) Philippe Gilbert                           14"	
6 Jef Koomen (Oostwoud) Oscar Freire Gomez                             12"	
  Willem van der Klooster (Dordrecht) Oscar Freire Gomez               12"	
 	
Punten	
 	
1 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Filippo Pozzato                      25	
  Roald Hulshof (Vinkel) Filippo Pozzato                               25	
  Ronny Westelinck (Putte) Filippo Pozzato                             25	
  Vincent Roerhorst (Soest) Filippo Pozzato                            25	
5 Jef Koomen (Oostwoud) Oscar Freire Gomez                             22	
  Willem van der Klooster (Dordrecht) Oscar Freire Gomez               22	
7 Cor van Loon (Baarn) Kim Kirchen                                     18	
  Martijn Kamstra (Rijswijk) Kim Kirchen                               18	
  Martin Firing (Eibergen) Kim Kirchen                                 18	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Kim Kirchen                             18	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Kim Kirchen                             18	
12 Ruben Claeys (Zarren) Erik Zabel                                    16	
   Tim en David (Kortrijk) Erik Zabel                                  16	
14 Larry Delaere (Meulebeke) Philippe Gilbert                          14	
15 Davy D'Hollander (Zele) Cristian Moreni                             14	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Cristian Moreni                  14	
17 Andrew Leenen (Neer) Stefan Schumacher                              13	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Stefan Schumacher                          13	
   Leon Tap (Beuningen) Stefan Schumacher                              13	
   Maaike Wouterse (Soest) Stefan Schumacher                           13	
   Peter Muilwijk (Arkel) Stefan Schumacher                            13	
   René Schulenberg (Haarlem) Stefan Schumacher                        13	
   Theo van Loon (Baarn) Stefan Schumacher                             13	
   Wil Gommans (Venray) Stefan Schumacher                              13	
25 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Sylvain Chavanel                        8	
   Thomas Rohde (Amsterdam) Sylvain Chavanel                            8	
27 Michiel de Haan (Amsterdam) Alejandro Valverde Belmonte              8	
 	
Bergen	
 	
1 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Sylvain Chavanel                        30	
  Thomas Rohde (Amsterdam) Sylvain Chavanel                            30	
3 Larry Delaere (Meulebeke) Philippe Gilbert                           23	
4 Cor van Loon (Baarn) Kim Kirchen                                      3	
  Martijn Kamstra (Rijswijk) Kim Kirchen                                3	
  Martin Firing (Eibergen) Kim Kirchen                                  3	
  Pieter Andringa (Amsterdam) Kim Kirchen                               3	
  Sander Kaspers (Rennerveen) Kim Kirchen                               3	
9 Michiel de Haan (Amsterdam) Alejandro Valverde Belmonte               1	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Peter Muilwijk (Arkel)                                         24.28.32 (40.367 km/h)	
  Wil Gommans (Venray)                                                   	
  Pieter Andringa (Amsterdam)                                            	
4 Rutger Mooy (Utrecht)                                              0.03	
5 Roald Hulshof (Vinkel)                                             0.07	
6 Sander Kaspers (Rennerveen)                                        0.11	
7 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                         0.12	
  René Schulenberg (Haarlem)                                             	
  Leon Tap (Beuningen)                                                   	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                       	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                            	
12 Tim en David (Kortrijk)                                           0.15	
13 Willem van der Klooster (Dordrecht)                               0.18	
14 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                0.24	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                              	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                             	
17 Ronny Westelinck (Putte)                                          0.27	
18 Maup Voragen (Amsterdam)                                          0.32	
19 Paul Pieters (Voorburg)                                           0.33	
20 Davy D'Hollander (Zele)                                           0.35	
   Andrew Leenen (Neer)                                                  	
   Andre Mous (Tilburg)                                                  	
   Ivo Postma (Utrecht)                                                  	
24 Peter Hulst (Utrecht)                                             0.36	
25 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                      0.39	
26 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       0.42	
27 Maaike Wouterse (Soest)                                           0.44	
28 Rob Wiggers (Borne)                                               0.45	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                          	
30 Cor van Loon (Baarn)                                              0.47	
   Remco Pieters (Voorburg)                                              	
32 Michèl van Balkum (Schagen)                                       0.57	
33 Erik Wilschut (Den Haag)                                          0.59	
34 Theo van Loon (Baarn)                                             1.02	
35 Niels Jong (Hoogkarspel)                                          1.05	
36 Jack Dorland (Koekange)                                           1.07	
37 Marcel Burger (De Meern)                                          1.24	
38 Thomas Rohde (Amsterdam)                                          1.35	
39 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                      1.55	
40 Ruben Claeys (Zarren)                                             2.35	
41 Astrid Idema (Haarlem)                                            2.39	
42 Martin Firing (Eibergen)                                          3.40	
   Bart Rutten (Vught)                                                   	
44 Reno van Dael (Eindhoven)                                         3.50	
45 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               3.52	
46 Jef Koomen (Oostwoud)                                             4.10	
47 Amy Dorland (Koekange)                                            5.40	
48 Bram Jansen (Eersel)                                              5.52	
49 Larry Delaere (Meulebeke)                                         7.47	
50 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    8.09	
51 Ruud Schulte (Purmerend)                                          8.25	
52 Albert Klomp (Veenendaal)                                        12.10	
53 Corne van Ginneken (Sprundel)                                    14.53	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Sander Kaspers (Rennerveen)                                         151	
2 Peter Muilwijk (Arkel)                                              145	
  Wil Gommans (Venray)                                                145	
4 Roald Hulshof (Vinkel)                                              144	
5 Pieter Andringa (Amsterdam)                                         142	
6 Rutger Mooy (Utrecht)                                               140	
7 Davy D'Hollander (Zele)                                             131	
  Martijn Kamstra (Rijswijk)                                          131	
9 René Schulenberg (Haarlem)                                          129	
10 Andrew Leenen (Neer)                                               124	
   Tim en David (Kortrijk)                                            124	
12 Marcel Burger (De Meern)                                           120	
13 Ronny Westelinck (Putte)                                           116	
   Thomas Rohde (Amsterdam)                                           116	
15 Leon Tap (Beuningen)                                               115	
16 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    113	
17 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 112	
18 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         111	
19 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                110	
20 Paul Pieters (Voorburg)                                            108	
21 Cor van Loon (Baarn)                                               107	
22 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           106	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                          106	
24 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        105	
25 Rob Wiggers (Borne)                                                103	
26 Larry Delaere (Meulebeke)                                          101	
27 Peter Hulst (Utrecht)                                               97	
28 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                        96	
29 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        95	
30 Andre Mous (Tilburg)                                                94	
31 Maaike Wouterse (Soest)                                             90	
32 Jef Koomen (Oostwoud)                                               89	
   Theo van Loon (Baarn)                                               89	
34 Maup Voragen (Amsterdam)                                            88	
35 Wietske ten Berge (De Meern)                                        84	
36 Amy Dorland (Koekange)                                              83	
37 Albert Klomp (Veenendaal)                                           82	
38 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      81	
39 Bram Jansen (Eersel)                                                76	
40 Reno van Dael (Eindhoven)                                           74	
41 Ivo Postma (Utrecht)                                                73	
42 Remco Pieters (Voorburg)                                            69	
43 Ruud Schulte (Purmerend)                                            68	
44 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       65	
45 Martin Firing (Eibergen)                                            56	
46 Bart Rutten (Vught)                                                 52	
   Ruben Claeys (Zarren)                                               52	
48 Niels Jong (Hoogkarspel)                                            50	
49 Michèl van Balkum (Schagen)                                         49	
50 Erik Wilschut (Den Haag)                                            44	
51 Jack Dorland (Koekange)                                             42	
52 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 18	
53 Astrid Idema (Haarlem)                                               6	
 	
Bergklassement	
 	
1 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                         30	
  Thomas Rohde (Amsterdam)                                             30	
3 Larry Delaere (Meulebeke)                                            23	
4 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                          5	
5 Cor van Loon (Baarn)                                                  3	
  Martijn Kamstra (Rijswijk)                                            3	
  Martin Firing (Eibergen)                                              3	
  Pieter Andringa (Amsterdam)                                           3	
  Sander Kaspers (Rennerveen)                                           3	
10 Michiel de Haan (Amsterdam)                                          1	
   Remco Pieters (Voorburg)                                             1	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Pieter Andringa (Amsterdam)                                          11	
2 Sander Kaspers (Rennerveen)                                          12	
3 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                           19	
4 Thomas Rohde (Amsterdam)                                             52	
5 Cor van Loon (Baarn)                                                 56	
6 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                         57	
7 Michiel de Haan (Amsterdam)                                          60	
8 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                         69	
9 Larry Delaere (Meulebeke)                                            78	
10 Remco Pieters (Voorburg)                                            82	
11 Martin Firing (Eibergen)                                            92	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Peter Muilwijk (Arkel)                                         24.28.32 (40.367 km/h)	
2 Fabian Cancellara (Swi)                                            0.24	
3 Alle winnaars (t/m etappe 5)                                       0.44