Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 7-29 juli 2007

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 14 - zo 22 juli : Mazamet - Plateau-de-Beille (finish bergop) , 197 km

Omhoog! Omhoog!

De eerste dag van een zware laatste week

Door Rutger Mooy

Plateau-de-Beille

Contador en Rasmussen (rechts) werden vrienden

Le Plateau! Deze etappe was eenvoudig: vanaf de start ging het direct omhoog, en daarna volgden nog twee HC-bergen. Een kopgroep reed weg, maar redde het niet. Toen was het woord aan de klassementsrenners. Rasmussen en Contador vochten het uit tot op de streep, en dat leverde mooi spektakel op. Deelnemers die één van deze twee renners hadden gekozen, hadden een leuke middag, want de verschillen werden gemaakt. Interessant genoeg werden de verschillen in het spel juist kleiner. Wil Gommans is weer terug aan de leiding, want alle vluchters van etappe 10 zijn weer teruggevallen. De nummers 2, 3 en 4 staan weer binnen de minuut. In het bergklassement verhindert Bram dat Wil alle truien in beslag neemt. Met nog twee zware bergritten voor de boeg worden de keuzes steeds moeilijker...









Uitslagen

	
1 Corne van Ginneken (Sprundel) Alberto Contador Velasco          5.25.48 (36.28 km/h)	
  Martijn Kamstra (Rijswijk) Alberto Contador Velasco                    	
  Martin Firing (Eibergen) Alberto Contador Velasco                      	
  Remco Pieters (Voorburg) Alberto Contador Velasco                      	
  Roald Hulshof (Vinkel) Alberto Contador Velasco                        	
  Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Alberto Contador Velasco           	
  Sander Kaspers (Rennerveen) Alberto Contador Velasco                   	
  Tim en David (Kortrijk) Alberto Contador Velasco                       	
  Wil Gommans (Venray) Alberto Contador Velasco                          	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Alberto Contador Velasco           	
11 Amy Dorland (Koekange) Michael Rasmussen                              	
   Andrew Leenen (Neer) Michael Rasmussen                                	
   Cor van Loon (Baarn) Michael Rasmussen                                	
   Davy D'Hollander (Zele) Michael Rasmussen                             	
   Reno van Dael (Eindhoven) Michael Rasmussen                           	
   Rutger Mooy (Utrecht) Michael Rasmussen                               	
   Thomas Rohde (Amsterdam) Michael Rasmussen                            	
18 Bram Jansen (Eersel) Mauricio Soler Hernandez                     0.37	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Mauricio Soler Hernandez                  	
20 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Carlos Sastre Candil                 0.53	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Carlos Sastre Candil                       	
   Leon Tap (Beuningen) Carlos Sastre Candil                             	
23 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) Andreas Klöden                       1.52	
   Rob Wiggers (Borne) Andreas Klöden                                    	
25 Bart Rutten (Vught) Cadel Evans                                       	
   Jack Dorland (Koekange) Cadel Evans                                   	
   Peter Muilwijk (Arkel) Cadel Evans                                    	
28 Peter Hulst (Utrecht) Yaroslav Popovych                           3.06	
   Ronny Westelinck (Putte) Yaroslav Popovych                            	
30 Jef Koomen (Oostwoud) Alejandro Valverde Belmonte                 3.45	
   Larry Delaere (Meulebeke) Alejandro Valverde Belmonte                 	
   Paul Pieters (Voorburg) Alejandro Valverde Belmonte                   	
33 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Iban Mayo Diez                    9.31	
   Ivo Postma (Utrecht) Iban Mayo Diez                                   	
   Maup Voragen (Amsterdam) Iban Mayo Diez                               	
   Michčl van Balkum (Schagen) Iban Mayo Diez                            	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Iban Mayo Diez                            	
   Ruud Schulte (Purmerend) Iban Mayo Diez                               	
39 Wietske ten Berge (De Meern) George Hincapie                     12.38	
40 Vincent Roerhorst (Soest) Marzio Bruseghin                       18.27	
41 Marcel Burger (De Meern) Juan M.Garate Cepa                      22.05	
42 Harry Rood (Hoogkarspel) Juan J. Cobo Acebo                      26.26	
   Ruben Claeys (Zarren) Juan J. Cobo Acebo                              	
44 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alexandre Vinokourov              28.50	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Alexandre Vinokourov                         	
   Theo van Loon (Baarn) Alexandre Vinokourov                            	
47 Albert Klomp (Veenendaal) Christophe Moreau                      34.52	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Christophe Moreau                 	
49 Andre Mous (Tilburg) Juan M.Mercado Martin                            	
   Maaike Wouterse (Soest) Juan M.Mercado Martin                         	
51 Erik Wilschut (Den Haag) ==XXX== (Geen voorspelling)             42.08	
   René Schulenberg (Haarlem) ==XXX== (Geen voorspelling)                	
54 Astrid Idema (Haarlem) Gediskwalificeerd                              	
 	
Bonificaties	
 	
1 Corne van Ginneken (Sprundel) Alberto Contador Velasco               20"	
  Martijn Kamstra (Rijswijk) Alberto Contador Velasco                  20"	
  Martin Firing (Eibergen) Alberto Contador Velasco                    20"	
  Remco Pieters (Voorburg) Alberto Contador Velasco                    20"	
  Roald Hulshof (Vinkel) Alberto Contador Velasco                      20"	
  Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Alberto Contador Velasco         20"	
  Sander Kaspers (Rennerveen) Alberto Contador Velasco                 20"	
  Tim en David (Kortrijk) Alberto Contador Velasco                     20"	
  Wil Gommans (Venray) Alberto Contador Velasco                        20"	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Alberto Contador Velasco         20"	
11 Amy Dorland (Koekange) Michael Rasmussen                            12"	
   Andrew Leenen (Neer) Michael Rasmussen                              12"	
   Cor van Loon (Baarn) Michael Rasmussen                              12"	
   Davy D'Hollander (Zele) Michael Rasmussen                           12"	
   Reno van Dael (Eindhoven) Michael Rasmussen                         12"	
   Rutger Mooy (Utrecht) Michael Rasmussen                             12"	
   Thomas Rohde (Amsterdam) Michael Rasmussen                          12"	
18 Bram Jansen (Eersel) Mauricio Soler Hernandez                        8"	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Mauricio Soler Hernandez                 8"	
 	
Punten	
 	
1 Corne van Ginneken (Sprundel) Alberto Contador Velasco               20	
  Martijn Kamstra (Rijswijk) Alberto Contador Velasco                  20	
  Martin Firing (Eibergen) Alberto Contador Velasco                    20	
  Remco Pieters (Voorburg) Alberto Contador Velasco                    20	
  Roald Hulshof (Vinkel) Alberto Contador Velasco                      20	
  Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Alberto Contador Velasco         20	
  Sander Kaspers (Rennerveen) Alberto Contador Velasco                 20	
  Tim en David (Kortrijk) Alberto Contador Velasco                     20	
  Wil Gommans (Venray) Alberto Contador Velasco                        20	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Alberto Contador Velasco         20	
11 Amy Dorland (Koekange) Michael Rasmussen                            17	
   Andrew Leenen (Neer) Michael Rasmussen                              17	
   Cor van Loon (Baarn) Michael Rasmussen                              17	
   Davy D'Hollander (Zele) Michael Rasmussen                           17	
   Reno van Dael (Eindhoven) Michael Rasmussen                         17	
   Rutger Mooy (Utrecht) Michael Rasmussen                             17	
   Thomas Rohde (Amsterdam) Michael Rasmussen                          17	
18 Bram Jansen (Eersel) Mauricio Soler Hernandez                       15	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Mauricio Soler Hernandez                15	
20 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Carlos Sastre Candil                   12	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Carlos Sastre Candil                     12	
   Leon Tap (Beuningen) Carlos Sastre Candil                           12	
23 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) Andreas Klöden                         10	
   Rob Wiggers (Borne) Andreas Klöden                                  10	
25 Bart Rutten (Vught) Cadel Evans                                      9	
   Jack Dorland (Koekange) Cadel Evans                                  9	
   Peter Muilwijk (Arkel) Cadel Evans                                   9	
28 Peter Hulst (Utrecht) Yaroslav Popovych                              6	
   Ronny Westelinck (Putte) Yaroslav Popovych                           6	
30 Jef Koomen (Oostwoud) Alejandro Valverde Belmonte                    2	
   Larry Delaere (Meulebeke) Alejandro Valverde Belmonte                2	
   Paul Pieters (Voorburg) Alejandro Valverde Belmonte                  2	
 	
Bergen	
 	
1 Bram Jansen (Eersel) Mauricio Soler Hernandez                        51	
  Michiel de Haan (Amsterdam) Mauricio Soler Hernandez                 51	
3 Amy Dorland (Koekange) Michael Rasmussen                             44	
  Andrew Leenen (Neer) Michael Rasmussen                               44	
  Cor van Loon (Baarn) Michael Rasmussen                               44	
  Davy D'Hollander (Zele) Michael Rasmussen                            44	
  Reno van Dael (Eindhoven) Michael Rasmussen                          44	
  Rutger Mooy (Utrecht) Michael Rasmussen                              44	
  Thomas Rohde (Amsterdam) Michael Rasmussen                           44	
10 Corne van Ginneken (Sprundel) Alberto Contador Velasco              40	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) Alberto Contador Velasco                 40	
   Martin Firing (Eibergen) Alberto Contador Velasco                   40	
   Remco Pieters (Voorburg) Alberto Contador Velasco                   40	
   Roald Hulshof (Vinkel) Alberto Contador Velasco                     40	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Alberto Contador Velasco        40	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Alberto Contador Velasco                40	
   Tim en David (Kortrijk) Alberto Contador Velasco                    40	
   Wil Gommans (Venray) Alberto Contador Velasco                       40	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Alberto Contador Velasco         40	
20 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Carlos Sastre Candil                   24	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Carlos Sastre Candil                     24	
   Leon Tap (Beuningen) Carlos Sastre Candil                           24	
23 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) Andreas Klöden                         20	
   Rob Wiggers (Borne) Andreas Klöden                                  20	
25 Peter Hulst (Utrecht) Yaroslav Popovych                             18	
   Ronny Westelinck (Putte) Yaroslav Popovych                          18	
27 Bart Rutten (Vught) Cadel Evans                                     16	
   Jack Dorland (Koekange) Cadel Evans                                 16	
   Peter Muilwijk (Arkel) Cadel Evans                                  16	
30 Marcel Burger (De Meern) Juan M.Garate Cepa                          7	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Wil Gommans (Venray)                                           64.12.25 (39.715 km/h)	
2 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 0.21	
3 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         0.22	
4 Tim en David (Kortrijk)                                            0.28	
5 Peter Muilwijk (Arkel)                                             1.07	
6 Leon Tap (Beuningen)                                               1.49	
7 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                       2.40	
8 Roald Hulshof (Vinkel)                                             2.49	
9 Rutger Mooy (Utrecht)                                              3.18	
10 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       4.38	
11 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                        4.57	
12 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                      5.03	
13 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                               5.10	
14 Peter Hulst (Utrecht)                                             5.48	
15 Remco Pieters (Voorburg)                                          6.44	
16 Ronny Westelinck (Putte)                                          7.15	
17 Bart Rutten (Vught)                                               8.18	
18 Maup Voragen (Amsterdam)                                          9.42	
19 Ivo Postma (Utrecht)                                              9.46	
20 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                  10.03	
21 Amy Dorland (Koekange)                                           10.11	
22 Martin Firing (Eibergen)                                         10.28	
23 Cor van Loon (Baarn)                                             10.32	
24 Andrew Leenen (Neer)                                             12.22	
25 Rob Wiggers (Borne)                                              12.43	
26 Sander Kaspers (Rennerveen)                                      12.57	
27 Jack Dorland (Koekange)                                          13.09	
28 Larry Delaere (Meulebeke)                                        13.54	
29 Reno van Dael (Eindhoven)                                        14.31	
30 Paul Pieters (Voorburg)                                          14.32	
31 Michčl van Balkum (Schagen)                                      18.07	
32 Thomas Rohde (Amsterdam)                                         18.12	
33 Davy D'Hollander (Zele)                                          18.31	
34 Bram Jansen (Eersel)                                             20.12	
35 Harry Rood (Hoogkarspel)                                         21.25	
36 Marcel Burger (De Meern)                                         25.41	
37 Ruben Claeys (Zarren)                                            25.56	
38 Pieter Andringa (Amsterdam)                                      26.26	
39 Wietske ten Berge (De Meern)                                     27.11	
40 Ruud Schulte (Purmerend)                                         28.49	
41 Corne van Ginneken (Sprundel)                                    32.35	
42 Theo van Loon (Baarn)                                            35.04	
43 Vincent Roerhorst (Soest)                                        38.26	
44 Niels Jong (Hoogkarspel)                                         41.42	
45 René Schulenberg (Haarlem)                                       44.56	
46 Andre Mous (Tilburg)                                             45.53	
47 Albert Klomp (Veenendaal)                                        50.45	
48 Maaike Wouterse (Soest)                                          51.31	
49 Erik Wilschut (Den Haag)                                         53.36	
50 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   54.14	
51 Jef Koomen (Oostwoud)                                            58.22	
52 Willem van der Klooster (Dordrecht)                            1.16.06	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Wil Gommans (Venray)                                                244	
2 Sander Kaspers (Rennerveen)                                         223	
3 Rutger Mooy (Utrecht)                                               222	
4 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          216	
  Tim en David (Kortrijk)                                             216	
6 Peter Muilwijk (Arkel)                                              215	
7 Roald Hulshof (Vinkel)                                              212	
8 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     208	
9 Davy D'Hollander (Zele)                                             207	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                       207	
11 Marcel Burger (De Meern)                                           204	
12 Cor van Loon (Baarn)                                               202	
13 Leon Tap (Beuningen)                                               201	
14 René Schulenberg (Haarlem)                                         199	
15 Peter Hulst (Utrecht)                                              197	
16 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                         189	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                           189	
   Pieter Andringa (Amsterdam)                                        189	
19 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 187	
20 Rob Wiggers (Borne)                                                186	
21 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        183	
22 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                       182	
23 Paul Pieters (Voorburg)                                            179	
24 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           178	
   Ronny Westelinck (Putte)                                           178	
26 Maaike Wouterse (Soest)                                            175	
27 Andrew Leenen (Neer)                                               174	
   Remco Pieters (Voorburg)                                           174	
29 Vincent Roerhorst (Soest)                                          169	
30 Bram Jansen (Eersel)                                               161	
   Thomas Rohde (Amsterdam)                                           161	
32 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                159	
33 Larry Delaere (Meulebeke)                                          155	
   Martin Firing (Eibergen)                                           155	
35 Theo van Loon (Baarn)                                              154	
36 Andre Mous (Tilburg)                                               151	
37 Reno van Dael (Eindhoven)                                          150	
38 Jef Koomen (Oostwoud)                                              148	
39 Corne van Ginneken (Sprundel)                                      141	
40 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     140	
41 Ruud Schulte (Purmerend)                                           137	
42 Jack Dorland (Koekange)                                            136	
43 Wietske ten Berge (De Meern)                                       132	
44 Ivo Postma (Utrecht)                                               131	
45 Amy Dorland (Koekange)                                             130	
46 Albert Klomp (Veenendaal)                                          124	
47 Niels Jong (Hoogkarspel)                                           121	
48 Michčl van Balkum (Schagen)                                        117	
49 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                116	
50 Ruben Claeys (Zarren)                                              115	
51 Bart Rutten (Vught)                                                105	
52 Erik Wilschut (Den Haag)                                            77	
 	
Bergklassement	
 	
1 Bram Jansen (Eersel)                                                143	
2 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 126	
3 Remco Pieters (Voorburg)                                            123	
4 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  122	
5 Leon Tap (Beuningen)                                                118	
6 Ivo Postma (Utrecht)                                                 94	
7 Andrew Leenen (Neer)                                                 88	
  Marcel Burger (De Meern)                                             88	
  Rutger Mooy (Utrecht)                                                88	
   Theo van Loon (Baarn)                                               88	
11 Larry Delaere (Meulebeke)                                           85	
12 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        84	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          84	
14 Wil Gommans (Venray)                                                78	
15 Amy Dorland (Koekange)                                              77	
16 Martin Firing (Eibergen)                                            76	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                            76	
18 Davy D'Hollander (Zele)                                             75	
19 Thomas Rohde (Amsterdam)                                            74	
20 Ronny Westelinck (Putte)                                            72	
21 Paul Pieters (Voorburg)                                             70	
22 Michiel de Haan (Amsterdam)                                         68	
23 Tim en David (Kortrijk)                                             65	
24 Peter Hulst (Utrecht)                                               61	
25 Jack Dorland (Koekange)                                             60	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                            60	
   Rob Wiggers (Borne)                                                 60	
   Ruben Claeys (Zarren)                                               60	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                        60	
30 Andre Mous (Tilburg)                                                58	
   Roald Hulshof (Vinkel)                                              58	
32 Sander Kaspers (Rennerveen)                                         55	
33 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       54	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                           54	
35 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                        48	
36 Cor van Loon (Baarn)                                                47	
37 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      44	
38 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                          43	
39 Peter Muilwijk (Arkel)                                              37	
40 Albert Klomp (Veenendaal)                                           36	
   René Schulenberg (Haarlem)                                          36	
42 Michčl van Balkum (Schagen)                                         34	
43 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     32	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                            32	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                            32	
46 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                 31	
47 Bart Rutten (Vught)                                                 21	
   Jef Koomen (Oostwoud)                                               21	
49 Maaike Wouterse (Soest)                                             18	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                           18	
51 Pieter Andringa (Amsterdam)                                          6	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Wil Gommans (Venray)                                                 16	
2 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           19	
  Rutger Mooy (Utrecht)                                                19	
4 Leon Tap (Beuningen)                                                 24	
5 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                   25	
6 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                         28	
7 Tim en David (Kortrijk)                                              31	
8 Remco Pieters (Voorburg)                                             45	
  Roald Hulshof (Vinkel)                                               45	
10 Maup Voragen (Amsterdam)                                            50	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                              50	
12 Michiel de Haan (Amsterdam)                                         53	
   Peter Hulst (Utrecht)                                               53	
14 Marcel Burger (De Meern)                                            54	
15 Andrew Leenen (Neer)                                                58	
16 Davy D'Hollander (Zele)                                             60	
   Ronny Westelinck (Putte)                                            60	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                         60	
19 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 64	
20 Bram Jansen (Eersel)                                                65	
   Martijn Kamstra (Rijswijk)                                          65	
22 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                        69	
   Ivo Postma (Utrecht)                                                69	
24 Rob Wiggers (Borne)                                                 70	
25 Cor van Loon (Baarn)                                                71	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     71	
   Martin Firing (Eibergen)                                            71	
28 Larry Delaere (Meulebeke)                                           72	
29 Paul Pieters (Voorburg)                                             74	
30 Amy Dorland (Koekange)                                              81	
   Thomas Rohde (Amsterdam)                                            81	
32 Theo van Loon (Baarn)                                               84	
33 Jack Dorland (Koekange)                                             94	
34 René Schulenberg (Haarlem)                                          99	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                           99	
36 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           102	
37 Pieter Andringa (Amsterdam)                                        105	
38 Wietske ten Berge (De Meern)                                       107	
39 Andre Mous (Tilburg)                                               112	
   Ruben Claeys (Zarren)                                              112	
41 Corne van Ginneken (Sprundel)                                      113	
42 Bart Rutten (Vught)                                                115	
43 Niels Jong (Hoogkarspel)                                           116	
44 Michčl van Balkum (Schagen)                                        121	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                          121	
46 Maaike Wouterse (Soest)                                            123	
47 Ruud Schulte (Purmerend)                                           124	
48 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     127	
49 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                130	
50 Albert Klomp (Veenendaal)                                          133	
51 Jef Koomen (Oostwoud)                                              136	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 14)                                  63.53.41 (39.909 km/h)	
2 Michael Rasmussen (Den)                                           18.34	
3 Wil Gommans (Venray)                                              18.44