Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 7-29 juli 2007

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 13 - za 21 juli : Albi - Albi (individuele tijdrit) , 54 km

Zoals het klokje thuis tikt...

...tikt het ook in Albi

Door Rutger Mooy

Albi, start én finish

Vino is weer helemaal terug!

De eerste lange tijdrit in deze Tour. En dat terwijl de laatste week al ingaat. Het werd de comeback van Alexandre Vinokourov (en van Peter Muilwijk...?). Favoriet-bij-velen Cancellara kon het niet waarmaken en ging tweemaal tegen de grond. Dat kost flink wat minuten. Harry profiteert met - zowaar - Garate, en gaat nu met ruim 4 minuten voorsprong op een flinke groep renners de bergen in.









Uitslagen

	
1 Peter Muilwijk (Arkel) Alexandre Vinokourov                     1.06.35 (48.661 km/h)	
2 Amy Dorland (Koekange) Cadel Evans                                 1.14	
  Ivo Postma (Utrecht) Cadel Evans                                       	
  Larry Delaere (Meulebeke) Cadel Evans                                  	
  Leon Tap (Beuningen) Cadel Evans                                       	
  Paul Pieters (Voorburg) Cadel Evans                                    	
  Remco Pieters (Voorburg) Cadel Evans                                   	
8 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Andreas Klöden                     1.39	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Andreas Klöden                            	
   Jack Dorland (Koekange) Andreas Klöden                                	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Andreas Klöden                             	
   Maaike Wouterse (Soest) Andreas Klöden                                	
   Marcel Burger (De Meern) Andreas Klöden                               	
   Maup Voragen (Amsterdam) Andreas Klöden                               	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Andreas Klöden                               	
   Peter Hulst (Utrecht) Andreas Klöden                                  	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Andreas Klöden                            	
   René Schulenberg (Haarlem) Andreas Klöden                             	
   Roald Hulshof (Vinkel) Andreas Klöden                                 	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Andreas Klöden                    	
   Ronny Westelinck (Putte) Andreas Klöden                               	
   Rutger Mooy (Utrecht) Andreas Klöden                                  	
   Vincent Roerhorst (Soest) Andreas Klöden                              	
   Wil Gommans (Venray) Andreas Klöden                                   	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Andreas Klöden                    	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Andreas Klöden                     	
27 Harry Rood (Hoogkarspel) Juan M.Garate Cepa                       3.12	
28 Jef Koomen (Oostwoud) David Millar                                3.26	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) David Millar                               	
30 Theo van Loon (Baarn) Denis Menchov                               3.30	
31 Albert Klomp (Veenendaal) Fabian Cancellara                       8.44	
   Andre Mous (Tilburg) Fabian Cancellara                                	
   Andrew Leenen (Neer) Fabian Cancellara                                	
   Bart Rutten (Vught) Fabian Cancellara                                 	
   Bram Jansen (Eersel) Fabian Cancellara                                	
   Cor van Loon (Baarn) Fabian Cancellara                                	
   Davy D'Hollander (Zele) Fabian Cancellara                             	
   Erik Wilschut (Den Haag) Fabian Cancellara                            	
   Gerrit Jan Hondelink (Gouda) Fabian Cancellara                        	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Fabian Cancellara                      	
   Martin Firing (Eibergen) Fabian Cancellara                            	
   Michčl van Balkum (Schagen) Fabian Cancellara                         	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Fabian Cancellara                         	
   Reno van Dael (Eindhoven) Fabian Cancellara                           	
   Rob Wiggers (Borne) Fabian Cancellara                                 	
   Ruben Claeys (Zarren) Fabian Cancellara                               	
   Ruud Schulte (Purmerend) Fabian Cancellara                            	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Fabian Cancellara                         	
   Thomas Rohde (Amsterdam) Fabian Cancellara                            	
   Tim en David (Kortrijk) Fabian Cancellara                             	
   Wietske ten Berge (De Meern) Fabian Cancellara                        	
52 Astrid Idema (Haarlem) ==XXX== (Geen voorspelling)               13.43	
   Corne van Ginneken (Sprundel) ==XXX== (Geen voorspelling)             	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Peter Muilwijk (Arkel) Alexandre Vinokourov                          15	
2 Amy Dorland (Koekange) Cadel Evans                                   12	
  Ivo Postma (Utrecht) Cadel Evans                                     12	
  Larry Delaere (Meulebeke) Cadel Evans                                12	
  Leon Tap (Beuningen) Cadel Evans                                     12	
  Paul Pieters (Voorburg) Cadel Evans                                  12	
  Remco Pieters (Voorburg) Cadel Evans                                 12	
8 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Andreas Klöden                       10	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Andreas Klöden                          10	
   Jack Dorland (Koekange) Andreas Klöden                              10	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Andreas Klöden                           10	
   Maaike Wouterse (Soest) Andreas Klöden                              10	
   Marcel Burger (De Meern) Andreas Klöden                             10	
   Maup Voragen (Amsterdam) Andreas Klöden                             10	
   Niels Jong (Hoogkarspel) Andreas Klöden                             10	
   Peter Hulst (Utrecht) Andreas Klöden                                10	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Andreas Klöden                          10	
   René Schulenberg (Haarlem) Andreas Klöden                           10	
   Roald Hulshof (Vinkel) Andreas Klöden                               10	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Andreas Klöden                  10	
   Ronny Westelinck (Putte) Andreas Klöden                             10	
   Rutger Mooy (Utrecht) Andreas Klöden                                10	
   Vincent Roerhorst (Soest) Andreas Klöden                            10	
   Wil Gommans (Venray) Andreas Klöden                                 10	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Andreas Klöden                  10	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Andreas Klöden                   10	
 	
Bergen	
 	
1 Amy Dorland (Koekange) Cadel Evans                                    2	
  Ivo Postma (Utrecht) Cadel Evans                                      2	
  Larry Delaere (Meulebeke) Cadel Evans                                 2	
  Leon Tap (Beuningen) Cadel Evans                                      2	
  Paul Pieters (Voorburg) Cadel Evans                                   2	
  Remco Pieters (Voorburg) Cadel Evans                                  2	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Harry Rood (Hoogkarspel)                                       58.41.36 (40.09 km/h)	
2 Peter Muilwijk (Arkel)                                             4.16	
3 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         4.30	
4 Ruben Claeys (Zarren)                                              4.31	
5 Maup Voragen (Amsterdam)                                           5.12	
6 Ivo Postma (Utrecht)                                               5.16	
7 Wil Gommans (Venray)                                               5.21	
8 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    5.33	
9 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 5.42	
10 Tim en David (Kortrijk)                                           5.49	
11 Leon Tap (Beuningen)                                              5.57	
12 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                      6.48	
13 Peter Hulst (Utrecht)                                             7.43	
14 René Schulenberg (Haarlem)                                        7.49	
15 Roald Hulshof (Vinkel)                                            8.10	
16 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                      8.12	
17 Rutger Mooy (Utrecht)                                             8.31	
18 Marcel Burger (De Meern)                                          8.37	
19 Ronny Westelinck (Putte)                                          9.10	
   Michiel de Haan (Amsterdam)                                           	
21 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                       10.18	
22 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                              10.31	
23 Theo van Loon (Baarn)                                            11.15	
24 Bart Rutten (Vught)                                              11.27	
25 Remco Pieters (Voorburg)                                         12.05	
26 Michčl van Balkum (Schagen)                                      13.37	
27 Larry Delaere (Meulebeke)                                        15.10	
28 Amy Dorland (Koekange)                                           15.24	
29 Cor van Loon (Baarn)                                             15.45	
30 Paul Pieters (Voorburg)                                          15.48	
31 Martin Firing (Eibergen)                                         15.49	
32 Rob Wiggers (Borne)                                              15.52	
33 Andre Mous (Tilburg)                                             16.02	
34 Jack Dorland (Koekange)                                          16.18	
35 Erik Wilschut (Den Haag)                                         16.29	
36 Andrew Leenen (Neer)                                             17.35	
37 Niels Jong (Hoogkarspel)                                         17.53	
38 Sander Kaspers (Rennerveen)                                      18.18	
39 Wietske ten Berge (De Meern)                                     19.34	
40 Reno van Dael (Eindhoven)                                        19.44	
41 Albert Klomp (Veenendaal)                                        20.54	
42 Maaike Wouterse (Soest)                                          21.40	
43 Pieter Andringa (Amsterdam)                                      21.56	
44 Thomas Rohde (Amsterdam)                                         23.25	
45 Davy D'Hollander (Zele)                                          23.44	
46 Ruud Schulte (Purmerend)                                         24.19	
47 Bram Jansen (Eersel)                                             24.44	
48 Vincent Roerhorst (Soest)                                        24.60	
49 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   30.25	
50 Corne van Ginneken (Sprundel)                                    37.56	
51 Willem van der Klooster (Dordrecht)                              46.15	
52 Jef Koomen (Oostwoud)                                            59.38	
53 Astrid Idema (Haarlem)                                         1.04.32	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Wil Gommans (Venray)                                                224	
2 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     208	
3 Peter Muilwijk (Arkel)                                              206	
4 Rutger Mooy (Utrecht)                                               205	
5 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          204	
  Marcel Burger (De Meern)                                            204	
7 Sander Kaspers (Rennerveen)                                         203	
8 René Schulenberg (Haarlem)                                          199	
9 Tim en David (Kortrijk)                                             196	
10 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                       195	
11 Roald Hulshof (Vinkel)                                             192	
12 Peter Hulst (Utrecht)                                              191	
13 Davy D'Hollander (Zele)                                            190	
14 Leon Tap (Beuningen)                                               189	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                           189	
   Pieter Andringa (Amsterdam)                                        189	
17 Cor van Loon (Baarn)                                               185	
18 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           178	
19 Paul Pieters (Voorburg)                                            177	
20 Rob Wiggers (Borne)                                                176	
21 Maaike Wouterse (Soest)                                            175	
22 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                       172	
   Ronny Westelinck (Putte)                                           172	
24 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                         169	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                          169	
26 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        168	
27 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 167	
28 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                159	
29 Andrew Leenen (Neer)                                               157	
30 Remco Pieters (Voorburg)                                           154	
   Theo van Loon (Baarn)                                              154	
32 Larry Delaere (Meulebeke)                                          153	
33 Andre Mous (Tilburg)                                               151	
34 Bram Jansen (Eersel)                                               146	
   Jef Koomen (Oostwoud)                                              146	
36 Thomas Rohde (Amsterdam)                                           144	
37 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     140	
38 Ruud Schulte (Purmerend)                                           137	
39 Martin Firing (Eibergen)                                           135	
40 Reno van Dael (Eindhoven)                                          133	
41 Wietske ten Berge (De Meern)                                       132	
42 Ivo Postma (Utrecht)                                               131	
43 Jack Dorland (Koekange)                                            127	
44 Albert Klomp (Veenendaal)                                          124	
45 Corne van Ginneken (Sprundel)                                      121	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                           121	
47 Michčl van Balkum (Schagen)                                        117	
48 Ruben Claeys (Zarren)                                              115	
49 Amy Dorland (Koekange)                                             113	
50 Bart Rutten (Vught)                                                 96	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 96	
52 Erik Wilschut (Den Haag)                                            77	
53 Astrid Idema (Haarlem)                                              25	
 	
Bergklassement	
 	
1 Ivo Postma (Utrecht)                                                 94	
  Leon Tap (Beuningen)                                                 94	
3 Bram Jansen (Eersel)                                                 92	
4 Theo van Loon (Baarn)                                                88	
5 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                  86	
6 Larry Delaere (Meulebeke)                                            85	
7 Remco Pieters (Voorburg)                                             83	
8 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                   82	
9 Marcel Burger (De Meern)                                             81	
10 Maup Voragen (Amsterdam)                                            76	
11 Paul Pieters (Voorburg)                                             70	
12 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        60	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          60	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                            60	
   Ruben Claeys (Zarren)                                               60	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                        60	
17 Andre Mous (Tilburg)                                                58	
18 Ronny Westelinck (Putte)                                            54	
19 Andrew Leenen (Neer)                                                44	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      44	
   Jack Dorland (Koekange)                                             44	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                               44	
23 Peter Hulst (Utrecht)                                               43	
24 Rob Wiggers (Borne)                                                 40	
25 Wil Gommans (Venray)                                                38	
26 Albert Klomp (Veenendaal)                                           36	
   Martin Firing (Eibergen)                                            36	
   René Schulenberg (Haarlem)                                          36	
29 Michčl van Balkum (Schagen)                                         34	
30 Amy Dorland (Koekange)                                              33	
31 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     32	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                            32	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                            32	
34 Davy D'Hollander (Zele)                                             31	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                 31	
36 Thomas Rohde (Amsterdam)                                            30	
37 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                        28	
38 Tim en David (Kortrijk)                                             25	
39 Jef Koomen (Oostwoud)                                               21	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                              21	
41 Maaike Wouterse (Soest)                                             18	
   Roald Hulshof (Vinkel)                                              18	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                           18	
44 Michiel de Haan (Amsterdam)                                         17	
45 Astrid Idema (Haarlem)                                              16	
46 Sander Kaspers (Rennerveen)                                         15	
47 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       14	
48 Reno van Dael (Eindhoven)                                           10	
49 Pieter Andringa (Amsterdam)                                          6	
50 Bart Rutten (Vught)                                                  5	
51 Cor van Loon (Baarn)                                                 3	
   Martijn Kamstra (Rijswijk)                                           3	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           20	
2 Leon Tap (Beuningen)                                                 26	
3 Maup Voragen (Amsterdam)                                             29	
4 Marcel Burger (De Meern)                                             32	
5 Wil Gommans (Venray)                                                 33	
6 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                         34	
7 Rutger Mooy (Utrecht)                                                40	
8 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                      41	
9 Peter Muilwijk (Arkel)                                               44	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  44	
11 Peter Hulst (Utrecht)                                               48	
   René Schulenberg (Haarlem)                                          48	
13 Ivo Postma (Utrecht)                                                49	
14 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            50	
15 Theo van Loon (Baarn)                                               57	
   Tim en David (Kortrijk)                                             57	
17 Ronny Westelinck (Putte)                                            59	
18 Paul Pieters (Voorburg)                                             60	
19 Remco Pieters (Voorburg)                                            62	
20 Ruben Claeys (Zarren)                                               64	
21 Larry Delaere (Meulebeke)                                           65	
22 Roald Hulshof (Vinkel)                                              67	
23 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                        75	
24 Rob Wiggers (Borne)                                                 76	
25 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 77	
26 Andre Mous (Tilburg)                                                83	
27 Andrew Leenen (Neer)                                                84	
   Bram Jansen (Eersel)                                                84	
29 Michiel de Haan (Amsterdam)                                         89	
30 Sander Kaspers (Rennerveen)                                         91	
31 Davy D'Hollander (Zele)                                             92	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                        92	
33 Niels Jong (Hoogkarspel)                                            94	
34 Jack Dorland (Koekange)                                             96	
   Martijn Kamstra (Rijswijk)                                          96	
   Martin Firing (Eibergen)                                            96	
37 Cor van Loon (Baarn)                                                97	
38 Michčl van Balkum (Schagen)                                        102	
39 Maaike Wouterse (Soest)                                            104	
40 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     105	
41 Pieter Andringa (Amsterdam)                                        106	
42 Amy Dorland (Koekange)                                             107	
43 Albert Klomp (Veenendaal)                                          111	
44 Vincent Roerhorst (Soest)                                          113	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                113	
46 Ruud Schulte (Purmerend)                                           115	
47 Thomas Rohde (Amsterdam)                                           116	
48 Bart Rutten (Vught)                                                124	
49 Jef Koomen (Oostwoud)                                              125	
50 Reno van Dael (Eindhoven)                                          128	
51 Corne van Ginneken (Sprundel)                                      142	
52 Astrid Idema (Haarlem)                                             151	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 13)                                  58.27.53 (40.246 km/h)	
2 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          13.43	
3 Michael Rasmussen (Den)                                           18.46