Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 7-29 juli 2007

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 10 - wo 18 juli : Tallard - Marseille , 229 km

Naar de Méditerranée...!

Eindelijk even geen Alpen meer

Door Rutger Mooy

Marseille, tweede stad van Frankrijk

Vasseur, tien jaar na zijn vorige

Etappe tien. De klassieke ontsnappers-etappe. Het klassement in de Tour bleef hetzelfde, maar die in het spel kende - natuurlijk - interessante verschuivingen. Maar liefst tien deelnemers wisten een ontsnappende renners te kiezen. Vasseur hield - in zijn tiende Tour - zijn tien vluchtmakkers achter zich. Met zijn allen hielden ze zo'n tien minuten voorsprong over. Toeval ..?









Uitslagen

	
1 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) Patrice Halgand                    5.20.24 (42.884 km/h)	
2 Bart Rutten (Vught) Jens Voigt                                         	
  Marcel Burger (De Meern) Jens Voigt                                    	
  Peter Hulst (Utrecht) Jens Voigt                                       	
  René Schulenberg (Haarlem) Jens Voigt                                  	
  Ruben Claeys (Zarren) Jens Voigt                                       	
  Tim en David (Kortrijk) Jens Voigt                                     	
8 Albert Klomp (Veenendaal) Juan A.Flecha Giannoni                   2.34	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Juan A.Flecha Giannoni                        	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Juan A.Flecha Giannoni                    	
11 Corne van Ginneken (Sprundel) Sebastien Chavanel                 10.36	
12 Jack Dorland (Koekange) Erik Zabel                                    	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Erik Zabel                                 	
   Theo van Loon (Baarn) Erik Zabel                                      	
15 Astrid Idema (Haarlem) Thor Hushovd                                   	
16 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Philippe Gilbert                       	
   Reno van Dael (Eindhoven) Philippe Gilbert                            	
   Wietske ten Berge (De Meern) Philippe Gilbert                         	
19 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Filippo Pozzato                          	
   Peter Muilwijk (Arkel) Filippo Pozzato                                	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Filippo Pozzato                           	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Filippo Pozzato                   	
23 Thomas Rohde (Amsterdam) Cadel Evans                                  	
24 Roald Hulshof (Vinkel) Daniele Bennati                                	
   Wil Gommans (Venray) Daniele Bennati                                  	
26 Andre Mous (Tilburg) George Hincapie                                  	
   Leon Tap (Beuningen) George Hincapie                                  	
28 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Bram Tankink                       	
29 Remco Pieters (Voorburg) William Bonnet                               	
30 Amy Dorland (Koekange) Fabian Wegmann                                 	
   Ronny Westelinck (Putte) Fabian Wegmann                               	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Fabian Wegmann                            	
33 Bram Jansen (Eersel) Mario Aerts                                      	
34 Maup Voragen (Amsterdam) Gorka Verdugo Markotegui                     	
35 Erik Wilschut (Den Haag) Íñigo Landaluze Intxaurraga                  	
36 Niels Jong (Hoogkarspel) Axel Merckx                                  	
37 Ruud Schulte (Purmerend) Alexandre Botcharov                          	
38 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Sylvain Calzati                   	
39 Michèl van Balkum (Schagen) Dmitriy Fofonov                           	
40 Martijn Kamstra (Rijswijk) Alexandre Vinokourov                       	
41 Davy D'Hollander (Zele) Stefan Schumacher                             	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Stefan Schumacher                     	
   Larry Delaere (Meulebeke) Stefan Schumacher                           	
   Vincent Roerhorst (Soest) Stefan Schumacher                           	
45 Cor van Loon (Baarn) Cristian Moreni                                  	
   Maaike Wouterse (Soest) Cristian Moreni                               	
47 Andrew Leenen (Neer) Thomas Voeckler                                  	
   Paul Pieters (Voorburg) Thomas Voeckler                               	
   Rob Wiggers (Borne) Thomas Voeckler                                   	
   Rutger Mooy (Utrecht) Thomas Voeckler                                 	
51 Ivo Postma (Utrecht) David de la Fuente Rasilla                       	
52 Jef Koomen (Oostwoud) Nicolas Vogondy                                 	
53 Martin Firing (Eibergen) Markus Fothen                                	
 	
Bonificaties	
 	
1 Bart Rutten (Vught) Jens Voigt                                        4"	
  Marcel Burger (De Meern) Jens Voigt                                   4"	
  Peter Hulst (Utrecht) Jens Voigt                                      4"	
  René Schulenberg (Haarlem) Jens Voigt                                 4"	
  Ruben Claeys (Zarren) Jens Voigt                                      4"	
  Tim en David (Kortrijk) Jens Voigt                                    4"	
 	
Punten	
 	
1 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) Patrice Halgand                         24	
2 Bart Rutten (Vught) Jens Voigt                                       22	
  Marcel Burger (De Meern) Jens Voigt                                  22	
  Peter Hulst (Utrecht) Jens Voigt                                     22	
  René Schulenberg (Haarlem) Jens Voigt                                22	
  Ruben Claeys (Zarren) Jens Voigt                                     22	
  Tim en David (Kortrijk) Jens Voigt                                   22	
8 Albert Klomp (Veenendaal) Juan A.Flecha Giannoni                     16	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Juan A.Flecha Giannoni                      16	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Juan A.Flecha Giannoni                  16	
11 Corne van Ginneken (Sprundel) Sebastien Chavanel                    14	
12 Jack Dorland (Koekange) Erik Zabel                                  10	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Erik Zabel                               10	
   Theo van Loon (Baarn) Erik Zabel                                    10	
15 Astrid Idema (Haarlem) Thor Hushovd                                  9	
16 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Philippe Gilbert                      4	
   Reno van Dael (Eindhoven) Philippe Gilbert                           4	
   Wietske ten Berge (De Meern) Philippe Gilbert                        4	
19 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Filippo Pozzato                         1	
   Peter Muilwijk (Arkel) Filippo Pozzato                               1	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Filippo Pozzato                          1	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Filippo Pozzato                  1	
 	
Bergen	
 	
1 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) Patrice Halgand                         11	
2 Bart Rutten (Vught) Jens Voigt                                        5	
  Marcel Burger (De Meern) Jens Voigt                                   5	
  Peter Hulst (Utrecht) Jens Voigt                                      5	
  René Schulenberg (Haarlem) Jens Voigt                                 5	
  Ruben Claeys (Zarren) Jens Voigt                                      5	
  Tim en David (Kortrijk) Jens Voigt                                    5	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Peter Hulst (Utrecht)                                          49.15.17 (39.387 km/h)	
2 René Schulenberg (Haarlem)                                         0.06	
3 Tim en David (Kortrijk)                                            0.07	
4 Ruben Claeys (Zarren)                                              2.09	
5 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                       2.30	
6 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        2.54	
7 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           3.10	
8 Remco Pieters (Voorburg)                                           7.00	
9 Ivo Postma (Utrecht)                                               7.04	
10 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                7.05	
11 Leon Tap (Beuningen)                                              7.45	
12 Bart Rutten (Vught)                                               9.05	
13 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        9.13	
14 Rutger Mooy (Utrecht)                                             9.54	
15 Andre Mous (Tilburg)                                              9.59	
16 Wil Gommans (Venray)                                             10.04	
17 Maup Voragen (Amsterdam)                                         10.15	
18 Rob Wiggers (Borne)                                              10.16	
19 Niels Jong (Hoogkarspel)                                         10.18	
20 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                  10.36	
21 Peter Muilwijk (Arkel)                                           10.38	
22 Paul Pieters (Voorburg)                                          10.43	
23 Theo van Loon (Baarn)                                            10.47	
24 Jack Dorland (Koekange)                                          10.48	
25 Davy D'Hollander (Zele)                                          11.09	
26 Michèl van Balkum (Schagen)                                      11.17	
27 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                     11.51	
28 Andrew Leenen (Neer)                                             11.53	
29 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                              11.54	
30 Bram Jansen (Eersel)                                             12.09	
31 Sander Kaspers (Rennerveen)                                      12.36	
32 Roald Hulshof (Vinkel)                                           12.53	
33 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                       13.18	
34 Marcel Burger (De Meern)                                         13.20	
35 Cor van Loon (Baarn)                                             13.43	
36 Martin Firing (Eibergen)                                         13.47	
37 Wietske ten Berge (De Meern)                                     13.52	
38 Ronny Westelinck (Putte)                                         13.53	
39 Reno van Dael (Eindhoven)                                        14.02	
40 Erik Wilschut (Den Haag)                                         14.07	
41 Albert Klomp (Veenendaal)                                        15.12	
42 Larry Delaere (Meulebeke)                                        16.58	
43 Amy Dorland (Koekange)                                           17.12	
44 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   18.00	
45 Ruud Schulte (Purmerend)                                         18.49	
46 Thomas Rohde (Amsterdam)                                         21.03	
47 Pieter Andringa (Amsterdam)                                      23.19	
48 Vincent Roerhorst (Soest)                                        26.23	
49 Maaike Wouterse (Soest)                                          26.43	
50 Corne van Ginneken (Sprundel)                                    30.47	
51 Astrid Idema (Haarlem)                                           35.18	
52 Willem van der Klooster (Dordrecht)                              47.17	
53 Jef Koomen (Oostwoud)                                            50.20	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Sander Kaspers (Rennerveen)                                         203	
2 Rutger Mooy (Utrecht)                                               195	
3 Marcel Burger (De Meern)                                            194	
4 Wil Gommans (Venray)                                                190	
5 René Schulenberg (Haarlem)                                          189	
6 Tim en David (Kortrijk)                                             187	
7 Peter Muilwijk (Arkel)                                              184	
8 Roald Hulshof (Vinkel)                                              182	
9 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          178	
10 Pieter Andringa (Amsterdam)                                        173	
11 Rob Wiggers (Borne)                                                170	
12 Leon Tap (Beuningen)                                               168	
   Michiel de Haan (Amsterdam)                                        168	
   Peter Hulst (Utrecht)                                              168	
15 Davy D'Hollander (Zele)                                            166	
16 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                         165	
   Paul Pieters (Voorburg)                                            165	
18 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    163	
   Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                       163	
20 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           162	
   Ronny Westelinck (Putte)                                           162	
22 Andrew Leenen (Neer)                                               157	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 157	
24 Theo van Loon (Baarn)                                              154	
25 Andre Mous (Tilburg)                                               151	
26 Cor van Loon (Baarn)                                               150	
27 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                       149	
28 Bram Jansen (Eersel)                                               146	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                          146	
30 Maup Voragen (Amsterdam)                                           144	
   Thomas Rohde (Amsterdam)                                           144	
32 Larry Delaere (Meulebeke)                                          141	
33 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     140	
34 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                137	
35 Remco Pieters (Voorburg)                                           133	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                          133	
37 Wietske ten Berge (De Meern)                                       132	
38 Maaike Wouterse (Soest)                                            130	
39 Ivo Postma (Utrecht)                                               119	
40 Jack Dorland (Koekange)                                            117	
41 Jef Koomen (Oostwoud)                                              116	
42 Albert Klomp (Veenendaal)                                          115	
   Michèl van Balkum (Schagen)                                        115	
   Ruben Claeys (Zarren)                                              115	
45 Ruud Schulte (Purmerend)                                           107	
46 Amy Dorland (Koekange)                                             101	
47 Martin Firing (Eibergen)                                           100	
48 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       91	
49 Bart Rutten (Vught)                                                 87	
50 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 86	
51 Niels Jong (Hoogkarspel)                                            85	
52 Erik Wilschut (Den Haag)                                            77	
53 Astrid Idema (Haarlem)                                              25	
 	
Bergklassement	
 	
1 Bram Jansen (Eersel)                                                 92	
  Ivo Postma (Utrecht)                                                 92	
  Leon Tap (Beuningen)                                                 92	
4 Theo van Loon (Baarn)                                                88	
5 Larry Delaere (Meulebeke)                                            83	
  Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                  83	
7 Remco Pieters (Voorburg)                                             81	
  Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                   81	
9 Marcel Burger (De Meern)                                             65	
   Paul Pieters (Voorburg)                                             65	
11 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        60	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          60	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                            60	
   Niels Jong (Hoogkarspel)                                            60	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                        60	
16 Andre Mous (Tilburg)                                                58	
17 Ronny Westelinck (Putte)                                            54	
18 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      44	
   Jack Dorland (Koekange)                                             44	
   Ruben Claeys (Zarren)                                               44	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                               44	
22 Peter Hulst (Utrecht)                                               43	
23 Rob Wiggers (Borne)                                                 40	
24 Wil Gommans (Venray)                                                38	
25 Albert Klomp (Veenendaal)                                           36	
   Martin Firing (Eibergen)                                            36	
   René Schulenberg (Haarlem)                                          36	
28 Andrew Leenen (Neer)                                                32	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     32	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                            32	
   Michèl van Balkum (Schagen)                                         32	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                            32	
33 Davy D'Hollander (Zele)                                             31	
34 Thomas Rohde (Amsterdam)                                            30	
35 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                        28	
36 Tim en David (Kortrijk)                                             25	
37 Amy Dorland (Koekange)                                              21	
   Jef Koomen (Oostwoud)                                               21	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                              21	
40 Maaike Wouterse (Soest)                                             18	
   Roald Hulshof (Vinkel)                                              18	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                           18	
43 Michiel de Haan (Amsterdam)                                         17	
44 Astrid Idema (Haarlem)                                              16	
45 Sander Kaspers (Rennerveen)                                         15	
46 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       14	
47 Reno van Dael (Eindhoven)                                           10	
48 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                  9	
49 Pieter Andringa (Amsterdam)                                          6	
50 Bart Rutten (Vught)                                                  5	
51 Cor van Loon (Baarn)                                                 3	
   Martijn Kamstra (Rijswijk)                                           3	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Leon Tap (Beuningen)                                                 24	
2 René Schulenberg (Haarlem)                                           32	
3 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           33	
4 Rutger Mooy (Utrecht)                                                34	
5 Peter Hulst (Utrecht)                                                35	
6 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                   39	
7 Wil Gommans (Venray)                                                 44	
8 Tim en David (Kortrijk)                                              45	
9 Marcel Burger (De Meern)                                             46	
10 Paul Pieters (Voorburg)                                             47	
11 Ivo Postma (Utrecht)                                                49	
12 Remco Pieters (Voorburg)                                            50	
13 Theo van Loon (Baarn)                                               51	
14 Rob Wiggers (Borne)                                                 52	
15 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            55	
16 Andre Mous (Tilburg)                                                56	
17 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                        58	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                            58	
19 Bram Jansen (Eersel)                                                59	
20 Michiel de Haan (Amsterdam)                                         61	
21 Ruben Claeys (Zarren)                                               64	
22 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        65	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                              65	
24 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     66	
25 Davy D'Hollander (Zele)                                             73	
26 Ronny Westelinck (Putte)                                            75	
27 Sander Kaspers (Rennerveen)                                         77	
28 Andrew Leenen (Neer)                                                78	
29 Larry Delaere (Meulebeke)                                           79	
30 Roald Hulshof (Vinkel)                                              80	
31 Niels Jong (Hoogkarspel)                                            81	
32 Jack Dorland (Koekange)                                             82	
33 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 84	
34 Wietske ten Berge (De Meern)                                        85	
35 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      95	
36 Michèl van Balkum (Schagen)                                         96	
37 Martijn Kamstra (Rijswijk)                                         100	
38 Pieter Andringa (Amsterdam)                                        106	
39 Albert Klomp (Veenendaal)                                          108	
   Martin Firing (Eibergen)                                           108	
41 Thomas Rohde (Amsterdam)                                           110	
42 Bart Rutten (Vught)                                                111	
43 Cor van Loon (Baarn)                                               112	
44 Vincent Roerhorst (Soest)                                          116	
45 Ruud Schulte (Purmerend)                                           118	
46 Reno van Dael (Eindhoven)                                          121	
47 Amy Dorland (Koekange)                                             126	
48 Maaike Wouterse (Soest)                                            127	
49 Jef Koomen (Oostwoud)                                              131	
50 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                134	
51 Corne van Ginneken (Sprundel)                                      144	
52 Astrid Idema (Haarlem)                                             148	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 10)                                  49.07.56 (39.485 km/h)	
2 Peter Hulst (Utrecht)                                              7.21	
3 Michael Rasmussen (Den)                                           15.52