Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 7-29 juli 2007

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 1 - zo 8 juli : Londen - Canterbury , 203 km

Canterbury Tales

Welke sprinter slaat als eerste toe?

Door Rutger Mooy

Canterbury Cathedral

McEwen!

Normaal gesproken proberen de sprinters in zo'n eerste etappe het geel van de proloogwinnaar over te nemen. Dat was dit keer een onmogelijke opgave - Cancellara stond een kleine straatlengte voor. McEwen liet in elk geval zijn klasse zien door na een massale valpartij al slalommend terug te komen bij het peloton en vervolgens nog te winnen ook. De etappe had geen 2 km korter moeten zijn... Het voorrecht van teruggebracht worden kende Mark Cavendish niet, die moederziel in de steek werd gelaten door zijn ploeg. Dat brak 7 deelnemers lelijk op...









Uitslagen

	
1 Andre Mous (Tilburg) Robbie McEwen                              4.39.01 (43.653 km/h)	
  Cor van Loon (Baarn) Robbie McEwen                                     	
  Corne van Ginneken (Sprundel) Robbie McEwen                            	
  Davy D'Hollander (Zele) Robbie McEwen                                  	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Robbie McEwen                                 	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Robbie McEwen                             	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam) Robbie McEwen                               	
  Leon Tap (Beuningen) Robbie McEwen                                     	
  Marcel Burger (De Meern) Robbie McEwen                                 	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) Robbie McEwen                              	
   Michèl van Balkum (Schagen) Robbie McEwen                             	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Robbie McEwen                             	
   Paul Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                                 	
   Peter Muilwijk (Arkel) Robbie McEwen                                  	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Robbie McEwen                             	
   Remco Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                                	
   René Schulenberg (Haarlem) Robbie McEwen                              	
   Roald Hulshof (Vinkel) Robbie McEwen                                  	
   Rob Wiggers (Borne) Robbie McEwen                                     	
   Ronny Westelinck (Putte) Robbie McEwen                                	
   Rutger Mooy (Utrecht) Robbie McEwen                                   	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Robbie McEwen                             	
   Thomas Rohde (Amsterdam) Robbie McEwen                                	
   Tim en David (Kortrijk) Robbie McEwen                                 	
   Wil Gommans (Venray) Robbie McEwen                                    	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Robbie McEwen                      	
27 Niels Jong (Hoogkarspel) Thor Hushovd                                 	
28 Erik Wilschut (Den Haag) Tom Boonen                                   	
   Peter Hulst (Utrecht) Tom Boonen                                      	
   Theo van Loon (Baarn) Tom Boonen                                      	
31 Vincent Roerhorst (Soest) Robert Förster                              	
32 Andrew Leenen (Neer) Oscar Freire Gomez                               	
   Maup Voragen (Amsterdam) Oscar Freire Gomez                           	
34 Maaike Wouterse (Soest) Tomas Vaitkus                                 	
35 Amy Dorland (Koekange) Bernhard Eisel                                 	
36 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Erik Zabel                             	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Erik Zabel                        	
38 Albert Klomp (Veenendaal) Danilo Napolitano                           	
39 Jack Dorland (Koekange) Heinrich Haussler                             	
40 Ivo Postma (Utrecht) Filippo Pozzato                                  	
41 Bram Jansen (Eersel) Daniele Bennati                                  	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Daniele Bennati                       	
   Ruben Claeys (Zarren) Daniele Bennati                                 	
   Wietske ten Berge (De Meern) Daniele Bennati                          	
45 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) David Millar                             	
46 Astrid Idema (Haarlem) Carlos Barredo Llamazales                      	
47 Bart Rutten (Vught) Mark Cavendish                                2.45	
   Jef Koomen (Oostwoud) Mark Cavendish                                  	
   Larry Delaere (Meulebeke) Mark Cavendish                              	
   Martin Firing (Eibergen) Mark Cavendish                               	
   Reno van Dael (Eindhoven) Mark Cavendish                              	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Mark Cavendish                    	
   Ruud Schulte (Purmerend) Mark Cavendish                               	
54 Albert van den Berg (Leiden) ==XXX== (Geen voorspelling)          7.48	
   Luc Michielsen (Oud-Turnhout) ==XXX== (Geen voorspelling)             	
   Willem Jutte (Zoetermeer) ==XXX== (Geen voorspelling)                 	
 	
Bonificaties	
 	
1 Andre Mous (Tilburg) Robbie McEwen                                   20"	
  Cor van Loon (Baarn) Robbie McEwen                                   20"	
  Corne van Ginneken (Sprundel) Robbie McEwen                          20"	
  Davy D'Hollander (Zele) Robbie McEwen                                20"	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Robbie McEwen                               20"	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Robbie McEwen                           20"	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam) Robbie McEwen                             20"	
  Leon Tap (Beuningen) Robbie McEwen                                   20"	
  Marcel Burger (De Meern) Robbie McEwen                               20"	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) Robbie McEwen                            20"	
   Michèl van Balkum (Schagen) Robbie McEwen                           20"	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Robbie McEwen                           20"	
   Paul Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                               20"	
   Peter Muilwijk (Arkel) Robbie McEwen                                20"	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Robbie McEwen                           20"	
   Remco Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                              20"	
   René Schulenberg (Haarlem) Robbie McEwen                            20"	
   Roald Hulshof (Vinkel) Robbie McEwen                                20"	
   Rob Wiggers (Borne) Robbie McEwen                                   20"	
   Ronny Westelinck (Putte) Robbie McEwen                              20"	
   Rutger Mooy (Utrecht) Robbie McEwen                                 20"	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Robbie McEwen                           20"	
   Thomas Rohde (Amsterdam) Robbie McEwen                              20"	
   Tim en David (Kortrijk) Robbie McEwen                               20"	
   Wil Gommans (Venray) Robbie McEwen                                  20"	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Robbie McEwen                    20"	
27 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) David Millar                           12"	
28 Niels Jong (Hoogkarspel) Thor Hushovd                               12"	
29 Erik Wilschut (Den Haag) Tom Boonen                                  8"	
   Peter Hulst (Utrecht) Tom Boonen                                     8"	
   Theo van Loon (Baarn) Tom Boonen                                     8"	
 	
Punten	
 	
1 Andre Mous (Tilburg) Robbie McEwen                                   35	
  Cor van Loon (Baarn) Robbie McEwen                                   35	
  Corne van Ginneken (Sprundel) Robbie McEwen                          35	
  Davy D'Hollander (Zele) Robbie McEwen                                35	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Robbie McEwen                               35	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Robbie McEwen                           35	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam) Robbie McEwen                             35	
  Leon Tap (Beuningen) Robbie McEwen                                   35	
  Marcel Burger (De Meern) Robbie McEwen                               35	
   Martijn Kamstra (Rijswijk) Robbie McEwen                            35	
   Michèl van Balkum (Schagen) Robbie McEwen                           35	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Robbie McEwen                           35	
   Paul Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                               35	
   Peter Muilwijk (Arkel) Robbie McEwen                                35	
   Pieter Andringa (Amsterdam) Robbie McEwen                           35	
   Remco Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                              35	
   René Schulenberg (Haarlem) Robbie McEwen                            35	
   Roald Hulshof (Vinkel) Robbie McEwen                                35	
   Rob Wiggers (Borne) Robbie McEwen                                   35	
   Ronny Westelinck (Putte) Robbie McEwen                              35	
   Rutger Mooy (Utrecht) Robbie McEwen                                 35	
   Sander Kaspers (Rennerveen) Robbie McEwen                           35	
   Thomas Rohde (Amsterdam) Robbie McEwen                              35	
   Tim en David (Kortrijk) Robbie McEwen                               35	
   Wil Gommans (Venray) Robbie McEwen                                  35	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Robbie McEwen                    35	
27 Niels Jong (Hoogkarspel) Thor Hushovd                               30	
28 Erik Wilschut (Den Haag) Tom Boonen                                 26	
   Peter Hulst (Utrecht) Tom Boonen                                    26	
   Theo van Loon (Baarn) Tom Boonen                                    26	
31 Vincent Roerhorst (Soest) Robert Förster                            20	
32 Andrew Leenen (Neer) Oscar Freire Gomez                             19	
   Maup Voragen (Amsterdam) Oscar Freire Gomez                         19	
34 Maaike Wouterse (Soest) Tomas Vaitkus                               16	
35 Amy Dorland (Koekange) Bernhard Eisel                               15	
36 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Erik Zabel                           13	
   Willem van der Klooster (Dordrecht) Erik Zabel                      13	
38 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) David Millar                           12	
39 Albert Klomp (Veenendaal) Danilo Napolitano                          7	
 	
Bergen	
 	
1 Gerrit Jan Hondelink (Gouda) David Millar                             5	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Harry Rood (Hoogkarspel)                                        4.47.31 (44.032 km/h)	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                             	
  Leon Tap (Beuningen)                                                   	
  Marcel Burger (De Meern)                                               	
  Martijn Kamstra (Rijswijk)                                             	
  Peter Muilwijk (Arkel)                                                 	
  Pieter Andringa (Amsterdam)                                            	
  René Schulenberg (Haarlem)                                             	
  Wil Gommans (Venray)                                                   	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                    	
11 Peter Hulst (Utrecht)                                             0.12	
12 Vincent Roerhorst (Soest)                                         0.20	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                              	
   Maaike Wouterse (Soest)                                               	
   Willem van der Klooster (Dordrecht)                                   	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                       	
17 Remco Pieters (Voorburg)                                          0.23	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                                 	
   Andre Mous (Tilburg)                                                  	
   Cor van Loon (Baarn)                                                  	
   Corne van Ginneken (Sprundel)                                         	
   Davy D'Hollander (Zele)                                               	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                          	
   Paul Pieters (Voorburg)                                               	
   Roald Hulshof (Vinkel)                                                	
   Ronny Westelinck (Putte)                                              	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                           	
   Thomas Rohde (Amsterdam)                                              	
   Tim en David (Kortrijk)                                               	
30 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       0.32	
31 Michèl van Balkum (Schagen)                                       0.33	
   Rob Wiggers (Borne)                                                   	
33 Erik Wilschut (Den Haag)                                          0.35	
34 Niels Jong (Hoogkarspel)                                          0.41	
35 Andrew Leenen (Neer)                                              0.43	
   Amy Dorland (Koekange)                                                	
   Albert Klomp (Veenendaal)                                             	
   Bram Jansen (Eersel)                                                  	
   Ivo Postma (Utrecht)                                                  	
   Jack Dorland (Koekange)                                               	
41 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                      0.47	
42 Theo van Loon (Baarn)                                             0.50	
43 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    0.53	
   Wietske ten Berge (De Meern)                                          	
45 Astrid Idema (Haarlem)                                            0.55	
46 Ruben Claeys (Zarren)                                             2.11	
47 Jef Koomen (Oostwoud)                                             3.05	
48 Bart Rutten (Vught)                                               3.28	
   Larry Delaere (Meulebeke)                                             	
   Martin Firing (Eibergen)                                              	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                   	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                              	
53 Reno van Dael (Eindhoven)                                         3.38	
54 Luc Michielsen (Oud-Turnhout)                                     8.31	
55 Albert van den Berg (Leiden)                                      8.44	
56 Willem Jutte (Zoetermeer)                                         9.59	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Harry Rood (Hoogkarspel)                                             50	
  Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           50	
  Leon Tap (Beuningen)                                                 50	
  Marcel Burger (De Meern)                                             50	
  Martijn Kamstra (Rijswijk)                                           50	
  Peter Muilwijk (Arkel)                                               50	
  Pieter Andringa (Amsterdam)                                          50	
  René Schulenberg (Haarlem)                                           50	
  Wil Gommans (Venray)                                                 50	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  50	
11 Remco Pieters (Voorburg)                                            45	
   Rutger Mooy (Utrecht)                                               45	
13 Andre Mous (Tilburg)                                                43	
   Cor van Loon (Baarn)                                                43	
   Corne van Ginneken (Sprundel)                                       43	
   Davy D'Hollander (Zele)                                             43	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        43	
   Paul Pieters (Voorburg)                                             43	
   Roald Hulshof (Vinkel)                                              43	
   Ronny Westelinck (Putte)                                            43	
   Sander Kaspers (Rennerveen)                                         43	
   Thomas Rohde (Amsterdam)                                            43	
   Tim en David (Kortrijk)                                             43	
24 Peter Hulst (Utrecht)                                               41	
25 Michèl van Balkum (Schagen)                                         35	
   Michiel de Haan (Amsterdam)                                         35	
   Rob Wiggers (Borne)                                                 35	
   Vincent Roerhorst (Soest)                                           35	
29 Erik Wilschut (Den Haag)                                            34	
   Maup Voragen (Amsterdam)                                            34	
31 Maaike Wouterse (Soest)                                             31	
32 Niels Jong (Hoogkarspel)                                            30	
33 Willem van der Klooster (Dordrecht)                                 28	
34 Andrew Leenen (Neer)                                                27	
35 Theo van Loon (Baarn)                                               26	
36 Amy Dorland (Koekange)                                              23	
37 Albert Klomp (Veenendaal)                                           15	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     15	
   Jef Koomen (Oostwoud)                                               15	
40 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      13	
41 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                        12	
42 Bart Rutten (Vught)                                                  8	
   Bram Jansen (Eersel)                                                 8	
   Ivo Postma (Utrecht)                                                 8	
   Jack Dorland (Koekange)                                              8	
   Larry Delaere (Meulebeke)                                            8	
   Luc Michielsen (Oud-Turnhout)                                        8	
   Martin Firing (Eibergen)                                             8	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                  8	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                             8	
 	
Bergklassement	
 	
1 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                          5	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Gerrit Jan Hondelink (Gouda)                                         83	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Harry Rood (Hoogkarspel)                                        4.47.31 (44.032 km/h)	
2 Fabian Cancellara (Swi)                                            0.20	
  Alle winnaars (t/m etappe 1)