Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 1-23 juli 2006

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe

Etappe 20 - zo 23 juli : Sceaux-Antony - Paris , 154.5 km

Adieu le Tour! Et Bienvenue ŗ Paris!

Thor slaat toe

Door Rutger Mooy

Paris Ö het is nu niet ver meer

One, Two, Thor!

Vorig jaar verrassend genoeg =geen= massasprint. Maar dit keer gelukkig wel. Het zou anders wel een heel rare Tour zijn geworden. Thor Hushovd won 'm, waardoor Rolf de etappe won. In het spel verspeelt Heidi de zojuist aangetrokken groene trui weer. Sander en Martijn halen 'm op het laatste moment binnen, zodat ze de truien (berg en groen) netjes onderling kunnen verdelen. Maar de grootste felicitaties gaan uit naar een sterk rijdende debutant, Ronny Westelinck uit Putte. Op vrijwel alle fronten heeft hij zijn tegenstanders overklast, en hij stond er op de momenten dat hij er moest staan. Vooral op het moment dat er een half uur voorsprong gepakt moest worden, natuurlijk, maar dat hoort ook bij het spel. Een dik verdiende overwinning, dus!
Het podium wordt gecompleteerd door Theo van Loon uit Baarn (2e) en Harry Rood uit Hoogkarspel (3e), die op respectabele afstand zijn gereden.

Ik heb het spel weer met plezier georganiseerd, en nodig u allen van harte uit volgend jaar weer deel te nemen.

Rutger Mooy.









Amy Dorland Bernhard Eisel Cor van Loon Matteo Tossato Corne van Ginneken Stuart O'Grady DaniŽl Hogetoorn Stuart O'Grady Davy D'Hollander Erik Zabel Demis Plomp --- Edwin Pelzer Robbie McEwen Eric van Balkum Erik Zabel Ferdinand Gipon George Hincapie -->

Uitslagen

	
1 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Thor Hushovd                3.56.52 (39.136 km/h)	
2 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Robbie McEwen                          	
  Peter Muilwijk (Arkel) Robbie McEwen                                   	
4 Corne van Ginneken (Sprundel) Stuart O'Grady                           	
  DaniŽl Hogetoorn (Szolnok) Stuart O'Grady                              	
  Larry Delaere (Meulebeke) Stuart O'Grady                               	
7 Davy D'Hollander (Zele) Erik Zabel                                     	
  Eric van Balkum (Haarlem) Erik Zabel                                   	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Erik Zabel                                    	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Erik Zabel                             	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Erik Zabel                                	
   Sander en Martijn (Rennerveen) Erik Zabel                             	
13 Remco Pieters (Voorburg) Luca Paolini                                 	
14 Amy Dorland (Koekange) Bernhard Eisel                                 	
   Ronny Westelinck (Putte) Bernhard Eisel                               	
16 Theo van Loon (Baarn) Francisco Ventoso Alberdi                       	
17 Cor van Loon (Baarn) Matteo Tossato                               0.08	
18 Sven Brummelaar (Goor) Juan A. Flecha Giannoni                        	
19 Paul Pieters (Voorburg) Philippe Gilbert                              	
   Renť Schulenberg (Wijchen) Philippe Gilbert                           	
21 Jurriaan Rohde (Amsterdam) Joost Posthuma                             	
22 Rutger Mooy (Voorburg) Viatcheslav Ekimov                             	
23 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Jimmy Casper                             	
   Jack Dorland (Koekange) Jimmy Casper                                  	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Jimmy Casper                       	
26 Peter Hulst (Utrecht) Matej Mugerli                               0.27	
27 Demis Plomp (Hillegom) ==XXX== (Geen voorspelling)                2.10	
28 Ferdinand Gipon (Haarlem) ==XXX== (George Hincapie)                   	
29 Marc Verhaar (Oijen) ==XXX== (Geen voorspelling)                      	
   Marcel Brummelaar (Goor) ==XXX== (Geen voorspelling)                  	
   Marcel Burger (Lekkerkerk) ==XXX== (Geen voorspelling)                	
   Martin Firing (Eibergen) ==XXX== (Geen voorspelling)                  	
   Reno van Dael (Eindhoven) ==XXX== (Geen voorspelling)                 	
   Roy Stout (Den Haag) ==XXX== (Geen voorspelling)                      	
   Wietske ten Berge (Lekkerkerk) ==XXX== (Geen voorspelling)            	
 	
Bonificaties	
 	
1 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Thor Hushovd                     20"	
2 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Robbie McEwen                        16"	
  Peter Muilwijk (Arkel) Robbie McEwen                                 16"	
4 Corne van Ginneken (Sprundel) Stuart O'Grady                          8"	
  DaniŽl Hogetoorn (Szolnok) Stuart O'Grady                             8"	
  Larry Delaere (Meulebeke) Stuart O'Grady                              8"	
 	
Punten	
 	
1 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Thor Hushovd                     35	
2 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Robbie McEwen                        34	
  Peter Muilwijk (Arkel) Robbie McEwen                                 34	
4 Corne van Ginneken (Sprundel) Stuart O'Grady                         26	
  DaniŽl Hogetoorn (Szolnok) Stuart O'Grady                            26	
  Larry Delaere (Meulebeke) Stuart O'Grady                             26	
7 Davy D'Hollander (Zele) Erik Zabel                                   24	
  Eric van Balkum (Haarlem) Erik Zabel                                 24	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Erik Zabel                                  24	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Erik Zabel                           24	
   Michiel de Haan (Amsterdam) Erik Zabel                              24	
   Sander en Martijn (Rennerveen) Erik Zabel                           24	
13 Remco Pieters (Voorburg) Luca Paolini                               22	
14 Amy Dorland (Koekange) Bernhard Eisel                               19	
   Ronny Westelinck (Putte) Bernhard Eisel                             19	
16 Theo van Loon (Baarn) Francisco Ventoso Alberdi                     13	
 	
Bergen	
 	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Ronny Westelinck (Putte)                                       89.19.45 (40.94 km/h)	
2 Theo van Loon (Baarn)                                              6.10	
3 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          18.47	
4 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   20.39	
5 DaniŽl Hogetoorn (Szolnok)                                        22.28	
6 Remco Pieters (Voorburg)                                          22.50	
7 Larry Delaere (Meulebeke)                                         23.17	
8 Jack Dorland (Koekange)                                           23.25	
9 Eric van Balkum (Haarlem)                                         25.06	
10 Davy D'Hollander (Zele)                                          27.17	
11 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                       28.06	
12 Sander en Martijn (Rennerveen)                                   30.02	
13 Cor van Loon (Baarn)                                             30.57	
14 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   31.54	
15 Renť Schulenberg (Wijchen)                                       35.06	
16 Sven Brummelaar (Goor)                                           39.55	
17 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                     40.49	
18 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                              42.02	
19 Roy Stout (Den Haag)                                             49.20	
20 Martin Firing (Eibergen)                                         49.28	
21 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                        51.43	
22 Amy Dorland (Koekange)                                           55.23	
23 Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                 1.00.46	
24 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                     1.01.22	
25 Michiel de Haan (Amsterdam)                                    1.03.47	
26 Peter Muilwijk (Arkel)                                         1.07.39	
27 Marcel Brummelaar (Goor)                                       1.19.06	
28 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                             1.22.23	
29 Corne van Ginneken (Sprundel)                                  1.23.41	
30 Paul Pieters (Voorburg)                                        1.35.05	
31 Reno van Dael (Eindhoven)                                      1.56.19	
32 Rutger Mooy (Voorburg)                                         1.56.51	
33 Marc Verhaar (Oijen)                                           1.59.44	
34 Peter Hulst (Utrecht)                                          2.44.09	
35 Demis Plomp (Hillegom)                                         3.13.08	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Sander en Martijn (Rennerveen)                                      276	
2 Ronny Westelinck (Putte)                                            266	
3 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            265	
4 DaniŽl Hogetoorn (Szolnok)                                          260	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        260	
6 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       256	
  Larry Delaere (Meulebeke)                                           256	
8 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     241	
9 Amy Dorland (Koekange)                                              236	
10 Jack Dorland (Koekange)                                            230	
   Remco Pieters (Voorburg)                                           230	
12 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     226	
13 Davy D'Hollander (Zele)                                            224	
14 Renť Schulenberg (Wijchen)                                         217	
15 Cor van Loon (Baarn)                                               215	
16 Eric van Balkum (Haarlem)                                          214	
17 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         212	
18 Theo van Loon (Baarn)                                              207	
19 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                          201	
20 Peter Muilwijk (Arkel)                                             200	
21 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                178	
22 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        177	
23 Reno van Dael (Eindhoven)                                          175	
24 Marc Verhaar (Oijen)                                               168	
   Sven Brummelaar (Goor)                                             168	
26 Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                     162	
27 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                         159	
28 Martin Firing (Eibergen)                                           155	
29 Marcel Brummelaar (Goor)                                           148	
30 Roy Stout (Den Haag)                                               145	
31 Paul Pieters (Voorburg)                                            139	
32 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                 134	
33 Rutger Mooy (Voorburg)                                             104	
34 Peter Hulst (Utrecht)                                               88	
35 Demis Plomp (Hillegom)                                              71	
 	
Bergklassement	
 	
1 Sander en Martijn (Rennerveen)                                      177	
2 Ronny Westelinck (Putte)                                            149	
3 Roy Stout (Den Haag)                                                120	
4 Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                      106	
5 Remco Pieters (Voorburg)                                            101	
6 Peter Muilwijk (Arkel)                                              100	
7 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                         96	
8 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                       93	
9 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                  91	
10 Larry Delaere (Meulebeke)                                           88	
11 DaniŽl Hogetoorn (Szolnok)                                          87	
   Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          87	
13 Theo van Loon (Baarn)                                               85	
14 Eric van Balkum (Haarlem)                                           81	
15 Martin Firing (Eibergen)                                            73	
16 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     71	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  71	
18 Davy D'Hollander (Zele)                                             68	
19 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            58	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          58	
   Renť Schulenberg (Wijchen)                                          58	
22 Amy Dorland (Koekange)                                              56	
23 Jack Dorland (Koekange)                                             54	
24 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                           48	
25 Rutger Mooy (Voorburg)                                              47	
26 Marc Verhaar (Oijen)                                                45	
27 Paul Pieters (Voorburg)                                             42	
   Sven Brummelaar (Goor)                                              42	
29 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       41	
30 Michiel de Haan (Amsterdam)                                         39	
31 Marcel Brummelaar (Goor)                                            37	
32 Cor van Loon (Baarn)                                                30	
33 Reno van Dael (Eindhoven)                                           29	
34 Demis Plomp (Hillegom)                                              16	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Ronny Westelinck (Putte)                                              5	
2 Sander en Martijn (Rennerveen)                                       14	
3 DaniŽl Hogetoorn (Szolnok)                                           20	
4 Remco Pieters (Voorburg)                                             21	
5 Larry Delaere (Meulebeke)                                            23	
6 Harry Rood (Hoogkarspel)                                             25	
7 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                      28	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                         28	
9 Theo van Loon (Baarn)                                                33	
10 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      34	
11 Eric van Balkum (Haarlem)                                           39	
12 Davy D'Hollander (Zele)                                             41	
   Jack Dorland (Koekange)                                             41	
14 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          47	
15 Renť Schulenberg (Wijchen)                                          48	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 48	
17 Peter Muilwijk (Arkel)                                              52	
   Roy Stout (Den Haag)                                                52	
19 Amy Dorland (Koekange)                                              53	
   Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                      53	
21 Cor van Loon (Baarn)                                                60	
22 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          62	
23 Martin Firing (Eibergen)                                            63	
24 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       64	
   Ferdinand Gipon (Haarlem)                                           64	
26 Sven Brummelaar (Goor)                                              67	
27 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  76	
28 Michiel de Haan (Amsterdam)                                         77	
29 Marc Verhaar (Oijen)                                                83	
30 Marcel Brummelaar (Goor)                                            87	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                           87	
32 Paul Pieters (Voorburg)                                             88	
33 Rutger Mooy (Voorburg)                                              90	
34 Demis Plomp (Hillegom)                                             104	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 20)                                  88.34.13 (41.29 km/h)	
2 Ronny Westelinck (Putte)                                          45.32	
3 Floyd Landis (Usa)                                              1.05.17