Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 1-23 juli 2006

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 14 - zo 16 juli : Montélimar - Gap , 180.5 km

De Alpen zijn er - En toch … gebeurt het morgen pas écht

Maar Eric pakt vandaag zijn etappe mee

Door Rutger Mooy

Gap.

Fédrigo - al eerder voorspeld, maar nu pas toegeslagen

Een Alpen-etappe… of toch niet? De bergen waren nog niet verschrikkelijk, maar dat maakte het spel natuurlijk alleen maar leuker. Voor zover dat nog kon, natuurlijk :) Eric van Balkum pakte zijn etappe mee op een dag waarop je eigenlijk geen tijd mocht verliezen, maar sommige deelnemers dat toch deden. Gilbert werd zelfs allerlaatste, en dat voorspelde Peter M. keurig, waardoor hij nu serieus meedoet om de strijd om de laatste plek. Ronny blijft op alle fronten sterk, maar Daniël komt zich hier en daar ook aan het venster melden.









Amy Dorland José V. Garcia Acosta Cor van Loon Ivan R. Parra Pinto Corne van Ginneken Fabian Wegmann Daniël Hogetoorn Michael Boogerd Davy D'Hollander George Hincapie Demis Plomp Patrice Halgand Edwin Pelzer Damiano Cunego Eric van Balkum Pierrick Fédrigo Ferdinand Gipon George Hincapie -->

Uitslagen

	
1 Eric van Balkum (Haarlem) Pierrick Fédrigo                      4.14.23 (42.574 km/h)	
2 Ronny Westelinck (Putte) Christophe Moreau                         0.07	
  Roy Stout (Den Haag) Christophe Moreau                                 	
4 Harry Rood (Hoogkarspel) Georg Totschnig                               	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Georg Totschnig                           	
6 Larry Delaere (Meulebeke) Stefano Garzelli                             	
7 Daniël Hogetoorn (Szolnok) Michael Boogerd                             	
8 Davy D'Hollander (Zele) George Hincapie                                	
  Ferdinand Gipon (Haarlem) George Hincapie                              	
   Reno van Dael (Eindhoven) George Hincapie                             	
   Theo van Loon (Baarn) George Hincapie                                 	
12 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Damiano Cunego                        	
   Paul Pieters (Voorburg) Damiano Cunego                                	
14 Jack Dorland (Koekange) Marzio Bruseghin                              	
15 Marcel Brummelaar (Goor) Tadej Valjavec                               	
16 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Axel Merckx                            	
17 René Schulenberg (Wijchen) Patrik Sinkewitz                           	
18 Peter Hulst (Utrecht) Pietro Caucchioli                               	
19 Cor van Loon (Baarn) Ivan R. Parra Pinto                          0.41	
20 Jurriaan Rohde (Amsterdam) Inigo Landaluze Intxaurraga            2.18	
21 Marc Verhaar (Oijen) Michael Rasmussen                            3.49	
   Sven Brummelaar (Goor) Michael Rasmussen                              	
23 Michiel de Haan (Amsterdam) David De La Fuente Rasilla            5.18	
   Rutger Mooy (Voorburg) David De La Fuente Rasilla                     	
25 Demis Plomp (Hillegom) Patrice Halgand                            6.58	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Patrice Halgand                   	
27 Martin Firing (Eibergen) Sebastian Lang                           8.04	
28 Marcel Burger (Lekkerkerk) Juan A. Flecha Giannoni                    	
   Wietske ten Berge (Lekkerkerk) Juan A. Flecha Giannoni                	
30 Corne van Ginneken (Sprundel) Fabian Wegmann                          	
31 Remco Pieters (Voorburg) Thomas Voeckler                              	
32 Amy Dorland (Koekange) José V. Garcia Acosta                     12.04	
33 Sander en Martijn (Rennerveen) David Moncoutié                   12.56	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) David Moncoutié                    	
35 Peter Muilwijk (Arkel) Philippe Gilbert                          32.05	
 	
Bonificaties	
 	
1 Eric van Balkum (Haarlem) Pierrick Fédrigo                           28"	
 	
Punten	
 	
1 Eric van Balkum (Haarlem) Pierrick Fédrigo                           33	
2 Ronny Westelinck (Putte) Christophe Moreau                           18	
  Roy Stout (Den Haag) Christophe Moreau                               18	
4 Harry Rood (Hoogkarspel) Georg Totschnig                             16	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Georg Totschnig                         16	
6 Larry Delaere (Meulebeke) Stefano Garzelli                           15	
7 Daniël Hogetoorn (Szolnok) Michael Boogerd                           14	
8 Davy D'Hollander (Zele) George Hincapie                              12	
  Ferdinand Gipon (Haarlem) George Hincapie                            12	
   Reno van Dael (Eindhoven) George Hincapie                           12	
   Theo van Loon (Baarn) George Hincapie                               12	
12 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Damiano Cunego                       8	
   Paul Pieters (Voorburg) Damiano Cunego                               8	
14 Jack Dorland (Koekange) Marzio Bruseghin                             1	
 	
Bergen	
 	
1 Eric van Balkum (Haarlem) Pierrick Fédrigo                           27	
2 Daniël Hogetoorn (Szolnok) Michael Boogerd                           20	
3 Marc Verhaar (Oijen) Michael Rasmussen                               12	
  Sven Brummelaar (Goor) Michael Rasmussen                             12	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Ronny Westelinck (Putte)                                       63.45.40 (42.018 km/h)	
2 Theo van Loon (Baarn)                                              7.12	
3 Daniël Hogetoorn (Szolnok)                                        14.57	
4 René Schulenberg (Wijchen)                                        20.35	
5 Cor van Loon (Baarn)                                              21.40	
6 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   22.04	
7 Reno van Dael (Eindhoven)                                         23.24	
8 Marcel Brummelaar (Goor)                                          23.33	
9 Jack Dorland (Koekange)                                           23.44	
10 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                       23.55	
11 Eric van Balkum (Haarlem)                                        25.28	
12 Sven Brummelaar (Goor)                                           25.56	
13 Marc Verhaar (Oijen)                                             27.15	
14 Davy D'Hollander (Zele)                                          28.38	
15 Harry Rood (Hoogkarspel)                                         28.41	
16 Remco Pieters (Voorburg)                                         30.04	
17 Larry Delaere (Meulebeke)                                        31.54	
18 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   34.07	
19 Sander en Martijn (Rennerveen)                                   34.17	
20 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                       35.40	
21 Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                   35.50	
22 Roy Stout (Den Haag)                                             38.06	
23 Michiel de Haan (Amsterdam)                                      43.10	
24 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                     44.01	
25 Paul Pieters (Voorburg)                                          45.18	
26 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                        48.05	
27 Martin Firing (Eibergen)                                         49.04	
28 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                              50.37	
29 Amy Dorland (Koekange)                                           53.01	
30 Corne van Ginneken (Sprundel)                                    53.25	
31 Demis Plomp (Hillegom)                                           53.46	
32 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                               56.16	
33 Rutger Mooy (Voorburg)                                         1.01.23	
34 Peter Muilwijk (Arkel)                                         1.10.08	
35 Peter Hulst (Utrecht)                                          1.11.30	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       213	
2 Ronny Westelinck (Putte)                                            205	
3 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        203	
4 Cor van Loon (Baarn)                                                200	
5 Daniël Hogetoorn (Szolnok)                                          196	
6 Jack Dorland (Koekange)                                             194	
7 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          191	
8 René Schulenberg (Wijchen)                                          190	
  Sander en Martijn (Rennerveen)                                      190	
10 Amy Dorland (Koekange)                                             187	
11 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           186	
12 Larry Delaere (Meulebeke)                                          173	
13 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    172	
14 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                          168	
   Marc Verhaar (Oijen)                                               168	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                          168	
17 Sven Brummelaar (Goor)                                             160	
18 Davy D'Hollander (Zele)                                            159	
19 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     158	
20 Eric van Balkum (Haarlem)                                          153	
   Remco Pieters (Voorburg)                                           153	
   Theo van Loon (Baarn)                                              153	
23 Marcel Brummelaar (Goor)                                           148	
24 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        133	
25 Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                     131	
26 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                         130	
27 Paul Pieters (Voorburg)                                            124	
28 Peter Muilwijk (Arkel)                                             122	
29 Martin Firing (Eibergen)                                           114	
30 Roy Stout (Den Haag)                                               106	
31 Rutger Mooy (Voorburg)                                              98	
32 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  87	
33 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 82	
34 Demis Plomp (Hillegom)                                              71	
35 Peter Hulst (Utrecht)                                               66	
 	
Bergklassement	
 	
1 Ronny Westelinck (Putte)                                             69	
2 Daniël Hogetoorn (Szolnok)                                           64	
3 Peter Muilwijk (Arkel)                                               48	
4 Marc Verhaar (Oijen)                                                 45	
5 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                      43	
  Theo van Loon (Baarn)                                                43	
7 Paul Pieters (Voorburg)                                              42	
  Remco Pieters (Voorburg)                                             42	
9 Eric van Balkum (Haarlem)                                            41	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      41	
   Martin Firing (Eibergen)                                            41	
12 Michiel de Haan (Amsterdam)                                         39	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 39	
   Rutger Mooy (Voorburg)                                              39	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  39	
16 Larry Delaere (Meulebeke)                                           35	
17 Sander en Martijn (Rennerveen)                                      33	
18 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          32	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                            32	
   Roy Stout (Den Haag)                                                32	
21 Cor van Loon (Baarn)                                                30	
   René Schulenberg (Wijchen)                                          30	
   Sven Brummelaar (Goor)                                              30	
24 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       25	
25 Reno van Dael (Eindhoven)                                           17	
26 Davy D'Hollander (Zele)                                             16	
   Demis Plomp (Hillegom)                                              16	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        16	
29 Amy Dorland (Koekange)                                              14	
   Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                      14	
31 Jack Dorland (Koekange)                                             12	
32 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                           10	
33 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                           7	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Ronny Westelinck (Putte)                                              4	
2 Daniël Hogetoorn (Szolnok)                                           10	
3 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                      24	
4 Theo van Loon (Baarn)                                                27	
5 Cor van Loon (Baarn)                                                 30	
6 Marc Verhaar (Oijen)                                                 31	
7 René Schulenberg (Wijchen)                                           33	
8 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           35	
9 Eric van Balkum (Haarlem)                                            40	
10 Remco Pieters (Voorburg)                                            43	
11 Sander en Martijn (Rennerveen)                                      44	
12 Larry Delaere (Meulebeke)                                           45	
13 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      46	
   Jack Dorland (Koekange)                                             46	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                           46	
16 Marcel Brummelaar (Goor)                                            49	
17 Sven Brummelaar (Goor)                                              50	
18 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        53	
19 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       55	
20 Davy D'Hollander (Zele)                                             58	
21 Michiel de Haan (Amsterdam)                                         59	
   Paul Pieters (Voorburg)                                             59	
23 Martin Firing (Eibergen)                                            65	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                              65	
25 Amy Dorland (Koekange)                                              68	
26 Roy Stout (Den Haag)                                                70	
27 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                           72	
28 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 73	
29 Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                      75	
30 Rutger Mooy (Voorburg)                                              76	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  76	
32 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          79	
33 Demis Plomp (Hillegom)                                              91	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 14)                                  63.21.19 (42.287 km/h)	
2 Ronny Westelinck (Putte)                                          24.21	
3 Oscar Pereiro Sio (Spa)                                           43.45