Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 1-23 juli 2006

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 12 - vr 14 juli : Luchon - Carcassonne , 211.5 km

Een overgangsetappe?

Als de sprinters nog fris zitten…

Door Rutger Mooy

Carcassonne - wie kent het niet, als schitterend 999-Games-spel?

Popo au Quatorze Juillet

Men kon zich rustig uit laten rollen vanaf de bergen. Toch ging het er vlot aan toe. De Fransen waren extra alert, want het was feest vandaag. Echter, ze redden het niet, want Oekraïner Popovych ging er met de bloemen vandoor. Ook Wietske deed dat, want ze koos de nummer 3, Freire. Ondanks enkele gaatjes in het peloton veranderde er eigenlijk niets.









Amy Dorland Erik Zabel Cor van Loon Sylvain Chavanel Corne van Ginneken Gert Steegmans Daniël Hogetoorn Erik Zabel Davy D'Hollander Pierrick Fédrigo Demis Plomp --- Edwin Pelzer Nicolas Jalabert Eric van Balkum Sylvain Chavanel Ferdinand Gipon David Moncoutié -->

Uitslagen

	
1 Wietske ten Berge (Lekkerkerk) Oscar Freire Gomez               4.35.27 (46.07 km/h)	
2 Amy Dorland (Koekange) Erik Zabel                                  3.56	
  Daniël Hogetoorn (Szolnok) Erik Zabel                                  	
  Jack Dorland (Koekange) Erik Zabel                                     	
5 Ronny Westelinck (Putte) Georg Totschnig                               	
6 Jurriaan Rohde (Amsterdam) Christophe Moreau                           	
7 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Michael Boogerd                           	
8 Rutger Mooy (Voorburg) Cyril Dessel                                    	
9 Peter Muilwijk (Arkel) George Hincapie                                 	
10 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Philippe Gilbert                   4.11	
11 Roy Stout (Den Haag) Thomas Voeckler                                  	
12 Cor van Loon (Baarn) Sylvain Chavanel                                 	
   Eric van Balkum (Haarlem) Sylvain Chavanel                            	
   Marcel Burger (Lekkerkerk) Sylvain Chavanel                           	
   Peter Hulst (Utrecht) Sylvain Chavanel                                	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Sylvain Chavanel                  	
17 Sven Brummelaar (Goor) Patrice Halgand                                	
18 Larry Delaere (Meulebeke) Pietro Caucchioli                           	
19 Harry Rood (Hoogkarspel) Sébastien Hinault                        4.15	
20 Remco Pieters (Voorburg) Florent Brard                                	
   Reno van Dael (Eindhoven) Florent Brard                               	
22 Michiel de Haan (Amsterdam) Jérôme Pineau                             	
23 Davy D'Hollander (Zele) Pierrick Fédrigo                              	
   Sander en Martijn (Rennerveen) Pierrick Fédrigo                       	
25 René Schulenberg (Wijchen) Matthias Kessler                           	
26 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Nicolas Jalabert                  4.44	
   Marcel Brummelaar (Goor) Nicolas Jalabert                             	
28 Ferdinand Gipon (Haarlem) David Moncoutié                             	
   Marc Verhaar (Oijen) David Moncoutié                                  	
   Paul Pieters (Voorburg) David Moncoutié                               	
31 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) David De La Fuente Rasilla         	
32 Theo van Loon (Baarn) Samuel Dumoulin                                 	
33 Corne van Ginneken (Sprundel) Gert Steegmans                     11.38	
34 Demis Plomp (Hillegom) ==XXX== (Geen voorspelling)                    	
35 Martin Firing (Eibergen) ==XXX== (Laurent Brochard)                   	
 	
Bonificaties	
 	
1 Wietske ten Berge (Lekkerkerk) Oscar Freire Gomez                    14"	
 	
Punten	
 	
1 Wietske ten Berge (Lekkerkerk) Oscar Freire Gomez                    26	
2 Amy Dorland (Koekange) Erik Zabel                                    13	
  Daniël Hogetoorn (Szolnok) Erik Zabel                                13	
  Jack Dorland (Koekange) Erik Zabel                                   13	
5 Peter Muilwijk (Arkel) George Hincapie                                2	
 	
Bergen	
 	
1 Peter Muilwijk (Arkel) George Hincapie                                9	
2 Wietske ten Berge (Lekkerkerk) Oscar Freire Gomez                     2	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 René Schulenberg (Wijchen)                                     53.57.12 (42.047 km/h)	
2 Cor van Loon (Baarn)                                               0.31	
3 Sander en Martijn (Rennerveen)                                     0.53	
4 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                         1.09	
5 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    1.29	
6 Remco Pieters (Voorburg)                                           1.32	
7 Sven Brummelaar (Goor)                                             1.39	
8 Reno van Dael (Eindhoven)                                          2.49	
9 Marc Verhaar (Oijen)                                               2.58	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                              	
11 Jack Dorland (Koekange)                                           3.09	
12 Eric van Balkum (Haarlem)                                         5.28	
13 Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                    7.18	
14 Davy D'Hollander (Zele)                                           8.03	
15 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          8.06	
16 Ronny Westelinck (Putte)                                          9.44	
17 Larry Delaere (Meulebeke)                                        11.19	
18 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   12.29	
19 Roy Stout (Den Haag)                                             16.28	
20 Theo van Loon (Baarn)                                            16.56	
21 Michiel de Haan (Amsterdam)                                      17.24	
22 Peter Muilwijk (Arkel)                                           17.35	
23 Amy Dorland (Koekange)                                           20.29	
24 Martin Firing (Eibergen)                                         20.32	
25 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                               22.52	
26 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                              23.11	
27 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                     23.26	
28 Daniël Hogetoorn (Szolnok)                                       24.41	
29 Paul Pieters (Voorburg)                                          24.43	
30 Corne van Ginneken (Sprundel)                                    24.53	
31 Demis Plomp (Hillegom)                                           26.20	
32 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                        27.30	
33 Rutger Mooy (Voorburg)                                           35.37	
34 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                       37.27	
35 Peter Hulst (Utrecht)                                            50.55	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Cor van Loon (Baarn)                                                200	
2 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       194	
3 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          191	
4 René Schulenberg (Wijchen)                                          190	
  Sander en Martijn (Rennerveen)                                      190	
6 Amy Dorland (Koekange)                                              187	
7 Jack Dorland (Koekange)                                             180	
8 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        175	
9 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            170	
10 Marc Verhaar (Oijen)                                               163	
11 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     158	
   Larry Delaere (Meulebeke)                                          158	
13 Reno van Dael (Eindhoven)                                          156	
14 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    153	
   Remco Pieters (Voorburg)                                           153	
16 Ronny Westelinck (Putte)                                           150	
17 Sven Brummelaar (Goor)                                             146	
18 Daniël Hogetoorn (Szolnok)                                         145	
   Ferdinand Gipon (Haarlem)                                          145	
20 Marcel Brummelaar (Goor)                                           140	
21 Michiel de Haan (Amsterdam)                                        133	
22 Davy D'Hollander (Zele)                                            130	
23 Peter Muilwijk (Arkel)                                             122	
24 Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                     118	
25 Eric van Balkum (Haarlem)                                          116	
   Paul Pieters (Voorburg)                                            116	
27 Theo van Loon (Baarn)                                              104	
28 Martin Firing (Eibergen)                                           100	
29 Rutger Mooy (Voorburg)                                              98	
30 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          93	
31 Roy Stout (Den Haag)                                                88	
32 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  87	
33 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 82	
34 Demis Plomp (Hillegom)                                              71	
35 Peter Hulst (Utrecht)                                               66	
 	
Bergklassement	
 	
1 Ronny Westelinck (Putte)                                             65	
2 Peter Muilwijk (Arkel)                                               48	
3 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                      43	
4 Paul Pieters (Voorburg)                                              42	
  Remco Pieters (Voorburg)                                             42	
6 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                       41	
  Martin Firing (Eibergen)                                             41	
8 Daniël Hogetoorn (Szolnok)                                           40	
9 Michiel de Haan (Amsterdam)                                          39	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 39	
   Rutger Mooy (Voorburg)                                              39	
   Theo van Loon (Baarn)                                               39	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  39	
14 Larry Delaere (Meulebeke)                                           35	
15 Marc Verhaar (Oijen)                                                33	
   Sander en Martijn (Rennerveen)                                      33	
17 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          32	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                            32	
   Roy Stout (Den Haag)                                                32	
20 Cor van Loon (Baarn)                                                30	
   René Schulenberg (Wijchen)                                          30	
22 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       25	
23 Sven Brummelaar (Goor)                                              18	
24 Reno van Dael (Eindhoven)                                           17	
25 Davy D'Hollander (Zele)                                             16	
   Demis Plomp (Hillegom)                                              16	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        16	
28 Amy Dorland (Koekange)                                              14	
   Eric van Balkum (Haarlem)                                           14	
   Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                      14	
31 Jack Dorland (Koekange)                                             12	
32 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                           10	
33 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                           3	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                      22	
  Sander en Martijn (Rennerveen)                                       22	
3 Cor van Loon (Baarn)                                                 23	
4 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           24	
  Remco Pieters (Voorburg)                                             24	
6 René Schulenberg (Wijchen)                                           25	
7 Ronny Westelinck (Putte)                                             33	
8 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                       35	
  Marc Verhaar (Oijen)                                                 35	
10 Larry Delaere (Meulebeke)                                           42	
11 Reno van Dael (Eindhoven)                                           45	
12 Marcel Brummelaar (Goor)                                            46	
13 Peter Muilwijk (Arkel)                                              47	
   Sven Brummelaar (Goor)                                              47	
15 Jack Dorland (Koekange)                                             49	
16 Michiel de Haan (Amsterdam)                                         51	
17 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       54	
   Daniël Hogetoorn (Szolnok)                                          54	
19 Theo van Loon (Baarn)                                               56	
20 Amy Dorland (Koekange)                                              57	
21 Martin Firing (Eibergen)                                            58	
   Paul Pieters (Voorburg)                                             58	
23 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        60	
24 Davy D'Hollander (Zele)                                             61	
25 Eric van Balkum (Haarlem)                                           65	
   Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                      65	
27 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  66	
28 Roy Stout (Den Haag)                                                67	
29 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 68	
30 Rutger Mooy (Voorburg)                                              71	
31 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                           82	
32 Demis Plomp (Hillegom)                                              90	
33 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          97	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 12)                                  53.42.20 (42.241 km/h)	
2 René Schulenberg (Wijchen)                                        14.52	
3 Floyd Landis (Usa)                                                15.10