Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 1-23 juli 2006

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 10 - wo 12 juli : Cambo-les-Bains - Pau , 190.5 km

De bergen! De bergen! Nog geen finish bergop, maar het is een goed begin

Dessel en Westelinck pakken geel Ún de bergtrui

Door Rutger Mooy

Pau, waar al heel vaak de finishlijn is getrokken

Mercado wint een sprint van twee

De mannen op de eerste plaats, en de anderen overigens ook, moesten vandaag hun troeven op tafel gaan gooien. Maar wat waren die troeven? Welnu, de overgebleven favoriete tourrenners, van wie niemand een precies lijstje heeft, bleven vandaag allemaal naar elkaar kijken waardoor er een groepje vooruit kon blijven. Van die groep won Mercado de etappe, maar Dessel deed goede zaken met de gele trui en de bolletjestrui. Ronny Westelinck profiteert: met "sprinter" Isasi pakt hij voldoende voorsprong op het peloton om de gele trui aan te mogen trekken. Ook de bolletjestrui en combinÚ zijn voor hem. Ondertussen staat op de laatste plaats ... ach.









Uitslagen

	
1 Ronny Westelinck (Putte) I˝aki Isasi Flores                     4.54.13 (38.849 km/h)	
2 Reno van Dael (Eindhoven) Stefano Garzelli                         2.20	
3 Sander en Martijn (Rennerveen) Christophe Moreau                       	
4 Harry Rood (Hoogkarspel) Oscar Pereiro Sio                             	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Oscar Pereiro Sio                         	
  Marc Verhaar (Oijen) Oscar Pereiro Sio                                 	
  Michiel de Haan (Amsterdam) Oscar Pereiro Sio                          	
  Peter Muilwijk (Arkel) Oscar Pereiro Sio                               	
  Sven Brummelaar (Goor) Oscar Pereiro Sio                               	
   Wietske ten Berge (Lekkerkerk) Oscar Pereiro Sio                      	
11 Marcel Brummelaar (Goor) Patrice Halgand                              	
12 Cor van Loon (Baarn) George Hincapie                                  	
13 Wil Gommans (Venray) Denis Menchov                                    	
14 Roy Stout (Den Haag) Yaroslav Popovych                                	
15 Amy Dorland (Koekange) Andreas Kl÷den                                 	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Andreas Kl÷den                             	
   Theo van Loon (Baarn) Andreas Kl÷den                                  	
18 Jack Dorland (Koekange) JosÚ Azevedo                                  	
19 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Patrik Sinkewitz                       	
20 DaniŰl Hogetoorn (Szolnok) Paolo Savoldelli                           	
   Eric van Balkum (Haarlem) Paolo Savoldelli                            	
22 Martin Firing (Eibergen) Floyd Landis                                 	
23 Peter Hulst (Utrecht) Carlos Sastre Candil                            	
24 Demis Plomp (Hillegom) Michael Boogerd                                	
25 RenÚ Schulenberg (Wijchen) JosÚ A. Gomez Marchante                    	
26 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Michael Rasmussen                     	
   Ferdinand Gipon (Haarlem) Michael Rasmussen                           	
   Remco Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                            	
29 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Fabian Wegmann                6.57	
   Rutger Mooy (Voorburg) Fabian Wegmann                                 	
31 Davy D'Hollander (Zele) JÚr˘me Pineau                                 	
   Paul Pieters (Voorburg) JÚr˘me Pineau                                 	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) JÚr˘me Pineau                      	
34 Larry Delaere (Meulebeke) Eddy Mazzoleni                         11.30	
   Marcel Burger (Lekkerkerk) Eddy Mazzoleni                             	
36 Corne van Ginneken (Sprundel) ==XXX== (Geen voorspelling)        19.21	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Ronny Westelinck (Putte) I˝aki Isasi Flores                          10	
2 Reno van Dael (Eindhoven) Stefano Garzelli                            6	
 	
Bergen	
 	
1 Ronny Westelinck (Putte) I˝aki Isasi Flores                          26	
2 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Michael Rasmussen                    10	
  Ferdinand Gipon (Haarlem) Michael Rasmussen                          10	
  Remco Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                           10	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Ronny Westelinck (Putte)                                       43.10.00 (42.871 km/h)	
2 RenÚ Schulenberg (Wijchen)                                         1.25	
  Reno van Dael (Eindhoven)                                              	
4 Cor van Loon (Baarn)                                               2.00	
5 Sander en Martijn (Rennerveen)                                     2.18	
6 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    2.25	
7 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     2.30	
8 Sven Brummelaar (Goor)                                             2.31	
9 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           2.46	
10 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        2.53	
11 Remco Pieters (Voorburg)                                          2.57	
12 Jack Dorland (Koekange)                                           3.02	
13 Martin Firing (Eibergen)                                          3.06	
14 Marc Verhaar (Oijen)                                              3.54	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                              	
16 Eric van Balkum (Haarlem)                                         4.08	
17 Theo van Loon (Baarn)                                             6.24	
18 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       7.21	
19 Peter Muilwijk (Arkel)                                            7.51	
20 Davy D'Hollander (Zele)                                           8.51	
21 Wil Gommans (Venray)                                             10.17	
22 Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                   11.21	
23 Peter Hulst (Utrecht)                                            11.32	
24 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                       12.10	
25 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                               12.20	
26 Larry Delaere (Meulebeke)                                        12.36	
27 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                              13.12	
28 Paul Pieters (Voorburg)                                          14.11	
29 DaniŰl Hogetoorn (Szolnok)                                       14.57	
30 Roy Stout (Den Haag)                                             17.57	
31 Corne van Ginneken (Sprundel)                                    18.18	
32 Amy Dorland (Koekange)                                           19.24	
33 Demis Plomp (Hillegom)                                           19.45	
34 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                        23.56	
35 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                     24.33	
36 Rutger Mooy (Voorburg)                                           25.53	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       182	
2 Cor van Loon (Baarn)                                                180	
3 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          171	
4 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            170	
  RenÚ Schulenberg (Wijchen)                                          170	
  Sander en Martijn (Rennerveen)                                      170	
7 Amy Dorland (Koekange)                                              168	
8 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        162	
9 Jack Dorland (Koekange)                                             160	
10 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     158	
11 Reno van Dael (Eindhoven)                                          150	
   Ronny Westelinck (Putte)                                           150	
13 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                          145	
14 Wil Gommans (Venray)                                               144	
15 Larry Delaere (Meulebeke)                                          143	
   Marc Verhaar (Oijen)                                               143	
17 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    133	
   Michiel de Haan (Amsterdam)                                        133	
   Remco Pieters (Voorburg)                                           133	
   Sven Brummelaar (Goor)                                             133	
21 DaniŰl Hogetoorn (Szolnok)                                         132	
22 Marcel Brummelaar (Goor)                                           120	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                             120	
24 Davy D'Hollander (Zele)                                            117	
25 Paul Pieters (Voorburg)                                            116	
26 Eric van Balkum (Haarlem)                                          110	
27 Theo van Loon (Baarn)                                              104	
28 Martin Firing (Eibergen)                                           100	
29 Rutger Mooy (Voorburg)                                              98	
30 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          93	
31 Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  87	
32 Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                      83	
33 Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 82	
34 Roy Stout (Den Haag)                                                68	
35 Peter Hulst (Utrecht)                                               66	
36 Demis Plomp (Hillegom)                                              58	
 	
Bergklassement	
 	
1 Ronny Westelinck (Putte)                                             26	
2 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                      13	
3 Remco Pieters (Voorburg)                                             12	
4 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                            10	
5 Marc Verhaar (Oijen)                                                  3	
  Marcel Burger (Lekkerkerk)                                            3	
  Paul Pieters (Voorburg)                                               3	
  Reno van Dael (Eindhoven)                                             3	
  Sander en Martijn (Rennerveen)                                        3	
10 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                       2	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           2	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                             2	
   Martin Firing (Eibergen)                                             2	
   Roy Stout (Den Haag)                                                 2	
   Sven Brummelaar (Goor)                                               2	
   Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                       2	
17 DaniŰl Hogetoorn (Szolnok)                                           1	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Ronny Westelinck (Putte)                                             13	
2 Sander en Martijn (Rennerveen)                                       14	
3 Reno van Dael (Eindhoven)                                            18	
4 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                           23	
5 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                      25	
6 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                       27	
7 Remco Pieters (Voorburg)                                             31	
8 Marc Verhaar (Oijen)                                                 35	
  Sven Brummelaar (Goor)                                               35	
10 Marcel Brummelaar (Goor)                                            46	
11 Ferdinand Gipon (Haarlem)                                           51	
   Martin Firing (Eibergen)                                            51	
13 Paul Pieters (Voorburg)                                             58	
14 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          59	
15 Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                      64	
16 DaniŰl Hogetoorn (Szolnok)                                          67	
17 Roy Stout (Den Haag)                                                74	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 10)                                  43.00.57 (43.021 km/h)	
2 Cyril Dessel (Fra)                                                 6.08	
3 Ronny Westelinck (Putte)                                           9.03