Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 1-23 juli 2006

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 1 - zo 2 juli : Strasbourg - Strasbourg , 184.5 km

Rondje Straatsburg

Hushovd geveld door groene hand

Door Rutger Mooy

Straatsburg is de zetel van de Europese Raad en het Europees Hof voor de Rechten van de Mens

Jimmy Casper - de verrassing van de dag

In deze op het oog saaie etappe gebeurde heel wat. Vaugrenard pakte de witte trui over van Posthuma (nee Wietske - die trui zit niet in het spel!); Casper won verrassend na een knappe sprint waarin Boonen te vroeg op kop kwam, en Hincapie pakte geel van Hushovd af. Thor werd ook nog geraakt door een groene PMU-hand, waardoor zijn start morgen onzeker is. De mannen uit de top-3 van gisteren kozen elk wat anders, maar wel verkeerd. Dus gaan in het spel de gele en de groene trui naar ... Jack Dorland, die vorig jaar ook al gele-truidrager was aan het begin van de Tour, en eindwinnaar van het groen in Parijs. Marc Verhaar pakt de bergtrui en het combi-klassement mee.









Uitslagen

	
1 Cor van Loon (Baarn) Robbie McEwen                              4.10.00 (44.28 km/h)	
  Jack Dorland (Koekange) Robbie McEwen                                  	
  Michiel de Haan (Amsterdam) Robbie McEwen                              	
  Paul Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                                  	
  Ronny Westelinck (Putte) Robbie McEwen                                 	
  Roy Stout (Den Haag) Robbie McEwen                                     	
  Sander en Martijn (Rennerveen) Robbie McEwen                           	
8 Corne van Ginneken (Sprundel) Isaac Galvez Lopez                       	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Isaac Galvez Lopez                            	
   Marcel Brummelaar (Goor) Isaac Galvez Lopez                           	
11 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Stuart O'Grady                         	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Stuart O'Grady                             	
13 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Thor Hushovd                          	
   Eric van Balkum (Haarlem) Thor Hushovd                                	
15 DaniŽl Hogetoorn (Szolnok) Oscar Freire Gomez                         	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke) Oscar Freire Gomez                       	
17 Amy Dorland (Koekange) Tom Boonen                                     	
   Davy D'Hollander (Zele) Tom Boonen                                    	
   Demis Plomp (Hillegom) Tom Boonen                                     	
   Ferdinand Gipon (Haarlem) Tom Boonen                                  	
   Giel Klaver (Bussum) Tom Boonen                                       	
   Jens Vestergaard (KÝbenhavn) Tom Boonen                               	
   Larry Delaere (Meulebeke) Tom Boonen                                  	
   Marcel Burger (Lekkerkerk) Tom Boonen                                 	
   Martin Firing (Eibergen) Tom Boonen                                   	
   Peter Hulst (Utrecht) Tom Boonen                                      	
   Peter Muilwijk (Arkel) Tom Boonen                                     	
   Peter Visser (Goor) Tom Boonen                                        	
   Remco Pieters (Voorburg) Tom Boonen                                   	
   Renť Schulenberg (Wijchen) Tom Boonen                                 	
   Reno van Dael (Eindhoven) Tom Boonen                                  	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Tom Boonen                        	
   Rutger Mooy (Voorburg) Tom Boonen                                     	
   Sven Brummelaar (Goor) Tom Boonen                                     	
   Theo van Loon (Baarn) Tom Boonen                                      	
   Wietske ten Berge (Lekkerkerk) Tom Boonen                             	
   Wil Gommans (Venray) Tom Boonen                                       	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Tom Boonen                         	
39 Marc Verhaar (Oijen) Fabian Wegmann                                   	
 	
Bonificaties	
 	
1 Cor van Loon (Baarn) Robbie McEwen                                   12"	
  Jack Dorland (Koekange) Robbie McEwen                                12"	
  Michiel de Haan (Amsterdam) Robbie McEwen                            12"	
  Paul Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                                12"	
  Ronny Westelinck (Putte) Robbie McEwen                               12"	
  Roy Stout (Den Haag) Robbie McEwen                                   12"	
  Sander en Martijn (Rennerveen) Robbie McEwen                         12"	
 	
Punten	
 	
1 Cor van Loon (Baarn) Robbie McEwen                                   30	
  Jack Dorland (Koekange) Robbie McEwen                                30	
  Michiel de Haan (Amsterdam) Robbie McEwen                            30	
  Paul Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                                30	
  Ronny Westelinck (Putte) Robbie McEwen                               30	
  Roy Stout (Den Haag) Robbie McEwen                                   30	
  Sander en Martijn (Rennerveen) Robbie McEwen                         30	
8 Corne van Ginneken (Sprundel) Isaac Galvez Lopez                     20	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Isaac Galvez Lopez                          20	
   Marcel Brummelaar (Goor) Isaac Galvez Lopez                         20	
11 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Stuart O'Grady                       19	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam) Stuart O'Grady                           19	
13 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Thor Hushovd                        17	
   Eric van Balkum (Haarlem) Thor Hushovd                              17	
15 DaniŽl Hogetoorn (Szolnok) Oscar Freire Gomez                       16	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke) Oscar Freire Gomez                     16	
17 Amy Dorland (Koekange) Tom Boonen                                   13	
   Davy D'Hollander (Zele) Tom Boonen                                  13	
   Demis Plomp (Hillegom) Tom Boonen                                   13	
   Ferdinand Gipon (Haarlem) Tom Boonen                                13	
   Giel Klaver (Bussum) Tom Boonen                                     13	
   Jens Vestergaard (KÝbenhavn) Tom Boonen                             13	
   Larry Delaere (Meulebeke) Tom Boonen                                13	
   Marcel Burger (Lekkerkerk) Tom Boonen                               13	
   Martin Firing (Eibergen) Tom Boonen                                 13	
   Peter Hulst (Utrecht) Tom Boonen                                    13	
   Peter Muilwijk (Arkel) Tom Boonen                                   13	
   Peter Visser (Goor) Tom Boonen                                      13	
   Remco Pieters (Voorburg) Tom Boonen                                 13	
   Renť Schulenberg (Wijchen) Tom Boonen                               13	
   Reno van Dael (Eindhoven) Tom Boonen                                13	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel) Tom Boonen                      13	
   Rutger Mooy (Voorburg) Tom Boonen                                   13	
   Sven Brummelaar (Goor) Tom Boonen                                   13	
   Theo van Loon (Baarn) Tom Boonen                                    13	
   Wietske ten Berge (Lekkerkerk) Tom Boonen                           13	
   Wil Gommans (Venray) Tom Boonen                                     13	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch) Tom Boonen                       13	
 	
Bergen	
 	
1 Marc Verhaar (Oijen) Fabian Wegmann                                   3	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Jack Dorland (Koekange)                                         4.18.09 (44.532 km/h)	
2 Paul Pieters (Voorburg)                                            0.02	
3 Roy Stout (Den Haag)                                               0.04	
4 Marcel Brummelaar (Goor)                                           0.08	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                        	
  Marc Verhaar (Oijen)                                                   	
7 Cor van Loon (Baarn)                                               0.09	
  Ronny Westelinck (Putte)                                               	
  Sander en Martijn (Rennerveen)                                         	
10 Michiel de Haan (Amsterdam)                                       0.10	
11 Corne van Ginneken (Sprundel)                                     0.12	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                              	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                          	
   Amy Dorland (Koekange)                                                	
   Ferdinand Gipon (Haarlem)                                             	
   Giel Klaver (Bussum)                                                  	
   Jens Vestergaard (KÝbenhavn)                                          	
   Larry Delaere (Meulebeke)                                             	
   Martin Firing (Eibergen)                                              	
   Peter Hulst (Utrecht)                                                 	
   Peter Visser (Goor)                                                   	
   Renť Schulenberg (Wijchen)                                            	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                             	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                   	
   Davy D'Hollander (Zele)                                               	
26 Peter Muilwijk (Arkel)                                            0.16	
   Rutger Mooy (Voorburg)                                                	
   Theo van Loon (Baarn)                                                 	
   Wil Gommans (Venray)                                                  	
30 Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                        0.17	
31 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    0.21	
   DaniŽl Hogetoorn (Szolnok)                                            	
33 Eric van Balkum (Haarlem)                                         0.22	
   Remco Pieters (Voorburg)                                              	
   Sven Brummelaar (Goor)                                                	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                    	
37 Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                    0.24	
38 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                        0.31	
39 Demis Plomp (Hillegom)                                            1.18	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Jack Dorland (Koekange)                                              40	
2 Paul Pieters (Voorburg)                                              34	
3 Roy Stout (Den Haag)                                                 33	
4 Marcel Brummelaar (Goor)                                             32	
5 Cor van Loon (Baarn)                                                 30	
  Corne van Ginneken (Sprundel)                                        30	
  Harry Rood (Hoogkarspel)                                             30	
  Michiel de Haan (Amsterdam)                                          30	
  Ronny Westelinck (Putte)                                             30	
   Sander en Martijn (Rennerveen)                                      30	
11 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     29	
12 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        26	
13 Amy Dorland (Koekange)                                              23	
   Ferdinand Gipon (Haarlem)                                           23	
   Giel Klaver (Bussum)                                                23	
   Jens Vestergaard (KÝbenhavn)                                        23	
   Larry Delaere (Meulebeke)                                           23	
   Martin Firing (Eibergen)                                            23	
   Peter Hulst (Utrecht)                                               23	
   Peter Visser (Goor)                                                 23	
   Renť Schulenberg (Wijchen)                                          23	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                           23	
   Rolf Appel (Capelle aan den IJssel)                                 23	
24 Davy D'Hollander (Zele)                                             21	
   Jurriaan Rohde (Amsterdam)                                          21	
26 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      19	
27 Eric van Balkum (Haarlem)                                           17	
28 DaniŽl Hogetoorn (Szolnok)                                          16	
   Peter Muilwijk (Arkel)                                              16	
   Rutger Mooy (Voorburg)                                              16	
   Theo van Loon (Baarn)                                               16	
   Wil Gommans (Venray)                                                16	
33 Demis Plomp (Hillegom)                                              13	
   Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          13	
   Remco Pieters (Voorburg)                                            13	
   Sven Brummelaar (Goor)                                              13	
   Wietske ten Berge (Lekkerkerk)                                      13	
   Yvonne Flokstra ('s-Hertogenbosch)                                  13	
39 Marc Verhaar (Oijen)                                                12	
 	
Bergklassement	
 	
1 Marc Verhaar (Oijen)                                                  3	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Marc Verhaar (Oijen)                                                 44	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Jack Dorland (Koekange)                                         4.18.09 (44.532 km/h)	
2 George Hincapie (Usa)                                              0.06	
3 Alle winnaars (t/m etappe 1)                                       0.08