Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 2-24 juli 2005

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 9 - zo 10 juli : Gérardmer - Mulhouse , 171 km

Stevig klimmen vandaag!

Laatste dag voor de rust levert spektakel op

Door Rutger Mooy

De Dag van Michael R.

Le Grand Ballon (cat. 2)

Stond het gisteren dicht opeen, vandaag zijn de verschillen weer groot. Michael Rasmussen verrast het peloton én zichzelf met een knappe solo. Drie deelnemers kozen hem, waardoor zij een enorme sprong in het klassement maken. Hierdoor kan Remco Pieters de gele trui van Jack Dorland overnemen. Ook het bergklassement en het combinatieklassement zijn voor hem. Fokko-Jan van der Zee is de enige die in Remco's spoor kan blijven - hij staat nog binnen de minuut.
Jack is ook zijn groene trui kwijt - aan Hubert Goetschalckx - en kan de rustdag waarschijnlijk goed gebruiken.









Uitslagen

	
1 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Michael Rasmussen        4.08.20 (41.315 km/h)	
  Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Michael Rasmussen                    	
  Remco Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                             	
4 Paul Pieters (Voorburg) Christophe Moreau                          3.04	
  Peter Visser (Goor) Christophe Moreau                                  	
6 Amy Dorland (Koekange) Jens Voigt                                      	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout) Jens Voigt                              	
8 Erik van Ginkel (Beuningen) Oscar Pereiro Sio                      6.04	
  Jack Dorland (Koekange) Oscar Pereiro Sio                              	
10 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Chris Horner                            	
11 Eric van Balkum (Haarlem) Franco Pellizotti                           	
12 Erik Wilschut (Den Haag) Yaroslav Popovych                            	
   Wouter Boelaars (Hilversum) Yaroslav Popovych                         	
14 Marcel Burger (Lekkerkerk) Kim Kirchen                                	
   René Schulenberg (Westervoort) Kim Kirchen                            	
   Sander en Martijn (Haaglanden) Kim Kirchen                            	
17 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn) Alexandre Vinokourov                  	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Alexandre Vinokourov                         	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke) Alexandre Vinokourov                     	
   Martin Firing (Eibergen) Alexandre Vinokourov                         	
   Roy Stout (Den Haag) Alexandre Vinokourov                             	
22 Marcel Brummelaar (Goor) Thomas Voeckler                              	
23 Wietske ten Berge (Groningen) Juan A. Flecha Giannoni                 	
24 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost) Bradley McGee                       	
25 Rutger Mooy (Voorburg) Santiago Botero Echeverry                      	
26 Jerry Struik (Amsterdam) Michael Boogerd                              	
   Ruud Schulte (Purmerend) Michael Boogerd                              	
28 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Alejandro Valverde Belmonte           	
   Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Alejandro Valverde Belmonte  	
   Marc Verhaar (Oijen) Alejandro Valverde Belmonte                      	
   Michèl van Balkum (Schagen) Alejandro Valverde Belmonte               	
   Peter Hulst (Utrecht) Alejandro Valverde Belmonte                     	
   Reno van Dael (Eindhoven) Alejandro Valverde Belmonte                 	
   Sven Brummelaar (Goor) Alejandro Valverde Belmonte                    	
35 Rob Wiggers (Borne) Carlos Sastre Candil                              	
36 Corne van Ginneken (Sprundel) Alexandre Moos                          	
37 Jacob Snoek (Urk) ==XXX== (Geen voorspelling)                    25.46	
38 Ton Duijs (Heerhugowaard) Gediskwalificeerd                 	
 	
Bonificaties	
 	
1 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Michael Rasmussen             36"	
  Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Michael Rasmussen                  36"	
  Remco Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                           36"	
4 Amy Dorland (Koekange) Jens Voigt                                    18"	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout) Jens Voigt                            18"	
6 Paul Pieters (Voorburg) Christophe Moreau                            16"	
  Peter Visser (Goor) Christophe Moreau                                16"	
 	
Punten	
 	
1 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Michael Rasmussen             41	
  Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Michael Rasmussen                  41	
  Remco Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                           41	
4 Amy Dorland (Koekange) Jens Voigt                                    30	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout) Jens Voigt                            30	
6 Paul Pieters (Voorburg) Christophe Moreau                            26	
  Peter Visser (Goor) Christophe Moreau                                26	
8 Erik van Ginkel (Beuningen) Oscar Pereiro Sio                         9	
  Jack Dorland (Koekange) Oscar Pereiro Sio                             9	
10 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Chris Horner                           8	
 	
Bergen	
 	
1 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Michael Rasmussen             56	
  Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Michael Rasmussen                  56	
  Remco Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                           56	
4 Paul Pieters (Voorburg) Christophe Moreau                            40	
  Peter Visser (Goor) Christophe Moreau                                40	
6 Amy Dorland (Koekange) Jens Voigt                                    29	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout) Jens Voigt                            29	
8 Corne van Ginneken (Sprundel) Alexandre Moos                         20	
9 Rutger Mooy (Voorburg) Santiago Botero Echeverry                      3	
10 Jerry Struik (Amsterdam) Michael Boogerd                             2	
   Ruud Schulte (Purmerend) Michael Boogerd                             2	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Remco Pieters (Voorburg)                                       32.14.44 (46.316 km/h)	
2 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                  0.48	
3 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     3.42	
4 Peter Visser (Goor)                                                4.29	
5 Amy Dorland (Koekange)                                             4.45	
6 Jack Dorland (Koekange)                                            6.05	
7 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                      6.11	
8 Marc Verhaar (Oijen)                                               6.15	
9 Martin Firing (Eibergen)                                           6.29	
10 René Schulenberg (Westervoort)                                    6.31	
   Wietske ten Berge (Groningen)                                         	
12 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                      6.33	
13 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          6.35	
14 Sven Brummelaar (Goor)                                            6.37	
15 Roy Stout (Den Haag)                                              6.39	
16 Sander en Martijn (Haaglanden)                                    6.41	
17 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                            6.47	
18 Rob Wiggers (Borne)                                               6.54	
19 Erik van Ginkel (Beuningen)                                       6.57	
20 Wouter Boelaars (Hilversum)                                       7.07	
21 Reno van Dael (Eindhoven)                                         7.27	
22 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                        7.33	
23 Erik Wilschut (Den Haag)                                          7.45	
24 Rutger Mooy (Voorburg)                                            8.32	
25 Jerry Struik (Amsterdam)                                          8.45	
26 Ruud Schulte (Purmerend)                                          8.55	
27 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   9.15	
28 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                 9.51	
29 Michèl van Balkum (Schagen)                                       9.53	
30 Peter Hulst (Utrecht)                                            11.11	
31 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                         12.06	
32 Marcel Brummelaar (Goor)                                         18.55	
33 Corne van Ginneken (Sprundel)                                    19.41	
34 Paul Pieters (Voorburg)                                          21.17	
35 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                  23.54	
36 Eric van Balkum (Haarlem)                                        24.33	
37 Jacob Snoek (Urk)                                              2.04.05	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      164	
2 Jack Dorland (Koekange)                                             163	
3 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                              140	
4 Remco Pieters (Voorburg)                                            138	
5 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                       136	
6 Erik van Ginkel (Beuningen)                                         127	
  Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          127	
8 Sander en Martijn (Haaglanden)                                      120	
9 Marc Verhaar (Oijen)                                                117	
10 Peter Visser (Goor)                                                112	
11 René Schulenberg (Westervoort)                                     111	
   Roy Stout (Den Haag)                                               111	
13 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                           110	
14 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                  108	
15 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    104	
16 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           103	
17 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                     92	
18 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   91	
19 Marcel Brummelaar (Goor)                                            90	
20 Peter Hulst (Utrecht)                                               88	
21 Erik Wilschut (Den Haag)                                            87	
22 Sven Brummelaar (Goor)                                              84	
23 Ruud Schulte (Purmerend)                                            82	
24 Amy Dorland (Koekange)                                              81	
   Martin Firing (Eibergen)                                            81	
26 Wouter Boelaars (Hilversum)                                         79	
27 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        76	
   Wietske ten Berge (Groningen)                                       76	
29 Reno van Dael (Eindhoven)                                           73	
30 Rutger Mooy (Voorburg)                                              60	
31 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       53	
32 Paul Pieters (Voorburg)                                             46	
33 Jerry Struik (Amsterdam)                                            32	
34 Eric van Balkum (Haarlem)                                           30	
35 Rob Wiggers (Borne)                                                 19	
36 Michèl van Balkum (Schagen)                                         17	
 	
Bergklassement	
 	
1 Remco Pieters (Voorburg)                                             63	
2 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                               56	
  Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                    56	
4 Paul Pieters (Voorburg)                                              40	
  Peter Visser (Goor)                                                  40	
6 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                    32	
7 Amy Dorland (Koekange)                                               29	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                       29	
9 Corne van Ginneken (Sprundel)                                        20	
10 Ruud Schulte (Purmerend)                                             9	
11 Harry Rood (Hoogkarspel)                                             8	
   Marc Verhaar (Oijen)                                                 8	
13 Roy Stout (Den Haag)                                                 7	
14 Rutger Mooy (Voorburg)                                               3	
15 Jerry Struik (Amsterdam)                                             2	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Remco Pieters (Voorburg)                                              6	
2 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                       11	
3 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                    18	
  Peter Visser (Goor)                                                  18	
5 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                               22	
6 Marc Verhaar (Oijen)                                                 28	
7 Amy Dorland (Koekange)                                               36	
8 Roy Stout (Den Haag)                                                 39	
9 Harry Rood (Hoogkarspel)                                             40	
10 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   52	
11 Ruud Schulte (Purmerend)                                            59	
12 Rutger Mooy (Voorburg)                                              68	
13 Paul Pieters (Voorburg)                                             70	
14 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       73	
   Jerry Struik (Amsterdam)                                            73	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 9)                                   32.14.01 (46.334 km/h)	
2 Remco Pieters (Voorburg)                                           0.43	
3 Jens Voigt (Ger)                                                   4.22