Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 2-24 juli 2005

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 8 - za 9 juli : Pforzheim (D) - Gérardmer , 231.5 km

Eindelijk! Bergen!

Nou ja, de Vogezen dan. Maar de tijdsverschillen zijn er!

Door Rutger Mooy

Weening? Klöden? … WEENING!

Gérardmer ontvangt voor het eerst de Tour

Spannender kan niet! Weening en Klöden vochten het uit op 0.0002 seconden, of op de vierkante centimeter, om in voetbaltermen te spreken, maar vooral het duel daarachter levert veel spektakel op. Valverde bleek de beste keus, met 8" op de koop toe, maar 18 deelnemers arriveren in dezelfde tijd. Daarachter een klein pelotonnetje, maar op de streep blijken de nummers één en twee van het klassement daar juist bij te zitten. Jack weet het geel net te behouden, maar Alvin nadert hem op 6 seconden, en de nieuwe leider in het combinatieklassement Marc op 10 seconden. En plotseling staan er weer 15 man binnen de minuut van elkaar. Nico gokte op Rasmussen, de goede man binnen de Raboploeg, tenminste voor de bergpunten. Ten koste van enige tijd in het klassement pakt hij met ruime marge de bollentrui.









Uitslagen

	
1 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Alejandro Valverde Belmonte       5.04.21 (45.638 km/h)	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alejandro Valverde Belmonte             	
  Marcel Burger (Lekkerkerk) Alejandro Valverde Belmonte                 	
  Martin Firing (Eibergen) Alejandro Valverde Belmonte                   	
  Remco Pieters (Voorburg) Alejandro Valverde Belmonte                   	
  René Schulenberg (Westervoort) Alejandro Valverde Belmonte             	
  Roy Stout (Den Haag) Alejandro Valverde Belmonte                       	
  Sander en Martijn (Haaglanden) Alejandro Valverde Belmonte             	
  Wouter Boelaars (Hilversum) Alejandro Valverde Belmonte                	
10 Erik van Ginkel (Beuningen) Kim Kirchen                               	
   Reno van Dael (Eindhoven) Kim Kirchen                                 	
12 Harry Rood (Hoogkarspel) Jens Voigt                                   	
   Marc Verhaar (Oijen) Jens Voigt                                       	
14 Rob Wiggers (Borne) Christophe Moreau                                 	
15 Wietske ten Berge (Groningen) Alexandre Vinokourov                    	
16 Sven Brummelaar (Goor) Oscar Pereiro Sio                              	
17 Jerry Struik (Amsterdam) Iban Mayo Diez                               	
18 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Bradley McGee                       	
19 Michèl van Balkum (Schagen) Laurent Brochard                      0.56	
20 Peter Hulst (Utrecht) Jérôme Pineau                               0.58	
21 Jack Dorland (Koekange) Georg Totschnig                               	
22 Amy Dorland (Koekange) Yaroslav Popovych                              	
23 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Alberto Contador Velasco                 	
24 Peter Visser (Goor) Angel Vicioso Arcos                               	
25 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) José Azevedo                 	
26 Erik Wilschut (Den Haag) Juan A. Flecha Giannoni                      	
27 Rutger Mooy (Voorburg) David Moncoutié                                	
28 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost) Michael Rasmussen               1.53	
29 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Philippe Gilbert                  2.30	
30 Ruud Schulte (Purmerend) Paolo Savoldelli                             	
31 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Patrice Halgand            6.52	
32 Marcel Brummelaar (Goor) Fabian Wegmann                          12.32	
33 Corne van Ginneken (Sprundel) Allan Davis                             	
34 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn) Fabian Cancellara                17.14	
35 Paul Pieters (Voorburg) Erik Dekker                                   	
36 Eric van Balkum (Haarlem) Thomas Voeckler                             	
37 Jacob Snoek (Urk) ==XXX== (Geen voorspelling)                    50.45	
   Ton Duijs (Heerhugowaard) ==XXX== (Geen voorspelling)                 	
 	
Bonificaties	
 	
1 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Alejandro Valverde Belmonte             8"	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alejandro Valverde Belmonte            8"	
  Marcel Burger (Lekkerkerk) Alejandro Valverde Belmonte                8"	
  Martin Firing (Eibergen) Alejandro Valverde Belmonte                  8"	
  Remco Pieters (Voorburg) Alejandro Valverde Belmonte                  8"	
  René Schulenberg (Westervoort) Alejandro Valverde Belmonte            8"	
  Roy Stout (Den Haag) Alejandro Valverde Belmonte                      8"	
  Sander en Martijn (Haaglanden) Alejandro Valverde Belmonte            8"	
  Wouter Boelaars (Hilversum) Alejandro Valverde Belmonte               8"	
10 Erik Wilschut (Den Haag) Juan A. Flecha Giannoni                     4"	
11 Harry Rood (Hoogkarspel) Jens Voigt                                  4"	
   Marc Verhaar (Oijen) Jens Voigt                                      4"	
 	
Punten	
 	
1 Harry Rood (Hoogkarspel) Jens Voigt                                  20	
  Marc Verhaar (Oijen) Jens Voigt                                      20	
3 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Alejandro Valverde Belmonte            20	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout) Alejandro Valverde Belmonte           20	
  Marcel Burger (Lekkerkerk) Alejandro Valverde Belmonte               20	
  Martin Firing (Eibergen) Alejandro Valverde Belmonte                 20	
  Remco Pieters (Voorburg) Alejandro Valverde Belmonte                 20	
  René Schulenberg (Westervoort) Alejandro Valverde Belmonte           20	
  Roy Stout (Den Haag) Alejandro Valverde Belmonte                     20	
   Sander en Martijn (Haaglanden) Alejandro Valverde Belmonte          20	
   Wouter Boelaars (Hilversum) Alejandro Valverde Belmonte             20	
12 Erik van Ginkel (Beuningen) Kim Kirchen                             18	
   Reno van Dael (Eindhoven) Kim Kirchen                               18	
14 Rob Wiggers (Borne) Christophe Moreau                               13	
15 Wietske ten Berge (Groningen) Alexandre Vinokourov                  11	
16 Sven Brummelaar (Goor) Oscar Pereiro Sio                             8	
17 Erik Wilschut (Den Haag) Juan A. Flecha Giannoni                     4	
 	
Bergen	
 	
1 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost) Michael Rasmussen                  32	
2 Harry Rood (Hoogkarspel) Jens Voigt                                   8	
  Marc Verhaar (Oijen) Jens Voigt                                       8	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Jack Dorland (Koekange)                                        28.06.25 (47.052 km/h)	
2 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                      0.06	
3 Marc Verhaar (Oijen)                                               0.10	
4 Martin Firing (Eibergen)                                           0.24	
5 René Schulenberg (Westervoort)                                     0.26	
6 Wietske ten Berge (Groningen)                                      0.26	
7 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                       0.28	
8 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           0.30	
9 Sven Brummelaar (Goor)                                             0.32	
10 Roy Stout (Den Haag)                                              0.34	
11 Remco Pieters (Voorburg)                                          0.35	
12 Sander en Martijn (Haaglanden)                                    0.36	
13 Rob Wiggers (Borne)                                               0.49	
14 Erik van Ginkel (Beuningen)                                       0.52	
15 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    0.55	
16 Wouter Boelaars (Hilversum)                                       1.02	
17 Reno van Dael (Eindhoven)                                         1.22	
18 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                 1.23	
19 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                        1.28	
20 Erik Wilschut (Den Haag)                                          1.40	
   Peter Visser (Goor)                                                   	
22 Amy Dorland (Koekange)                                            1.58	
23 Rutger Mooy (Voorburg)                                            2.27	
24 Jerry Struik (Amsterdam)                                          2.40	
25 Ruud Schulte (Purmerend)                                          2.50	
26 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   3.10	
27 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                 3.46	
28 Michèl van Balkum (Schagen)                                       3.48	
29 Peter Hulst (Utrecht)                                             5.06	
30 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                          6.01	
31 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                            7.22	
32 Marcel Brummelaar (Goor)                                         12.50	
33 Corne van Ginneken (Sprundel)                                    13.36	
34 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                  17.49	
35 Eric van Balkum (Haarlem)                                        18.28	
   Paul Pieters (Voorburg)                                               	
37 Ton Duijs (Heerhugowaard)                                      1.35.01	
38 Jacob Snoek (Urk)                                              1.38.18	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Jack Dorland (Koekange)                                             154	
2 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      134	
3 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                       128	
4 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          127	
5 Sander en Martijn (Haaglanden)                                      120	
6 Erik van Ginkel (Beuningen)                                         118	
7 Marc Verhaar (Oijen)                                                117	
8 René Schulenberg (Westervoort)                                      111	
  Roy Stout (Den Haag)                                                111	
10 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                           110	
11 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    104	
12 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           103	
13 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                              99	
14 Remco Pieters (Voorburg)                                            97	
15 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                     92	
16 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   91	
17 Marcel Brummelaar (Goor)                                            90	
18 Peter Hulst (Utrecht)                                               88	
19 Erik Wilschut (Den Haag)                                            87	
20 Peter Visser (Goor)                                                 86	
21 Sven Brummelaar (Goor)                                              84	
22 Ruud Schulte (Purmerend)                                            82	
23 Martin Firing (Eibergen)                                            81	
24 Wouter Boelaars (Hilversum)                                         79	
25 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        76	
   Wietske ten Berge (Groningen)                                       76	
27 Reno van Dael (Eindhoven)                                           73	
28 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                   67	
29 Rutger Mooy (Voorburg)                                              60	
30 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       53	
31 Amy Dorland (Koekange)                                              51	
32 Jerry Struik (Amsterdam)                                            32	
33 Eric van Balkum (Haarlem)                                           30	
   Ton Duijs (Heerhugowaard)                                           30	
35 Paul Pieters (Voorburg)                                             20	
36 Rob Wiggers (Borne)                                                 19	
37 Michèl van Balkum (Schagen)                                         17	
 	
Bergklassement	
 	
1 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                    32	
2 Harry Rood (Hoogkarspel)                                              8	
  Marc Verhaar (Oijen)                                                  8	
4 Remco Pieters (Voorburg)                                              7	
  Roy Stout (Den Haag)                                                  7	
  Ruud Schulte (Purmerend)                                              7	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Marc Verhaar (Oijen)                                                 12	
2 Harry Rood (Hoogkarspel)                                             22	
  Roy Stout (Den Haag)                                                 22	
4 Remco Pieters (Voorburg)                                             29	
5 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                    44	
6 Ruud Schulte (Purmerend)                                             51	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 8)                                   28.05.41 (47.073 km/h)	
2 Lance Armstrong (Usa)                                              0.36	
3 Jack Dorland (Koekange)                                            0.44