Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 2-24 juli 2005

Index    Overzicht     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 3 - 4-Jul : La Châtaigneraie - Tours , 212.5 km

Alweer die Boonen!

De Belg doet het wéér

Door Rutger Mooy

Afgetekend!

Tours was al in 1955 finishplaats

…maar zijn landgenote Heidi deed het iets minder goed. Jack pakt de leiding, dankzij een betere klassering in het groene-trui klassement. Twaalf deelnemers komen dichterbij door de bonificaties van Tom. Onderin hebben twee deelnemers moeite het peloton te volgen.

Denk eraan morgen een renner te voorspellen; niet een ploeg…!









Uitslagen

	
1 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Tom Boonen                        4.36.09 (46.171 km/h)	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Tom Boonen                             	
  Erik van Ginkel (Beuningen) Tom Boonen                                 	
  Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Tom Boonen                    	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout) Tom Boonen                              	
  Marcel Brummelaar (Goor) Tom Boonen                                    	
  Peter Hulst (Utrecht) Tom Boonen                                       	
  Remco Pieters (Voorburg) Tom Boonen                                    	
  Rene Schulenberg (Westervoort) Tom Boonen                              	
   Reno van Dael (Eindhoven) Tom Boonen                                  	
   Sander en Martijn (Haaglanden) Tom Boonen                             	
   Wietske ten Berge (Groningen) Tom Boonen                              	
13 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Stuart O'Grady                 	
14 Eric van Balkum (Haarlem) Thor Hushovd                                	
   Jack Dorland (Koekange) Thor Hushovd                                  	
   Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost) Thor Hushovd                        	
   Paul Pieters (Voorburg) Thor Hushovd                                  	
   Roy Stout (Den Haag) Thor Hushovd                                     	
   Sven Brummelaar (Goor) Thor Hushovd                                   	
   Wouter Boelaars (Hilversum) Thor Hushovd                              	
21 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Luciano Pagliarini                  	
22 Amy Dorland (Koekange) Baden Cooke                                    	
23 Rob Wiggers (Borne) Karsten Kroon                                     	
24 Rutger Mooy (Voorburg) Robert Hunter                                  	
25 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Jaan Kirsipuu                            	
26 Erik Wilschut (Den Haag) Jean-Patrick Nazon                           	
27 Martin Firing (Eibergen) Maxim Iglinskiy                              	
28 Marc Verhaar (Oijen) Kim Kirchen                                      	
29 Ruud Schulte (Purmerend) Walter Bénéteau                              	
30 Harry Rood (Hoogkarspel) Samuel Dumoulin                              	
31 Corne van Ginneken (Sprundel) Robbie McEwen                           	
   Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn) Robbie McEwen                         	
   Jerry Struik (Amsterdam) Robbie McEwen                                	
   Marcel Burger (Lekkerkerk) Robbie McEwen                              	
   Peter Visser (Goor) Robbie McEwen                                     	
   Ton Duijs (Heerhugowaard) Robbie McEwen                               	
37 Jacob Snoek (Urk) ==XXX== (Geen voorspelling)                     1.38	
   Michèl van Balkum (Schagen) ==XXX== (Geen voorspelling)               	
 	
Bonificaties	
 	
1 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Tom Boonen                             20"	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Tom Boonen                           20"	
  Erik van Ginkel (Beuningen) Tom Boonen                               20"	
  Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Tom Boonen                  20"	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout) Tom Boonen                            20"	
  Marcel Brummelaar (Goor) Tom Boonen                                  20"	
  Peter Hulst (Utrecht) Tom Boonen                                     20"	
  Remco Pieters (Voorburg) Tom Boonen                                  20"	
  Rene Schulenberg (Westervoort) Tom Boonen                            20"	
   Reno van Dael (Eindhoven) Tom Boonen                                20"	
   Sander en Martijn (Haaglanden) Tom Boonen                           20"	
   Wietske ten Berge (Groningen) Tom Boonen                            20"	
13 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Stuart O'Grady                8"	
 	
Punten	
 	
1 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Tom Boonen                             35	
  Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Tom Boonen                           35	
  Erik van Ginkel (Beuningen) Tom Boonen                               35	
  Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Tom Boonen                  35	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout) Tom Boonen                            35	
  Marcel Brummelaar (Goor) Tom Boonen                                  35	
  Peter Hulst (Utrecht) Tom Boonen                                     35	
  Remco Pieters (Voorburg) Tom Boonen                                  35	
  Rene Schulenberg (Westervoort) Tom Boonen                            35	
   Reno van Dael (Eindhoven) Tom Boonen                                35	
   Sander en Martijn (Haaglanden) Tom Boonen                           35	
   Wietske ten Berge (Groningen) Tom Boonen                            35	
13 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Stuart O'Grady               26	
14 Eric van Balkum (Haarlem) Thor Hushovd                              17	
   Jack Dorland (Koekange) Thor Hushovd                                17	
   Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost) Thor Hushovd                      17	
   Paul Pieters (Voorburg) Thor Hushovd                                17	
   Roy Stout (Den Haag) Thor Hushovd                                   17	
   Sven Brummelaar (Goor) Thor Hushovd                                 17	
   Wouter Boelaars (Hilversum) Thor Hushovd                            17	
21 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Luciano Pagliarini                12	
22 Amy Dorland (Koekange) Baden Cooke                                   2	
 	
Bergen	
 	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Jack Dorland (Koekange)                                         8.48.11 (46.916 km/h)	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                           	
3 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                      0.54	
  Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                               	
  Peter Hulst (Utrecht)                                                  	
  Remco Pieters (Voorburg)                                               	
7 Wietske ten Berge (Groningen)                                      1.00	
8 Reno van Dael (Eindhoven)                                          1.02	
  Marcel Burger (Lekkerkerk)                                             	
10 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                            1.06	
11 Marcel Brummelaar (Goor)                                          1.08	
12 Ruud Schulte (Purmerend)                                          1.10	
13 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                   1.13	
14 Harry Rood (Hoogkarspel)                                          1.14	
15 Rene Schulenberg (Westervoort)                                    1.16	
   Sander en Martijn (Haaglanden)                                        	
   Ton Duijs (Heerhugowaard)                                             	
18 Rob Wiggers (Borne)                                               1.19	
19 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   1.22	
   Erik van Ginkel (Beuningen)                                           	
   Sven Brummelaar (Goor)                                                	
   Marc Verhaar (Oijen)                                                  	
   Martin Firing (Eibergen)                                              	
24 Peter Visser (Goor)                                               1.24	
25 Amy Dorland (Koekange)                                            1.36	
   Erik Wilschut (Den Haag)                                              	
27 Roy Stout (Den Haag)                                              1.42	
   Wouter Boelaars (Hilversum)                                           	
29 Paul Pieters (Voorburg)                                           1.44	
   Eric van Balkum (Haarlem)                                             	
   Corne van Ginneken (Sprundel)                                         	
32 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    1.45	
33 Jerry Struik (Amsterdam)                                          1.50	
34 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                 2.05	
   Rutger Mooy (Voorburg)                                                	
36 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                 2.13	
37 Michèl van Balkum (Schagen)                                       3.22	
38 Jacob Snoek (Urk)                                                 4.33	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Jack Dorland (Koekange)                                              67	
2 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                        65	
  Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                             65	
  Peter Hulst (Utrecht)                                                65	
  Remco Pieters (Voorburg)                                             65	
6 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                      61	
  Erik van Ginkel (Beuningen)                                          61	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                       61	
  Rene Schulenberg (Westervoort)                                       61	
   Sander en Martijn (Haaglanden)                                      61	
   Wietske ten Berge (Groningen)                                       61	
12 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                              56	
13 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        50	
14 Roy Stout (Den Haag)                                                43	
   Wouter Boelaars (Hilversum)                                         43	
16 Reno van Dael (Eindhoven)                                           42	
17 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   41	
18 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          39	
19 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                   38	
20 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                     35	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                            35	
   Peter Visser (Goor)                                                 35	
23 Ruud Schulte (Purmerend)                                            34	
24 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            30	
   Ton Duijs (Heerhugowaard)                                           30	
26 Amy Dorland (Koekange)                                              28	
27 Erik Wilschut (Den Haag)                                            26	
   Rutger Mooy (Voorburg)                                              26	
29 Sven Brummelaar (Goor)                                              21	
30 Paul Pieters (Voorburg)                                             20	
31 Eric van Balkum (Haarlem)                                           17	
32 Rob Wiggers (Borne)                                                  6	
33 Jerry Struik (Amsterdam)                                             5	
34 Marc Verhaar (Oijen)                                                 4	
   Martin Firing (Eibergen)                                             4	
 	
Bergklassement	
 	
 	
Combinatieklassement	
 	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Jack Dorland (Koekange)                                         8.48.11 (46.916 km/h)	
2 David Zabriskie (Usa)                                              0.20	
  Alle winnaars (t/m etappe 3)