Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 2-24 juli 2005

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe

Etappe 21 - zo 24 juli : Corbeil-Essonnes - Paris , 144.5 km

We'll Always Have Paris

Adieu, le Tour…

Door Rutger Mooy

Alexandre Vinokourov was de sprinters te snel af

ChaLance no. 7 - of bedoelt hij Popovych..?

Hoe leg ik dit uit aan de kijkers thuis? Door een formidabele laatste week enig geluk weet ik mijn eigen Tourspel te winnen. En ook het combinatieklassement moet er aan geloven, na een vreemd verlopen laatste etappe. Vinokourov pakt hier verrassend de laatste overwinning, en de vijfde plaats in het algemeen klassement. O'Grady komt te laat voor de groene trui, maar levert mij wel genoeg punten op.
Mijn felicitaties gaan uit naar Hubert (tweede), Jack (derde en groen) en Eric (bollen). De laatste twee zijn ervaren deelnemers uit Erics Giro- en Vueltaspel; hebben we bij eerstgenoemde te maken met een nieuw Belgisch talent op het gebied van dit soort Tourspellen..?
Ik vond het in elk geval leuk om het Tourspel te organiseren, en hoop jullie volgend jaar weer te verwelkomen (mits ik in de gelegenheid ben het spel dan weer te organiseren)...!

Rutger Mooy









Uitslagen

	
1 Eric van Balkum (Haarlem) Robbie McEwen                         3.40.57 (39.24 km/h)	
  Paul Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                                  	
  Reno van Dael (Eindhoven) Robbie McEwen                                	
4 Rutger Mooy (Voorburg) Stuart O'Grady                                  	
  Sven Brummelaar (Goor) Stuart O'Grady                                  	
6 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Allan Davis                               	
  Peter Visser (Goor) Allan Davis                                        	
  René Schulenberg (Westervoort) Allan Davis                             	
9 Erik van Ginkel (Beuningen) Thor Hushovd                               	
   Jerry Struik (Amsterdam) Thor Hushovd                                 	
   Remco Pieters (Voorburg) Thor Hushovd                                 	
   Sander en Martijn (Haaglanden) Thor Hushovd                           	
13 Jack Dorland (Koekange) Baden Cooke                                   	
14 Amy Dorland (Koekange) Fred Rodriguez                                 	
15 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Guido Trenti                            	
   Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Guido Trenti                   	
17 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Anthony Geslin                      	
   Ruud Schulte (Purmerend) Anthony Geslin                               	
19 Hubert Goetschalckx (Turnhout) Kurt-Asle Arvesen                      	
20 Peter Hulst (Utrecht) Carlos Da Cruz                                  	
21 Martin Firing (Eibergen) Pierrick Fédrigo                             	
   Rob Wiggers (Borne) Pierrick Fédrigo                                  	
23 Michèl van Balkum (Schagen) Lance Armstrong                           	
24 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost) Peter Wrolich                       	
25 Marcel Brummelaar (Goor) Bram Tankink                                 	
26 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Erik Dekker              0.20	
27 Corne van Ginneken (Sprundel) ==XXX== (Jean-Patrick Nazon)            	
28 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) ==XXX== (Geen voorspelling)           	
   Erik Wilschut (Den Haag) ==XXX== (Geen voorspelling)                  	
   Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn) ==XXX== (Geen voorspelling)           	
   Harry Rood (Hoogkarspel) ==XXX== (Geen voorspelling)                  	
   Jacob Snoek (Urk) ==XXX== (Geen voorspelling)                         	
   Marc Verhaar (Oijen) ==XXX== (Geen voorspelling)                      	
   Marcel Burger (Lekkerkerk) ==XXX== (Geen voorspelling)                	
   Roy Stout (Den Haag) ==XXX== (Geen voorspelling)                      	
   Wietske ten Berge (Groningen) ==XXX== (Geen voorspelling)             	
   Wouter Boelaars (Hilversum) ==XXX== (Geen voorspelling)               	
 	
Bonificaties	
 	
 	
Punten	
 	
1 Eric van Balkum (Haarlem) Robbie McEwen                              24	
  Paul Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                                24	
  Reno van Dael (Eindhoven) Robbie McEwen                              24	
4 Rutger Mooy (Voorburg) Stuart O'Grady                                22	
  Sven Brummelaar (Goor) Stuart O'Grady                                22	
6 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Allan Davis                             20	
  Peter Visser (Goor) Allan Davis                                      20	
  René Schulenberg (Westervoort) Allan Davis                           20	
9 Erik van Ginkel (Beuningen) Thor Hushovd                             19	
   Jerry Struik (Amsterdam) Thor Hushovd                               19	
   Remco Pieters (Voorburg) Thor Hushovd                               19	
   Sander en Martijn (Haaglanden) Thor Hushovd                         19	
13 Jack Dorland (Koekange) Baden Cooke                                 18	
14 Amy Dorland (Koekange) Fred Rodriguez                               14	
15 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Guido Trenti                          13	
   Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Guido Trenti                 13	
17 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Anthony Geslin                     8	
   Ruud Schulte (Purmerend) Anthony Geslin                              8	
 	
Bergen	
 	
1 Michèl van Balkum (Schagen) Lance Armstrong                           3	
2 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost) Peter Wrolich                       2	
 	
Eindklassement	
 	
1 Rutger Mooy (Voorburg)                                         86.01.01 (41.812 km/h)	
2 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     0.34	
3 Jack Dorland (Koekange)                                            3.18	
4 Eric van Balkum (Haarlem)                                          8.35	
5 Rob Wiggers (Borne)                                               10.41	
6 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                 13.32	
7 René Schulenberg (Westervoort)                                    15.12	
8 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                            17.31	
9 Sander en Martijn (Haaglanden)                                    17.43	
10 Reno van Dael (Eindhoven)                                        19.33	
11 Erik van Ginkel (Beuningen)                                      20.02	
12 Sven Brummelaar (Goor)                                           20.44	
13 Jerry Struik (Amsterdam)                                         22.15	
14 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                    25.25	
15 Martin Firing (Eibergen)                                         27.36	
16 Remco Pieters (Voorburg)                                         27.45	
17 Peter Visser (Goor)                                              28.08	
18 Amy Dorland (Koekange)                                           28.12	
19 Wouter Boelaars (Hilversum)                                      32.22	
20 Peter Hulst (Utrecht)                                            35.05	
21 Paul Pieters (Voorburg)                                          36.52	
22 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                       41.09	
23 Wietske ten Berge (Groningen)                                    42.37	
24 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                     46.36	
25 Michèl van Balkum (Schagen)                                      51.55	
26 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                         53.08	
27 Marc Verhaar (Oijen)                                             55.27	
28 Ruud Schulte (Purmerend)                                         55.32	
29 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                  56.02	
30 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                1.10.49	
31 Harry Rood (Hoogkarspel)                                       1.14.58	
32 Marcel Brummelaar (Goor)                                       1.23.03	
33 Erik Wilschut (Den Haag)                                       1.30.45	
34 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                              1.30.53	
35 Corne van Ginneken (Sprundel)                                  2.05.38	
36 Roy Stout (Den Haag)                                           2.38.25	
37 Jacob Snoek (Urk)                                              6.20.34	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Jack Dorland (Koekange)                                             272	
2 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                              235	
3 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      227	
4 Erik van Ginkel (Beuningen)                                         212	
  Sander en Martijn (Haaglanden)                                      212	
6 René Schulenberg (Westervoort)                                      200	
7 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          195	
8 Sven Brummelaar (Goor)                                              191	
9 Peter Visser (Goor)                                                 187	
10 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                      182	
   Rutger Mooy (Voorburg)                                             182	
12 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                  181	
   Remco Pieters (Voorburg)                                           181	
14 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                           177	
15 Wietske ten Berge (Groningen)                                      176	
16 Eric van Balkum (Haarlem)                                          170	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                          170	
18 Wouter Boelaars (Hilversum)                                        168	
19 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                       162	
20 Amy Dorland (Koekange)                                             160	
21 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    155	
22 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           154	
23 Ruud Schulte (Purmerend)                                           142	
24 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                    138	
25 Martin Firing (Eibergen)                                           137	
26 Peter Hulst (Utrecht)                                              136	
27 Paul Pieters (Voorburg)                                            133	
28 Marc Verhaar (Oijen)                                               129	
29 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                  126	
   Roy Stout (Den Haag)                                               126	
31 Rob Wiggers (Borne)                                                119	
32 Erik Wilschut (Den Haag)                                           111	
33 Corne van Ginneken (Sprundel)                                      109	
34 Jerry Struik (Amsterdam)                                           108	
35 Marcel Brummelaar (Goor)                                           106	
36 Michèl van Balkum (Schagen)                                         70	
 	
Bergklassement	
 	
1 Eric van Balkum (Haarlem)                                           196	
2 Paul Pieters (Voorburg)                                             148	
3 Rutger Mooy (Voorburg)                                              118	
4 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            113	
5 René Schulenberg (Westervoort)                                      111	
6 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                              110	
  Wouter Boelaars (Hilversum)                                         110	
8 Remco Pieters (Voorburg)                                            108	
9 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          104	
   Rob Wiggers (Borne)                                                104	
11 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                  103	
12 Erik van Ginkel (Beuningen)                                         94	
13 Ruud Schulte (Purmerend)                                            92	
14 Erik Wilschut (Den Haag)                                            90	
15 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        82	
16 Jack Dorland (Koekange)                                             79	
17 Peter Visser (Goor)                                                 73	
18 Wietske ten Berge (Groningen)                                       69	
19 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   67	
20 Jerry Struik (Amsterdam)                                            66	
21 Sander en Martijn (Haaglanden)                                      63	
22 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      62	
23 Sven Brummelaar (Goor)                                              61	
24 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                     58	
25 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                            56	
26 Reno van Dael (Eindhoven)                                           51	
27 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     46	
28 Amy Dorland (Koekange)                                              45	
29 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                       43	
30 Peter Hulst (Utrecht)                                               41	
31 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       37	
32 Martin Firing (Eibergen)                                            31	
33 Marc Verhaar (Oijen)                                                28	
34 Michèl van Balkum (Schagen)                                         26	
35 Roy Stout (Den Haag)                                                15	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Rutger Mooy (Voorburg)                                               14	
2 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                               16	
3 René Schulenberg (Westervoort)                                       18	
4 Jack Dorland (Koekange)                                              20	
5 Eric van Balkum (Haarlem)                                            21	
6 Erik van Ginkel (Beuningen)                                          27	
  Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                       27	
8 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                    29	
9 Sander en Martijn (Haaglanden)                                       34	
10 Remco Pieters (Voorburg)                                            36	
11 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          38	
12 Peter Visser (Goor)                                                 43	
   Sven Brummelaar (Goor)                                              43	
   Wouter Boelaars (Hilversum)                                         43	
15 Rob Wiggers (Borne)                                                 45	
16 Paul Pieters (Voorburg)                                             50	
17 Reno van Dael (Eindhoven)                                           52	
18 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                       53	
19 Wietske ten Berge (Groningen)                                       56	
20 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            57	
21 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        58	
22 Ruud Schulte (Purmerend)                                            64	
23 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                            65	
24 Amy Dorland (Koekange)                                              66	
25 Jerry Struik (Amsterdam)                                            67	
26 Martin Firing (Eibergen)                                            72	
27 Peter Hulst (Utrecht)                                               76	
28 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                     77	
29 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     78	
30 Erik Wilschut (Den Haag)                                            79	
31 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   82	
32 Marc Verhaar (Oijen)                                                88	
33 Michèl van Balkum (Schagen)                                         95	
34 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       99	
35 Roy Stout (Den Haag)                                               100	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 21)                                  85.09.17 (42.235 km/h)	
2 Rutger Mooy (Voorburg)                                            51.44	
3 Lance Armstrong (Usa)                                           1.05.45