Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 2-24 juli 2005

Index    Overzicht     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 2 - 3-Jul : Challans - Les Essarts , 181.5 km

Tweede etappe in de Vendée

Massasprint lijkt waarschijnlijk

Door Rutger Mooy

Les Essarts

Lokale held Walter Bénéteau - éénmaal voorspeld

…en een massasprint werd het. Voor de tweede maal voorspellen Jack en Heidi de winnaar van de etappe. Jammer dat de NOS geen pakket meer verloot voor dit soort prestaties.
De Tour reikte de eerste bolletjestrui uit, maar in het spel hou ik 'm nog even in de kast.









Uitslagen

	
1 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn) Tom Boonen                      3.51.31 (47.038 km/h)	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Tom Boonen                                	
  Jack Dorland (Koekange) Tom Boonen                                     	
  Marcel Burger (Lekkerkerk) Tom Boonen                                  	
  Peter Visser (Goor) Tom Boonen                                         	
6 Ruud Schulte (Purmerend) Thor Hushovd                                  	
  Ton Duijs (Heerhugowaard) Thor Hushovd                                 	
8 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Robbie McEwen                            	
  Amy Dorland (Koekange) Robbie McEwen                                   	
   Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Robbie McEwen                  	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Robbie McEwen                         	
   Erik van Ginkel (Beuningen) Robbie McEwen                             	
   Erik Wilschut (Den Haag) Robbie McEwen                                	
   Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Robbie McEwen                       	
   Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Robbie McEwen                	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Robbie McEwen                                	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Robbie McEwen                          	
   Peter Hulst (Utrecht) Robbie McEwen                                   	
   Remco Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                                	
   Rene Schulenberg (Westervoort) Robbie McEwen                          	
   Roy Stout (Den Haag) Robbie McEwen                                    	
   Rutger Mooy (Voorburg) Robbie McEwen                                  	
   Sander en Martijn (Haaglanden) Robbie McEwen                          	
   Wietske ten Berge (Groningen) Robbie McEwen                           	
   Wouter Boelaars (Hilversum) Robbie McEwen                             	
26 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost) Stuart O'Grady                      	
27 Jerry Struik (Amsterdam) Bradley McGee                                	
28 Paul Pieters (Voorburg) Jaan Kirsipuu                                 	
   Reno van Dael (Eindhoven) Jaan Kirsipuu                               	
30 Eric van Balkum (Haarlem) Walter Bénéteau                             	
31 Sven Brummelaar (Goor) Bernhard Eisel                                 	
32 Corne van Ginneken (Sprundel) Isaac Galvez Lopez                      	
   Martin Firing (Eibergen) Isaac Galvez Lopez                           	
34 Michèl van Balkum (Schagen) Cédric Vasseur                            	
35 Marcel Brummelaar (Goor) Jean-Patrick Nazon                           	
36 Rob Wiggers (Borne) Nicki Sørensen                                    	
37 Marc Verhaar (Oijen) Karsten Kroon                                    	
38 Jacob Snoek (Urk) ==XXX== (Geen voorspelling)                     0.47	
 	
Bonificaties	
 	
1 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn) Tom Boonen                           20"	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Tom Boonen                              20"	
  Jack Dorland (Koekange) Tom Boonen                                   20"	
  Marcel Burger (Lekkerkerk) Tom Boonen                                20"	
  Peter Visser (Goor) Tom Boonen                                       20"	
6 Ruud Schulte (Purmerend) Thor Hushovd                                12"	
  Ton Duijs (Heerhugowaard) Thor Hushovd                               12"	
8 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Robbie McEwen                           8"	
  Amy Dorland (Koekange) Robbie McEwen                                  8"	
   Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Robbie McEwen                 8"	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Robbie McEwen                        8"	
   Erik van Ginkel (Beuningen) Robbie McEwen                            8"	
   Erik Wilschut (Den Haag) Robbie McEwen                               8"	
   Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Robbie McEwen                      8"	
   Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Robbie McEwen               8"	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Robbie McEwen                               8"	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Robbie McEwen                         8"	
   Peter Hulst (Utrecht) Robbie McEwen                                  8"	
   Remco Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                               8"	
   Rene Schulenberg (Westervoort) Robbie McEwen                         8"	
   Roy Stout (Den Haag) Robbie McEwen                                   8"	
   Rutger Mooy (Voorburg) Robbie McEwen                                 8"	
   Sander en Martijn (Haaglanden) Robbie McEwen                         8"	
   Wietske ten Berge (Groningen) Robbie McEwen                          8"	
   Wouter Boelaars (Hilversum) Robbie McEwen                            8"	
 	
Punten	
 	
1 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn) Tom Boonen                           35	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Tom Boonen                              35	
  Jack Dorland (Koekange) Tom Boonen                                   35	
  Marcel Burger (Lekkerkerk) Tom Boonen                                35	
  Peter Visser (Goor) Tom Boonen                                       35	
6 Ruud Schulte (Purmerend) Thor Hushovd                                30	
  Ton Duijs (Heerhugowaard) Thor Hushovd                               30	
8 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Robbie McEwen                          26	
  Amy Dorland (Koekange) Robbie McEwen                                 26	
   Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Robbie McEwen                26	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Robbie McEwen                       26	
   Erik van Ginkel (Beuningen) Robbie McEwen                           26	
   Erik Wilschut (Den Haag) Robbie McEwen                              26	
   Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Robbie McEwen                     26	
   Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Robbie McEwen              26	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Robbie McEwen                              26	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Robbie McEwen                        26	
   Peter Hulst (Utrecht) Robbie McEwen                                 26	
   Remco Pieters (Voorburg) Robbie McEwen                              26	
   Rene Schulenberg (Westervoort) Robbie McEwen                        26	
   Roy Stout (Den Haag) Robbie McEwen                                  26	
   Rutger Mooy (Voorburg) Robbie McEwen                                26	
   Sander en Martijn (Haaglanden) Robbie McEwen                        26	
   Wietske ten Berge (Groningen) Robbie McEwen                         26	
   Wouter Boelaars (Hilversum) Robbie McEwen                           26	
26 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost) Stuart O'Grady                    24	
27 Jerry Struik (Amsterdam) Bradley McGee                               5	
28 Paul Pieters (Voorburg) Jaan Kirsipuu                                3	
   Reno van Dael (Eindhoven) Jaan Kirsipuu                              3	
 	
Bergen	
 	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                    4.12.02 (47.732 km/h)	
  Jack Dorland (Koekange)                                                	
3 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                         1.02	
4 Ruud Schulte (Purmerend)                                           1.10	
5 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                    1.13	
6 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                      1.14	
  Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                                 	
  Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                               	
  Harry Rood (Hoogkarspel)                                               	
   Peter Hulst (Utrecht)                                                 	
   Remco Pieters (Voorburg)                                              	
12 Ton Duijs (Heerhugowaard)                                         1.16	
13 Rob Wiggers (Borne)                                               1.19	
14 Wietske ten Berge (Groningen)                                     1.20	
15 Reno van Dael (Eindhoven)                                         1.22	
   Marc Verhaar (Oijen)                                                  	
   Martin Firing (Eibergen)                                              	
   Sven Brummelaar (Goor)                                                	
19 Peter Visser (Goor)                                               1.24	
20 Marcel Brummelaar (Goor)                                          1.28	
21 Amy Dorland (Koekange)                                            1.36	
   Erik Wilschut (Den Haag)                                              	
   Rene Schulenberg (Westervoort)                                        	
   Sander en Martijn (Haaglanden)                                        	
25 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                   1.42	
   Erik van Ginkel (Beuningen)                                           	
   Roy Stout (Den Haag)                                                  	
   Wouter Boelaars (Hilversum)                                           	
29 Paul Pieters (Voorburg)                                           1.44	
   Corne van Ginneken (Sprundel)                                         	
   Eric van Balkum (Haarlem)                                             	
   Michèl van Balkum (Schagen)                                           	
33 Jerry Struik (Amsterdam)                                          1.50	
34 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                 2.05	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                        	
   Rutger Mooy (Voorburg)                                                	
37 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                 2.13	
38 Jacob Snoek (Urk)                                                 2.55	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                         50	
  Jack Dorland (Koekange)                                              50	
3 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                           39	
4 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                      35	
  Peter Visser (Goor)                                                  35	
6 Ruud Schulte (Purmerend)                                             34	
7 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                        30	
  Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                               30	
  Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                             30	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                            30	
   Peter Hulst (Utrecht)                                               30	
   Remco Pieters (Voorburg)                                            30	
   Ton Duijs (Heerhugowaard)                                           30	
14 Amy Dorland (Koekange)                                              26	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     26	
   Erik van Ginkel (Beuningen)                                         26	
   Erik Wilschut (Den Haag)                                            26	
   Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                   26	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      26	
   Rene Schulenberg (Westervoort)                                      26	
   Roy Stout (Den Haag)                                                26	
   Rutger Mooy (Voorburg)                                              26	
   Sander en Martijn (Haaglanden)                                      26	
   Wietske ten Berge (Groningen)                                       26	
   Wouter Boelaars (Hilversum)                                         26	
26 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   24	
27 Reno van Dael (Eindhoven)                                            7	
28 Rob Wiggers (Borne)                                                  6	
29 Jerry Struik (Amsterdam)                                             5	
30 Marc Verhaar (Oijen)                                                 4	
   Martin Firing (Eibergen)                                             4	
   Sven Brummelaar (Goor)                                               4	
33 Paul Pieters (Voorburg)                                              3	
 	
Bergklassement	
 	
 	
Combinatieklassement	
 	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                    4.12.02 (47.732 km/h)	
2 David Zabriskie (Usa)                                              0.20	
  Alle winnaars (t/m etappe 2)