Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 2-24 juli 2005

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 15 - zo 17 juli : Lezat-sur-Leze - Saint-Lary-Soulan (finish bergop) , 205.5 km

De Koninginnerit

1x Cat. 2, 5x 1 (!) en 1x HC.

Door Rutger Mooy

George Hincapie. Kan hij klimmen dan? Ja!

Parijs is nog ver!

De grote winnaar van vandaag - buiten George Hincapie - is de man achter het oorspronkelijke concept voor dit spel, Eric van Balkum. Met Pietro C. slaagt hij er in de concurrentie in tijd, punten én bergpunten op achterstand te rijden. Dat levert hem een riante voorsprong voor de bergtrui in Parijs op.
Het algemeen klassement verandert niet veel, behalve dat Fokko-Jan weer op het virtuele podium staat in plaats van Rob, die met Rasmussen een minuutje verloor.
Hubert weet ook de groene trui weer van Jack af te pakken. En in het combinatieklassement is het nu allrounder René die de leiding heeft.

Is er nog iemand die Botero durft te nemen voor dinsdag?









Uitslagen

	
1 Eric van Balkum (Haarlem) Pietro Caucchioli                     6.07.16 (33.572 km/h)	
2 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Ivan Basso                           4.26	
  Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Ivan Basso                      	
  Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn) Ivan Basso                             	
  Jerry Struik (Amsterdam) Ivan Basso                                    	
  Paul Pieters (Voorburg) Ivan Basso                                     	
  René Schulenberg (Westervoort) Ivan Basso                              	
  Sander en Martijn (Haaglanden) Ivan Basso                              	
  Wietske ten Berge (Groningen) Ivan Basso                               	
   Wouter Boelaars (Hilversum) Ivan Basso                                	
11 Amy Dorland (Koekange) Lance Armstrong                                	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Lance Armstrong                       	
   Erik van Ginkel (Beuningen) Lance Armstrong                           	
   Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Lance Armstrong                     	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Lance Armstrong                              	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Lance Armstrong                        	
   Marc Verhaar (Oijen) Lance Armstrong                                  	
   Martin Firing (Eibergen) Lance Armstrong                              	
   Peter Visser (Goor) Lance Armstrong                                   	
   Remco Pieters (Voorburg) Lance Armstrong                              	
21 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Jan Ullrich              5.50	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke) Jan Ullrich                              	
23 Marcel Burger (Lekkerkerk) Michael Rasmussen                      5.54	
   Rob Wiggers (Borne) Michael Rasmussen                                 	
   Sven Brummelaar (Goor) Michael Rasmussen                              	
26 Ruud Schulte (Purmerend) Francesco Mancebo Perez                      	
27 Peter Hulst (Utrecht) Alexandre Vinokourov                        6.55	
28 Michèl van Balkum (Schagen) Christophe Moreau                     7.36	
29 Jack Dorland (Koekange) Haimar Zubeldia Agirre                    8.09	
   Rutger Mooy (Voorburg) Haimar Zubeldia Agirre                         	
31 Reno van Dael (Eindhoven) Cadel Evans                                 	
32 Erik Wilschut (Den Haag) Carlos Sastre Candil                    18.10	
   Marcel Brummelaar (Goor) Carlos Sastre Candil                         	
34 Roy Stout (Den Haag) Stefano Garzelli                            43.32	
35 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost) Santiago Botero Echeverry           	
36 Corne van Ginneken (Sprundel) ==XXX== (Geen voorspelling)        45.59	
   Jacob Snoek (Urk) ==XXX== (Geen voorspelling)                         	
 	
Bonificaties	
 	
1 Eric van Balkum (Haarlem) Pietro Caucchioli                          16"	
 	
Punten	
 	
1 Eric van Balkum (Haarlem) Pietro Caucchioli                          23	
2 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Ivan Basso                             10	
  Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Ivan Basso                    10	
  Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn) Ivan Basso                           10	
  Jerry Struik (Amsterdam) Ivan Basso                                  10	
  Paul Pieters (Voorburg) Ivan Basso                                   10	
  René Schulenberg (Westervoort) Ivan Basso                            10	
  Sander en Martijn (Haaglanden) Ivan Basso                            10	
  Wietske ten Berge (Groningen) Ivan Basso                             10	
   Wouter Boelaars (Hilversum) Ivan Basso                              10	
11 Amy Dorland (Koekange) Lance Armstrong                               9	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Lance Armstrong                      9	
   Erik van Ginkel (Beuningen) Lance Armstrong                          9	
   Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Lance Armstrong                    9	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Lance Armstrong                             9	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Lance Armstrong                       9	
   Marc Verhaar (Oijen) Lance Armstrong                                 9	
   Martin Firing (Eibergen) Lance Armstrong                             9	
   Peter Visser (Goor) Lance Armstrong                                  9	
   Remco Pieters (Voorburg) Lance Armstrong                             9	
21 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Jan Ullrich                 7	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke) Jan Ullrich                             7	
23 Marcel Burger (Lekkerkerk) Michael Rasmussen                         6	
   Rob Wiggers (Borne) Michael Rasmussen                                6	
   Sven Brummelaar (Goor) Michael Rasmussen                             6	
26 Ruud Schulte (Purmerend) Francesco Mancebo Perez                     5	
27 Peter Hulst (Utrecht) Alexandre Vinokourov                           4	
28 Michèl van Balkum (Schagen) Christophe Moreau                        2	
29 Jack Dorland (Koekange) Haimar Zubeldia Agirre                       1	
   Rutger Mooy (Voorburg) Haimar Zubeldia Agirre                        1	
 	
Bergen	
 	
1 Eric van Balkum (Haarlem) Pietro Caucchioli                          73	
2 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Ivan Basso                             20	
  Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Ivan Basso                    20	
  Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn) Ivan Basso                           20	
  Jerry Struik (Amsterdam) Ivan Basso                                  20	
  Paul Pieters (Voorburg) Ivan Basso                                   20	
  René Schulenberg (Westervoort) Ivan Basso                            20	
  Sander en Martijn (Haaglanden) Ivan Basso                            20	
  Wietske ten Berge (Groningen) Ivan Basso                             20	
   Wouter Boelaars (Hilversum) Ivan Basso                              20	
11 Amy Dorland (Koekange) Lance Armstrong                              16	
   Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Lance Armstrong                     16	
   Erik van Ginkel (Beuningen) Lance Armstrong                         16	
   Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Lance Armstrong                   16	
   Harry Rood (Hoogkarspel) Lance Armstrong                            16	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Lance Armstrong                      16	
   Marc Verhaar (Oijen) Lance Armstrong                                16	
   Martin Firing (Eibergen) Lance Armstrong                            16	
   Peter Visser (Goor) Lance Armstrong                                 16	
   Remco Pieters (Voorburg) Lance Armstrong                            16	
21 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Jan Ullrich                12	
   Heidi Vandepoele (Meulebeke) Jan Ullrich                            12	
23 Marcel Burger (Lekkerkerk) Michael Rasmussen                        10	
   Rob Wiggers (Borne) Michael Rasmussen                               10	
   Sven Brummelaar (Goor) Michael Rasmussen                            10	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Wouter Boelaars (Hilversum)                                    62.05.38 (42.42 km/h)	
2 René Schulenberg (Westervoort)                                     1.57	
3 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                  2.20	
4 Rob Wiggers (Borne)                                                2.51	
5 Remco Pieters (Voorburg)                                           4.00	
6 Erik van Ginkel (Beuningen)                                        4.36	
7 Sander en Martijn (Haaglanden)                                     6.25	
8 Jerry Struik (Amsterdam)                                           8.29	
9 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                     8.39	
10 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                        9.04	
11 Peter Visser (Goor)                                               9.43	
12 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                            9.59	
13 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                    11.08	
14 Reno van Dael (Eindhoven)                                        11.51	
15 Sven Brummelaar (Goor)                                           12.05	
16 Rutger Mooy (Voorburg)                                           12.16	
17 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                         12.57	
18 Peter Hulst (Utrecht)                                            13.07	
19 Martin Firing (Eibergen)                                         13.25	
20 Jack Dorland (Koekange)                                          15.20	
21 Marc Verhaar (Oijen)                                             15.29	
22 Eric van Balkum (Haarlem)                                        17.46	
23 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                  20.37	
24 Ruud Schulte (Purmerend)                                         20.56	
25 Paul Pieters (Voorburg)                                          23.00	
26 Harry Rood (Hoogkarspel)                                         24.23	
27 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                  24.44	
28 Erik Wilschut (Den Haag)                                         25.23	
29 Amy Dorland (Koekange)                                           33.47	
30 Michèl van Balkum (Schagen)                                      35.41	
31 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                     35.59	
32 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                49.53	
33 Wietske ten Berge (Groningen)                                  1.03.19	
34 Marcel Brummelaar (Goor)                                       1.05.05	
35 Corne van Ginneken (Sprundel)                                  1.22.24	
36 Roy Stout (Den Haag)                                           1.55.24	
37 Jacob Snoek (Urk)                                              5.12.13	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      195	
2 Jack Dorland (Koekange)                                             194	
3 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          183	
4 Erik van Ginkel (Beuningen)                                         181	
5 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                              177	
6 René Schulenberg (Westervoort)                                      165	
7 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                            162	
  Remco Pieters (Voorburg)                                            162	
9 Sander en Martijn (Haaglanden)                                      161	
10 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    155	
11 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                      154	
   Harry Rood (Hoogkarspel)                                           154	
13 Wouter Boelaars (Hilversum)                                        153	
14 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                  151	
15 Peter Hulst (Utrecht)                                              136	
16 Peter Visser (Goor)                                                135	
17 Amy Dorland (Koekange)                                             129	
   Marc Verhaar (Oijen)                                               129	
   Martin Firing (Eibergen)                                           129	
20 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                    126	
21 Wietske ten Berge (Groningen)                                      125	
22 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                       124	
   Sven Brummelaar (Goor)                                             124	
24 Erik Wilschut (Den Haag)                                           111	
   Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                  111	
   Roy Stout (Den Haag)                                               111	
27 Ruud Schulte (Purmerend)                                           109	
28 Reno van Dael (Eindhoven)                                          106	
29 Eric van Balkum (Haarlem)                                          101	
30 Marcel Brummelaar (Goor)                                           100	
31 Rutger Mooy (Voorburg)                                              97	
32 Paul Pieters (Voorburg)                                             87	
33 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       84	
34 Jerry Struik (Amsterdam)                                            79	
35 Rob Wiggers (Borne)                                                 72	
36 Michèl van Balkum (Schagen)                                         58	
 	
Bergklassement	
 	
1 Eric van Balkum (Haarlem)                                           185	
2 Paul Pieters (Voorburg)                                             146	
3 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            113	
4 Remco Pieters (Voorburg)                                            108	
5 Wouter Boelaars (Hilversum)                                         106	
6 Rutger Mooy (Voorburg)                                              105	
7 René Schulenberg (Westervoort)                                      103	
8 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          102	
9 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                   101	
10 Erik van Ginkel (Beuningen)                                         92	
11 Erik Wilschut (Den Haag)                                            90	
12 Ruud Schulte (Purmerend)                                            88	
13 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        78	
14 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                              76	
15 Peter Visser (Goor)                                                 71	
16 Rob Wiggers (Borne)                                                 70	
17 Jerry Struik (Amsterdam)                                            66	
18 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   61	
   Sander en Martijn (Haaglanden)                                      61	
20 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      60	
21 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                     56	
22 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                            53	
23 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     46	
   Wietske ten Berge (Groningen)                                       46	
25 Amy Dorland (Koekange)                                              45	
26 Jack Dorland (Koekange)                                             44	
27 Peter Hulst (Utrecht)                                               41	
28 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                       39	
   Sven Brummelaar (Goor)                                              39	
30 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       35	
31 Martin Firing (Eibergen)                                            31	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                           31	
33 Marc Verhaar (Oijen)                                                28	
34 Michèl van Balkum (Schagen)                                         21	
35 Roy Stout (Den Haag)                                                11	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 René Schulenberg (Westervoort)                                       15	
2 Remco Pieters (Voorburg)                                             16	
3 Wouter Boelaars (Hilversum)                                          19	
4 Erik van Ginkel (Beuningen)                                          20	
5 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                           21	
6 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                    26	
7 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                       30	
8 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                               31	
9 Sander en Martijn (Haaglanden)                                       34	
10 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            40	
11 Peter Visser (Goor)                                                 42	
12 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                            46	
13 Jack Dorland (Koekange)                                             48	
14 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                       52	
   Eric van Balkum (Haarlem)                                           52	
16 Rutger Mooy (Voorburg)                                              53	
17 Rob Wiggers (Borne)                                                 55	
18 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     56	
19 Jerry Struik (Amsterdam)                                            59	
   Paul Pieters (Voorburg)                                             59	
21 Peter Hulst (Utrecht)                                               60	
22 Erik Wilschut (Den Haag)                                            63	
   Ruud Schulte (Purmerend)                                            63	
24 Sven Brummelaar (Goor)                                              65	
25 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        66	
26 Martin Firing (Eibergen)                                            67	
27 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                     68	
28 Amy Dorland (Koekange)                                              71	
   Marc Verhaar (Oijen)                                                71	
30 Reno van Dael (Eindhoven)                                           73	
31 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   74	
32 Wietske ten Berge (Groningen)                                       77	
33 Roy Stout (Den Haag)                                                95	
34 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       98	
35 Michèl van Balkum (Schagen)                                        100	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 15)                                  61.45.55 (42.645 km/h)	
2 Wouter Boelaars (Hilversum)                                       19.43	
3 Lance Armstrong (Usa)                                             24.04