Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 2-24 juli 2005

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 12 - do 14 juli : Briançon - Digne-les-Bains , 187 km

De typische overgangsetappe

Doen de grote mannen het rustig aan?

Door Rutger Mooy

David Moncoutié op Le Quatorze Juillet

Digne-les-Bains, aan de Route Napoléon

Wouter Boelaars heeft een leuke week. Wist hij gisteren de winnaar te voorspellen, vandaag heeft hij de nummer twee Casar gekozen, en, wat belangrijker is: deze rijdt het peloton op meer dan 10 minuten. Toch is de gele trui niet voor Wouter, omdat Marcel Burger met Halgand in zijn spoor blijft en in het klassement 3 seconden overhoudt.
Een klein aantal deelnemers deelt mee in de feestvreugde, en zij lijken de top-10 van het klassement onder controle te krijgen.
Maar... er komen nog meer van dit soort etappes!









Uitslagen

	
1 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Sandy Casar                     4.21.03 (42.98 km/h)	
  René Schulenberg (Westervoort) Sandy Casar                             	
  Rob Wiggers (Borne) Sandy Casar                                        	
  Wouter Boelaars (Hilversum) Sandy Casar                                	
5 Marcel Burger (Lekkerkerk) Patrice Halgand                             	
6 Erik van Ginkel (Beuningen) Stuart O'Grady                         2.18	
7 Corne van Ginneken (Sprundel) Philippe Gilbert                     9.36	
8 Marcel Brummelaar (Goor) Maxim Iglinskiy                               	
9 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Cadel Evans                          	
10 Paul Pieters (Voorburg) Laurent Brochard                              	
   Reno van Dael (Eindhoven) Laurent Brochard                            	
   Rutger Mooy (Voorburg) Laurent Brochard                               	
13 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Christophe Moreau            	
   Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost) Christophe Moreau                   	
   Sander en Martijn (Haaglanden) Christophe Moreau                      	
   Wietske ten Berge (Groningen) Christophe Moreau                       	
17 Amy Dorland (Koekange) Michael Rasmussen                              	
   Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn) Michael Rasmussen                     	
19 Martin Firing (Eibergen) Andreas Klöden                               	
20 Jerry Struik (Amsterdam) Erik Dekker                                  	
21 Peter Visser (Goor) Georg Totschnig                                   	
22 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Michael Boogerd                         	
   Erik Wilschut (Den Haag) Michael Boogerd                              	
   Marc Verhaar (Oijen) Michael Boogerd                                  	
   Roy Stout (Den Haag) Michael Boogerd                                  	
26 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Jörg Jaksche                   	
27 Peter Hulst (Utrecht) Eddy Mazzoleni                                  	
28 Ruud Schulte (Purmerend) Alexandre Vinokourov                         	
29 Heidi Vandepoele (Meulebeke) Andrey Kashechkin                        	
30 Jack Dorland (Koekange) Floyd Landis                                  	
31 Harry Rood (Hoogkarspel) Sylvain Chavanel                             	
32 Michèl van Balkum (Schagen) Jérôme Pineau                             	
33 Eric van Balkum (Haarlem) Juan A. Flecha Giannoni                     	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Juan A. Flecha Giannoni                	
   Remco Pieters (Voorburg) Juan A. Flecha Giannoni                      	
   Sven Brummelaar (Goor) Juan A. Flecha Giannoni                        	
37 Jacob Snoek (Urk) ==XXX== (Geen voorspelling)                    33.36	
 	
Bonificaties	
 	
1 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Sandy Casar                          12"	
  René Schulenberg (Westervoort) Sandy Casar                           12"	
  Rob Wiggers (Borne) Sandy Casar                                      12"	
  Wouter Boelaars (Hilversum) Sandy Casar                              12"	
5 Harry Rood (Hoogkarspel) Sylvain Chavanel                             6"	
 	
Punten	
 	
1 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Sandy Casar                          22	
  René Schulenberg (Westervoort) Sandy Casar                           22	
  Rob Wiggers (Borne) Sandy Casar                                      22	
  Wouter Boelaars (Hilversum) Sandy Casar                              22	
5 Marcel Burger (Lekkerkerk) Patrice Halgand                           18	
6 Erik van Ginkel (Beuningen) Stuart O'Grady                           11	
7 Harry Rood (Hoogkarspel) Sylvain Chavanel                             6	
8 Corne van Ginneken (Sprundel) Philippe Gilbert                        1	
 	
Bergen	
 	
1 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Sandy Casar                          15	
  René Schulenberg (Westervoort) Sandy Casar                           15	
  Rob Wiggers (Borne) Sandy Casar                                      15	
  Wouter Boelaars (Hilversum) Sandy Casar                              15	
5 Marcel Burger (Lekkerkerk) Patrice Halgand                           12	
6 Erik van Ginkel (Beuningen) Stuart O'Grady                            8	
7 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Michael Boogerd                         4	
  Erik Wilschut (Den Haag) Michael Boogerd                              4	
  Marc Verhaar (Oijen) Michael Boogerd                                  4	
   Roy Stout (Den Haag) Michael Boogerd                                 4	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                     46.22.36 (43.869 km/h)	
2 Wouter Boelaars (Hilversum)                                        0.03	
3 René Schulenberg (Westervoort)                                     4.16	
4 Rob Wiggers (Borne)                                                4.39	
5 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                  5.53	
6 Erik van Ginkel (Beuningen)                                        7.12	
7 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           7.21	
8 Remco Pieters (Voorburg)                                           7.33	
9 Jack Dorland (Koekange)                                            8.00	
10 Sander en Martijn (Haaglanden)                                    8.44	
11 Amy Dorland (Koekange)                                            9.14	
12 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                      9.50	
13 Reno van Dael (Eindhoven)                                        10.44	
14 Jerry Struik (Amsterdam)                                         10.48	
15 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                   11.15	
16 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                           11.16	
17 Rutger Mooy (Voorburg)                                           11.49	
18 Peter Visser (Goor)                                              12.02	
19 Peter Hulst (Utrecht)                                            13.14	
20 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                    13.44	
21 Marc Verhaar (Oijen)                                             13.48	
22 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                         14.09	
23 Sven Brummelaar (Goor)                                           14.10	
24 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                14.20	
25 Erik Wilschut (Den Haag)                                         15.18	
26 Martin Firing (Eibergen)                                         16.13	
27 Ruud Schulte (Purmerend)                                         23.01	
28 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                  23.13	
29 Eric van Balkum (Haarlem)                                        25.04	
30 Paul Pieters (Voorburg)                                          26.22	
31 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                  28.23	
32 Michèl van Balkum (Schagen)                                      33.39	
33 Wietske ten Berge (Groningen)                                    38.34	
34 Corne van Ginneken (Sprundel)                                    43.27	
35 Marcel Brummelaar (Goor)                                         53.24	
36 Roy Stout (Den Haag)                                             59.16	
37 Jacob Snoek (Urk)                                              3.47.02	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Jack Dorland (Koekange)                                             193	
2 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      164	
3 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          162	
4 Erik van Ginkel (Beuningen)                                         145	
  Harry Rood (Hoogkarspel)                                            145	
6 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                              143	
7 René Schulenberg (Westervoort)                                      140	
8 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     138	
  Remco Pieters (Voorburg)                                            138	
10 Sander en Martijn (Haaglanden)                                     137	
11 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                      136	
12 Wouter Boelaars (Hilversum)                                        135	
13 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                           130	
14 Marc Verhaar (Oijen)                                               120	
15 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                  114	
16 Peter Visser (Goor)                                                112	
17 Roy Stout (Den Haag)                                               111	
18 Peter Hulst (Utrecht)                                              105	
19 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                     99	
20 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        95	
21 Erik Wilschut (Den Haag)                                            94	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                            94	
   Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   94	
24 Wietske ten Berge (Groningen)                                       93	
25 Amy Dorland (Koekange)                                              90	
26 Ruud Schulte (Purmerend)                                            89	
27 Reno van Dael (Eindhoven)                                           85	
28 Sven Brummelaar (Goor)                                              84	
29 Martin Firing (Eibergen)                                            82	
30 Rutger Mooy (Voorburg)                                              79	
31 Eric van Balkum (Haarlem)                                           70	
32 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       54	
   Jerry Struik (Amsterdam)                                            54	
   Paul Pieters (Voorburg)                                             54	
35 Rob Wiggers (Borne)                                                 45	
36 Michèl van Balkum (Schagen)                                         17	
 	
Bergklassement	
 	
1 Eric van Balkum (Haarlem)                                            97	
  Harry Rood (Hoogkarspel)                                             97	
3 Paul Pieters (Voorburg)                                              90	
4 Wouter Boelaars (Hilversum)                                          86	
5 Rutger Mooy (Voorburg)                                               69	
6 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                         66	
7 René Schulenberg (Westervoort)                                       65	
8 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                           63	
  Remco Pieters (Voorburg)                                             63	
10 Ruud Schulte (Purmerend)                                            59	
11 Erik van Ginkel (Beuningen)                                         58	
12 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                              56	
   Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                   56	
14 Erik Wilschut (Den Haag)                                            54	
15 Jack Dorland (Koekange)                                             44	
16 Peter Visser (Goor)                                                 40	
17 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   32	
18 Rob Wiggers (Borne)                                                 31	
19 Amy Dorland (Koekange)                                              29	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      29	
21 Jerry Struik (Amsterdam)                                            28	
22 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                            26	
   Peter Hulst (Utrecht)                                               26	
   Sander en Martijn (Haaglanden)                                      26	
   Wietske ten Berge (Groningen)                                       26	
26 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       20	
27 Reno van Dael (Eindhoven)                                           16	
28 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     15	
29 Marc Verhaar (Oijen)                                                12	
30 Roy Stout (Den Haag)                                                11	
31 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                        4	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Harry Rood (Hoogkarspel)                                             12	
  Marcel Burger (Lekkerkerk)                                           12	
3 René Schulenberg (Westervoort)                                       17	
4 Wouter Boelaars (Hilversum)                                          18	
5 Erik van Ginkel (Beuningen)                                          21	
6 Remco Pieters (Voorburg)                                             24	
7 Jack Dorland (Koekange)                                              25	
8 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                    32	
9 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                               34	
10 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      36	
11 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        38	
12 Sander en Martijn (Haaglanden)                                      42	
13 Peter Visser (Goor)                                                 50	
14 Rutger Mooy (Voorburg)                                              52	
15 Amy Dorland (Koekange)                                              55	
16 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                            57	
   Rob Wiggers (Borne)                                                 57	
18 Peter Hulst (Utrecht)                                               59	
19 Erik Wilschut (Den Haag)                                            60	
20 Eric van Balkum (Haarlem)                                           61	
21 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                       62	
   Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   62	
23 Ruud Schulte (Purmerend)                                            63	
24 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                     64	
   Marc Verhaar (Oijen)                                                64	
26 Paul Pieters (Voorburg)                                             65	
27 Jerry Struik (Amsterdam)                                            67	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                           67	
29 Wietske ten Berge (Groningen)                                       79	
30 Roy Stout (Den Haag)                                                83	
31 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       92	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 12)                                  46.12.20 (44.032 km/h)	
2 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                        10.16	
3 Lance Armstrong (Usa)                                             18.16