Home

Tour de France - PT

Frankrijk, 2-24 juli 2005

Index    Overzicht     Voorspel     Vorige Etappe     Volgende Etappe

Etappe 11 - wo 13 juli : Courchevel - Briançon , 173 km

Meer Alpen! Meer Alpen!

Grote cols, maar de finish is nu na de afdaling

Door Rutger Mooy

Alexandre Vinokourov - als eerste op de Galibier, als eerste in Briançon

Briançon is de hoogstgelegen stad van Europa

Geen explosie van de renners die Armstrong nog zouden kunnen bedreigen, dus ook niet veel aan de hand in het spel. Drie deelnemers nemen enige voorsprong, waardoor Harry Rood nu op een tweede plaats komt te staan. Het bergklassement is voorlopig ook voor hem, samen met Eric.
Uit de top van het klassement verliest alleen Wietske de aansluiting met het peloton.









Uitslagen

	
1 Wouter Boelaars (Hilversum) Alexandre Vinokourov                4.47.38 (36.088 km/h)	
2 Eric van Balkum (Haarlem) Santiago Botero Echeverry                0.01	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Santiago Botero Echeverry                     	
4 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Eddy Mazzoleni                     1.15	
5 Jack Dorland (Koekange) Lance Armstrong                                	
6 Erik van Ginkel (Beuningen) Michael Rasmussen                          	
  Erik Wilschut (Den Haag) Michael Rasmussen                             	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Michael Rasmussen                         	
  Paul Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                              	
   René Schulenberg (Westervoort) Michael Rasmussen                      	
   Rutger Mooy (Voorburg) Michael Rasmussen                              	
   Ruud Schulte (Purmerend) Michael Rasmussen                            	
13 Amy Dorland (Koekange) Alejandro Valverde Belmonte                    	
   Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Alejandro Valverde Belmonte         	
   Jerry Struik (Amsterdam) Alejandro Valverde Belmonte                  	
16 Rob Wiggers (Borne) Yaroslav Popovych                                 	
17 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Ivan Basso                   	
   Marc Verhaar (Oijen) Ivan Basso                                       	
19 Martin Firing (Eibergen) Jan Ullrich                                  	
20 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn) Francesco Mancebo Perez               	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout) Francesco Mancebo Perez                	
   Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost) Francesco Mancebo Perez             	
   Remco Pieters (Voorburg) Francesco Mancebo Perez                      	
   Reno van Dael (Eindhoven) Francesco Mancebo Perez                     	
   Sander en Martijn (Haaglanden) Francesco Mancebo Perez                	
   Sven Brummelaar (Goor) Francesco Mancebo Perez                        	
27 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan) Andrey Kashechkin                       	
28 Corne van Ginneken (Sprundel) Floyd Landis                            	
   Michèl van Balkum (Schagen) Floyd Landis                              	
30 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke) Andreas Klöden                 	
   Peter Hulst (Utrecht) Andreas Klöden                                  	
32 Marcel Burger (Lekkerkerk) Paolo Savoldelli                           	
33 Peter Visser (Goor) Leonardo Piepoli                                  	
34 Marcel Brummelaar (Goor) Pietro Caucchioli                       31.15	
35 Wietske ten Berge (Groningen) Franco Pellizotti                       	
36 Jacob Snoek (Urk) ==XXX== (Geen voorspelling)                    39.46	
   Roy Stout (Den Haag) ==XXX== (Geen voorspelling)                      	
 	
Bonificaties	
 	
1 Wouter Boelaars (Hilversum) Alexandre Vinokourov                     30"	
2 Eric van Balkum (Haarlem) Santiago Botero Echeverry                  18"	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Santiago Botero Echeverry                   18"	
 	
Punten	
 	
1 Wouter Boelaars (Hilversum) Alexandre Vinokourov                     30	
2 Eric van Balkum (Haarlem) Santiago Botero Echeverry                  23	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Santiago Botero Echeverry                   23	
4 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch) Eddy Mazzoleni                       12	
5 Jack Dorland (Koekange) Lance Armstrong                              10	
6 Erik van Ginkel (Beuningen) Michael Rasmussen                         7	
  Erik Wilschut (Den Haag) Michael Rasmussen                            7	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Michael Rasmussen                        7	
  Paul Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                             7	
   René Schulenberg (Westervoort) Michael Rasmussen                     7	
   Rutger Mooy (Voorburg) Michael Rasmussen                             7	
   Ruud Schulte (Purmerend) Michael Rasmussen                           7	
13 Amy Dorland (Koekange) Alejandro Valverde Belmonte                   5	
   Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen) Alejandro Valverde Belmonte        5	
   Jerry Struik (Amsterdam) Alejandro Valverde Belmonte                 5	
16 Rob Wiggers (Borne) Yaroslav Popovych                                4	
17 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft) Ivan Basso                  3	
   Marc Verhaar (Oijen) Ivan Basso                                      3	
19 Martin Firing (Eibergen) Jan Ullrich                                 1	
 	
Bergen	
 	
1 Eric van Balkum (Haarlem) Santiago Botero Echeverry                  71	
  Harry Rood (Hoogkarspel) Santiago Botero Echeverry                   71	
3 Wouter Boelaars (Hilversum) Alexandre Vinokourov                     71	
4 Erik van Ginkel (Beuningen) Michael Rasmussen                        50	
  Erik Wilschut (Den Haag) Michael Rasmussen                           50	
  Heidi Vandepoele (Meulebeke) Michael Rasmussen                       50	
  Paul Pieters (Voorburg) Michael Rasmussen                            50	
  René Schulenberg (Westervoort) Michael Rasmussen                     50	
  Rutger Mooy (Voorburg) Michael Rasmussen                             50	
   Ruud Schulte (Purmerend) Michael Rasmussen                          50	
11 Marcel Burger (Lekkerkerk) Paolo Savoldelli                         25	
12 Rob Wiggers (Borne) Yaroslav Popovych                               16	
13 Jack Dorland (Koekange) Lance Armstrong                             14	
 	
Algemeen klassement	
 	
1 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                              41.57.50 (44.026 km/h)	
2 Harry Rood (Hoogkarspel)                                           1.34	
3 Remco Pieters (Voorburg)                                           1.40	
4 Jack Dorland (Koekange)                                            2.07	
5 Sander en Martijn (Haaglanden)                                     2.51	
6 Amy Dorland (Koekange)                                             3.21	
7 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                         3.43	
8 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                       3.57	
9 Wouter Boelaars (Hilversum)                                        3.58	
10 Reno van Dael (Eindhoven)                                         4.51	
11 Jerry Struik (Amsterdam)                                          4.55	
12 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                    5.22	
13 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                            5.23	
14 Rutger Mooy (Voorburg)                                            5.56	
15 Peter Visser (Goor)                                               6.09	
16 Peter Hulst (Utrecht)                                             7.21	
17 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                     7.51	
18 Marc Verhaar (Oijen)                                              7.55	
19 René Schulenberg (Westervoort)                                    8.11	
20 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                          8.16	
21 Sven Brummelaar (Goor)                                            8.17	
22 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                 8.27	
23 Rob Wiggers (Borne)                                               8.34	
24 Erik van Ginkel (Beuningen)                                       8.37	
25 Erik Wilschut (Den Haag)                                          9.25	
26 Martin Firing (Eibergen)                                         10.20	
27 Ruud Schulte (Purmerend)                                         17.08	
28 Eric van Balkum (Haarlem)                                        19.11	
29 Paul Pieters (Voorburg)                                          20.29	
30 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                  22.30	
31 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                  27.08	
32 Michèl van Balkum (Schagen)                                      27.46	
33 Wietske ten Berge (Groningen)                                    32.41	
34 Corne van Ginneken (Sprundel)                                    37.34	
35 Marcel Brummelaar (Goor)                                         47.31	
36 Roy Stout (Den Haag)                                             53.23	
37 Jacob Snoek (Urk)                                              3.17.09	
 	
Puntenklassement	
 	
1 Jack Dorland (Koekange)                                             193	
2 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      164	
3 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          144	
4 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                              143	
5 Harry Rood (Hoogkarspel)                                            139	
6 Remco Pieters (Voorburg)                                            138	
7 Sander en Martijn (Haaglanden)                                      137	
8 Alvin Glijnis (Koog a/d Zaan)                                       136	
9 Erik van Ginkel (Beuningen)                                         134	
10 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                           130	
11 Marc Verhaar (Oijen)                                               120	
12 René Schulenberg (Westervoort)                                     118	
13 Edwin Pelzer ('s-Hertogenbosch)                                    116	
14 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                  114	
15 Wouter Boelaars (Hilversum)                                        113	
16 Peter Visser (Goor)                                                112	
17 Roy Stout (Den Haag)                                               111	
18 Peter Hulst (Utrecht)                                              105	
19 Harmen Kremer (Alphen a/d Rijn)                                     99	
20 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        95	
21 Erik Wilschut (Den Haag)                                            94	
   Marcel Brummelaar (Goor)                                            94	
   Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   94	
24 Wietske ten Berge (Groningen)                                       93	
25 Amy Dorland (Koekange)                                              90	
26 Ruud Schulte (Purmerend)                                            89	
27 Reno van Dael (Eindhoven)                                           85	
28 Sven Brummelaar (Goor)                                              84	
29 Martin Firing (Eibergen)                                            82	
30 Rutger Mooy (Voorburg)                                              79	
31 Eric van Balkum (Haarlem)                                           70	
32 Jerry Struik (Amsterdam)                                            54	
   Paul Pieters (Voorburg)                                             54	
34 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       53	
35 Rob Wiggers (Borne)                                                 23	
36 Michèl van Balkum (Schagen)                                         17	
 	
Bergklassement	
 	
1 Eric van Balkum (Haarlem)                                            97	
  Harry Rood (Hoogkarspel)                                             97	
3 Paul Pieters (Voorburg)                                              90	
4 Wouter Boelaars (Hilversum)                                          71	
5 Rutger Mooy (Voorburg)                                               69	
6 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                         66	
7 Remco Pieters (Voorburg)                                             63	
8 Ruud Schulte (Purmerend)                                             59	
9 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                               56	
   Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                   56	
11 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                          51	
12 Erik van Ginkel (Beuningen)                                         50	
   Erik Wilschut (Den Haag)                                            50	
   René Schulenberg (Westervoort)                                      50	
15 Jack Dorland (Koekange)                                             44	
16 Peter Visser (Goor)                                                 40	
17 Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   32	
18 Amy Dorland (Koekange)                                              29	
   Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                      29	
20 Jerry Struik (Amsterdam)                                            28	
21 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                            26	
   Peter Hulst (Utrecht)                                               26	
   Sander en Martijn (Haaglanden)                                      26	
   Wietske ten Berge (Groningen)                                       26	
25 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       20	
26 Reno van Dael (Eindhoven)                                           16	
   Rob Wiggers (Borne)                                                 16	
28 Marc Verhaar (Oijen)                                                 8	
29 Roy Stout (Den Haag)                                                 7	
 	
Combinatieklassement	
 	
1 Harry Rood (Hoogkarspel)                                              8	
2 Remco Pieters (Voorburg)                                             16	
3 Jack Dorland (Koekange)                                              20	
4 Marcel Burger (Lekkerkerk)                                           21	
5 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                    24	
6 Carlos 'Lafayette' Delaere (Meulebeke)                               26	
7 Wouter Boelaars (Hilversum)                                          28	
8 Hubert Goetschalckx (Turnhout)                                       32	
9 Sander en Martijn (Haaglanden)                                       33	
10 Heidi Vandepoele (Meulebeke)                                        34	
11 René Schulenberg (Westervoort)                                      43	
12 Erik van Ginkel (Beuningen)                                         45	
13 Peter Visser (Goor)                                                 47	
14 Amy Dorland (Koekange)                                              49	
   Rutger Mooy (Voorburg)                                              49	
16 Gerrit Jan 'Cycling Falcon' Valk (Delft)                            51	
17 Peter Hulst (Utrecht)                                               55	
18 Marc Verhaar (Oijen)                                                57	
19 Erik Wilschut (Den Haag)                                            58	
20 Eric van Balkum (Haarlem)                                           60	
   Nico Bartels (Amsterdam Zuidoost)                                   60	
22 Ruud Schulte (Purmerend)                                            61	
23 Jerry Struik (Amsterdam)                                            63	
   Reno van Dael (Eindhoven)                                           63	
25 Paul Pieters (Voorburg)                                             64	
26 Wietske ten Berge (Groningen)                                       78	
27 Roy Stout (Den Haag)                                                82	
28 Rob Wiggers (Borne)                                                 84	
29 Corne van Ginneken (Sprundel)                                       93	
 	
Speciaal klassement	
 	
1 Alle winnaars (t/m etappe 11)                                  41.52.14 (44.124 km/h)	
2 Fokko-Jan van der Zee (Uithuizen)                                  5.36	
3 Lance Armstrong (Usa)                                              7.43